Racjonalista - Strona głównaDo treści
Policzmy się!!!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
18-06-2009 13:34finerbijk (17282 punktów)Policzmy się!!!
Ocena 12 na 12
Proponuję prostą ankietę zawierającą 10 pytań dotyczących najbardziej spornych w naszym kraju kwestii. Pytania wymagają odpowiedzi tak/nie. Jako autor ankiety zobowiązuję się po jakimś czasie policzyć głosy i podać wyniki. Sprawdźmy jaki jest statystyczny profil użytkownika Racjonalisty, a przy okazji możemy dowiedzieć się, jakie poglądy reprezentują poszczególni użytkownicy w najbardziej drażliwych sprawach.

Oto pytania:

1. UE* - większa integracja? TAK/NIE
2. Aborcja TAK/NIE
3. Eutanazja TAK/NIE
4. Rejestracja zw. homo** TAK/NIE
5. Adopcja przez związki j.w. TAK/NIE
6. Legalizacja marihuany TAK/NIE
7. Religia w szkołach TAK/NIE
8. Podatek kościelny*** TAK/NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK/NIE
10.Kara śmierci TAK/NIE

--------------------------------------------
dla inteligentnych inaczej:
* - Unia Europejska
** - homoseksualne inaczej tej samej płci
*** - przepływ podatku na rzecz Kościoła przez instytucje państwowe

INSTRUKCJA:
Pytania należy skopiować i wkleić do swojego postu, a następnie usunąć nieodpowiednią odpowiedź, pozostawiając właściwą. Przykład:

8. Podatek kościelny TAK/ (odpowiadający zgadza się na podatek kościelny)

UWAGA: Jeśli ktoś nie ma zdania w danej sprawie usuwa obie odpowiedzi. Przykład:
8. Podatek kościelny (odpowiadający nie ma zdania w sprawie).
Można dodawać komentarze, ale prosiłbym niezbyt długie.
UWAGA: Jeśli komuś się wydaje, że odpowiedź tak/nie jest zbyt prosta, to ma do wyboru a/ wybrać bliższą opcję lub b/ usunąć obie.
UWAGA: W razie wątpliwości lub dalszych pytań proszę o kontakt.

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU - POLICZMY SIĘ...

P.S. Proszę odpowiedzcie, bo jak będę jedynym uczestnikiem tego pomysłu to idę do Frondy chyba
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)
1. UE* - większa integracja? NIE
2. Aborcja NIE
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
18-06-2009 15:52 
 Ocena 2 na 2
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>1. UE* - większa integracja? NIE
>2. Aborcja NIE
>3. Eutanazja TAK
>4. Rejestracja zw. homo** TAK
>5. Adopcja przez związki j.w. NIE
>6. Legalizacja marihuany
>7. Religia w szkołach NIE
>8. Podatek kościelny*** TAK
>9. Bardziej liberalne państwo TAK
>10.Kara śmierci NIE

Tak samo.
Autografka (10638 punktów)
A czy nie można by dodać odpowiedzi typu: nie wiem, nie mam zdania, waham się, nie obchodzi mnie to?
18-06-2009 13:52 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>A czy nie można by dodać odpowiedzi typu: nie wiem, nie mam zdania, waham się, nie obchodzi mnie to?

Wtedy nie należy odpowiadać wcale. To będzie znaczyło, że nie masz zdania - tzn usunąć i tak i nie.
18-06-2009 14:01 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
>>A czy nie można by dodać odpowiedzi typu: nie wiem, nie mam zdania, waham się, nie obchodzi mnie to?
>Wtedy nie należy odpowiadać wcale. To będzie znaczyło, że nie masz zdania - tzn usunąć i tak i nie.
>
No tak, nie doczytałam do końca.
NieIstniejesz (1137 punktów)
Ciekawy pomysł. Zawsze lubiłem takie cuda jak testy na poglądy polityczne albo cuś takiego

1. UE - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany -
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

Co do marihuany to póki co nie mam zdania. Tak czy inaczej, ja nie zamierzam jej palić.

A jeśli chodzi o adopcje przez pary homoseksualne - na dzień dzisiejszy zdecydowanie nie. Po prostu dziecko byłoby pokrzywdzone przez społeczeństwo. Oczywiście społeczne nastawienie zmieni się powoli, to nieuniknione - wtedy będzie można zacząć dyskusję. Dzisiaj i przez kilka najbliższych lat - nie.

A i jeszcze aborcja - jestem zwolennikiem liberalizacji przepisów aborcyjnych, ale w polskich warunkach należy koniecznie wprowadzić obowiązkową edukację seksualną, zanim pozwoli się na aborcję na życzenie. Czyli Tak na przyszłość, ale jeśli wyedukuje się społeczeństwo.


"Trzeba nosić w sobie Chaos, by dać życie Tańczącej Gwieździe"
stilgar (7322 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany[1] TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

[1] - legalizacja tak, ale z zakazem palenia w miejscach publicznych, tak samo bym zrobił z papierosami - w domu niech ktoś używa czego chce, ale niech mnie nie zmusza do wdychania
Marszalik (733 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w.
6. Legalizacja marihuany
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci
Jarosław Ziółkowski (972 punktów)
(zablokowany)
1. UE* - większa integracja? NIE
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK (No popatrz na moje nazwisko...)
7. Religia w szkołach NIE!!
8. Podatek kościelny TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE!!

   Ad 6. Jestem za legalizacją wszystkich środków psychoaktywnych z odpowiednią zgodną z prawdą edukacją społeczeństwa.
Autografka (10638 punktów)

1. UE* - większa integracja?
2. Aborcja
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w.
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
Meretseger (61860 punktów)
1. UE - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
Michał Janaszek (48 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE
9. Bardziej liberalne państwo
10.Kara śmierci
aenigma (455 punktów)
1. UE - większa integracja? -
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo TAK
5. Adopcja przez związki j.w. -
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny TAK*
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10. Kara śmierci NIE

* - jeśli chodzi o to; jeśli nie mam głosu na co (nie) chcę płacić, to dziękuję.
Celtyk (3337 punktów)
1. UE* - większa integracja? NIE
Przynajmniej na razie, jeszcze nie jest na to gotowa
2. Aborcja TAK
Ale nie jako środek antykoncepcyjny. Należy ponosić konsekwencje własnych "harców"
3. Eutanazja
4. Rejestracja zw. homo** TAK
Wreszcze będzie wiadomo ilu ich jest
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany TAK
Szkodzi mniej niż tytoń, ale komuś zależy, żeby nie weszła bo tytoń "umarłby" śmiercią naturalną
7. Religia w szkołach NIE
Jeśli już to religioznawstwo. Religia to nie nauka tylko wiara. Nie mylmy przeznaczenia szkoły!
8. Podatek kościelny***
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
Nigdy albo prawie nigdy nie ma pewności o tym, że dany przestępca popełnił dany czyn. Żywemu uniewinnienie jeszcze coś może dać. Zabitemu to już....

Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
19-06-2009 13:05 
 Ocena 1 na 1
em em (155 punktów)
>Nigdy albo prawie nigdy nie ma pewności o tym, że dany przestępca popełnił dany czyn. Żywemu uniewinnienie jeszcze coś może dać. Zabitemu to już....

Jednak kiedy ktoś wchodzi do szkoły i zabija osiem osób to czemu ma odbywać taką samą karę jak osoba niesłusznie skazana za zabicie jednej osoby?

@wątek
1. UE - większa integracja? NIE
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
* Nie mam do tego nic jeśli chodzi tolerancję czy moje odczucia, sprzeciwia się temu kombinatorska część mnie - teoretycznie pary homoseksualne nie mają szans na naturalne posiadanie dzieci.
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci -
* Z jednej strony psychopaci którzy zabili wiele osób, z drugiej bardzo duża integracja w przestrzeń osobistą (gdy ktoś mi mówi kiedy mam umrzeć). Jeśli miałaby być wprowadzona to tylko za gruntowną reformą KK.
19-06-2009 14:56 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Jednak kiedy ktoś wchodzi do szkoły i zabija osiem osób to czemu ma odbywać taką samą karę jak osoba niesłusznie skazana za zabicie jednej osoby?
>Z jednej strony psychopaci którzy zabili wiele osób...

   Więc jaką- sprawiedliwą i równoważną pod względem zemsty, "matematycznie" też- karę wymierzyć ośmiokrotnemu mordercy, jeśli jednokrotny dostanie czapę?
   Aha, i jak zadośćuczynić powieszonemu przez pomyłkę?
em em (155 punktów)
>   Więc jaką- sprawiedliwą i równoważną pod względem zemsty, "matematycznie" też- karę wymierzyć ośmiokrotnemu mordercy, jeśli jednokrotny dostanie czapę?
>   Aha, i jak zadośćuczynić powieszonemu przez pomyłkę?

Otóż to: kara śmierci tylko dla najgroźniejszych zabójców których zbrodnie można faktycznie udowodnić. Nie dla każdego. Ale do tego potrzeba reform.

Tak abstrahując od tej kary śmierci: jakie to nasze prawo stare i kulawe.
19-06-2009 22:53 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>Otóż to: kara śmierci tylko dla najgroźniejszych zabójców których zbrodnie można faktycznie udowodnić. Nie dla każdego. Ale do tego potrzeba reform.

   Jestem przeciwny karze śmierci, między innymi ze względu na brak możliwości zadośćuczynienia w razie pomyłki.
19-06-2009 21:11 
 Ocena 2 na 2
Celtyk (3337 punktów)
>Jednak kiedy ktoś wchodzi do szkoły i zabija osiem osób to czemu ma odbywać taką samą karę jak osoba niesłusznie skazana za zabicie jednej osoby?
   Dlatego napisałem prawie.
   Zabójcami ludzie zostają z różnych powodów i w różnych sytuacjach. Mam swoje zdanie na temat kary śmierci i jej wymierzania.
   Są sytuacje kiedy uważam, że człowiek pomimo popełnienia tego przestępstwa nie zasługuje na żaden wyrok, a są też takie, gdzie wykonanie kary śmierci to jak ułaskawienie .
> 10.Kara śmierci -
> * Z jednej strony psychopaci którzy zabili wiele osób, z drugiej bardzo duża integracja w przestrzeń osobistą (gdy ktoś mi mówi kiedy mam umrzeć).
>Jeśli miałaby być wprowadzona to tylko za gruntowną reformą KK.

   Sama reforma w przepisach KK niewiele zmieni do puki nie zmieni się mentalność społeczna a w szczególności środowisk prokuratorskich i sędziowskich. Co z tego, że w przepisach KK jest prawo do samoobrony. Tylko jest tak obwarowane, że trzeba mieć szczęście, albo umiejętności żołnierza GROM'u żeby z nich skorzystać, bo w innym wypadku często z napadniętych staniemy się napastnikami i to tylko dlatego, że się za skutecznie obronimy

Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
19-06-2009 22:10 
 Ocena 3 na 3
SloniSko (1109 punktów)
>Co z tego, że w przepisach KK jest prawo do samoobrony. Tylko jest tak obwarowane, że trzeba mieć szczęście, albo umiejętności żołnierza GROM'u żeby z nich skorzystać, bo w innym wypadku często z napadniętych staniemy się napastnikami i to tylko dlatego, że się za skutecznie obronimy

   Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w piątek w mocy kary czterech lat więzienia dla trzech braci W., skazanych w sprawie linczu we Włodowie

"Never assume anything" - A. Milne
(Alicja)Duda (25557 punktów)

1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

Ad.6 sama nie mam zamiaru używać ale innym nie bronię.
diogenes (42753 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w.
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
Świnka (553 punktów)

1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci TAK
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja NIE
Prawo do aborcji TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany NIE
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci
18-06-2009 14:52
 Ocena-6 na 10
Robert Zawecki (4718 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK-gospodarcza /NIE- dla jednego państwa, jednej idei
2. Aborcja TAK, ale
3. Eutanazja TAK, ale
4. Rejestracja zw. homo** TAK, ale
5. Adopcja przez związki j.w. NIE!
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE!
8. Podatek kościelny*** TAK!
9. Bardziej liberalne państwo TAK (strach myśleć co autor miał na myśli)
10.Kara śmierci TAK

PS: Już proponowałem, żeby uruchomić na tym forum mechanizm ankiety, i co? I nic!
21-06-2009 14:11 
 Ocena 6 na 8
Elka I Ponura (7473 punktów)
Chyba przeginasz... Walisz minusy za poglądy?! I jeszcze opowiadasz o ankietach?
[edycja]
Dobrze, znalazłam za co ten minus (w innym wątku). I nadal mnie to dziwi... tzn ja powinnam biegać po forum i minusować każdego przeciwnika aborcji? Przecież to głupie.


and that's it.
21-06-2009 14:36 
 Ocena 1 na 9
Robert Zawecki (4718 punktów)
   A niby za co mam dawać te plusy/minusy? Za liczbę znaków interpunkcyjnych? Za wrażenia artystyczne? Choć nie jestem entuzjastą tego pomysłu, to forum zdefiniowano w ten sposób, że daje się +/-. Plus daję za czytane wypowiedzi, z którymi choć trochę zgadzam się, natomiast minusy za wypowiedzi, z którymi znacząco się nie zgadzam. Postulowałem zmianę tego systemu, ale moje postulaty nie zyskały poparcia.

   Pociesz się, że ja daję minusy za konkretne sprawy. Natomiast otrzymuję minusy hurtowo, po 10 dziennie, od użytkownika ironin, któremu mocno ograniczone możliwości intelektualne nie pozwalają na dyskusję na forum. Potrafi tylko stawiać minusy osobom nie objawiającym entuzjazmu dla homoadopcji (w ograniczonym języku gejów zwanych "homofobami"). Komuna nie zmusiła mnie do zmiany poglądów, nie uda się to też gejowskiej ekstremie. Mogą jedynie osiągnąć radykalizację moich poglądów, czyli stworzyć sobie wroga. Chyba zbyt mało ich mają, a pewnie jedynie w sytuacji zagrożenia dobrze się czują.

PS: Przyznaję wielokrotnie więcej plusów niż minusów, więc jeśli na Ciebie nie trafiło, to pewnie czytamy inne wątki.
21-06-2009 16:06 
 Ocena 2 na 4
Szczepanski (105 punktów)
Kolega wlasciwie sam nie wie jakie ma poglady. A minusy dostajesz hurtowo, bo sam wystawiasz je hurtowo. That's all.
21-06-2009 18:04 
 Ocena 4 na 4
Elka I Ponura (7473 punktów)
>   A niby za co mam dawać te plusy/minusy? Za liczbę znaków interpunkcyjnych? Za wrażenia artystyczne? Choć nie jestem entuzjastą tego pomysłu, to forum zdefiniowano w ten sposób, że daje się +/-. Plus daję za czytane wypowiedzi, z którymi choć trochę zgadzam się, natomiast minusy za wypowiedzi, z którymi znacząco się nie zgadzam.

Hm, no dobrze, przyjmuję takie wytłumaczenie... Bo już się przestraszyłam, że to raczej wygląda na zasadzie "A to perfidna feministka, wyzwolone babsko! Minusa jej!!"

Ja "minusuję" za bzdury, kłamstwa przeciw obecnemu stanowi wiedzy (uuu, jak to brzmi, prawie jak "przeciw duchowi świętemu"..), brak sensu wypowiedzi, czasem za chamstwo.. I to chyba tyle.
Zdaje mi się, że w tym wątku nie klikałam +/-, bo głupio by mi było wlepić komuś minusa za to, że nie lubi UE Chyba, że ktoś się wbijał w tłumaczenie któregoś z wyborów i uznałam, że warto ocenić. Ale nie pamiętam.

Mam straszliwą sklerozę i to już w tym wieku. Strach się bać, co będzie później...

and that's it.
21-06-2009 20:48 
 Ocena 2 na 2
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>Hm, no dobrze, przyjmuję takie wytłumaczenie... Bo już się przestraszyłam, że to raczej wygląda na zasadzie "A to perfidna feministka, wyzwolone babsko! Minusa jej!!"

No co Ty, kto by się tu do takiego seksizmu przyznał, oprócz mnie?

>Ja "minusuję" za bzdury, kłamstwa przeciw obecnemu stanowi wiedzy (uuu, jak to brzmi, prawie jak "przeciw duchowi świętemu"..), brak sensu wypowiedzi, czasem za chamstwo.. I to chyba tyle.

Za chamstwo można , nawet trzeba. Sens wypowiedzi? Hm... to już nie jest takie oczywiste. Niektóre wypowiedzi, zawierające głębokie treści, dla jednych są w sposób oczywisty zrozumiałe, dla innych to jakiś bełkot. Za kłamstwa każemy klapsem..., tylko czy na pewno wiemy jaka jest prawda, czy znamy na tyle doskonale ten obecny stan wiedzy . Czy jeżeli ktoś zaneguje ideę WW to mija się z prawdą? Kilka tygodni temu ogłoszono triumfalnie, że odnaleziono brakujące ogniwo ewolucji i ucichło. Jeszcze wiele wielkich odkryć i teorii tłumaczących wszystko przed nami. Ja spokojnie poczekam. Jedni powiedzą "oto jasny dowód, że miałem rację" inni "głupi jesteś bo to dowodzi że jej nie masz i nigdy nie miałeś"
Na mój długi, a czuły inkwizytorski nos, zanim dasz minusa, zrób sobie krótką wycieczkę, za miasto, na miotle.
Też zdarza mi się zaminusować pod wpływem impulsu. Potem często żałuje.
21-06-2009 22:35 
 Ocena 2 na 2
Elka I Ponura (7473 punktów)
>No co Ty, kto by się tu do takiego seksizmu przyznał, oprócz mnie?

A no tak, zapomniało mi się..

>Za chamstwo można , nawet trzeba. Sens wypowiedzi? Hm... to już nie jest takie oczywiste. Niektóre wypowiedzi, zawierające głębokie treści, dla jednych są w sposób oczywisty zrozumiałe, dla innych to jakiś bełkot.

Wiesz, ja mogę potrzebować chwili, żeby się wgryźć w tekst o fizyce kwantowej, ale jak czytam forumowych nawracaczy... Wiesz, o co mi chodzi

>Za kłamstwa każemy klapsem..., tylko czy na pewno wiemy jaka jest prawda, czy znamy na tyle doskonale ten obecny stan wiedzy . Czy jeżeli ktoś zaneguje ideę WW to mija się z prawdą? Kilka tygodni temu ogłoszono triumfalnie, że odnaleziono brakujące ogniwo ewolucji i ucichło. Jeszcze wiele wielkich odkryć i teorii tłumaczących wszystko przed nami. Ja spokojnie poczekam. Jedni powiedzą "oto jasny dowód, że miałem rację" inni "głupi jesteś bo to dowodzi że jej nie masz i nigdy nie miałeś"

Jeśli dziś wiemy, że użycie odpowiednich antybiotyków pomaga wyleczyć zapalenie płuc, a zobaczę tekst, że na chorobę najlepiej działa modlitwa, to zminusuję

>Na mój długi, a czuły inkwizytorski nos, zanim dasz minusa, zrób sobie krótką wycieczkę, za miasto, na miotle.

Hm... wolę rowerem. A jeśli już latamy, to samolotem. I tej wersji będę się trzymać, Wysoki Trybunale!!!

>Też zdarza mi się zaminusować pod wpływem impulsu. Potem często żałuje.

*pats on the head* Nie martw się. I dobrze, że nie dusisz tego w sobie. Od tego się dostaje raka...

and that's it.
21-06-2009 22:59 
 Ocena 1 na 1
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>No co Ty, kto by się tu do takiego seksizmu przyznał, oprócz mnie?
>A no tak, zapomniało mi się..

Jeżeli będą potrzebne wypowiedzi antyfeministyczne, to jestem do usług.

>Jeśli dziś wiemy, że użycie odpowiednich antybiotyków pomaga wyleczyć zapalenie płuc, a zobaczę tekst, że na chorobę najlepiej działa modlitwa, to zminusuję

A ja nie, bo nie mam jakoś okazji z takimi idiotami rozmawiać. Omijam z daleka. Jeżeli mi poziom rozmowy nie odpowiada, to ją przerywam.

>>Na mój długi, a czuły inkwizytorski nos, zanim dasz minusa, zrób sobie krótką wycieczkę, za miasto, na miotle.
>Hm... wolę rowerem. A jeśli już latamy, to samolotem. I tej wersji będę się trzymać, Wysoki Trybunale!!!

No! Uniknęłaś całopalenia. Nos podpowiada jednak, że wiedźm i czarownic, to na tym forum dostatek.

Pozdrawiam i zdrowia życzę.
21-06-2009 23:45 
 Ocena 2 na 2
Elka I Ponura (7473 punktów)
>>Jeśli dziś wiemy, że użycie odpowiednich antybiotyków pomaga wyleczyć zapalenie płuc, a zobaczę tekst, że na chorobę najlepiej działa modlitwa, to zminusuję
>A ja nie, bo nie mam jakoś okazji z takimi idiotami rozmawiać. Omijam z daleka. Jeżeli mi poziom rozmowy nie odpowiada, to ją przerywam.

Tyż prowda, ale jakoś nie mogę się powstrzymać. Minusuję i rozmawiam, i od początku... Mam podobno wewnętrzny imperatyw nauczania. Tak mi mój dziekan powtarza..

>>Hm... wolę rowerem. A jeśli już latamy, to samolotem. I tej wersji będę się trzymać, Wysoki Trybunale!!!
>No! Uniknęłaś całopalenia. Nos podpowiada jednak, że wiedźm i czarownic, to na tym forum dostatek.

Ufff...
A tak, tajny konwent cały..
To znaczy, eee, tak słyszałam. Maciejowa mówiła na targu!

>Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Dziękuję i nawzajem.


and that's it.
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>>Jeśli dziś wiemy, że użycie odpowiednich antybiotyków pomaga wyleczyć zapalenie płuc, a zobaczę tekst, że na chorobę najlepiej działa modlitwa, to zminusuję
>>A ja nie, bo nie mam jakoś okazji z takimi idiotami rozmawiać. Omijam z daleka. Jeżeli mi poziom rozmowy nie odpowiada, to ją przerywam.
>Tyż prowda, ale jakoś nie mogę się powstrzymać. Minusuję i rozmawiam, i od początku... Mam podobno wewnętrzny imperatyw nauczania. Tak mi mój dziekan powtarza..

Szkoda tępić paznokcie na klawiaturze, umysłu też szkoda, nie mówiąc o upływie czasu, nieubłaganym.

>A tak, tajny konwent cały..
>To znaczy, eee, tak słyszałam. Maciejowa mówiła na targu!

A co tam Maciejowa mówiła, o kim? No?

A o ile się nie mylę to i Ty Elko I Ponura wyrażałaś ochotę do piekieł wstąpić.
21-06-2009 18:19 
 Ocena 7 na 7
czes (4083 punktów)
>... natomiast minusy za wypowiedzi, z którymi znacząco się nie zgadzam.
Ze mną nie zgadzasz się wyłącznie w sprawie adopcji przez pary homoseksualne (porównałem nasze wypowiedzi w tej ankiecie).
I dałeś mi minus z uwagi na tę różnicę poglądów.
Rozumiem, że uważasz za zrozumiały fakt zminusowania przeze mnie twej wypowiedzi. "Znacząco się nie zgadzam" z twym stanowiskiem w sprawie adopcji.

>Postulowałem zmianę tego systemu, ale moje postulaty nie zyskały poparcia.
Czy twe "hurtowe" minusowanie innych uczestników forum ma "wzmocnić" twe postulaty?

>... Natomiast otrzymuję minusy hurtowo, po 10 dziennie, od użytkownika ironin, ...
Zapoznałem się z sytuacją. Użytkownikowi ironin nie podoba się twoje postępowanie/zachowanie, a w szczególności nie akceptuje twych prób ośmieszenia go i zdyskredytowania w oczach forumuwiczów.


Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
21-06-2009 19:00 
 Ocena-1 na 7
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Rozumiem, że uważasz za zrozumiały fakt zminusowania przeze mnie twej wypowiedzi. "Znacząco się nie zgadzam" z twym stanowiskiem w sprawie adopcji.
   To oczywiste! Po pierwsze, w szkole podstawowej nauczono mnie, że odległość z punktu A do punktu B jest równa odległości z punktu B do punktu A. Zatem, jeśli odległość A-B = -1, to odległość B-A = -1.
   Po drugie, choć Zbyszek brzydzi się minusami "odwetowymi", to ich przyznawanie jest tutaj normą. Prawie wszystkie moje minusy w tym wątku zostały "zrekompensowane" minusowym rewanżem, widać takim mamy tu świecki zwyczaj.

>Czy twe "hurtowe" minusowanie innych uczestników forum ma "wzmocnić" twe postulaty?
   Nikogo nie minusuję hurtowo, w znaczeniu oddawania 10 minusów w trakcie 2 czy kilku minut. Od tego są specjaliści typu ironin czy belvedere.

>Zapoznałem się z sytuacją. Użytkownikowi ironin nie podoba się twoje postępowanie/zachowanie, a w szczególności nie akceptuje twych prób ośmieszenia go i zdyskredytowania w oczach forumuwiczów.
   Moje postępowanie jest wtórne wobec jego >30 hurtowych minusów, a ironin sam się ośmieszył o czym było tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,216944#w218351

PS: Korekta, to już >40 hurtowych minusów od użytkownika ironin, któremu poziom intelektualny uniemożliwia merytoryczne wypowiadanie się na forum, więc rekompensuje sobie to klikaniem w przycisk "-". To, w jego wydaniu, nie wymaga myślenia. Kilkanaście minut i po sprawie. Do końca tygodnia powinien dojechać do 100 minusów. Przynajmniej mam szansę awansować w rankingu najczęściej ocenianych.
21-06-2009 20:39 
 Ocena 12 na 12
czes (4083 punktów)
>>Rozumiem, że uważasz za zrozumiały fakt zminusowania przeze mnie twej wypowiedzi. "Znacząco się nie zgadzam" z twym stanowiskiem w sprawie adopcji.
>   To oczywiste! ...
>   Po drugie, choć Zbyszek brzydzi się minusami "odwetowymi", to ich przyznawanie jest tutaj normą. Prawie wszystkie moje minusy w tym wątku zostały "zrekompensowane" minusowym rewanżem, widać takim mamy tu świecki zwyczaj.

Nie, to nie jest oczywiste. Ja nie daję minusów "odwetowych". W tym konkretnym przypadku, tj. powyżej, chciałem unaocznić Ci jak łatwo "uzasadnić" postawienie minusa jeżeli tylko ma się na to ochotę. I wykorzystałem do tego twe własne słowa "znacząco się nie zgadzam".
Jestem na tym forum już ponad rok i nigdy wcześniej nie zauważyłem "świeckiego zwyczaju" ani stawiania minusów "odwetowych" ani minusów za bezdurno. Nawet minusy za odmienne poglądy, tzn. takie z którymi "znacząco się nie zgadzam" są rzadkością.
Nauczono mnie tutaj dawać minusy tylko w wyjątkowych przypadkach, za coś wyjątkowo bzdurnego czy odrażającego.

Dla odświeżenia pamięci; kiedyś dałem Ci dwa minusy za coś co mnie wyjątkowo oburzyło. Natychmiast odwinąłeś się dwoma minusami "odwetowymi" i to bez czytania mych postów.

Dalej; w innym wątku, w dość ostrych słowach wyraziłem dezaprobatę w odniesieniu do twego zachowania (obrażania mnie i mych forumowych przyjaciół). Dostałem od Ciebie następne jedenaście minusów.
I nie "oddałem" Ci ani jednego.

W tym wątku, wstawiłeś kilkanaście minusów "za poglądy". (Kilka osób odbiło piłeczkę).

Proszę, zastanów sie na spokojnie kto wprowadza tutaj ten "świecki zwyczaj" stawiania nieuzasadnionych minusów.

>>Czy twe "hurtowe" minusowanie innych uczestników forum ma "wzmocnić" twe postulaty?
>   Nikogo nie minusuję hurtowo, w znaczeniu oddawania 10 minusów w trakcie 2 czy kilku minut. Od tego są specjaliści typu ironin czy belvedere.

Musiałeś ich dobrze wk..... !

>>Zapoznałem się z sytuacją. Użytkownikowi ironin nie podoba się twoje postępowanie/zachowanie, a w szczególności nie akceptuje twych prób ośmieszenia go i zdyskredytowania w oczach forumuwiczów.
>   Moje postępowanie jest wtórne wobec jego >30 hurtowych minusów, a ironin sam się ośmieszył o czym było tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,216944#w218351

Jak powiedziałem, zapoznałem sie z historią waszych kontaktów.
To Ty zminusowałeś jego dwie pierwsze wypowiedzi na forum i wyśmiałeś człowieka (absolutnie nie mając racji!).
Być może to Ty (forumowicz z półtora tysiącem wypowiedzi oraz trzema i pół tysiącem punktów) zniechęciłeś go, onieśmieliłeś i zamknąłeś drogę do bycia z nami ?!

Czy dziwisz się, że człowiek Cię znienawidził?! (I nie tylko on.)

Tyle na dzisiaj.

Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
22-06-2009 00:08 
 0 na 6
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Jestem na tym forum już ponad rok i nigdy wcześniej nie zauważyłem "świeckiego zwyczaju" ani stawiania minusów "odwetowych" ani minusów za bezdurno. Nawet minusy za odmienne poglądy, tzn. takie z którymi "znacząco się nie zgadzam" są rzadkością.
   Tak się składa, że przez parę miesięcy nikomu nie dałem minusa. Jednak zasady są inne i minusy otrzymuję, więc również minusy przyznaję, zresztą zgodnie z obowiązującym Regulaminem. Regulamin rzecze, że użytkownik ma prawo oceniać wypowiedzi na +/-, więc oceniam, podobnie jak czyni to kilkaset innych osób. Nie rozumiem o co jest ten raban. Nie podobają się Wam takie zasady? Nie ja je ustalałem. O zmianę zwróćcie się do Administratora forum.

>Nauczono mnie tutaj dawać minusy tylko w wyjątkowych przypadkach, za coś wyjątkowo bzdurnego czy odrażającego.
   A mnie nauczono stosować się do obowiązującego Regulaminu.

>Dla odświeżenia pamięci; kiedyś dałem Ci dwa minusy za coś co mnie wyjątkowo oburzyło. Natychmiast odwinąłeś się dwoma minusami "odwetowymi" i to bez czytania mych postów.
   Na jakiej podstawie twierdzisz, że ich nie czytałem?

>Dalej; w innym wątku, w dość ostrych słowach wyraziłem dezaprobatę w odniesieniu do twego zachowania (obrażania mnie i mych forumowych przyjaciół).
   Wskaż mi konkretny post, w którym Cię obraziłem.

>Dostałem od Ciebie następne jedenaście minusów.
   Na ten temat rozmawiałem już publicznie ze Zbyszkiem, ale nie mogę znaleźć tamtego posta, pewnie ktoś go "sprzątnął". Zatem jeszcze raz. Raz kiedyś dostałeś ode mnie jednego(!) minusa. Potraktowałeś to jak tragedię narodową. Jednak nie uznałeś za stosowne zwrócić się do mnie z pytaniem o podanie przyczyny. Natomiast przez parę tygodni, bez mojej wiedzy, czyniłeś z tego powodu lamenty za moimi plecami, wylewając z tego powodu swoje żale aż w kilkunastu postach! Uważam takie postępowanie za niestosowne. Masz coś do kogoś, to załatwiaj to osobiście, a nie pędź na środek podwórka i nie rycz. Jeśli zrozumiesz niestosowność swojego postępowania, to - zgodnie z publiczną deklaracją - zrekompensuję Ci wszystkie swoje minusy. Wybór należy do Ciebie.

>Być może to Ty (forumowicz z półtora tysiącem wypowiedzi oraz trzema i pół tysiącem punktów) zniechęciłeś go, onieśmieliłeś i zamknąłeś drogę do bycia z nami ?!
   Ironin był zarejestrowany na forum jakieś dwa lata przede mną, więc nie ja jestem przyczyną jego "onieśmielenia". Cóż za zakłamany eufemizm.

>Czy dziwisz się, że człowiek Cię znienawidził?! (I nie tylko on.)
   No to wystarczy, że założycie koalicję nienawidzących mnie i szybko wyminusujecie z forum. Do dzieła! Na razie działa koalicja: ironin, Alicja, belvedere, siarkofrut. Dołącz do nich. A teraz prawdziwe motywacje:
1. ironin - cytat: "Będę Cię punktował ujemnie tylko dla tego, że oberwałem od Ciebie minusa". Dodam, że jednego, bo więcej wypowiedzi nie było. Dziecko rozpłakało się i będzie stawiać minusy. Na zdrowie.

2. Alicja - ma zwyczaj nie do zaakceptowania, podaje nieprawdziwe dane na temat dyskryminacji kobiet i niecnych czynów mężczyzn. Wielokrotnie indagowana o źródło tych bezeceństw, oczywiście milczy, bowiem dane są zmyślone.

3. belvedere - nie może mi wybaczyć demaskowania komunistycznych bredni, typu: "Buzek doprowadził do śmierci 15 tys. osób" albo "w wyniku zmiany ustroju w 1989r. życie straciło 10mln mieszkańców krajów postsocjalistycznych". siarkofrut działa jako przyboczny belvedere.

Minusujcie na zdrowie, przynajmniej rośnie moja pozycja w rankingu najczęściej ocenianych.
22-06-2009 04:30 
 Ocena 1 na 1
czes (4083 punktów)
Z braku czasu, nie mogę odpowiedzieć natychmiast.
Ale na pewno Ci odpowiem, na pewno! Myślę, że w ciągu najbliższych kilku dni.
Przepraszm za zwłokę.

Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
22-06-2009 12:06 
 Ocena 8 na 8
siarkofrut (2125 punktów)
(zablokowany)
>1. ironin - cytat: "Będę Cię punktował ujemnie tylko dla tego, że oberwałem od Ciebie minusa".

Mam wrażenie, iż uciąłeś pewną istotną część tej wypowiedzi, zmieniając tym samym jej sens. Zrobiłeś to świadomie, nieprawdaż?

>siarkofrut działa jako przyboczny belvedere.


Mylisz się, jestem wolnym strzelcem. 'Konflikt' między tobą a mną zaczął się zanim zamieniłem choć słowo z belvedere. Dostałeś ode mnie kilka minusów, za każdego dostałem minus odwetowy za jakieś stare posty. Problem w tym, że ja dawałem ci minusy za określone treści (obraźliwe, chamskie bądź takie, które były w mojej opinii homofobiczne), ty z kolei dawałeś mi je za posty całkowicie neutralne. Było to nieco irytujące, gdyż mógłbyś chociaż zachować pozory dojrzałości i odnaleźć takie moje posty, z których treścią rzeczywiście byś się nie zgadzał, nie przeszkadzało mi to jednak dawać ci od czasu do czasu plusa (staram się oceniać konkretne wiadomości, nie autorów). Co najmniej dwa razy napisałem też post popierający któryś z twoich pomysłów. Czy to ci wygląda na nienawiść?
Możliwe, że ostatnio dostajesz ode mnie więcej minusów - prawdopodobnie dlatego, że zwiększyła się ilość chamskich treści w twoich wiadomościach. Chociażby to: Cytat:
Dziecko rozpłakało się i będzie stawiać minusy. Na zdrowie.

Skomentuję to słowami poety: [...]smętne rżenie, sztuczne złośliwości, objawy dziecinnej pychy, śmieszne przekleństwa itd., itd. Jesteś już dużym chłopcem, Zawecki, więc mógłbyś sobie darować takie zachowania.
Mam nadzieję, iż dostrzegasz fakt, że nie dostajesz negatywnych ocen za wszystkie posty jak leci, nie dostajesz też 'pakietów'. Jeśli zrozumiesz niestosowność swojego zachowania to obiecuję, że zrekompensuję ci wszystkie te minusy.
Swoją drogą - kiedyś w ciągu 10 sekund dostałem trzy wiadomości o minusach od ciebie. Sądzę, że to raczej wina systemu, który wysyła te wiadomości z różnym opóźnieniem, ale ktoś bardziej złośliwy mógłby stwierdzić, że niczym nie różnisz się od tych, którzy stawiają 10 minusów w ciągu minuty.
22-06-2009 13:47 
 Ocena 5 na 7
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Mam wrażenie, iż uciąłeś pewną istotną część tej wypowiedzi, zmieniając tym samym jej sens. Zrobiłeś to świadomie, nieprawdaż?
   Twoje wrażenie jest błędne. Czasem nie warto antycypować złej woli nawet oponenta. Pełną wypowiedź znajdziesz tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,216944#w218788 ironin:
Będę Cię punktował ujemnie tylko dla tego, że oberwałem od Ciebie minusa za posta w tym temacie:

>'Konflikt' między tobą a mną zaczął się...
   Aha, to mamy konflikt. Jeśli takie jest Twoje życzenie. Mimo podesłania mi ostatnio jakiejś chmury minusów, to wciąż saldo mam u Ciebie dodatnie +11. Dasz radę to zniwelować w dwa dni - do dzieła!

>Dostałeś ode mnie kilka minusów, za każdego dostałem minus odwetowy za jakieś stare posty. Problem w tym, że ja dawałem ci minusy za określone treści
   Tak, tak - znam to już na pamięć. Wprowadziliście tu sobie jakiś niejawny kodeks oceniania. Rzecz w tym, że nikt mnie o takim kodeksie nie poinformował, więc oceniam zgodnie z zasadami Regulaminu i swoimi kryteriami.
   Kiedy dostaję minusa od kogoś kogo jednoznacznie nie kojarzę, wtedy spoglądam na historię jego wypowiedzi, aby stwierdzić któż to taki. Jakby ocenianie starszych wypowiedzi było zabronione, to bym, tego nie robił. A skoro jest dozwolone, to nie rozumiem Twojego zarzutu. Pewnie trudno Ci w to uwierzyć, ale czytam oceniane wypowiedzi.

>Co najmniej dwa razy napisałem też post popierający któryś z twoich pomysłów. Czy to ci wygląda na nienawiść?
   Jakbyś napisał na priva, że w zamian oczekujesz moratorium na przyznawanie minusów wobec swojej osoby, to uszanowałbym taki układ.

>Dziecko rozpłakało się i będzie stawiać minusy. Na zdrowie
   Nie widzę w tej wypowiedzi niczego chamskiego. Dorosły facet, który w odpowiedzi na jednego(!) minusa wszczyna wojnę poprzez hurtowe wysłanie prawie 50 minusów zachowuje się jak dziecko, któremu ktoś uszkodził babkę z piasku.

>Mam nadzieję, iż dostrzegasz fakt, że nie dostajesz negatywnych ocen za wszystkie posty jak leci, nie dostajesz też 'pakietów'
   Nie pamiętam czy wczoraj od Ciebie to było 6 czy 8 minusów? Fakt nie było 10 w kilkanaście minut.

>Jeśli zrozumiesz niestosowność swojego zachowania to obiecuję, że zrekompensuję ci wszystkie te minusy
   Możliwość stawiania minusów jest prawem zapisanym w Regulaminie. Póki takie prawo będzie nie widzę powodu, abyś mi je odbierał. Jeśli tego nie akceptujesz, to albo wystąp o zmianę Regulaminu, albo bombarduj mnie 10 minusami dziennie. Nie robi mi większej różnicy otrzymywanie 40 czy 50 minusów dziennie.
25-06-2009 02:35 
 Ocena 3 na 3
siarkofrut (2125 punktów)
(zablokowany)
>   Twoje wrażenie jest błędne. Czasem nie warto antycypować złej woli nawet oponenta. Pełną wypowiedź znajdziesz tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,216944#w218788 ironin:
Będę Cię punktował ujemnie tylko dla tego, że oberwałem od Ciebie minusa za posta w tym temacie:


Więc sam widzisz, że uciąłeś ważny fragment wypowiedzi ironina. Nie daje ci minusów tylko dlatego, że dostał minusa od ciebie, ale dlatego, bo dostał minusa za wypowiedź, której minus w żaden sposób się nie należał.

>>'Konflikt' między tobą a mną zaczął się...
>   Aha, to mamy konflikt. Jeśli takie jest Twoje życzenie. Mimo podesłania mi ostatnio jakiejś chmury minusów, to wciąż saldo mam u Ciebie dodatnie +11. Dasz radę to zniwelować w dwa dni - do dzieła!

Obawiam się, iż przeoczyłeś cudzysłów.
Oceny otrzymane od ciebie sumują się u mnie do -10, skąd więc u ciebie te pretensje o minusy?

>   Tak, tak - znam to już na pamięć. Wprowadziliście tu sobie jakiś niejawny kodeks oceniania. Rzecz w tym, że nikt mnie o takim kodeksie nie poinformował, więc oceniam zgodnie z zasadami Regulaminu i swoimi kryteriami.

Masz rację. To tak samo jak z myciem tyłka po wypróżnieniu się - nikt nie każe ci tego robić, a jednak wypadałoby.

>>Dziecko rozpłakało się i będzie stawiać minusy. Na zdrowie
>   Nie widzę w tej wypowiedzi niczego chamskiego. Dorosły facet, który w odpowiedzi na jednego(!) minusa wszczyna wojnę poprzez hurtowe wysłanie prawie 50 minusów zachowuje się jak dziecko, któremu ktoś uszkodził babkę z piasku.

A ty zachowałeś się bardzo dojrzale, nabijając się z tego, że ironin nie wypowiada się na forum (tak jakby ilość postów o czymkolwiek świadczyła). Jeśli on zachowuje się jak dziecko, to ty tym bardziej. Chciałbym też zwrócić uwagę na błędność twojego rozumowania. Ironin ma w tej chwili 5 wypowiedzi, o ile się nie mylę [edit: myliłem się]. Zakładam, że dałeś mu za nie 5 minusów, ergo, oceniłeś negatywnie 100% jego wypowiedzi. Z twoją ilością punktów nie odczujesz 5 minusów, więc jeśli ironin chce się zrewanżować, musi przydzielić ci o wiele więcej ocen negatywnych.

>   Możliwość stawiania minusów jest prawem zapisanym w Regulaminie. Póki takie prawo będzie nie widzę powodu, abyś mi je odbierał. Jeśli tego nie akceptujesz, to albo wystąp o zmianę Regulaminu, albo bombarduj mnie 10 minusami dziennie. Nie robi mi większej różnicy otrzymywanie 40 czy 50 minusów dziennie.

Nie odbieram ci żadnego prawa. Zwracam jedynie uwagę na to, iż sam fakt, że coś nie jest zakazane, nie oznacza, że powinno się to robić.

Don't fear god's love.
He hasn't got anyone pregnant in 2000 years.
25-06-2009 17:26 
 Ocena 1 na 3
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Więc sam widzisz, że uciąłeś ważny fragment wypowiedzi ironina. Nie daje ci minusów tylko dlatego, że dostał minusa od ciebie, ale dlatego, bo dostał minusa za wypowiedź, której minus w żaden sposób się nie należał.
1. Czy można dostać minusa nie za wypowiedź? Nie.
2. Nie należał się? Może wg Twoich kryteriów, więc minusa mu nie dałeś. A wg moich należał się, więc mu dałem.

>Masz rację. To tak samo jak z myciem tyłka po wypróżnieniu się - nikt nie każe ci tego robić, a jednak wypadałoby.
   Poziomu takich argumentów nawet nie wypada komentować.

>A ty zachowałeś się bardzo dojrzale, nabijając się z tego, że ironin nie wypowiada się na forum (tak jakby ilość postów o czymkolwiek świadczyła). Jeśli on zachowuje się jak dziecko, to ty tym bardziej. Chciałbym też zwrócić uwagę na błędność twojego rozumowania. Ironin ma w tej chwili 5 wypowiedzi, o ile się nie mylę [edit: myliłem się]. Zakładam, że dałeś mu za nie 5 minusów, ergo, oceniłeś negatywnie 100% jego wypowiedzi. Z twoją ilością punktów nie odczujesz 5 minusów, więc jeśli ironin chce się zrewanżować, musi przydzielić ci o wiele więcej ocen negatywnych.
   W całej sprawie ignorujesz chronologię, a była taka: dostał jednego minusa, obraził się i zaczął stawiać po 10 minusów w kilkanaście minut, dopiero wtedy zacząłem się z niego nabijać. Dzięki czemu zdołał odezwać się jeszcze ze 3 razy. Na dziś ma -70, więc jeszcze długa droga przed nim. Przynajmniej ośmiesza istniejący Regulamin.

>Nie odbieram ci żadnego prawa. Zwracam jedynie uwagę na to, iż sam fakt, że coś nie jest zakazane, nie oznacza, że powinno się to robić.
   Rozumiem, że właśnie Ty masz o tym decydować?
27-06-2009 16:10 
 Ocena 1 na 5
siarkofrut (2125 punktów)
(zablokowany)
>1. Czy można dostać minusa nie za wypowiedź? Nie.

Oceny, w moim przekonaniu, powinny być za treść wiadomości, a nie za to, czy lubi się ich autora, czy nie. Nie widzę jednak możliwości, by coś takiego egzekwować, sądzę więc, że najlepiej byłoby zrezygnować z systemu oceniania.

>>Masz rację. To tak samo jak z myciem tyłka po wypróżnieniu się - nikt nie każe ci tego robić, a jednak wypadałoby.
>   Poziomu takich argumentów nawet nie wypada komentować.

Masz rację - mój argument jest tak trafny, że niemożliwym jest go obalić. Swoją drogą, myślałem, że ci się spodoba, czyżbyś nie podzielał kanikowej fascynacji odbytami?

>   W całej sprawie ignorujesz chronologię, a była taka: dostał jednego minusa, obraził się i zaczął stawiać po 10 minusów w kilkanaście minut, dopiero wtedy zacząłem się z niego nabijać.

Niezależnie od tego, kto zaczął, twoje nabijanie się było prostackie (i żenujące). Chciałbyś, żeby taki poziom dyskusji obowiązywał na forum? Mogłeś napisać do ironina albo po prostu go olać, ale wybrałeś najbardziej dziecinną opcję i po prostu zacząłeś go obrażać.

>>Nie odbieram ci żadnego prawa. Zwracam jedynie uwagę na to, iż sam fakt, że coś nie jest zakazane, nie oznacza, że powinno się to robić.
>   Rozumiem, że właśnie Ty masz o tym decydować?

Nie, to nie ja wymyśliłem coś takiego jak kultura osobista.


Don't fear god's love.
He hasn't got anyone pregnant in 2000 years.
23-06-2009 01:11 
 Ocena 11 na 13
czes (4083 punktów)
>>Jestem na tym forum już ponad rok i nigdy wcześniej nie zauważyłem "świeckiego zwyczaju" ani stawiania minusów "odwetowych" ani minusów za bezdurno. Nawet minusy za odmienne poglądy, tzn. takie z którymi "znacząco się nie zgadzam" są rzadkością.
>   Tak się składa, że przez parę miesięcy nikomu nie dałem minusa. Jednak zasady są inne i minusy otrzymuję, więc również minusy przyznaję, zresztą zgodnie z obowiązującym Regulaminem. Regulamin rzecze, że użytkownik ma prawo oceniać wypowiedzi na +/-, więc oceniam, podobnie jak czyni to kilkaset innych osób. Nie rozumiem o co jest ten raban. Nie podobają się Wam takie zasady? Nie ja je ustalałem. O zmianę zwróćcie się do Administratora forum.

Proszę abyś w przyszłości uważniej czytał mój tekst i odpowiadał na temat.
Ja piszę o minusach odwetowych i za bezdurno, nazwijmy to minusami złymi lub nieuzasadnionymi . A Ty piszesz o zasadach regulaminowych przyznawania plusów i minusów.
Myślę, że celowo gmatwasz i zapętlasz dyskusję aby przedstawić swe nieładne zachowania w dobrym , regulaminowym świetle.
Regulamin jak każdy inny zbiór przepisów może być ułomnym, dziurawym, a już na pewno nie odzwierciedla wszelkich przypadków zachowań występujących na forum.
Ale jest jeszcze coś takiego jak:
- prawo zwyczajowe (dobre zwyczaje naszego forum),
- zdrowo - rozsądkowość użytkowników forum,
- kultura, moralność, przyzwoitość ludzi tutaj piszących.
Proszę o przemyślenie powyższego.

>>Nauczono mnie tutaj dawać minusy tylko w wyjątkowych przypadkach, za coś wyjątkowo bzdurnego czy odrażającego.
>   A mnie nauczono stosować się do obowiązującego Regulaminu.

Stosowanie się do obowiązującego Regulaminu nie usprawiedliwia bezmyślności i paskudnego zachowania.

>>Dla odświeżenia pamięci; kiedyś dałem Ci dwa minusy za coś co mnie wyjątkowo oburzyło. Natychmiast odwinąłeś się dwoma minusami "odwetowymi" i to bez czytania mych postów.
>   Na jakiej podstawie twierdzisz, że ich nie czytałem?

Wydedukowałem.
Oto moja wypowiedź: www.racjonalista.pl/forum.php/s,207555#w207851
Za tę wypowiedź otrzymałem 13 plusów i 1 minus - od Ciebie.
Mój tok rozumowania był następujący;
1. moja wypowiedź była dobra, podobała się dużej grupie ludzi,
2. Robert Zawecki dał mi minus,
3. dlaczego?,
4. Robert Zawecki jest głupcem lub nie czytał mej wypowiedzi,
5. wybrałem opcję korzystniejszą dla Ciebie, tzn. przyjąłem, że nie czytałeś.

>>Dalej; w innym wątku, w dość ostrych słowach wyraziłem dezaprobatę w odniesieniu do twego zachowania (obrażania mnie i mych forumowych przyjaciół).
>   Wskaż mi konkretny post, w którym Cię obraziłem.

Proszę uprzejmie:
> "...Wczoraj miałem wreszcie chwilę, aby zajrzeć do forumowych wpisów. W skrzynce czekało >500 powiadomień o nowych wypowiedziach. Zdołałem przebrnąć przez pierwszą setkę i znalazłem ledwie jedną wypowiedź wartą odpowiedzi. Reszta to magiel, czy wręcz szambo. ...

>>Dostałem od Ciebie następne jedenaście minusów.
>... Raz kiedyś dostałeś ode mnie jednego(!) minusa. Potraktowałeś to jak tragedię narodową. Jednak nie uznałeś za stosowne zwrócić się do mnie z pytaniem o podanie przyczyny. Natomiast przez parę tygodni, bez mojej wiedzy, czyniłeś z tego powodu lamenty za moimi plecami, wylewając z tego powodu swoje żale aż w kilkunastu postach! Uważam takie postępowanie za niestosowne. Masz coś do kogoś, to załatwiaj to osobiście, a nie pędź na środek podwórka i nie rycz. Jeśli zrozumiesz niestosowność swojego postępowania, to - zgodnie z publiczną deklaracją - zrekompensuję Ci wszystkie swoje minusy. Wybór należy do Ciebie.

Już dawno nie czytałem wypowiedzi napisanej w tak szczeniacko - gówniarskim stylu.
Kto ciekaw mego zachowania w przedmiotowej sprawie, ten sprawdzi (link powyżej) i oceni.
To Ty dałeś mi odwetowy minus, to Ty zachowałeś się paskudnie. A ja opublikowałem prostą informację; co, za co i od kogo (potem ktoś podjął temat i dyskusja się rozwinęła).
I Ty mi pieprzysz o niestosowności mego postępowania?!
Dziękuję, nie skorzystam z twej wspaniałomyślnej oferty zrekompensowania mi 15 minusów.

>>Być może to Ty (...) zniechęciłeś go, onieśmieliłeś i zamknąłeś drogę do bycia z nami ?!
>   Ironin był zarejestrowany na forum jakieś dwa lata przede mną, więc nie ja jestem przyczyną jego "onieśmielenia". Cóż za zakłamany eufemizm.

Minus za logikę, plus za krętactwo.
Ironin mógł się zarejestrować na forum nawet dziesięć lat temu. A potem zapadł w dziesięcioletni sen "zimowy".
Obudził się i zamieścił pierwszy post 6 grudnia 2008, a ten drugi 6 maja 2009 (w wątku "Wybory").
Czyli sprawa jest swieżutka!

>>Czy dziwisz się, że człowiek Cię znienawidził?! (I nie tylko on.)
>   No to wystarczy, że założycie koalicję nienawidzących mnie i szybko wyminusujecie z forum. Do dzieła! Na razie działa koalicja: ironin, Alicja, belvedere, siarkofrut. Dołącz do nich. A teraz prawdziwe motywacje: ...

Nie interesują mnie motywacje innych. Nie załatwiaj swych porachunków z innymi w rozmowie ze mną (przed chwilą piętnowałeś mnie za wspomnienie o twym zachowaniu w postach kierowanych do innych osób). Nie znam tych sytuacji i nie potrafię się ustosunkować.
A tak na marginesie; musisz mieć niezwykły talent do robienia sobie wrogów!!! Ciekawe, bardzo ciekawe!

>Minusujcie na zdrowie, przynajmniej rośnie moja pozycja w rankingu najczęściej ocenianych.

Wiesz co R.Z.? Jestem zwykłym człowiekiem, o skromnej wiedzy i przeciętnej inteligencji. Ale mam na pewno (moim zdaniem) jeden zasadniczy pozytyw; jestem cholernie logicznym facetem.
I ty, człowiek który wlepił mi 15 "złych" minusów (przy moich 3) śmiesz pisać do mnie "Minusujcie na zdrowie ..." ?!

A co do rankingów forumowych; "dzięki" Tobie znalazłem się na liście najlepiej ocenianych użytowników w ciagu ostatnich 31 dni.


Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
23-06-2009 02:30 
 Ocena-1 na 5
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Ja piszę o minusach odwetowych i za bezdurno, nazwijmy to minusami złymi lub nieuzasadnionymi . A Ty piszesz o zasadach regulaminowych przyznawania plusów i minusów.
   Jest tylko jeden rodzaj minusów. Ten przewidziany w Regulaminie. Nie rozumiem Twoich karkołomnych ewolucji semantycznych.

>Regulamin jak każdy inny zbiór przepisów może być ułomnym, dziurawym, a już na pewno nie odzwierciedla wszelkich przypadków zachowań występujących na forum.
   Nawet złe prawo jest prawem obowiązującym.

>Ale jest jeszcze coś takiego jak:
>- prawo zwyczajowe (dobre zwyczaje naszego forum),
   Prawo zwyczajowe nakazuje zabicie kobiety, która spotka się przed ślubem z mężczyzną - dziękuję za takie prawo.

>- zdrowo - rozsądkowość użytkowników forum,
   W tej kategorii nie mieści się wszczynanie publicznych lamentów z powodu Twojego jednego minusa.

>- kultura, moralność, przyzwoitość ludzi tutaj piszących.
>Proszę o przemyślenie powyższego.
   Udam się na Jasną Górę i będę przemyśliwał tutejszą moralność. Moralność Kalego. Kali dać minusa, być dobrze, Kali dostać minusa, to być wielka tragedia.

>Stosowanie się do obowiązującego Regulaminu nie usprawiedliwia bezmyślności i paskudnego zachowania.
   Proponujesz w zamian niestosowanie się do Regulaminu?

>Wydedukowałem.
>Oto moja wypowiedź: www.racjonalista.pl/forum.php/s,207555#w207851
>Za tę wypowiedź otrzymałem 13 plusów i 1 minus - od Ciebie.
>Mój tok rozumowania był następujący;
>1. moja wypowiedź była dobra, podobała się dużej grupie ludzi,
>2. Robert Zawecki dał mi minus,
>3. dlaczego?,
>4. Robert Zawecki jest głupcem lub nie czytał mej wypowiedzi,
>5. wybrałem opcję korzystniejszą dla Ciebie, tzn. przyjąłem, że nie czytałeś.
   Prościej było zapytać, ale takiej opcji Twój proces dedukcji nie wziął pod uwagę. Fajny jest ten fragment: "była dobra, bo podobała się dużej grupie ludzi". To chyba populizm?
   W związku z tym, że oceniam wyłącznie posty przeczytane, to zostałem głupcem. Chyba lepsze to niż bycie klakierem.

>>"...Wczoraj miałem wreszcie chwilę, aby zajrzeć do forumowych wpisów. W skrzynce czekało >500 powiadomień o nowych wypowiedziach. Zdołałem przebrnąć przez pierwszą setkę i znalazłem ledwie jedną wypowiedź wartą odpowiedzi. Reszta to magiel, czy wręcz szambo.
   I w jaki sposób Cię to obraża, skoro nie było tam żadnej Twojej wypowiedzi, bowiem ich nie subskrybuję?

>To Ty dałeś mi odwetowy minus
   Modlitwę tu jakąś odmawiasz?

>to Ty zachowałeś się paskudnie
   Bowiem dałem jednego minusa.

>I Ty mi pieprzysz o niestosowności mego postępowania?!
   Sam pieprzysz o tym jednym minusie już drugi miesiąc, czy to przystoi facetowi w kwiecie wieku?

>Dziękuję, nie skorzystam z twej wspaniałomyślnej oferty zrekompensowania mi 15 minusów.
   Wedle życzenia.

>Minus za logikę, plus za krętactwo.
>Obudził się i zamieścił pierwszy post 6 grudnia 2008, a ten drugi 6 maja 2009 (w wątku "Wybory").
>Czyli sprawa jest swieżutka!
   I to jest moja wina, że przez 5 miesięcy, między grudniem a majem, nie zdołał urodzić żadnej wypowiedzi? Sam sobie wystaw ocenę za logikę i krętactwo.

>A tak na marginesie; musisz mieć niezwykły talent do robienia sobie wrogów!!! Ciekawe, bardzo ciekawe!
   Albowiem lepiej mieć 10 wrogów niż 1 fałszywego przyjaciela. Ponadto dyskusje z pochlebcami są nudne.

>jestem cholernie logicznym facetem
   Akurat w tym poście dowodu na to nie dałeś. Ale wierzę na słowo, cóż innego mi pozostaje.

>I ty, człowiek który wlepił mi 15 "złych" minusów (przy moich 3) śmiesz pisać do mnie "Minusujcie na zdrowie ..." ?!
   A czemu nie? Jak ma Ci to ulżyć, rozładować stres czy uchronić przed zawałem, to minusuj na zdrowie.

>A co do rankingów forumowych; "dzięki" Tobie znalazłem się na liście najlepiej ocenianych użytowników w ciagu ostatnich 31 dni
   To da się jeszcze naprawić. Osobiście mam podejrzliwy stosunek do pochlebców.
23-06-2009 06:18 
 Ocena 16 na 16
czes (4083 punktów)
Robercie Zawecki

Obrzydzeniem napawa mnie twoja nieudolna, prostacka sofistyka (nie mylić z erystyką).

BRZYDZĘ SIĘ I GARDZĘ TOBĄ ROBERCIE ZAWECKI !!!

ŻEGNAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
23-06-2009 09:35 
 Ocena 3 na 9
Robert Zawecki (4718 punktów)
   Nareszcie wypluł to z siebie. Ode mnie plus za szczerość. A inni niech ocenią wg swojego uznania.
22-06-2009 21:49 
 Ocena 8 na 8
Marzenka (546 punktów)
>   To oczywiste! Po pierwsze, w szkole podstawowej nauczono mnie, że odległość z punktu A do punktu B jest równa odległości z punktu B do punktu A. Zatem, jeśli odległość A-B = -1, to odległość B-A = -1.

Widać niewiele z tej lekcji zapamiętałeś, bo z tego co wiem to najpierw uczą że odległość nie może być ujemna.
22-06-2009 23:11 
 Ocena-1 na 3
Szczepanski (105 punktów)
>>   To oczywiste! Po pierwsze, w szkole podstawowej nauczono mnie, że odległość z punktu A do punktu B jest równa odległości z punktu B do punktu A. Zatem, jeśli odległość A-B = -1, to odległość B-A = -1.
>Widać niewiele z tej lekcji zapamiętałeś, bo z tego co wiem to najpierw uczą że odległość nie może być ujemna.
>
Hahaha dobre. Marzenka masz ode mnie plusa za blyskotliwosc i dowcip. Pozdrawiam sasiadke.

Przy okazji ostrzegam przed stawianiem mi minusow za brak polskich znakow. Jestem emigrantem i na codzien uzywam dwoch jezykow. Tak mi latwiej i szybciej, a czas to pieniadz.
22-06-2009 23:23 
 Ocena 10 na 10
liliac (147340 punktów)
>Hahaha dobre. Marzenka masz ode mnie plusa za blyskotliwosc i dowcip. Pozdrawiam sasiadke.
>Przy okazji ostrzegam przed stawianiem mi minusow za brak polskich znakow. Jestem emigrantem i na codzien uzywam dwoch jezykow. Tak mi latwiej i szybciej, a czas to pieniadz.
>

No nie, kolego.
Tak, jak z Robertowym minusowaniem w tym wątku się nie zgadzam, tak twoja argumentacja w kwestii polskich znaków zdaje mi się absurdalna, albowiem dbanie o prawidłowość pisowni świadczy o podstawowym szacunku dla rozmówców. Spędzając swego czasu kilka tygodni w Japonii, miałam naprawdę utrudniony dostęp do polskich znaków, a jednak potrafiłam o nie zadbać podczas pisania maili i wypowiedzi na forach.

Zauważ, że Kosmalskiego w jego religijnych wątkach jakoś nikt nie traktował ulgowo w zakresie niechlujstwa ortograficznego i interpunkcyjnego, a też zasłaniał się cennym czasem.

A poza tym... Cóż ma to "ostrzegam" oznaczać?
23-06-2009 04:15 
 Ocena-1 na 1
Szczepanski (105 punktów)
>No nie, kolego.
>Tak, jak z Robertowym minusowaniem w tym wątku się nie zgadzam, tak twoja argumentacja w kwestii polskich znaków zdaje mi się absurdalna, albowiem dbanie o prawidłowość pisowni świadczy o podstawowym szacunku dla rozmówców. Spędzając swego czasu kilka tygodni w Japonii, miałam naprawdę utrudniony dostęp do polskich znaków, a jednak potrafiłam o nie zadbać podczas pisania maili i wypowiedzi na forach.
>Zauważ, że Kosmalskiego w jego religijnych wątkach jakoś nikt nie traktował ulgowo w zakresie niechlujstwa ortograficznego i interpunkcyjnego, a też zasłaniał się cennym czasem.
>A poza tym... Cóż ma to "ostrzegam" oznaczać?
Primo. Widze, ze nie masz do mnie szacunku ("twoja"). Secundo. Jesli nie trafia do Ciebie moje tlumaczenie, trudno, nic na to nie poradze, niektorzy z tym sie rodza. Z kolei jestem bardzo skrupulatny, jesli chodzi o gramatyke jezyka (bledy ortograficzne, interpunkcja, styl), wiec wypraszam sobie te kalumnie pod moim adresem. A juz podciaganie to pod szacunek do rozmowcy, to jakas kpina. Jesli ktos sie poczul urazony tym, prosze dac mi znac. I wreszcie, widze, ze nie zlapales tonu w jakim pisalem, "ostrzegajac" przed stawianiem minusow. Czlowieku, wyluzuj sie, spojrz na swiat z wiekszym poczuciem humoru. That's all.
23-06-2009 21:08 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
>Primo. Widze, ze nie masz do mnie szacunku ("twoja").

Rozpoczynanie zaimków osobowych wielką literą to taka grzecznościowa zasada mająca zastosowanie głównie w litach i pismach formalnych. Zasadniczo w luźnych kontaktach towarzyskich nie widzę dla niej większego zastosowania.

>Secundo. Jesli nie trafia do Ciebie moje tlumaczenie, trudno, nic na to nie poradze, niektorzy z tym sie rodza.

I to był dowcip? Z punktacji wnioskuję, żeś generalnie dla swojego tłumaczenia niewiele zrozumienia tu znalazł

>Z kolei jestem bardzo skrupulatny, jesli chodzi o gramatyke jezyka (bledy ortograficzne, interpunkcja, styl)

Uważasz to, co umieściłeś w nawiasach za tożsame z gramatyką?

>I wreszcie, widze, ze nie zlapales tonu w jakim pisalem, "ostrzegajac" przed stawianiem minusow. Czlowieku, wyluzuj sie, spojrz na swiat z wiekszym poczuciem humoru. That's all.

Kolejną grzecznościową zasadą, którą na tym forum zazwyczaj stosujemy, jest dostosowywanie form gramatycznych do płci rozmówcy

A żart "ostrzegawczy" nie był zbyt błyskotliwy po prostu
23-06-2009 21:33 
 Ocena-1 na 1
Maciek Szczepanski (105 punktów)
>>Primo. Widze, ze nie masz do mnie szacunku ("twoja").
>Rozpoczynanie zaimków osobowych wielką literą to taka grzecznościowa zasada mająca zastosowanie głównie w litach i pismach formalnych. Zasadniczo w luźnych kontaktach towarzyskich nie widzę dla niej większego zastosowania.
To już nie mój problem. To pewna niepisana forma, ale widzę, kolejna osoba trzyma sie jakiegoś regulaminu.
>>Secundo. Jesli nie trafia do Ciebie moje tlumaczenie, trudno, nic na to nie poradze, niektorzy z tym sie rodza.
>I to był dowcip? Z punktacji wnioskuję, żeś generalnie dla swojego tłumaczenia niewiele zrozumienia tu znalazł
A to co było?
>>Z kolei jestem bardzo skrupulatny, jesli chodzi o gramatyke jezyka (bledy ortograficzne, interpunkcja, styl)
>Uważasz to, co umieściłeś w nawiasach za tożsame z gramatyką?
A dlaczego? Poza tym nie jestem polonistą. Jeszcze raz powtórze: czł... kobieto, więcej dystansu do samej siebie i świata.
>>I wreszcie, widze, ze nie zlapales tonu w jakim pisalem, "ostrzegajac" przed stawianiem minusow. Czlowieku, wyluzuj sie, spojrz na swiat z wiekszym poczuciem humoru. That's all.
>Kolejną grzecznościową zasadą, którą na tym forum zazwyczaj stosujemy, jest dostosowywanie form gramatycznych do płci rozmówcy
A kobieta to nie człowiek?
>A żart "ostrzegawczy" nie był zbyt błyskotliwy po prostu
Był.
23-06-2009 21:48 
 Ocena 6 na 6
liliac (147340 punktów)
>To już nie mój problem. To pewna niepisana forma, ale widzę, kolejna osoba trzyma sie jakiegoś regulaminu.

Poza niechlujstwem związanym z niechęcią do użytkowania polskich literek nie przypisywałam ci dotąd żadnych problemów.

>>>Secundo. Jesli nie trafia do Ciebie moje tlumaczenie, trudno, nic na to nie poradze, niektorzy z tym sie rodza.
>>I to był dowcip? Z punktacji wnioskuję, żeś generalnie dla swojego tłumaczenia niewiele zrozumienia tu znalazł
>A to co było?

Konstatacja oparta na widocznej na forum ocenie postów przez innych forumowiczów

>Uważasz to, co umieściłeś w nawiasach za tożsame z gramatyką?
>A dlaczego? Poza tym nie jestem polonistą. Jeszcze raz powtórze: czł... kobieto, więcej dystansu do samej siebie i świata.

To nie jest poziom wiedzy wymagający ukończenia filologii- umiejscowiłabym go raczej na poziomie podstawówki

>>Kolejną grzecznościową zasadą, którą na tym forum zazwyczaj stosujemy, jest dostosowywanie form gramatycznych do płci rozmówcy
>A kobieta to nie człowiek?

Chodziło mi o formę gramatyczną czasownika. Nawet tego nie zauważyłeś, prawda?

>>A żart "ostrzegawczy" nie był zbyt błyskotliwy po prostu
>Był.

Nie, nie był. Ale oczywiście masz prawo do własnego zdania.
23-06-2009 22:16 
 Ocena-1 na 1
Maciek Szczepanski (105 punktów)
>>>I to był dowcip? Z punktacji wnioskuję, żeś generalnie dla swojego tłumaczenia niewiele zrozumienia tu znalazł
>>A to co było?
>Konstatacja oparta na widocznej na forum ocenie postów przez innych forumowiczów
A co? Coś złego z ocenami? Plusy sypią się oknami i drzwiami. Czy może znów nie zrozumiałem czegoś? Proponuję mały rachunek - ilość postów podzielić przez ilość punktów. Ja już znam wynik.
>>>Uważasz to, co umieściłeś w nawiasach za tożsame z gramatyką?
>>A dlaczego? Poza tym nie jestem polonistą. Jeszcze raz powtórze: czł... kobieto, więcej dystansu do samej siebie i świata.
>To nie jest poziom wiedzy wymagający ukończenia filologii- umiejscowiłabym go raczej na poziomie podstawówki
Ja też, ale co ma piernik do wiatraka?
>>>Kolejną grzecznościową zasadą, którą na tym forum zazwyczaj stosujemy, jest dostosowywanie form gramatycznych do płci rozmówcy
>>A kobieta to nie człowiek?
>Chodziło mi o formę gramatyczną czasownika. Nawet tego nie zauważyłeś, prawda?
A mi nie.
>>>A żart "ostrzegawczy" nie był zbyt błyskotliwy po prostu
>>Był.
>Nie, nie był. Ale oczywiście masz prawo do własnego zdania.
Był.

Jak chcesz sobie poklikać z kimś w ten sposób, to ze mną na pewno nie poklikasz.
23-06-2009 06:39 
 Ocena 3 na 5
Szczepanski (105 punktów)
Jeszcze dodam, ze jesli ton tej wypowiedzi wydawal sie nieco srogi, to bardzo przepraszam. Chce zyc w dobrej komitywie z piszacymi tutaj, bo jednak laczy nas znacznie wiecej, jak dzieli.

Pana, jak mu tam... Roberta Zaweckiego, ktory hurtowo stawia minusy i trzyma sie kurczowo regulaminu, tylko nie rozumiem. Taka postawa bedzie tylko procentowac lawina minusow w strone Smerfa Madrali.
Ja nie mam nic przeciwko wystawianiu minusow. Jesli sie skrajnie nie zgadzam z czyims pogladem, stawiam minus - po to sa minsy/plusy by ich uzywac. Ale taka nadgorliwosc do niczego dobrego nie prowadzi. Sa pewne granice przyzwoitosci i rozsadku. That's all.
23-06-2009 09:49 
 Ocena 2 na 4
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Pana, jak mu tam... Roberta Zaweckiego, ktory hurtowo stawia minusy...
   Z zasady jestem konkretnym facetem, więc mam do Ciebie konkretne pytanie - kiedy i komu postawiłem hurtowo minusy? Nie chciałbym a priori zakładać, że kłamiesz, więc proszę o odpowiedź.

Na temat hurtowego stawiania minusów dyskutowaliśmy tu:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,216944
www.racjonalista.pl/forum.php/s,216944#w218351
A wygląda ono tak:
23-06-2009 20:28 
 Ocena 2 na 4
Maciek Szczepanski (105 punktów)
>>Pana, jak mu tam... Roberta Zaweckiego, ktory hurtowo stawia minusy...
>   Z zasady jestem konkretnym facetem, więc mam do Ciebie konkretne pytanie - kiedy i komu postawiłem hurtowo minusy? Nie chciałbym a priori zakładać, że kłamiesz, więc proszę o odpowiedź.

Tak, wystawiłem Tobie kolego 3, a może 4 minusy w jednej chwili (nie liczyłem dokładnie). Przejrzałem wymianę zdań z czes i moim zdaniem, właściwie każda Twoja wypowiedź kwalifikowała sie na "-". A co, zrobiłem coś niezgodnego z regulaminem?

Ja sam otrzymałem od Ciebie w sumie 2 minusy. I tylko od Ciebie, co nie znaczy, że jestem jakiś Ferdynand Wspaniały, ale to daje dużo do myślenia, nieprawdaż?

A tak w ogóle, to wystawiłem może 5 plusów i więcej się w tą zabawę nie bawię, bo mi nie odpowiada. A Tobie kolego kilka minusów, żebyś się troche pohamował zanim komuś wystawisz notkę. Pozdrawiam i życzę owocnych dyskusji i więcej plusów. That's all.
Robert Zawecki (4718 punktów)
   Mimo długiego wywodu nie odpowiedziałeś na pytanie, więc je ponawiam - kiedy i komu postawiłem hurtowo minusy? Nie chciałbym a priori zakładać, że kłamiesz, więc proszę o odpowiedź.
24-06-2009 14:47 
 Ocena-1 na 1
Maciek Szczepanski (105 punktów)
>>   Mimo długiego wywodu nie odpowiedziałeś na pytanie, więc je ponawiam - kiedy i komu postawiłem hurtowo minusy? Nie chciałbym a priori zakładać, że kłamiesz, więc proszę o odpowiedź.

Babci Hermaszewskiej (a priori oczywiście).
23-06-2009 01:51 
 Ocena 9 na 11
Marzenka (546 punktów)
To miało być z mojej strony uszczypliwe. Robert dał mi minusa - za poglądy. Uważam jego zachowanie za chamskie, tym bardziej że nigdy z nim nie dyskutowałam. Jego wypowiedzi o gejach uważam za prymitywne, ale mu za to minusa nie dałam. Nie daje minusów za poglądy, jedynego minusa jakiego wlepiłam - to był właśnie za ortografię, nie pamiętam komu ale naprawdę mnie to irytowało. To że się nie ma polskiego Windows, nie znaczy że nie można stosować polskich znaków i ortografii. Ja zainstalowałam Open Office Writer w celu sprawdzania błędów, a polską czcionkę ustawić jest bardzo łatwo. Jeśli masz z tym problemy daj znać - podpowiem jak to zrobić.
Również pozdrawiam gorąco.
23-06-2009 04:21 
 Ocena-1 na 1
Szczepanski (105 punktów)
>To że się nie ma polskiego Windows, nie znaczy że nie można stosować polskich znaków i ortografii. Ja zainstalowałam Open Office Writer w celu sprawdzania błędów, a polską czcionkę ustawić jest bardzo łatwo. Jeśli masz z tym problemy daj znać - podpowiem jak to zrobić.
>Również pozdrawiam gorąco.
>
Jesli to do mnie skierowane, to juz mowie. Jestem "computer guy", czyli hardware i software w malym palcu. Nie w tym rzecz. Pisze bardzo duzo, po polsku i po angielsku. Forum to nie list motywacyjny, ani CV, wiec brak polskich znakow, nie powinien specjalnie nikomu przeszkadzac, tym bardziej, jesli stosuje sie poprawna pisownie i styl.
23-06-2009 09:56 
 Ocena 4 na 4
finerbijk (17282 punktów)
>angielsku. Forum to nie list motywacyjny, ani CV, wiec brak polskich znakow, nie powinien specjalnie nikomu przeszkadzac, tymbardziej, jesli stosuje sie poprawna pisownie i styl.
A w czym przeszkadza pisanie polską klawiaturą po angielsku?
23-06-2009 14:40 
 Ocena 5 na 5
placownik (17853 punktów)

>Forum to nie list motywacyjny, ani CV, wiec brak polskich znakow, nie powinien specjalnie nikomu przeszkadzac,

   A jednak przeszkadza.

>tym bardziej, jesli stosuje sie poprawna pisownie i styl.

   Zastosowaną przez Ciebie pisownię tym bardziej pozwoliłem sobie skorygować. Poprawna powinna być pisownią rozłączną, a nie łączną, a taką właśnie zastosowałeś.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
23-06-2009 20:03 
 Ocena-1 na 1
Szczepanski (105 punktów)
>   Zastosowaną przez Ciebie pisownię tym bardziej pozwoliłem sobie skorygować. Poprawna powinna być pisownią rozłączną, a nie łączną, a taką właśnie zastosowałeś.
>   Pozdrawiam
Dzięki mistrzu.
23-06-2009 17:37 
 Ocena 4 na 4
Marzenka (546 punktów)
W sumie to się z Tobą zgadzam w tej kwestii, ale zauważyłam że tutaj ludzie strasznie się tego czepiają skoro więc zdecydowałam się pisać na tym forum stosuję się do jego zasad.
Dziś pozdrawiam jeszcze goręcej - bo straszny upał u nas
23-06-2009 18:50 
 Ocena 5 na 5
Szczepanski (105 punktów)
>W sumie to się z Tobą zgadzam w tej kwestii, ale zauważyłam że tutaj ludzie strasznie się tego czepiają skoro więc zdecydowałam się pisać na tym forum stosuję się do jego zasad.
>Dziś pozdrawiam jeszcze goręcej - bo straszny upał u nas
No, jeżeli to wymóg, to trudno, będę się musiał dostosować. W ogóle bym tu nie zajrzał (na Forum), bo czasu nie mam, ale po dłuuuugim okresie dostałem cynk na e-mail, że Marzenka zabrała głos...
PS Dobrze, że mamy te klimatyzacje.
23-06-2009 19:41 
 Ocena 2 na 2
Marzenka (546 punktów)
Muszę przyznać, że coraz ciężej czyta mi się to forum (za dużo oszołomów tu ściągnęło), rzadko się wypowiadam bo nie nadążam z czytaniem wszystkich wątków, a właściwie to szkoda mi czasu, staram się przeglądać forum od czasu do czasu bo jednak wypowiada się tu sporo naprawdę mądrych osób, niestety w ostatnim czasie te wypowiedzi są zagłuszane. Za to artykuły z pierwszej strony czytam na bieżąco.
23-06-2009 21:59 
 Ocena 5 na 5
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Muszę przyznać, że coraz ciężej czyta mi się to forum (za dużo oszołomów tu ściągnęło)
To prawda
Co wątek to jakiś bóg, religia i czepianie się homo.
Jestem czytającym głównie bo sam nic ciekawego nie mam do napisania. Czytanie postów nawiedzonych ateistów, głosicieli prawd i wojowników hetero jest odstręczające.

Zapomniałem o postanowieniu stawiania minusów atre Idę stawiać
23-06-2009 23:13 
 Ocena 4 na 4
Marzenka (546 punktów)
>>Muszę przyznać, że coraz ciężej czyta mi się to forum (za dużo oszołomów tu ściągnęło)
>To prawda
>Co wątek to jakiś bóg, religia i czepianie się homo.
>Jestem czytającym głównie bo sam nic ciekawego nie mam do napisania. Czytanie postów nawiedzonych ateistów, głosicieli prawd i wojowników hetero jest odstręczające.

Właśnie to miałam na myśli, cokolwiek się nie napisze zawsze znajdzie się jakiś mądrala który musi dociąć. Bóg, religia te tematy mnie interesują i ze względu na to czytam to forum, a że z natury gadatliwa nie jestem, dlatego też mało piszę, wolę posłuchać co inni mają do powiedzenia zanim się wypowiem. Jak się czyta niektóre tematy to jest w nich przewaga właśnie takich personalnych przepychanek i to mnie męczy, jest też oczywiście wiele merytorycznych wypowiedzi ale żeby do nich dotrzeć trzeba przeczytać cały wątek, a to zajmuje sporo czasu, szczególnie jak się przez kilka tygodni nie zaglądało na forum.
24-06-2009 01:22 
 Ocena 1 na 1
Maciek Szczepanski (105 punktów)
>>>Muszę przyznać, że coraz ciężej czyta mi się to forum (za dużo oszołomów tu ściągnęło)
>>To prawda
>>Co wątek to jakiś bóg, religia i czepianie się homo.
>>Jestem czytającym głównie bo sam nic ciekawego nie mam do napisania. Czytanie postów nawiedzonych ateistów, głosicieli prawd i wojowników hetero jest odstręczające.
>Właśnie to miałam na myśli, cokolwiek się nie napisze zawsze znajdzie się jakiś mądrala który musi dociąć.

Miałem już nie bawić się w stawianie +/-, ale tak pięknie to ujęłaś w jednym zdaniu, że nie mogłem się powstrzymać. Pytanie teraz, co im dolega, że tak musza.
23-06-2009 01:16 
 Ocena 3 na 3
Robert Zawecki (4718 punktów)
>odległość nie może być ujemna.
   Widać przespałaś wykłady z optyki. Polecam repetytorium z soczewek.
23-06-2009 02:08 
 Ocena 5 na 5
Marzenka (546 punktów)
>>odległość nie może być ujemna.
>   Widać przespałaś wykłady z optyki. Polecam repetytorium z soczewek.

Zwyczajowo przy liczeniu odległości od zwierciadła w niektórych przypadkach daje się minus aby wiedzieć po której stronie soczewki obraz się znajduje. Odległość NIE MOŻE być ujemna.
23-06-2009 03:00 
 Ocena 4 na 4
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Zwyczajowo przy liczeniu odległości od zwierciadła w niektórych przypadkach daje się minus aby wiedzieć po której stronie soczewki obraz się znajduje. Odległość NIE MOŻE być ujemna.
   Tym samym dowiodłaś, że odległość -1 istnieje i nie jest ujemna. Nie mam więcej zastrzeżeń.
23-06-2009 17:40 
 Ocena 3 na 3
Marzenka (546 punktów)
>>Zwyczajowo przy liczeniu odległości od zwierciadła w niektórych przypadkach daje się minus aby wiedzieć po której stronie soczewki obraz się znajduje. Odległość NIE MOŻE być ujemna.
>Tym samym dowiodłaś, że odległość -1 istnieje i nie jest ujemna. Nie mam więcej zastrzeżeń.

Wyraźnie napisałam że odległość ujemna nie istnieje, a minus to tylko zapis. Jak jesteś taki mądry to wytłumacz co znaczy że obraz jest w odległości -5cm od zwierciadła, bo z tego co pamiętam to znaczy że jest to obraz pozorny w odległości 5cm - czyli dalej odległość nie jest ujemna, a jest to tylko zapis.
24-06-2009 11:08 
 Ocena 4 na 4
Fizyk (17637 punktów)
> Zwyczajowo przy liczeniu odległości od zwierciadła w niektórych przypadkach daje się minus aby wiedzieć po której stronie soczewki obraz się znajduje. Odległość NIE MOŻE być ujemna.

Widzę, że muszę Cię wesprzeć terminologią: wartości współrzędnych, np. x y z, mogą być dodatnie lub ujemne, ale odległość, s, jest zawsze dodatnia:

s = √ (x 2 + y 2 + z 2).

W optyce położenie obiektu od zwierciadła jest dane współrzędną, np. x, która może być ujemna. Ale odległość od zwierciadła do obiektu jest zawsze dodatnia.

Mówiąc oględnie, odległość to co (w zasadzie) mierzymy naciągniętym sznurkiem. A nie ma sznurków o ujemnej długości.
Maciek Szczepanski (105 punktów)
>> Zwyczajowo przy liczeniu odległości od zwierciadła w niektórych przypadkach daje się minus aby wiedzieć po której stronie soczewki obraz się znajduje. Odległość NIE MOŻE być ujemna.
>Widzę, że muszę Cię wesprzeć terminologią: wartości współrzędnych, np. x y z, mogą być dodatnie lub ujemne, ale odległość, s, jest zawsze dodatnia:
>s = √ (x 2 + y 2 + z 2).
>W optyce położenie obiektu od zwierciadła jest dane współrzędną, np. x, która może być ujemna. Ale odległość od zwierciadła do obiektu jest zawsze dodatnia.
>Mówiąc oględnie, odległość to co (w zasadzie) mierzymy naciągniętym sznurkiem. A nie ma sznurków o ujemnej długości.

Brawo. Zazdroszczę takiej wiedzy. Mówię poważnie. Mając szkołę 20 lat za plecami, w głowie już tylko wspomnienia zostały. Chyba, że liliac skwituje to, że taka błahostka to na poziomie pierwszej klasy szkoły podstawowej.
24-06-2009 17:52 
 Ocena 1 na 1
Marzenka (546 punktów)
Dziękuję za fachową odpowiedź.
24-06-2009 21:15 
 Ocena 2 na 2
Robert Zawecki (4718 punktów)
   Fizyku, w sprawie sznurka masz absolutną rację. Jednak taki czes zarzuciłby Ci sofizmat. Przytoczę fragment oficjalnego wykładu na temat układów ogniskujących, pochodzący z Wydziału Fizyki UMK (inne uniwersytety definiują podobnie). UMK:
Odległość przedmiotowa x jest dodatnia dla przedmiotu rzeczywistego, a ujemna dla pozornego
   Wykłady z optyki miałem >20 lat temu, ale coś jeszcze kojarzę. Czyżby wykładowcy uniwersytetów nie znali się na sznurkach? Wykład: www.fizyka.umk.pl/~andywojt/wyklady/Wyklad 3.ppt

   A jak jest np. na Politechnice Wrocławskiej. PWR:
Wszystkie odległości mierzone od punktu C zgodnie z kierunkiem biegu promieni świetlnych mają znak dodatni (rys. 7.3). Odległości mierzone od punktu C w kierunku przeciwnym do biegu promieni świetlnych mają znak ujemny. www.optyka(*)doc_download&gid=60&Itemid=106
Maciek Szczepanski (105 punktów)

Ja tam, mimo wszystko, lubię Roberta.

PS Liliac, czy dobrze wstawiłem przecinki?
25-06-2009 07:07 
 Ocena 3 na 3
Fizyk (17637 punktów)
> Przytoczę fragment oficjalnego wykładu na temat układów ogniskujących, pochodzący z Wydziału Fizyki UMK (inne uniwersytety definiują podobnie). UMK:
Odległość przedmiotowa x jest dodatnia dla przedmiotu rzeczywistego, a ujemna dla pozornego

No faktycznie, masz rację. W tym ograniczonym przypadku optyki geometrycznej, gdzie wszystkie położenia są mierzone w jednym wymiarze, tzn. wzdłuż osi optycznej, współrzędna x jest nazywana odległością. Jednak gdy wyjdziemy poza to ograniczenie (tzw. przybliżenie paraksjalne) i rozważymy pozostałe współrzędne y z, to ujemne odległości stracą rację bytu.
Robert Zawecki (4718 punktów)
   Pełna zgodność - dziękuję za potwierdzenie.
22-06-2009 23:36 
 Ocena 3 na 5
ironin (323 punktów)
>PS: Korekta, to już >40 hurtowych minusów od użytkownika ironin, któremu poziom intelektualny uniemożliwia merytoryczne wypowiadanie się na forum, więc rekompensuje sobie to klikaniem w przycisk "-". To, w jego wydaniu, nie wymaga myślenia. Kilkanaście minut i po sprawie. Do końca tygodnia powinien dojechać do 100 minusów. Przynajmniej mam szansę awansować w rankingu najczęściej ocenianych.

Zawecki wmawiasz sobie, że chciałbym z Tobą merytorycznie porozmawiać. Gdybyś był bystrzejszy to już dawno byś zrozumiał, że ja się po prostu dobrze bawię.
23-06-2009 01:40 
 Ocena 6 na 6
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Zawecki wmawiasz sobie, że chciałbym z Tobą merytorycznie porozmawiać
   To jest zwyczajnie niemożliwe.

>Gdybyś był bystrzejszy to już dawno byś zrozumiał, że ja się po prostu dobrze bawię
   Baw się dziecko baw. Wcześniej los zabawek poskąpił, to przynajmniej teraz pobaw się myszką. To dopiero -60. Jakoś wolno Ci idzie. Ale dobre i to. Nie przemęczaj się, bo jeszcze się zgrzejesz.
22-06-2009 01:43 
 Ocena 11 na 11
Szczepanski (105 punktów)
>Chyba przeginasz... Walisz minusy za poglądy?! I jeszcze opowiadasz o ankietach?
>[edycja]
>Dobrze, znalazłam za co ten minus (w innym wątku). I nadal mnie to dziwi... tzn ja powinnam biegać po forum i minusować każdego przeciwnika aborcji? Przecież to głupie.
>
and that's it.

To moze ja nawiaze do tego. Masz absolutna racje, minusowac klienta za poglady to dziecinne. Za glupote i chamstwo owszem, jak najbardziej. Jezeli ja dostalem minus za ankiete, to moja reakcja byla szybka - minus dla kolegi za glupote. Przypominam, ze jest to forum racjonalisty, zachowujmy sie wiec racjonalnie i rozsadnie.
Sledziu (1058 punktów)

1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja NIE
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo
Jako państwo minimum? Nie. Jako państwo realizujące idee pluralizmu i tolerancji? Tak.
10.Kara śmierci NIE
18-06-2009 15:25
 Ocena 10 na 12
plodzien (7378 punktów)
> Sprawdźmy jaki jest statystyczny profil użytkownika Racjonalisty, a przy okazji możemy dowiedzieć się, jakie poglądy reprezentują poszczególni użytkownicy w najbardziej drażliwych sprawach. >

Moje poglądy:
- w pracy - poglądy dyrektora są moimi poglądami;
- w domu - zgadzam się z żoną;
- na tym forum - z moderatorami i webmasterem.
18-06-2009 16:32 
 Ocena 1 na 1
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)


Dawaj, nie wstydź się.

A.

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
Smith (10069 punktów)
1. UE* - większa integracja? NIE
z wyjątkiem usunięcia ograniczeń przywilejów socjalnych dla obywateli "nowej unii"
2. Aborcja TAK
ewentualnie już przynajmniej wprowadzenie jako obowiązującej daty poczęcia zamiast urodzenia.
3. Eutanazja NiE
ze względu na działania pomocy społecznej i zus
4. Rejestracja zw. homo** TAK
+ ślub konkordatowy
5. Adopcja przez związki j.w.
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
+ kasy fiskalne do rejestrowania kwot "co łaska"
9. Bardziej liberalne państwo TAK
ale nie względem prawa bo tutaj to już niewiele miejsca zostało tylko wobec obywatela
10.Kara śmierci NIE
przy sprawności naszego systemu wymiaru sprawiedliwości nigdy
21-06-2009 19:51 
 Ocena 1 na 1
SloniSko (1109 punktów)
>3. Eutanazja NiE
>ze względu na działania pomocy społecznej i zus
   Wybacz, że wracam do tego po takim czasie. Nie rozumiem trochę argumentacji. Może ja patrzę na to z innej strony, ale... Mamy przykładowo osobę śmiertelnie chorą. Lekarze dają maksymalnie 3 miesiące życia, ale w męczarniach, na morfinie, z odmiennymi stanami świadomości, problemami z kojarzeniem nawet własnych dzieci. Warzywko w cierpieniach. Jakie działania przewidujesz tu dla pomocy społecznej i ZUS? Widzę tylko dla ZUS rozumianego jako Zakład Utylizacji Staruszków...
   Mógłbyś to rozwinąć, wytłumaczyć?


"Never assume anything" - A. Milne
Smith (10069 punktów)
> Widzę tylko dla ZUS rozumianego jako Zakład Utylizacji Staruszków...
Ojciec mojej koleżanki umierał na raka w Kanadzie. Tam jest eutanazja i bardzo rozwinięty system socjalny. Pomimo tego, że jej ojciec był przez większość czasu przytomny i nie chciał umierać, lekarze "molestowali" na zmianę ją, jej mamę i siostrę o podpisanie zgody na eutanazję w jego imieniu. Prawnik powiedział im, że mają szczęście ponieważ szpital nie znalazł zgody na pobranie narządów inaczej sprawa trafiłaby do sądu i całkiem nie wykluczone, że przestali by je nagabywać bo sąd mógł poprzeć wniosek o eutanazję. Więcej takich przypadków możesz znaleźć na stronach przeciwników eutanazji w Kanadzie.
Natomiast to w jaki sposób zdarza się pracownikom pomocy społecznej traktować swoich podopiecznych delikatnie mówiąc pozostawia niezmiernie dużo do życzenia. Wydaje mi się, że jakieś sprawy dla reportera powinny mieć kilka przykładów w swoim archiwum.
Ostatnio np. mama mojego kolegi została zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. Sprawa odbyła się bez powiadomienia jej. Zabrano ją z ośrodka pomocy społecznej gdzie została wezwana celem podpisania jakichś dokumentów. W całej operacji uczestniczyło 5 albo 7 pielęgniarzy + policyjna "więźniarka" (samochód do transportu więźniów) i nie pamiętam ilu funkcjonariuszy. Trafiła tam bo dostawała rentę czy stałą zapomogę od pomocy społecznej. I jakaś biurwa dopatrzyła się, że leczyła się kiedyś z poważnego załamania nerwowego i zorganizowała całe to cholerne show z powodów osobistych bo mama kolegi miała zwyczaj przyjmować ją w ogrodzie. Psychiatrzy w szoku, że przywożą im osobę nie kwalifikującą się. Akta sprawy dostępne do obejrzenia bo wypożyczyć nie można a xero nie ma. Odwołanie wyrok się uprawomocnił. Zaskarżenie wyroku, ewentualnie nowa sprawa. Dużo wody upłynie zanim wejdzie na wokandę, a jak wejdzie to znajdzie się jakiś powód żeby ją odłożyć.
Nie będę przytaczał całej historii o obowiązkowej opłacie za mój dowód osobisty. Po napisaniu chyba ze trzech pism, wywiadzie środowiskowym i dwóch miesiącach. Koniec końców dostałem od pomocy społecznej zamiast 30 zl. chyba z 500 o które nie prosiłem. Tak w skrócie wygląda porządna biurokracja.
W naszej prawno - biurokratycznej rzeczywistości kara śmierci NIE i eutanazja także NIE.
Do Jerozolimy daleko a tam tylko podobno zdarzają się zmartwychwstania.
zapomniałem o notorycznych kłopotach finansowych NFZ i moralności naszych Lekarzy
21-06-2009 20:56 
 Ocena 4 na 4
SloniSko (1109 punktów)
   W tym znaczeniu... teraz rozumiem. Na pierwszy (błędny) rzut oka wydawało mi się, że nie chcesz eutanazji ponieważ jest pomoc społeczna i zus, które pomogą takiemu nieborakowi.
   A tu raczej w tym tonie:

Zbyszko wiedział, że koniec jest bliski. Zobaczył jednak, że jakaś ubrana na biało postać przedzierając się przez tłum szła w jego stronę. "Szybciej, szybciej muszę być pierwsza" - ta myśl łomotała w głowie Danuśki...
- Mój Ci on - rzekła nakrywając Zbyszka białą chustą.
Jako lekarz pogotowia wiedziała, że za skórkę skasuje kilkaset złotych.

Pozdrawiam


"Never assume anything" - A. Milne
21-06-2009 21:27 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>Na pierwszy (błędny) rzut oka wydawało mi się, że nie chcesz eutanazji ponieważ jest pomoc społeczna i zus, które pomogą takiemu nieborakowi.
Zapewne pomogą ale w pozbyciu się trosk doczesnych
Pozdrawiam
>
"Never assume anything" - A. Milne
22-06-2009 08:27 
 0 na 2
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>Coś strasznie mieszasz. Eutanazja ( dobra śmierć) jest to wspomagane samobójstwo.
We wszystkich krajach, w których jest dopuszczalna eutanazja, dopuszczalna jest na wyraźne żądanie chorego. Żadna zgoda rodziny nie wchodzi w rachubę.
O ile tylko chory jest w stanie sam musi wykonać ostatni ruch.
22-06-2009 10:14 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>We wszystkich krajach, w których jest dopuszczalna eutanazja, dopuszczalna jest na wyraźne żądanie chorego. Żadna zgoda rodziny nie wchodzi w rachubę.
>O ile tylko chory jest w stanie sam musi wykonać ostatni ruch.
Dokładnie tak samo myślałem do momentu powrotu koleżanki, która zresztą też zwolenniczką wolności i swobód wszelkich jest.
Problem w tym kto ocenia czy chory jest w stanie "wykonać ostatni ruch" i wydaje pomocną decyzję. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu a jakże to często szczytnie deklarowana chęć pomocy jest tylko sztandarem do załatwienia swojego interesu. Papier nie kłamie ale w tym kraju, żeby zmusić sąd do zakwestionowania jego treści często potrzebne są lata a w wypadku kary śmierci podobnie jak eutanazji treść wyroku będzie można umieścić na nagrobku tudzież urnie.
Śmierć jednostki jest tragedią a śmierć miliona to już tylko statystyka jak mawiał cwaniak Winston Churchill.
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Ale i tak wymagana jest zdecydowana i świadoma oraz powtarzana prośba o eutanazję.
22-06-2009 11:05 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>Ale i tak wymagana jest zdecydowana i świadoma oraz powtarzana prośba o eutanazję.
Teoria zawsze wygląda pięknie ale spróbuj skorzystać z praw jakie daje Ci to coś zatytułowane Konstytucja RP.
Nie wiem jak to praktycznie wygląda w Holandii od strony bezpośrednio zainteresowanych i ich bliskich ale Kanada rozczarowała mnie bardzo.
Maciek Szczepanski (105 punktów)
>>Ale i tak wymagana jest zdecydowana i świadoma oraz powtarzana prośba o eutanazję.
>Teoria zawsze wygląda pięknie ale spróbuj skorzystać z praw jakie daje Ci to coś zatytułowane Konstytucja RP.

Bomba! To mi się podoba! Niestety, masz racje, Konstytucja RP w tej chwili nadaje się już tylko do muzeum.
25-06-2009 02:29 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>Bomba! To mi się podoba! Niestety, masz racje, Konstytucja RP w tej chwili nadaje się już tylko do muzeum.
Chyba absurdu jedynie, żeby się wnuki za pradziadków nie wstydziły, że w demokratycznym kraju takie coś obowiązywało.
22-06-2009 10:37 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>Śmierć jednostki jest tragedią a śmierć miliona to już tylko statystyka jak mawiał cwaniak Winston Churchill.
   Stalin był nie mniejszym cwaniakiem, jakby się ugadali.
www.mfa.go(*)/publication/content/26418.htm
22-06-2009 10:57 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>   Stalin był nie mniejszym cwaniakiem, jakby się ugadali.
Czyżby po nastaniu demodemokracji usunięto z literatury historycznej Jałtę?
>www.mfa.go(*)/publication/content/26418.htm
No tak sukces nawet w postaci sentencji ma wielu ojców, tylko porażka jest sierotą
23-06-2009 03:14 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>We wszystkich krajach, w których jest dopuszczalna eutanazja, dopuszczalna jest na wyraźne żądanie chorego. Żadna zgoda rodziny nie wchodzi w rachubę

Wiki - Eutanazja w Albanii:
Albania była pierwszym krajem Europy który zalegalizował eutanazję - miało to miejsce w 1999 roku na mocy poprawki do ustawy o prawach osób nieuleczalnie chorych. Legalizuje ona każda formę czynnej eutanazji za zgodą pacjenta. Eutanazja bierna jest dopuszczalna po otrzymaniu zgody trzech członków rodziny osoby chorej.
   Znów pudło Alicjo.
liliac (147340 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK (bo czemu nie , ale z ograniczeniami w miejscach publicznych- podobnie, jak przy klasycznych papierosach)
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK (rozumiem, że miałby funkcjonować, jak w Niemczech? Tzn. przynależysz- płacisz i tylko z tej puli kasa idzie na to konkretne wyznanie?)
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci TAK, ale...
18-06-2009 17:04 
 Ocena 1 na 3
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
No, wreszcie ktoś... To samo poproszę
18-06-2009 19:35 
 Ocena 1 na 3
Marzenka (546 punktów)
x2 poproszę.
bockxer (1165 punktów)
1. UE - TAK
2. Aborcja - TAK
3. Eutanazja - TAK
4. Rejestracja zw. homo - TAK
5. Adopcja przez związki j.w. -
6. Legalizacja marihuany - TAK
7. Religia w szkołach - NIE
8. Podatek kościelny - TAK
9. Bardziej liberalne państwo - TAK
10.Kara śmierci -
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja jaka? na życzenie i bez ograniczeń NIE, ale karanie kobiet za aborcję też NIE
3. Eutanazja bierna czy czynna? Bierna TAK, czynna? nie wiem sam
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE ew. nieobowiązkowa lub w szkołach prywatnych katolickich
8. Podatek kościelny*** TAK jeśli ma zastąpić inne finansowanie przez państwo, jeśli ma być dodatkowym obciążeniem to NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK/NIE liberalne gospodarczo TAK, obyczajowo TAK
10.Kara śmierci NIE, ale ciężkie roboty i więźniowie sami zarabiający na siebie

Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
szperacz (2861 punktów)
1. UE - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
R. Grochala (970 punktów)
1. UE* - większa integracja? NIE
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK (co nie oznacza, że chcę używać; ludzie niech robią co chcą, jeśli chcą sobie niszczyć życie narkotykami - to niech i to robią)
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK (oczywiście w formie zastąpienia obecnego finansowania z podatków wszystkich ludzi)
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

"I ciebie nagabują o twe "tak" lub "nie". Biada, jeśli zechcesz między "za" i "przeciw" wcisnąć swój stołek." (F. Nietzsche)
18-06-2009 18:49 
 Ocena 2 na 2
Jarosław Ziółkowski (972 punktów)
(zablokowany)
>chcą sobie niszczyć życie narkotykami
Aaaa-ha-ha-ha! Iiii-hi-hi-hi! Ubawiłem się, dzięki.
R. Grochala (970 punktów)
Jakbym nie wiedział, że niektóre narkotyki nie mają czynników leczniczych. Morfina chociażby. Mniejsza o to.

Słyszałeś może o głodzie narkotykowym? Co ja mówię. Słyszałeś w ogóle o narkomanii? I nadal twierdzisz, że narkotyki są piękne?

"I ciebie nagabują o twe "tak" lub "nie". Biada, jeśli zechcesz między "za" i "przeciw" wcisnąć swój stołek." (F. Nietzsche)
18-06-2009 21:03 
 Ocena 5 na 5
Jarosław Ziółkowski (972 punktów)
(zablokowany)
>Jakbym nie wiedział, że niektóre narkotyki nie mają czynników leczniczych.
   Czyli o co ci chodzi?

>Morfina chociażby.
   Poza działaniem przeciwbólowym nie ma żadnego korzystnego wpływu na organizm. Niczego nie leczy. Podobnie jak alkohol. Nie podskakuj do mnie w kwestach farmakologii, bo odrobiłem lekcje.

>Słyszałeś może o głodzie narkotykowym? Co ja mówię. Słyszałeś w ogóle o narkomanii?
   Tak, przerobiłem w teorii i praktyce, nie próbuj więc kpić, zarozumialcu.

   A czy Ty słyszałeś o alkoholizmie? A o nikotynizmie? A o tym, że od wielu tzw. "narkotyków" nie da rady się uzależnić? (LSD, szałwia wieszcza, pejotl, psylocybina, gałka muszkatołowa - to tak od czapy, nie pamiętam więcej)

>I nadal twierdzisz, że narkotyki są piękne?
   Jedne są piękne, inne są brzydkie, a chodziło mi o to, że alkohol i nikotyna to też narkotyki. I to twarde. Chcesz powiedzieć, że wóda i fajki są w porządku ale cała reszta to straszne substancje, które niszczą życie? Hipokryzja do potęgi gównoprawda.

Koniec na ten temat w tym wątku.
18-06-2009 21:37 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
uzależnić można się za to od sexu, internetu, hazardu, jedzenia i adrenaliny więcej od czapy nie wymienię
18-06-2009 22:33 
 Ocena 3 na 3
SloniSko (1109 punktów)
To co teraz nazywamy narkotykami nie zawsze nimi było...

Szkodliwość używek



"Never assume anything" - A. Milne
18-06-2009 22:53 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
rozpuszczalnik za trawą?
Przecież każdy psychiatra powie Ci o nieodwracalnych zmianach, tylko muszę doczytać dokładnie w których ośrodkach, mózgu.
A najgorszym stwierdzonym wielokrotnie (bo co badania i zależnie dla kogo były przeprowadzone to zawsze coś było inaczej jak nie agresja to psychozy) działaniem ubocznym Tetrahydrokannabinolu jest ospałość i odwracalne zaburzenia pamięci krótkotrwałej.
18-06-2009 23:12 
 Ocena 2 na 2
Jarosław Ziółkowski (972 punktów)
(zablokowany)
>działaniem ubocznym Tetrahydrokannabinolu jest ospałość i odwracalne zaburzenia pamięci krótkotrwałej.
   Dym z konopii ma dodatkowo niekorzystne działanie na układ oddechowy (przewlekły suchy kaszel).

   Istnieją doniesienia o ryzyku rozwinięcia psychoz u osób predysponowanych do takich zaburzeń lub przy przyjmowaniu innych substancji (np. leków przeciwdepresyjnych). Przy stosowaniu przewlekłym występują także: obniżenie nastroju i apatia (charakterystyczne dla wszystkich substancji psychoaktywnych stosowanych długotrwale) oraz odwracalna hipertriglicerydemia i odwracalna inwolucja hipokampa i ciała migdałowatego. Ten ostatni objaw ma zapewne związek z zaburzeniami motywacji i drażliwością w abstynencji.
   Z drugiej strony THC wykazuje działanie neuroprotekcyjne i neurotropowe, redukcję rozmiarów ognisk nowotworowych w glejaku, korzystne działanie w stwardnieniu rozsianym, jak również zapobieganie temuż a także chorobie Parkinsona i chorobie Alzheimera(!).
   Na zdrowie.
18-06-2009 23:03 
 Ocena 1 na 1
Jarosław Ziółkowski (972 punktów)
(zablokowany)
   Ciekaw jestem, skąd tak szczegółowe informacje na wykresie, skoro trudno o rzetelne badania kliniczne na ludziach w związku z prawnym statusem tych substancji. "Uwierzcie nam, że to szkodzi, bo i tak nie pozwolimy sprawdzić."
Smith (10069 punktów)
>Uwierzcie nam, że to szkodzi, bo i tak nie pozwolimy sprawdzić.[/i]"
Bo ta dziedzina nauki bardzo młoda jeszcze tak np. w zestawieniu z matematyką. A na dodatek jeden z jej łojców to chyba z połowę prac napisał będąc pod natchnieniem esencji z liści kokainy i określał ją jako silnie stymulującą i rozjaśniającą umysł.
Ale walczyć trzeba zawsze choćby z wiatrakami: www.youtube.com/watch?v=oSq1rOMBiZc&NR=1
20-06-2009 14:21 
 Ocena 1 na 1
SloniSko (1109 punktów)
>   Ciekaw jestem, skąd tak szczegółowe informacje na wykresie, skoro trudno o rzetelne badania kliniczne na ludziach w związku z prawnym statusem tych substancji. "Uwierzcie nam, że to szkodzi, bo i tak nie pozwolimy sprawdzić."

Całość artykułu tutaj

"Never assume anything" - A. Milne
19-06-2009 15:49 
 Ocena 1 na 1
R. Grochala (970 punktów)
>   A czy Ty słyszałeś o alkoholizmie? A o nikotynizmie? A o tym, że od wielu tzw. "narkotyków" nie da rady się uzależnić? (LSD, szałwia wieszcza, pejotl, psylocybina, gałka muszkatołowa - to tak od czapy, nie pamiętam więcej)
>>I nadal twierdzisz, że narkotyki są piękne?
>   Jedne są piękne, inne są brzydkie, a chodziło mi o to, że alkohol i nikotyna to też narkotyki. I to twarde. Chcesz powiedzieć, że wóda i fajki są w porządku ale cała reszta to straszne substancje, które niszczą życie? Hipokryzja do potęgi gównoprawda.

Proszę Pana. Ubzdurał sobie Pan, że ja uważam, że nikotyna i alkohol to nie narkotyki. Nie wiem skąd Pan wziął te dziwne informacje na temat moich poglądów, ale zaręczam: moim zdaniem, alkohol, nikotyna, ba, kofeina! (tak, ta w kawie) to narkotyki. Alkohol także niszczy życie. Co prawda, papierosy i kawa życia nie niszczą, ale potrafią uzależnić powodując comiesięczne wydawanie pieniędzy na owe narkotyki.

Dlatego, skoro alkohol, nikotyna i kofeina są dostępne - nie widzę powodu dla którego reszta narkotyków miałaby być zakazana. Złagodzę moje zdanie-klucz: jeśli ludzie chcą się truć, to niech to robią.

"I ciebie nagabują o twe "tak" lub "nie". Biada, jeśli zechcesz między "za" i "przeciw" wcisnąć swój stołek." (F. Nietzsche)
xarion (917 punktów)

>Oto pytania:
1.UE* - większa integracja? ..NIE
2. Aborcja ..........................TAK
3. Eutanazja .......................TAK
4. Rejestracja zw. homo** ...TAK
5. Adopcja przez związki j.w.. NIE
6. Legalizacja marihuany ......TAK
7. Religia w szkołach........... NIE
8. Podatek kościelny***....... NIE (w żadnej formie...jeśli już ktoś KONIECZNIE chce złożyć "datek", to zupełnie dobrowolnie...)
9. Bardziej liberalne państwo. TAK
10.Kara śmierci....................TAK (ale...)
>--------------------------------------------


"jeśli oddasz swoje prawa w ręce sędziów..." G.B.Shaw
18-06-2009 21:57 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)

>8. Podatek kościelny***....... NIE (w żadnej formie...jeśli już ktoś KONIECZNIE chce złożyć "datek", to zupełnie dobrowolnie...)

Podatek kościelny byłby w pełni dobrowolny. Deklarujesz się jako wierzący to płacisz. Bardzo szybko dowiedzieliśmy jaki jest w Polsce odsetek katolików.

Czyli Ad.8 TAK
a reszta jak wyżej
Xion (501 punktów)
(zablokowany)
1. UE* - większa integracja? // brak zdania
2. Aborcja TAK // w sensie prawa do aborcji na życzenie
3. Eutanazja TAK // analogicznie jak powyżej
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE // datki na związki wyznaniowne powinny być traktowane jak wszystkie inne darowizny
9. Bardziej liberalne państwo // zbyt wieloznaczne, brak zdania
10.Kara śmierci NIE
checkmate (1197 punktów)
>1. UE* - większa integracja? NIE
>2. Aborcja TAK (warunkowa)
>3. Eutanazja TAK
>4. Rejestracja zw. homo** TAK
>5. Adopcja przez związki j.w. NIE
>6. Legalizacja marihuany TAK (z zakazem spozywania w miejscach publicznych)
>7. Religia w szkołach NIE
>8. Podatek kościelny*** TAK
>9. Bardziej liberalne państwo TAK
>10.Kara śmierci NIE

Dzieki za slowniczek wyrazow trudnych
Michał Kostaś (2046 punktów)
1. UE - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo TAK
5. Adopcja przez związki j.w.
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE



simple a beginning
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
Sakowicz (285 punktów)
1. UE* - większa integracja? NIE
2. Aborcja NIE
3. Eutanazja NIE
4. Rejestracja zw. homo** Tak
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany NIE
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo NIE
10.Kara śmierci NIE
Szczepanski (105 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja NIE, dopuszczona w niektórych wypadkach
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci TAK, ale tylko dla bezwzględnych typow
Mateusz Brodziak (156 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

Ad. 2 - tak, ale nie jako środek antykoncepcyjny. Należy przy tym polepszyć stan edukacji seksualnej...

Ad. 4 - ustawa o związkach partnerskich mogłaby wiele zdziałać, ale niestety sporo wody upłynie, zanim zostanie ona wprowadzona w Polsce.

Ad. 5 - przy obecnej "tolerancji" byłaby to krzywda dla dziecka. W przyszłości, kiedy zmieni się nastawienie ludzi - jak najbardziej, teraz nie.

Ad. 6 - tak, przy zakazie palenia jej i tytoniu w miejscach publicznych.

Ad. 7 - miejsce religii jest w kościele.

Ad. 8 - po głębszym zastanowieniu - tak. Dzięki temu statystyki przestałyby mówić o 95% katolików w Polsce, a kościół utrzymywany jedynie z takiego rodzaju podatków chyba dość szybko by zbankrutował.

Ad. 10 - często zdarza się, że po jakimś czasie skazany zostaje oczyszczony z zarzutów. Poza tym, dla kogoś, kto popełnił zbrodnię zasługującą na dożywocie, jest ono większą karą, niż śmierć.
Adamiak (36436 punktów)
1. UE - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK, ale nie jak wyrwanie zęba.
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE


Mawak (23 punktów)
1. UE* - większa integracja?
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci TAK

5 Trzeba poczekać aż lud przyzwyczai się do związków homo
6 Ale jednoczesny zakaz sprzedawania w dużych ilościach tak jak w Holandii
10 Jako alternatywa dożywocia, jak pierdel się nie podoba to skazany może popełnić samobójstwo
18-06-2009 21:14 
 Ocena 3 na 3
Jarosław Ziółkowski (972 punktów)
(zablokowany)
>6 Ale jednoczesny zakaz sprzedawania w dużych ilościach tak jak w Holandii
   Dlatego, że aby osiągnąć LD50 (dawka śmiertelna dla 50% badanych) trzeba wysmażyć 1500 funtów zioła w ciągu 15 minut? Szybciej zabiłby mnie tlenek węgla z tego dymu niż THC.
18-06-2009 23:42 
 Ocena 1 na 1
jarekland (142470 punktów)
>1. UE* - większa integracja? NIE
>2. Aborcja TAK
>3. Eutanazja TAK
>4. Rejestracja zw. homo** TAK
>5. Adopcja przez związki j.w. NIE
>6. Legalizacja marihuany NIE
>7. Religia w szkołach NIE
>8. Podatek kościelny*** TAK
>9. Bardziej liberalne państwo TAK
>10.Kara śmierci NIE

Pozdrawiam. Jarek
Sylwek (15472 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany NIE
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
lotrek (14275 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

I jeszcze bym dodał:
11. Bardziej świeckie państwo TAK

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

Mam pytanie.
O co chodzi w tym podatku kościelnym - czy mógłbyś wyjaśnić?
Z Wiki:
Podatek kościelny - podatek płacony przez obywatela na wskazany przez niego chrześcijański lub przejawiający podobieństwa strukturalne do Kościołów chrześcijańskich związek wyznaniowy. (wytłuszczenie moje)
Czy to oznacza, że każdy obywatel musi wskazać ?
A jeżeli wskażę Muzułmański Związek Religijny?
www.opoka.(*)eka/P/PR/wojc_podatekkosc.html
Uważam, że Kościół powinien utrzymywać się z dobrowolnych datków wiernych lub z działalności gospodarczej. Jeśli nie da rady - powinien upaść.

Pozdrawiam - Zbyszek


Prawda jest jedna.
18-06-2009 21:50 
 Ocena 3 na 3
finerbijk (17282 punktów)
>Mam pytanie.
>O co chodzi w tym podatku kościelnym - czy mógłbyś wyjaśnić?
>Z Wiki:
>Podatek kościelny - podatek płacony przez obywatela na wskazany przez niego chrześcijański lub przejawiający podobieństwa strukturalne do Kościołów chrześcijańskich związek wyznaniowy. (wytłuszczenie moje)
>Czy to oznacza, że każdy obywatel musi wskazać ?
>A jeżeli wskażę Muzułmański Związek Religijny?
>www.opoka.(*)eka/P/PR/wojc_podatekkosc.html
>Uważam, że Kościół powinien utrzymywać się z dobrowolnych datków wiernych lub z działalności gospodarczej. Jeśli nie da rady - powinien upaść.

To nie jest obowiązkowy podatek. Jeśli nie należysz do żadnego kościoła to nie płacisz. Sam deklarujesz na jaki kościół (wyznanie) chcesz płacić. Tutaj sam kościół o tym podatku www.opoka.(*)eka/P/PR/wojc_podatekkosc.html
Kościół się boi tego podatku, gdyż mógłby stracić wiernych; mówiąc w skrócie zamiast na tacę, płacisz podatek, ale obowiązkowo - jeśli się wypiszesz z kościoła to podatku nie płacisz.

P.S. Zauważyłem, że parę osób tutaj chyba mylnie interpretuje ten podatek
Elka I Ponura (7473 punktów)
1. UE - większa integracja? TAK*
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK!!!
4. Rejestracja zw. homo TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
**
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

* - żeby mi tu żaden nacjonalista kapciami nie rzucał: integracja monetarna, kulturalna, jaką jeszcze wymyślicie (o, system ochrony zdrowia, mniam. To jest pomysł!), ale bez przejęć terytorialnych. Dostosowywanie systemów prawa jest cacy, narzucanie prawa jest be.

** - z legalizacją marihuany jeszcze nie wiem, ale może w systemie podobnym do papierosów, ale z granicą 21 lat? I przy okazji dociągnijmy alkohol i papierosy do tej granicy, dołóżmy obowiązkowy monitoring w każdym sklepie sprzedającym którekolwiek z tych substancji Akcyza ze sprzedaży marihuany się przyda, a wytnie się część podziemia i ograniczy jego wpływy. Plantacje w monopolu, trzeba na nie uzyskać certyfikat (wysokie wymagania!), żadnych wzmacniaczy, czyste roślinki bez chemii.. Dozwolone jedynie krzyżówki gatunków.. Hm. Myślę nad tym.


and that's it.
ironin (323 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany NIE
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

Ad.6. Powiem więcej, delegalizacja palenia tytoniu TAK
18-06-2009 22:28 
 Ocena 5 na 5
Jarosław Ziółkowski (972 punktów)
(zablokowany)
>6. Legalizacja marihuany NIE
>Ad.6. Powiem więcej, delegalizacja palenia tytoniu TAK
   A co z etanolem, hipokryto? Pragniesz wzmocnienia przestępczości zorganizowanej, jak w USA w czasach prohibicji. Zmieniasz w ten sposób działanie nieszkodliwe (non-violent) w przestępstwo karane równie surowo, jak pobicie z wymuszeniem.
19-06-2009 11:04 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>   A co z etanolem, hipokryto? Pragniesz wzmocnienia przestępczości zorganizowanej, jak w USA w czasach prohibicji. Zmieniasz w ten sposób działanie nieszkodliwe (non-violent) w przestępstwo karane równie surowo, jak pobicie z wymuszeniem.
Policja będzie miała co robić i w celu zapewnienia jej środków na walkę z przestępczością wprowadzimy kolejny podatek np. od emisji dwutlenku węgla. Oczywiście w trosce o środowisko naturalne i nie ma tu ulgi bo każdy przecież oddycha. A jak przestanie to już jest podatek od spadku.
WeekendWarrior (109 punktów)

1. UE - większa integracja? -
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homoseksualnych TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
SloniSko (1109 punktów)

1. UE* - większa integracja?...NIE
2. Aborcja.....................TAK
3. Eutanazja...................TAK
4. Rejestracja zw. homo**......TAK
5. Adopcja przez związki j.w...NIE
6. Legalizacja marihuany.......TAK
7. Religia w szkołach..........NIE
8. Podatek kościelny***........NIE
9. Bardziej liberalne państwo..TAK
10.Kara śmierci................TAK


"Never assume anything" - A. Milne
metsys (1088 punktów)

Oto pytania:
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja NIE
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci TAK



jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat...
czes (4083 punktów)
Oto odpowiedzi:

1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja ..........................TAK
3. Eutanazja .......................TAK
4. Rejestracja zw. homo** ..TAK
5. Adopcja przez związki j.w.TAK
6. Legalizacja marihuany
7. Religia w szkołach ............NIE
8. Podatek kościelny*** .......TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci ...................TAK

Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
Kowalska (14008 punktów)
1. UE - większa integracja? - TAK
2. Aborcja - TAK
3. Eutanazja - TAK
4. Rejestracja zw. homo - TAK
5. Adopcja przez związki j.w. - NIE
6. Legalizacja marihuany - TAK
7. Religia w szkołach - NIE
8. Podatek kościelny - TAK
9. Bardziej liberalne państwo - NIE
10.Kara śmierci - TAK
skirulez (12 punktów)
To i ja dorzucę swoje trzy grosze

1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

Ogólnie można by sprowadzić powyższe odpowiedzi do dwóch
1. Zapewnienie wszystkim możliwości wyboru, równych praw oraz godnego życia - TAK
2. "Zabawa w boga" - uszczęśliwianie innych wg własnych poglądów - NIE

aaameeeen

Semper in altum!
Smith (10069 punktów)

>1. UE* - większa integracja? TAK
>2. "Zabawa w boga" - uszczęśliwianie innych wg własnych poglądów - NIE
>aaameeeen
>
Semper in altum!

???
skirulez (12 punktów)
Rozumiem że widzisz konflikt "większa integracja z UE" - "nie narzucanie poglądów" ? Integracja tj. ktoś już wyżej pisał - monetarna, dostosowanie prawa, etc. Nie uważam aby taki proces w jakikolwiek sposób miał zmniejszać swobodę jednostki. Pozdrawiam
19-06-2009 12:15 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
> - monetarna, dostosowanie prawa, etc. Nie uważam aby taki proces w jakikolwiek sposób miał zmniejszać swobodę jednostki. Pozdrawiam
Monetarna czyli wspólny system pieniądza fiducjarnego sterowany z Brukseli bo tam wiedzą lepiej czy w Polsce potrzebujemy wyższych czy niższych stóp procentowych i decyzje podejmą natychmiast po obradach komisji złożonej zapewne z reprezentantów wszystkich państw członkowskich?
Słowacji jak na razie bardzo posłużyło Euro (chyba z -5% pkb) ale przecież wszystkiemu winny jest kryzys spowodowany przez właśnie taką politykę finansową wszechpotężnej waluty tylko, że na gruncie amerykańskim. A Ty w wypadku inflacji będziesz miał większą swobodę w zakupie np. franka szwajcarskiego.
Odrzucona Konstytucja Europejska, która następnie zmieniła nazwę i przybrała na wadze ukazując się nam jako Traktat Lizboński. Odrzucony trzykrotnie w referendum nadal jest forsowany przez eurokratów. A propos swobody jednostki. I dorzucę jeszcze to www.racjonalista.pl/forum.php/s,220035#w220164

Pozdrawiam
>
21-06-2009 20:45 
 Ocena 1 na 1
checkmate (1197 punktów)
Cytat:
Rozumiem że widzisz konflikt "większa integracja z UE" - "nie narzucanie poglądów" ? Integracja tj. ktoś już wyżej pisał - monetarna, dostosowanie prawa, etc. Nie uważam aby taki proces w jakikolwiek sposób miał zmniejszać swobodę jednostki. Pozdrawiam

Integracja monetarna (przy swoich plusach) oznacza brak suwerennej polityki monetarnej dla NBP.
Jednakowe prawo pozbawia ludzi wyboru. W USA - jezeli nie podoba Ci sie prawo stanowe (np kara smierci), mozesz bez problemu przeprowadzic sie do innego stanu.
setarkos (10757 punktów)
.

1. UE* - większa integracja? NIE
2. Aborcja
3. Eutanazja NIE !
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany NIE
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE
9. Bardziej liberalne państwo NIE
10.Kara śmierci NIE !

.
.
1. jeśli integracja armii (zamiast NATO), to tak
2. jeśli po sporządzeniu 'metryki istnienia' to nie
4. i związków kilkuosobowych ale BEZ wpisu o seksie
5. może nawet żadnej adopcji (brakujących rodziców zastępuje Państwo)
6. ew. tak dla osób po czterdziestce
9. jeśli z zachowaniem podstaw egalitaryzmu to tak

.
Niezła inicjatywa finerbijk - ciekawe jak (i czy) pogrupują się odpowiedzi (a może być sporo różnych - ok. 59tys.)
.
19-06-2009 14:56 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
>2. jeśli po sporządzeniu 'metryki istnienia' to nie

Co rozumiesz przez "metrykę istnienia"?

>6. ew. tak dla osób po czterdziestce

Co ma czterdziestka do rzeczy?
Madman (7811 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
Tomek Bogusiak (170 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w.
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)

1. UE - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo TAK
5. Adopcja przez związki j.w.
6. Legalizacja marihuany NIE
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

Nigdzie nie odchodź. To moja wypowiedź.
sztejkat (4743 punktów)
1. UE* - większa integracja? NIE
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w.
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** NIE
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE


Tomasz Sztejka
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
1. UE* - większa integracja? NIE
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo
10.Kara śmierci NIE

Mieszkam za granica od jakiegos czasu, nie mam pojecia co w przypadku Polski teraz znaczy "bardziej liberalne" dla mnie to nadal dziwny mix religijno-krew i lzy-agresywno biznesowy twor.
Gosia7 (26 punktów)
1. UE* - większa integracja? NIE
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** NIE
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany NIE
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo NIE
10.Kara śmierci TAK
MarcinK (9189 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK, ale nie jak wyrywanie zęba
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. TAK
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
placownik (17853 punktów)

1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany NIE
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Przemysław Biegański (845 punktów)
1. UE - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja
4. Rejestracja zw. homo TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany TAK
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny TAK
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE
trickster (903 punktów)
(zablokowany)

>drażliwych sprawach.
>Oto pytania:
>1. UE* - większa integracja? /NIE
>2. Aborcja /NIE
>3. Eutanazja /NIE
>4. Rejestracja zw. homo** TAK
>5. Adopcja przez związki j.w. NIE
>6. Legalizacja marihuany /NIE
>7. Religia w szkołach
>8. Podatek kościelny*** TAK
>9. Bardziej liberalne państwo TAK
>10.Kara śmierci TAK
-------------------------------------------
Kasia (424 punktów)

>1. UE* - większa integracja? TAK
>2. Aborcja NIE
>3. Eutanazja TAK
>4. Rejestracja zw. homo** TAK
>5. Adopcja przez związki j.w. TAK ale za 100 lat
>6. Legalizacja marihuany NIE
>7. Religia w szkołach NIE
>8. Podatek kościelny*** TAK
>9. Bardziej liberalne państwo TAK
>10.Kara śmierci NIE

no...szybkiego liczenia
ZIBI 09 (3 punktów)
1. UE* - większa integracja? TAK
2. Aborcja TAK
3. Eutanazja TAK
4. Rejestracja zw. homo** NIE
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany NIE
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK
9. Bardziej liberalne państwo NIE
10.Kara śmierci TAK
Maciek Szczepanski (105 punktów)
>2. Aborcja TAK
>6. Legalizacja marihuany NIE

Przyjrzałem sie panu bliżej, bo oberwałem minusa. Nie przyczepiłbym się, gdyby nie to zestawienie. Dla mnie to nieracjonalne. Z jeden jednej strony barbarzyńsko likwidujemy nienarodzony płód, z drugiej nie legalizujemy marihuany, która jest mniej szkodliwa niż tytoń. No ludzie!
25-06-2009 16:39 
 Ocena 1 na 1
Mistrz Ironii (138 punktów)
1. Większa integracje UE, tak.
2. Aborcja, nie.
3. Eutanazja, tak.
4. Rejestracja związków homoseksualnych, nie.
5. Adopcja dzieci przez związki homoseksualne, nie.
6. Legalizacja marihuany, tak.
7. Religia w szkołach, nie.
9. Bardziej liberalne państwo, tak.
10. Kara śmierci, tak.
Maciek Szczepanski (105 punktów)
W tej chwili dostałem 8 głosów minusów od tego uczestnika, który zręszta dopiero co się zapisał. 8 przeciwko 1. Następny, który się dobrze bawi. Tacy ludzie zniechęcają do uczestnictwa w dyskusjach.

Odpisz człowieku na mój post, a nie wystawiaj hurtowo minusów, jak taki mały, rozkapryszony dzieciak, któremu się jakaś krzywda stała.
25-06-2009 19:18 
 Ocena 1 na 1
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Odpisz człowieku na mój post, a nie wystawiaj hurtowo minusów, jak taki mały, rozkapryszony dzieciak, któremu się jakaś krzywda stała.
Szczepanski:
minusy dostajesz hurtowo, bo sam wystawiasz je hurtowo. That's all
   Smakowite!

PS: Wciąż czekam na odpowiedź, ale cierpliwości mi ubywa - patrz: www.racjonalista.pl/forum.php/s,220273#w222475
25-06-2009 20:26 
 Ocena 1 na 1
Maciek Szczepanski (105 punktów)
>>Odpisz człowieku na mój post, a nie wystawiaj hurtowo minusów, jak taki mały, rozkapryszony dzieciak, któremu się jakaś krzywda stała.
>Szczepanski:
minusy dostajesz hurtowo, bo sam wystawiasz je hurtowo. That's all
   Smakowite!

>PS: Wciąż czekam na odpowiedź, ale cierpliwości mi ubywa - patrz: www.racjonalista.pl/forum.php/s,220273#w222475
>
A jak ja mam to niby sprawdzić? Sypały się zarzuty wobec Ciebie, więc dołączyłem sie do nich, bo też dostałem minusa za ankietę bez żadnego uzasadnienia. Ja uzasadniłem swój minus za ankietę. W ogóle bym tego nie ruszał, ale dostałem minusa od jakiegoś jegomościa, którego chciałem też w jakś sposób ocenić. A, że wszystkich jego postów było słownie jeden, więc oceniłem ten jeden i akurat tak się złożyło, że to ankieta. Tam znalazłem absurd, więc uzasadniłem to.
Robercie, daj już sobie spokój z tymi pytaniami, analizami, a priori, itp. Napisałem, że mimo wszystko lubię Cię. Podaje rękę.
Robert Zawecki (4718 punktów)
>A jak ja mam to niby sprawdzić?
   A słyszałeś o zapisanym w polskiej Konstytucji domniemaniu niewinności?

>Sypały się zarzuty wobec Ciebie, więc dołączyłem sie do nich
   Niektórzy nazwaliby to nagonką.

>dostałem minusa za ankietę bez żadnego uzasadnienia
   Wyobrażasz sobie co by się działo, gdyby każdy głos musiał mieć uzasadnienie w oddzielnym poście? Pewnie nie wiesz, ale parę razy proponowałem zmianę systemu głosowania. Skoro nie nastąpiła, to znaczy, że włodarze uznali obecne rozwiązania za właściwe. Zatem stosujmy je, kiedy patologie się nasilą, to wzrośnie szansa na zmiany.

>W ogóle bym tego nie ruszał, ale dostałem minusa od jakiegoś jegomościa, którego chciałem też w jakś sposób ocenić. A, że wszystkich jego postów było słownie jeden, więc oceniłem ten jeden
   Wypisz, wymaluj ironin. Też miał jeden post. Czuję, że poziom Twojej empatii wzrósł.

>Robercie, daj już sobie spokój z tymi pytaniami, analizami, a priori, itp. Napisałem, że mimo wszystko lubię Cię. Podaje rękę.
   Rzeknij magiczne słowo, to puszczę wszystko w niepamięć, a i skompensuję nieco szarżę Zibiego.
e.coli (338 punktów)
1. UE* - większa integracja? NIE
2. Aborcja NIE*
3. Eutanazja TAK**
4. Rejestracja zw. homo** TAK
5. Adopcja przez związki j.w. NIE
6. Legalizacja marihuany NIE
7. Religia w szkołach NIE
8. Podatek kościelny*** TAK***
9. Bardziej liberalne państwo TAK
10.Kara śmierci NIE

*Zależnie oczywiście od okoliczności- np. jeżeli jest niemal 100% pewne, że z powodu komplikacji umrze matka i dziecko- dopuściłbym aborcję. Oczywiście decyzję pozostawiam w takim przypadku matce.

**Dopuszczam, we właściwym tego słowa rozumieniu.
***Przy jednoczesnym zlikwidowaniu datków "na tacę" i "opłat za śluby, pogrzeby etc.". Coś na wzór systemu na Zachodzie.

To tyle.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
No i fajnie...
Podsumowałeś wyniki? Jestem ciekaw
liliac (147340 punktów)
>No i fajnie...
>Podsumowałeś wyniki? Jestem ciekaw
>

Przyłączam się do zapytania
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Przyłączam się do zapytania
I fajnie Tobie nie odmówi
08-07-2009 00:05 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>>Przyłączam się do zapytania
>I fajnie Tobie nie odmówi
Tak, mam wyniki policzone. Mam mały nawał teraz pracy, ale podam jutro suche wyniki i muszę wymyślić, jak udostępnić arkusz excela gdzie jest jak kto dokładnie głosował. Właśnie, może ktoś ma jakąś stronkę, gdzie by mógł to wstawić?
08-07-2009 01:21 
 Ocena 1 na 1
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Tak, mam wyniki policzone. Mam mały nawał teraz pracy, ale podam jutro suche wyniki i muszę wymyślić, jak udostępnić arkusz excela gdzie jest jak kto dokładnie głosował. Właśnie, może ktoś ma jakąś stronkę, gdzie by mógł to wstawić?

Proponuję dziabnąć w załączniku


[Am I in discussion with a human who has a functioning brain?]
What does a functioning brain have to do with the Bible?
finerbijk (17282 punktów)
>Proponuję dziabnąć w załączniku

Dobry pomysł, nie wiedziałem nawet, że można, dzięki.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Właśnie, może ktoś ma jakąś stronkę, gdzie by mógł to wstawić?
Mamy
Prześlij arkusz na lp.iknilojcar@sj.
finerbijk (17282 punktów)
>>Właśnie, może ktoś ma jakąś stronkę, gdzie by mógł to wstawić?
>Mamy
>Prześlij arkusz na lp.iknilojcar@sj.
>
Dzięki, ale wstawiłem już w załączniku. Nie wiedziałem o tej opcji.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365