> Ten pajac nadal jest klechą sprawującym liturgię.W której ani Ty ani nikt inny nie musi uczestniczyć. Jesteśmy zwierzętami, mamy zwierzęcą naturę, każdy kto zyska nadmierną władzę, choćby na chwilę, będzie zaspokajał swoje potrzeby na cudzej krzywdzie. Tak działa nasza zwierzęca natura i kościół jako organizacja jest odpowiedzialny za wykreowanie nadmiernej władzy człowieka nad człowiekiem. Każda istniejącą instytucja jest odpowiedzialna za przypadki nadużycia władzy, sprzeniewierzenia jej i skierowania jej przeciw podwładnym, co można określić mianem pasożytowania. Ale takich instytucji, które kreują nieuzasadnioną władzę człowieka nad człowiekiem jest wiele, kościół to tylko jedna z wielu i w każdej tej instytucji są zapewne przypadki nadużycia władzy na tle seksualnym. Sądzę, że problem jest znacznie szerszy od instytucji kościoła i obejmuje swym zakresem cały obszar stosunków społecznych, w których pojawia się władza człowieka nad człowiekiem. Czy składasz nadal deklaracje podatkowe do urzędu skarbowego, w którym być może naczelnik wykorzystując swoją władzę molestował seksualnie młodą pracownicę najniższego szczebla urzędu, najebawszy się na imprezie? youtu.be/5VCiU1osa3w
|