 |
Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-03-2009 03:07 | frania (-21 punktów) | Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się 0 na 2 | Jak wytłumaczyć fakt cudu. Czy jest na to jakiekolwiek racjonalne wytłumaczenie? adonai.pl/cuda/?id=36Młodzieniec stracił nogę na wskutek gangreny. Po amputacji był żebrakiem. Zachowało się na ten temat ogrom faktów. Po 29 miesiącach noga pojawiła się. Jest to cud uznany przez Kościół Katolicki. Jest ogrom świadków tego wydarzenia. Vittorio Messori, dziennikarz i pisarz, autor licznych książek tłumaczonych na całym świecie, studiował archiwa, zagłębiał się w akta procesu i rozmawiał z miejscowymi uczonymi. Tak powstała niezwykła kronika jednej z najbardziej poruszających i zarazem najmocniej udowodnionych tajemnic w historii. Publikacja ta to "Znak dla niewierzących". | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#16 3 na 3 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | Co to znaczy "bez źrenic"? Źrenica to otwór. Nie ma otworu czyli co tam jest? Jakie jeszcze raporty medyczne są dostępne? Czy są zdjęcia gałki ocznej? Wreszcie, jeżeli nie rozumiem jak coś takiego ma miejsce, to jeszcze nie oznacza, że trzeba tam wtryniać boga. Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne. |
| frania (-21 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | > Co to znaczy "bez źrenic"? Źrenica to otwór. Nie ma otworu czyli co tam jest?> Jakie jeszcze raporty medyczne są dostępne? Czy są zdjęcia gałki ocznej?> Wreszcie, jeżeli nie rozumiem jak coś takiego ma miejsce, to jeszcze nie oznacza, że trzeba tam wtryniać boga.> Adam> Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.Cud stał się podczas przyjmowania Komuni Świętej, podczas Mszy Świętej w Kościele Katolickim. |
#18 2 na 2 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | > >Co to znaczy "bez źrenic"? Źrenica to otwór. Nie ma otworu czyli co tam jest?> >Jakie jeszcze raporty medyczne są dostępne? Czy są zdjęcia gałki ocznej?> >Wreszcie, jeżeli nie rozumiem jak coś takiego ma miejsce, to jeszcze nie oznacza, że trzeba tam wtryniać boga.> >Adam> > Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.> Cud stał się podczas przyjmowania Komuni Świętej, podczas Mszy Świętej w Kościele Katolickim.Coś co dzieje się w trakcie czegoś innego nie oznacza, że stało się na wskutek tego. Jak zobaczę to uwierzę. Gdyby przypadek tej kobiety był wiarygodny to już wszyscy by się dawno nawrócili na katolicyzm. A jakoś im się nie pali. Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne. |
| frania (-21 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | Dane statystyczne Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2007 roku do Kościoła Katolickiego w Polsce należy 33,9 mln osób (liczba ochrzczonych). Składa się z 10114 parafii, w których Posługuje duszpastersko 133 biskupów, 22,2 tys księży diecezjalnych, 6,3 tys księży zakonnych, 23,3 tys sióstr zakonnych, 1,5 tys braci zakonnych oraz 7 diakonów stałych. Do kapłaństwa przygotowuje się 6,4 tys kleryków. Kościół prowadzi 1240 przedszkoli i szkół podstawowych (133 tys uczniów), 417 szkół ponadpodstawowych (83 tys uczniów) oraz 69 szkół wyższych i uniwersytetów (100 tys słuchaczy), 33 szpitale, 244 ambulatoria, 267 domów starców i zakładów opieki i 538 sierocińców oraz domów opieki dla dzieci zobacz w wiki pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_katolicki_w_Polsce Jednakże nie wszyscy są powołani do życia w Niebie. Zależy to od jednostkowego wyboru. Bóg szanuje wolny wybór człowieka. |
#20 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | > Co to znaczy "bez źrenic"? Źrenica to otwór. Nie ma otworu czyli co tam jest?Chyba się czepiasz, Adamie... ona może po prostu widzi otwór , a przez ten otwór widzi resztę.  |
#21 1 na 1 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | > pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_katolicki_w_Polsce> Jednakże nie wszyscy są powołani do życia w Niebie. Zależy to od jednostkowego wyboru. Bóg szanuje wolny wybór człowieka.Ale czemu ograniczasz się do Polski? Polska to nie cały świat. Polska to taka plamka na mapie. Zobacz lepiej ilu jest katolików na całym świecie. Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne. |
| frania (-21 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | > >pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_katolicki_w_Polsce> > Jednakże nie wszyscy są powołani do życia w Niebie. Zależy to od jednostkowego wyboru. Bóg szanuje wolny wybór człowieka.> Ale czemu ograniczasz się do Polski? Polska to nie cały świat. Polska to taka plamka na mapie.> Zobacz lepiej ilu jest katolików na całym świecie.> Adam> Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.Jesteśmy krwi polskiej. Czy to prawda? |
#23 1 na 1 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | > >>pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_katolicki_w_Polsce> >> Jednakże nie wszyscy są powołani do życia w Niebie. Zależy to od jednostkowego wyboru. Bóg szanuje wolny wybór człowieka.> >Ale czemu ograniczasz się do Polski? Polska to nie cały świat. Polska to taka plamka na mapie.> >Zobacz lepiej ilu jest katolików na całym świecie.> >Adam> > Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.> Jesteśmy krwi polskiej. Czy to prawda?> Kto? Przecież Ojciec Pio nie był Polakiem. Napisałem, że gdyby cud Gemmy był wiarygodny, to ludzie masowo przeszliby na katolicyzm, a jakoś im się nie pali. Ludziom. Nie tylko Polakom. Gemma nie była Polką. Katolików jest 18% na świecie. Dlaczego Ci przyszło do głowy ograniczać się tylko do Polski? Jezus jeśli istniał, to też nie był Polakiem tylko Żydem. Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne. |
| webmaster (moderator) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | Wszyscy przepisujecie ten sam fragment, a faktów brak. Bezimienny Prof. Caramazza, jeżeli ktoś taki w ogóle istniał, był wtedy dr i nie jakimś słynnym. Tak właśnie powstają legendy, z jakiegoś lekarza robi się słynny profesor okulista, a z ciekawego przypadku cud. Mógł też nie rozpoznać choroby, np. takiej: www.mrcophth.com/pupils/argyllrobertson.html |
| frania (-21 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | > Wszyscy przepisujecie ten sam fragment, a faktów brak. Bezimienny Prof. Caramazza, jeżeli ktoś taki w ogóle istniał, był wtedy dr i nie jakimś słynnym. Tak właśnie powstają legendy, z jakiegoś lekarza robi się słynny profesor okulista, a z ciekawego przypadku cud. Mógł też nie rozpoznać choroby, np. takiej: www.mrcophth.com/pupils/argyllrobertson.htmlZ całym szacunkiem.. Czy Mieszko I był legendą? Uszczypnąłeś go kiedyś? |
#26 -1 na 1 | frania (-21 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się |
W listopadzie 2008 był w Polsce o. John Boshabora. Było ogrom katolików tam. Ja też. Czy Ty cokolwiek o tch spotkaniach słyszałeś. W cudowny sposób Bóg uzdrowił na samym tylko jednym z spotkań w Warszawie z raka 70 osób i bardzo wiele innych osób z różnych chorób. Ale Ciebie to chyba nie interesuje? Opowiedz mi coś o Jego niepierwszej już bytności w Polsce... Po prostu żyjecie we własnym świecie i jesteście niedoinformowani... |
#27 4 na 4 belvedere (5304 punktów) (zablokowany) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | > W listopadzie 2008 był w Polsce o. John Boshabora. W cudowny sposób Bóg uzdrowił na samym tylko jednym z spotkań w Warszawie z raka 70 osób i bardzo wiele innych z różnych chorób. Czy wspomniany o. John Boshabora mógłby częściej do Polski zajeżdżać i odbywać tournee po szpitalach w celu uleczenia chorych? Domyślam się, że obecność kogoś z Kościoła jest niejako katalizatorem tychże uzdrowień, bo bez nich przypadki uleczenia z raka policzyć można na palcach jednej ręki i to w skali miesiąca, a tu proszę: jedno spotkanie i 70 ozdrowień. Może inni ojcowie Kościoła dołączyliby do niego, bo mam wrażenie, że bez nich Bóg jest bezradny. |
#28 -1 na 1 | frania (-21 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | > >W listopadzie 2008 był w Polsce o. John Boshabora. W cudowny sposób Bóg uzdrowił na samym tylko jednym z spotkań w Warszawie z raka 70 osób i bardzo wiele innych z różnych chorób.> Czy wspomniany o. John Boshabora mógłby częściej do Polski zajeżdżać i odbywać tournee po szpitalach w celu uleczenia chorych? Domyślam się, że obecność kogoś z Kościoła jest niejako katalizatorem tychże uzdrowień, bo bez nich przypadki uleczenia z raka policzyć można na palcach jednej ręki i to w skali miesiąca, a tu proszę: jedno spotkanie i 70 ozdrowień. Może inni ojcowie Kościoła dołączyliby do niego, bo mam wrażenie, że bez nich Bóg jest bezradny.> Wybacz, ale posiadasz mało wiedzę na ten temat. A o. John będzie już w kwietniu na konferencjach w Polsce. Jak zapewne wiesz, ma niejedno powstanie zmarłych, potwierdzone przez Biskupa miejsca. Uzdrowień z raka jest ogrom , ale by nastąpiło u kogoś musi być spełnione 5 warunków. Czytaj Pismo Święte w nim mamy klucz do cudów. Wśród wiernych cuda są zjawiskiem normalnym. U ateistów są pojęciem abstrakcyjnym. |
#29 2 na 2 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | > W listopadzie 2008 był w Polsce o. John Boshabora. Było ogrom katolików tam. Ja też. Czy Ty cokolwiek o tch spotkaniach słyszałeś. W cudowny sposób Bóg uzdrowił na samym tylko jednym z spotkań w Warszawie z raka 70 osób i bardzo wiele innych osób z różnych chorób. Ale Ciebie to chyba nie interesuje?> Opowiedz mi coś o Jego niepierwszej już bytności w Polsce...> Po prostu żyjecie we własnym świecie i jesteście niedoinformowani...Żyjesz w zaściankowej Polsce, gdzie masa ludzi wyznaje wyznanie, które na świecie stanowi tylko 18%. Dlaczego cała reszta się nie nawróciła skoro te cuda takie przekonywające? Żyjesz we własnym katolickim świecie i nie wiesz co się dzieje w pozostałej części świata, tych 82 procentach. A co do Boshabory, to twój katolicki kolega z frondy nie ma do niego wielkiego szacunku: www.fronda(*)are_slow_o_cudach_o._bashoboryAdam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne. |
#30 -1 na 1 | frania (-21 punktów) | Odp: Cud uznany przez Kościół - noga po amputacji pojawiła się | > >W listopadzie 2008 był w Polsce o. John Boshabora. Było ogrom katolików tam. Ja też. Czy Ty cokolwiek o tch spotkaniach słyszałeś. W cudowny sposób Bóg uzdrowił na samym tylko jednym z spotkań w Warszawie z raka 70 osób i bardzo wiele innych osób z różnych chorób. Ale Ciebie to chyba nie interesuje?> >Opowiedz mi coś o Jego niepierwszej już bytności w Polsce...> >Po prostu żyjecie we własnym świecie i jesteście niedoinformowani...> Żyjesz w zaściankowej Polsce, gdzie masa ludzi wyznaje wyznanie, które na świecie stanowi tylko 18%. Dlaczego cała reszta się nie nawróciła skoro te cuda takie przekonywające? Żyjesz we własnym katolickim świecie i nie wiesz co się dzieje w pozostałej części świata, tych 82 procentach.> A co do Boshabory, to twój katolicki kolega z frondy nie ma do niego wielkiego szacunku:> www.fronda(*)are_slow_o_cudach_o._bashobory> Adam> Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne. W Polsce stanowią większość, a jak zapewne wiesz większość stanowi normę. Na świecie jest podobnie. Przytłaczająca większość ludzi na świecie Wierzy w Boga, tylko różnie Go pojmuje. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|