Racjonalista - Strona głównaDo treści
PiS-owski walec prze

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
02-12-2015 01:00puszkapiwa (33 punktów)
(zablokowany)
PiS-owski walec prze
Ocena 3 na 3
PiS-owcy obiecują po 500 zł na każde dziecko (od nr 2).
PiS-owcy twierdzą, że zarodek zamrożony w metodzie in vitro jest dzieckiem.
PiS-owcy nie proponują 500 zł na takie zarodki.
Gdzie tu sens, logika?

Za to PiS-owski minister zdrowia ogłosił, że "wygasi" (czytaj: zlikwiduje) program refundacji procedury in vitro: wiadomosci(*)-vitro-bedzie-wygaszany/f6hrb8

PiS-owski minister twierdzi, że "nas" nie stać na finansowanie tego programu (ok. 300 mln zł do końca 2019 roku)
Za to stać "nas" na wydawanie dziesiątek miliardów zł na pomysły PiS-u?

Przewiduję, że niebawem usłyszymy o całkowitej delegalizacji aborcji w Polsce i o cofnięciu każdego prawa, które nie pasuje katofaszystom z PiS.

Władysław Frasyniuk nazwał Jarosława Kaczyńskiego durniem, bałwanem i szkodnikiem: wiadomosci(*)_duren__balwan_i_szkodnik.html

Niestety, pan Frasyniuk ma rację tylko w 1/3. Kaczyński nie jest bowiem ani durniem, ani bałwanem. Kaczyński wielokrotnie twierdził, że Tusk zmienił Polskę w Białoruś. Tymczasem prawda jest taka, że Kaczyński zmienia Polskę w coś jeszcze gorszego niż Białoruś.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Miru (124 punktów)
>Kaczyński wielokrotnie twierdził, że Tusk zmienił Polskę w Białoruś. Tymczasem prawda jest taka, że
>Kaczyński zmienia Polskę w coś jeszcze gorszego niż Białoruś.

A to gdzie taką "prawdę" drukują? Bo chętnie poznam też inne "prawdy" o przyszłości.
Doradzałbym jednak trochę umiaru i cierpliwości w ocenie rządu i zarazem przyszłości po dwóch tygodniach..
02-12-2015 09:41 
 Ocena 3 na 3
Celecrin (6386 punktów)
>Doradzałbym jednak trochę umiaru i cierpliwości w ocenie rządu i zarazem przyszłości po dwóch tygodniach..
Obiecalem sobie ze nie bede sie podniecal tym co robi PiS i nie bede komentowal ich poczynan, tylko obserwowal spokojnie na rozwoj sytuacji.
Jednak to co sie dzieje nie zapowiada sie dobrze. Decyzje PiS sa absolutnie nieslychane. Na przyklad ulaskawienie Kaminskiego, kiedy proces sie jeszcze nie skonczyl!
Zupelnie oczywiste dla kazdego jest ze 500+ jako najwazniejszy , kluczowy PROJEKT PiS to groteska. Idziemy z haslem Polska w ruinie, a najwazniejszym projektem rzadu jest znalezienie pieniedzy na 500 zl zasilku na dzieci.
MON to po prostu kleska! Tak jak sie spodziewalem Macierewicz utraci Caracala i kupimy na 80% cywilne amerykanskie S-70i Black Hawk. Oczywiscie zeby je dostosowac do potrzeb armii wydamy kolejne miliardy! Niestety Mielec klamie, ze ich produkt nie jest smiglowcem cywilnym, niestety jest. Nawet w angielskiej WIKI mozna znalezc taki wstep:

This article is about the civilian models and operators of the S-70 family, and is an overview of the whole family. For the military models and operators, see Sikorsky UH-60 Black Hawk. For the naval versions and operators, see Sikorsky SH-60 Seahawk.

Mielec produkuje wersje S-70i, bez uzbrojenia i wojskowych instalacji. Mozna zapomniec o jakimkolwiek transferze technologii i mozna zapomniec o jakimkolwiek centrum logistycznym w rekach polskich, tak jakto bylo w przypadku Caracali.
(Centrum logistyczne i montaz w PZL Lodz)
Przewiduje ze rzady Pisowskie zakoncza sie skandalem jeszcze przed uplywem kadencji

PS
Dzisiaj WIG20 testuje 1900 punktow , to juz ponizej 6 LETNIEGO MINIMUM, ktore padlo wczoraj.
Nie spelnily sie marzenia redaktora Agnosiewicza o silnym wzrocie gieldy jako odpowiedz na plany PiS, o dziwo nawet wspaniala wizyta w Chinach naszego wielce szanownego pana prezydenta nie robi kompletnie zadnego wrazenia na posiadaczach akcji. Dziwne...
02-12-2015 10:21 
 Ocena 2 na 2
klaio (1068 punktów)
>Jednak to co sie dzieje nie zapowiada sie dobrze. Decyzje PiS sa absolutnie nieslychane. Na przyklad ulaskawienie Kaminskiego, kiedy proces sie jeszcze nie skonczyl!

Kancelaria Prezydenta w uzasadnieniu ułaskawienia powołała się na dwie ekspertyzy konstytucjonalistów z przed kilku lat, wydanych nie w kontekście okoliczności, które mogłyby "uaktywnić" osobiste przekonania polityczne prawników. Te dwie ekspertyzy mówiły, że prezydentowi wolno ułaskawić na każdym etapie postępowania sądowego, nawet przed wyrokiem pierwszej instancji. Owszem, są też opinie przeciwne, ale z całą pewnością w ułaskawieniu Kamińskiego nie ma oczywistego naruszenia prawa, a co najwyżej nieoczywiste.
02-12-2015 11:43 
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)
.
> z całą pewnością w ułaskawieniu Kamińskiego nie ma oczywistego naruszenia prawa, a co najwyżej nieoczywiste.
"Oczywistego" może i nie ma, ale kwestia smaku dla wielu osób ciągle ma znaczenie.
www.racjon(*)m.php/s,685689/z,0/d,3#w686625

@@@
.
ZaKotem (8733 punktów)
Jednakże owe osoby i tak nie głosują na Pis, więc nie ma to znaczenia politycznego.
02-12-2015 13:08 
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)
.
>Jednakże owe osoby i tak nie głosują na Pis, więc nie ma to znaczenia politycznego.
"Dawanie świadectwa niezgody" zawsze ma znaczenie, choć zrozumienie czasem dopiero po latach przychodzi, a u niektórych nigdy.
Na przykład w PiS-ie mamy teraz m.in. bardzo aktywnych byłych działaczy PZPR-u, w tym prokuratorów "stanu wojennego",
którzy znaleźli właściwą drogę. Myślę, iż część obecnych obrońców PiS-u też zrozumie, iż dali się sprowadzić na manowce, a do idących w zaparte głupców i tak nigdy nic nie dotrze.

@@@
.
02-12-2015 13:37 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)
>Te dwie ekspertyzy mówiły, że prezydentowi wolno ułaskawić na każdym etapie postępowania sądowego, nawet przed wyrokiem pierwszej instancji. Owszem, są też opinie przeciwne, ale z całą pewnością w ułaskawieniu Kamińskiego nie ma oczywistego naruszenia prawa, a co najwyżej nieoczywiste.
Powiem tylko tyle: Ulaskawienie nie oznacza orzeczenia niewinnosci. O niewinnosci Kaminskiego winien decydowac sad z racji, podobno, podzialu wladzy (niezalezny). Jesli sad orzeknie wine ministra to bedzie winny przestepstwa z oskarzenia prokuratury, jedynie poprzez ulaskawienie nie poniesie kary.
Ulaskawienie kolegi przed wydaniem wyroku sadu jest skandalem, poniewaz wynika z tego, ze albo PiS ma lepsze informacje niz prokuratura albo olewa totalnie prawo albo to drugie i dodatkowo chce wplynac na wyrok sadu.

Z ostatniej chwili!
Podatek miedziowy zostaje! KGHM 5% w dol! WIG 1886.86! Jak z poczatku 2009 roku, brawo PiS!
Kolejne klamstwo wyborcze za nami. Uff.
02-12-2015 19:13 
 Ocena-1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Z ostatniej chwili!
>Podatek miedziowy zostaje!

Słuchałem właśnie audycji w Trójce o tym posunięciu z prezesem Miedz Copper Corporation, czyli głównym konkurentem KGHM w Polsce. Okazuje się mianowicie, że przetrzymanie przez rok tego podatku będzie gorsze dla zagranicznego konkurenta KGHMu, gdyz przyblokuje mu inwestycje w lubuskie złoża miedzi o które firma ta spiera się z KGHM. Jest więc szansa na pozbycie się międzynarodowej korporacji z krajowych złóż. Starczy, że potężną część gospodarki polskiej zdominował zagraniczny kapitał. Mam nadzieję, że uda się zachować polskie złoża dla polskich, najlepiej państwowych firm.
03-12-2015 10:00 
 Ocena 5 na 5
Celecrin (6386 punktów)
Kali ukraść krowę dobrze. Kalemu ukraść krowę źle.
Jak KGHM kupował firmę kanadyjską mającą papiery na złoża w Kanadzie, USA i Chile to było wspaniale. Niestety w Sierra Gorda KGHM trochę wtopił, ale kopalnia pracuje od niecalego roku i zobaczymy to najcenniejszy nabytek naszego narodowego potentata. Jak ktoś z zagranicy chce kopalnię otwierać to narodowa tragedia.
Wymienię Ci jakie kopalnie ma KGHM na świecie ok?
1. Carlota USA
2. Franke Chile
3. McCreedy Kanada
4. Morrison Kanada
5. Robinson USA
6. Sierra Gorda Chile
> Jest więc szansa na pozbycie się międzynarodowej korporacji z krajowych złóż.
Uważaj bo jak Chile, USA i Kanada się "pozbędą" KGHM to firma padnie (tyle tam zainwestowali).
Biznes Mariusz, to gra twarda dla inteligentnych ludzi. Oczywiście lepiej gdyby złoża w lubuskiem zagospodarował KGHM ale jeśli w końcu zrobi to firma z Kanady, nie ma sprawy, tym bardziej jeśli zatrudni ludzi i będzie płacić solidne podatki.
Co do podatku.
Osobiście nie wierzę że to jakaś pogrywka. Po prostu PiS kłamie i tyle. Za rok będzie jeszcze mniej pieniędzy w budżecie. KGHM potrzebuje pieniędzy na inwestycje, to są MILIARDY rocznie.
Cena KGHM na dziś to 68zł to cena z czerwca 2010 roku.
Pozdrawiam
03-12-2015 10:30 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>Kali ukraść krowę dobrze. Kalemu ukraść krowę źle.
W polityce tak jest

>Wymienię Ci jakie kopalnie ma KGHM na świecie ok?
>1. Carlota USA
>2. Franke Chile
>3. McCreedy Kanada
>4. Morrison Kanada
>5. Robinson USA
>6. Sierra Gorda Chile

Dołóż jeszcze kilka kolejnych koncesji na złoża już rozpoznane i koncesji na poszukiwawcze wiercenia
Dołóż jeszcze inne działki, w tym górnictwo wód mineralnych....
03-12-2015 11:24 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)
>Dołóż jeszcze kilka kolejnych koncesji na złoża już rozpoznane i koncesji na poszukiwawcze wiercenia
>Dołóż jeszcze inne działki, w tym górnictwo wód mineralnych....
Prezentowałem już działające kopalnie. Najcenniejsza działką jaką ma KGHM jest chyba złoże w Kanadzie Afton-Ajax, gdzie KGHM chce wybudować kopalnię odkrywkową. Ma w spółce 80% udziałów.
Ponadto koncern bardzo liczy na projekt niemiecki zwany 'Weisswasser'.

Cytat: Dlatego w strategii rozwoju Firmy na lata 2010-2018 jednym z nadrzędnych celów strategicznych jest pozyskiwanie nowych aktywów zasobowych m.in. koncesja na rozpoznanie złóż w Niemczech, czyli projekt Weisswasser.
Dodatkowo koncern ma też złoża na Grenlandii, projekt Malmbjerg oraz Kanadzie projekt Victoria.
farmer (22440 punktów)

>Podatek miedziowy zostaje! KGHM 5% w dol! WIG 1886.86! Jak z poczatku 2009 roku, brawo PiS!Kolejne klamstwo wyborcze za nami. Uff.

Minus 7 na zamknięciu. Sypanie trwa.
03-12-2015 14:35 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)
>>Podatek miedziowy zostaje! KGHM 5% w dol! WIG 1886.86! Jak z poczatku 2009 roku, brawo PiS!Kolejne klamstwo wyborcze za nami. Uff.
>Minus 7 na zamknięciu. Sypanie trwa.
>
To co najbardziej przeraża to wygląd wykresu 5-letniego.



Tam nie ma oporu, tylko dziura do 1600pkt. Co dzień to nowa fascynująca informacja. Dzisiaj, że podatek finansowy od ubezpieczycieli 0.05% miesięcznie. PZU 6% w dół.
02-12-2015 14:34 
 Ocena 1 na 1
Burnham (1149 punktów)
>Jednak to co sie dzieje nie zapowiada sie dobrze. Decyzje PiS sa absolutnie nieslychane. Na przyklad ulaskawienie Kaminskiego, kiedy proces sie jeszcze nie skonczyl!

Ojejku ułaskawili Kamińskiego, który ustawił prowokację by wykazać korupcję. Kit z tym, że w tej samej sprawie zapadły dwa różne zupełnie wykluczające się wyroki - jeden uniewinniający, a drugi skazujący, ale sądy są absolutnie niezawisłe i to PiS psuje system prawa ...

>Macierewicz utraci Caracala i kupimy na 80% cywilne amerykanskie S-70i Black Hawk. Oczywiscie zeby je dostosowac do potrzeb armii wydamy kolejne miliardy! Niestety Mielec klamie, ze ich produkt nie jest smiglowcem cywilnym, niestety jest. Nawet w angielskiej WIKI mozna znalezc taki wstep:

www.sikors(*)kHawk/S70i/Missions/Armed.aspx

Mielec kłamie, Sikorsky kłamie, Macierewicz kłamie, PiS kłamie, tylko PO mówi prawdę... Człowieku, zastopuj trochę i poświęć choćby 30 sekund (tyle mi to zajęło) by rozeznać się w podstawowej wiedzy odnośnie tego helikoptera. Technologię S70 wprowadzono w latach 70-ątych by zastąpić ten helikopter en.wikipedia.org/wiki/Bell_UH-1_Iroquois , który brał udział w operacjach podczas wojny w Wietnamie. Black Hawk S-70i również można dostosować do warunków militarnych czy innych w zależności od potrzeb. Jest to wersja modyfikowalna w zależności od zamówienia. Nie jest to helikopter stricte cywilny.

>Mielec produkuje wersje S-70i, bez uzbrojenia i wojskowych instalacji. Mozna zapomniec o jakimkolwiek transferze technologii i mozna zapomniec o jakimkolwiek centrum logistycznym w rekach polskich, tak jakto bylo w przypadku Caracali.

Pomyliłeś transfer technologii (myśl technologiczna, kody źródłowe) z transferem broni (sam helikopter bez kodów źródłowych). USA nikomu nie transferują technologii militarnej choć oczywiście sprzedają broń. Centrum logistyczne w rękach polskich ... od Francuzów ... Dostajemy broń jakiej będziemy mogli użyć tylko i wyłącznie przeciwko wrogom USA, nikomu innemu. Jeżeli będziemy chcieli zrobić coś nie pomyśli Hegemona to wyłączą nam ten sprzęt i zostaniemy z drogim żelastwem. Niestety, albo się ma swoją technologię albo wchodzi się w sojusze z Hegemonem i strzela na jego komendę.

>Dzisiaj WIG20 testuje 1900 punktow , to juz ponizej 6 LETNIEGO MINIMUM, ktore padlo wczoraj.
>o dziwo nawet wspaniala wizyta w Chinach naszego wielce szanownego pana prezydenta nie robi kompletnie zadnego wrazenia na posiadaczach akcji. Dziwne...

Idąc tą pokrętną logiką trzeba by stwierdzić, że WIG20 swój największy historyczny wzrost zawdzięcza PiSowi bowiem to za kadencji PiS w latach 2005-2007 wskaźnik giełdowy WIG20 osiągnął najwyższe wyniki. A to czego oczekiwałeś, że po przyjedzie Prezydenta od razu zaczną budować infrastrukturę pod nową strategię Chin ?
Celecrin (6386 punktów)Techonologie
>Ojejku ułaskawili Kamińskiego, który ustawił prowokację by wykazać korupcję.
Tiaa. Pamiętam jak to CBA robiło, nakłaniało wybrane osoby do przestępstwa by ich potem złapać na gorącym uczynku, to tak jakby policja zostawiała samochód na ulicy z kluczykami w stacyjce i łapała ludzi próbujących tym samochodem odjechać.
>Człowieku, zastopuj trochę i poświęć choćby 30 sekund (tyle mi to zajęło) by rozeznać się w podstawowej wiedzy odnośnie tego helikoptera.
Postaram Ci te "technologiczne" rzeczy wyłożyć. Mielec produkuje wersję cywilną wojskowego śmigłowca oznaczoną S70i Black Hawk. Śmigłowiec ten to nie:

UH-60M Black Hawk -Aktualnie produkowana od 2006 wersja dla zastąpienia UH-60A i UH-60L w służbie Wojsk Lądowych USA. Wersje M wyposażono w nowy komputer, szklany kokpit, silniki T700-GE-701D o mocy 2039 KM (1500 kW) i unowocześnione łopaty wirnika głównego.

UH-60Q Black Hawk
armia amerykańska zamówiła specjalizowaną wersję maszyny przystosowaną do wykonywania zadań MedEvac oznaczoną jako UH-60Q.

MH-60K Black Hawk - CSAR i operacje specjalne

NIE. To będzie S70i Black Hawk bez uzbrojenia, które trzeba będzie kupić oddzielnie ale z ubrojeniem to nadal będzie uzbrojony S70i a nie MH-60K Black Hawk.
www.guncopter.com/mh-60k/
Wersja S70i jest to wersja okrojona i nie chodzi tu tylko o uzbrojenie i elektronikę ale o wykonanie śmigłowca (silnik, wirniki, systemy obronne obniżające ślad termiczny itd) chyba że Mielec po prostu zrobi taki śmigłowiec jaki ma USA ale o tym możemy tylko pomarzyć. S70i to nie UH-60 i kropka.
www.facebo(*)UBLINIEC/posts/902728373124164
Burnham (1149 punktów)Odp: Techonologie
>Mielec produkuje wersję cywilną wojskowego śmigłowca oznaczoną S70i Black Hawk. Śmigłowiec ten to nie:
>UH-60M Black Hawk. To będzie S70i Black Hawk bez uzbrojenia, które trzeba będzie kupić oddzielnie ale z ubrojeniem to nadal będzie uzbrojony S70i a nie MH-60K Black Hawk.

W ogóle nie rozumiem o czym w tym momencie piszesz. Najpierw stwierdziłeś, że S-70i jest helikopterem cywilnym, co jest nieprawdą, a teraz piszesz o tym że S-70i nie jest UH-60M. W jakim stopniu nie jest, a w jakim jest ? Jeżeli obecnie Mielec produkuje cywilne modele S-70 to widocznie takie akurat zamówienia otrzymuje i je realizuje. Oferowany S-70i można uzbroić. MON chce helikopter wielozadaniowy i takim S-70i jest. Natomiast Ty podkreślając jakieś braki w uzbrojeniu oferowanego Black Hawk piszesz tak jakby miało tutaj chodzić o helikopter szturmowy klasy AH-64_Apache. MON ogłosił przetarg na śmigłowiec wielozadaniowy, a nie szturmowy. Poza tym nic nie jest jeszcze pewne kto ten przetarg wygra.

www.flight(*)helicopter-competition-365420/
www.defens(*)h-60-family-helicopters-06851/

To w Brunei i w Turcji Macierewicz też urzęduje i ludzie z Sikorsky kłamią ? Już wim - w zmowie są gady jedne ! Jak nie wykuńczają demokracji w Polsce to łoszukują ludzi w Turcji i Brunei. Wredne kaszory-pisiory, grrraarrrghhh !
Celecrin (6386 punktów)
>W ogóle nie rozumiem o czym w tym momencie piszesz. Najpierw stwierdziłeś, że S-70i jest helikopterem cywilnym, co jest nieprawdą, a teraz piszesz o tym że S-70i nie jest UH-60M.
To jest to samo. Helikoptery UH to helikoptery wojskowe Piszę to z premedytacją ponieważ Mielec nie buduje helikopterów z UZBROJENIEM. Nie mają na to licencji USA
Brunei to naprawdę dobre porównanie a Turcja? Skąd pewnośc , ze w Turcji te śmigłowce będa pełnić te role które miały pełnić w naszej armii? (wersja Medevac, CSAR, SAR, Morski?)
Burnham (1149 punktów)
>Skąd pewnośc , ze w Turcji te śmigłowce będa pełnić te role które miały pełnić w naszej armii? (wersja Medevac, CSAR, SAR, Morski?)

A skąd pewność, że nie będą ?
Celecrin (6386 punktów)
>>Skąd pewnośc , ze w Turcji te śmigłowce będa pełnić te role które miały pełnić w naszej armii? (wersja Medevac, CSAR, SAR, Morski?)
>A skąd pewność, że nie będą ?
Turcy uzywaja jako SAR francuskich AS 532UL Cougar Mk1. 20 miejscowych ciezkich smiglowcow, starszych wersji Caraqala zreszta
pl.wikiped(*)/Tureckie_Siły_Powietrzne
Watpie zeby przeszli na smiglowiec mniejszy lzejszy i mniejszym zasiegu. Predzej chca zastapic stare Bell UH-1
02-12-2015 11:30 
 Ocena 4 na 4
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)Odp: PiS-owski walec prze
Miru (124 punktów)
>Tu na przykład poprzednich rządów PiS-u i ówczesnego, a także późniejszego dorobku ludzi, którym teraz oddano władzę, ale także sięgają bardziej wstecz i nakładają obecną sytuację na sytuację w Niemczech 1933 roku i później. [/color]
>( Nie, Kaczyzm to nie faszyzm, ale zastanowić się warto. Przynajmniej refleksji od inteligencji się wymaga.)
> Później może być za późno.[/url]

To ciekawe co Pan pisze o inteligencji i porównywaniu obecnej sytuacji z początków XXI wieku do mentalności ludzi sprzed drugiej wojny światowej - i to jeszcze do Niemiec, naszego największego wówczas wroga. Rzeczywiście, to dowodzi niezwykłej wręcz inteligencji.
02-12-2015 13:22 
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)
.
>>>>Doradzałbym jednak trochę umiaru i cierpliwości w ocenie rządu i zarazem przyszłości po dwóch tygodniach..
Inteligentni ludzie dokonują syntez na podstawie dostępnych im faktów, które analizują na podstawie wcześniejszych zdarzeń. Tu na przykład poprzednich rządów PiS-u i ówczesnego, a także późniejszego dorobku ludzi, którym teraz oddano władzę, ale także sięgają bardziej wstecz i nakładają obecną sytuację na sytuację w Niemczech 1933 roku i później.
( Nie, Kaczyzm to nie faszyzm, ale zastanowić się warto. Przynajmniej refleksji od inteligencji się wymaga.)
Później może być za późno.
>To ciekawe co Pan pisze o inteligencji i porównywaniu obecnej sytuacji z początków XXI wieku do mentalności ludzi sprzed drugiej wojny światowej - i to jeszcze do Niemiec, naszego największego wówczas wroga.
wiadomosci(*)y-szykuja-sie-do-marszu/zm9sqy
www.tvn24.(*)owcow-we-wroclawiu,593730.html
www.dws-xip.pl/reich/Kalendarium/1933.html

>Rzeczywiście, to dowodzi niezwykłej wręcz inteligencji.
Najważniejszym jest dobre mniemanie na swój temat.
Choć warto przy tym pamiętać, iż nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.

@@@
.
Miru (124 punktów)
02-12-2015 15:57 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52273 punktów)
patern (1 punktów)
przez takie rozdawactwo znowu staniemy w rozwoju

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365