Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Pedał" wygrał z Polską

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
03-03-2010 23:06Psyk (14071 punktów)"Pedał" wygrał z Polską
Ocena 14 na 16
Wszedłem na mój ulubiony portal katolicki poczytać z czym teraz walczą katolicy i aż zaniemówiłem: z wyrokiem ETPCz!
www.piotrskarga.pl/ps,4909,2,0,1,I,informacje.html
Polska przegrała, pedał wygrał! I na razie cisza medialna! Może właśnie tak ma być, żeby o tym nie mówić?

cmiskp.ech(*)ssionid=47983589&skin=hudoc-en

Zwróćcie uwagę, że wyrok jest znowu "do zera" - nawet jednego głosu przeciwko, jak w przypadku A. Tysiąc nie ma.
Dwadzieścia lat budowania państwa wyznaniowego, tubylcy już się pogodzili, że rządzą biskupi albo pouciekali za granicę a tu ETPCz to rozwala od zewnątrz - idzie się wk...ć!!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dravelus (19 punktów)Odp: "pedał" wygrał z Polską
Homoseksualizm kształtuje się już w życiu prenatalnym. Nie wiem dlaczego kościół tak piętnuje "pedałów", ale chyba powinien zrozumieć, że nie mają na swoją orientacje wpływu i zostawić ich w spokoju. Nie wiem dlaczego skoro wiadomo skąd się bierze nie zalegalizować związków partnerskich. Nie mam nic przeciwko gejom ale muszę przyznać, że niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.
03-03-2010 23:45 
 Ocena 6 na 6
Madman (7811 punktów)
>niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.
De gustibus non est disputandum.
04-03-2010 12:34 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)

> De gustibus non est disputandum.

Tak. Dlatego niechby odmienne orientacje nie wpychały się na ulice, do mediów czy szkół ze swymi łóżkowymi gustami. Również prawodawstwo powinno abstrahować od prywatnych, nie nadających się do dyskusji upodobań.
04-03-2010 12:41 
 Ocena 4 na 4
Psyk (14071 punktów)
>> De gustibus non est disputandum.Tak. Dlatego niechby odmienne orientacje nie wpychały się na ulice, do mediów czy szkół ze swymi łóżkowymi gustami. Również prawodawstwo powinno abstrahować od prywatnych, nie nadających się do dyskusji upodobań.
>
Niestety - doniosly problem pedalstwa przesladuje prawie cala prawice, ktora chciala Ustawy o wsadzaniu pedalow do paki , popiera litewska Ustawe o niemowieniu o homoseksualizmie oraz Pana Prezydenta, ktory odkryl, ze gdyby wszyscy faceci byli pedalami to rod ludzki by wyginal.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
05-03-2010 10:55 
 Ocena 6 na 6
Sylwek (15472 punktów)
>> De gustibus non est disputandum.Tak. Dlatego niechby odmienne orientacje nie wpychały się na ulice, do mediów czy szkół ze swymi łóżkowymi gustami.
No tak, tylko nieodmienne orientacje mogą wpychać się do mediów:



na ulice:



czy do szkoły:



Wepchnięcie się "tego" na ulicę:



do mediów:



czy szkoły:



sprowadzi zagładę, to widać i jest obrzydliwe

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
05-03-2010 14:27 
 Ocena 1 na 3
n0e_ (215 punktów)
05-03-2010 14:54 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)
>>czy szkoły: [...]
>www.rp.pl/(*)jowski__zwiazek_pingwinow.html
>ups.
>
Jak widać samice mogą zniszczyć związek nie tylko hetero, ale także homo.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
03-03-2010 23:47 
 Ocena 8 na 8
placownik (17853 punktów)

>niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.

   A mnie, kiedy czytam podobne wynurzenia.

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
04-03-2010 18:49 
 Ocena-1 na 3
Dravelus (19 punktów)
>>niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.
>   A mnie, kiedy czytam podobne wynurzenia.

Chyba nie przeczytałeś całej mojej wypowiedzi. Postąpiłeś podobnie jak katolicy z Biblią, przybliżając fragmenty które im się podobają a nie mówiąc o tych złych. Napisałem, że nie mam nic przeciwko gejom ale nie potrafię sobie wyobrazić, że tak można żyć.
04-03-2010 21:49 
 Ocena 5 na 5
Psyk (14071 punktów)
Za karę napisz sto razy:
" Nie mam nic przeciwko gejOM".

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 22:24 
 Ocena 4 na 4
placownik (17853 punktów)

>Napisałem, że nie mam nic przeciwko gejom ale nie potrafię sobie wyobrazić, że tak można żyć.

   Napisałeś co napisałeś. Nie było tam ani słowa o niedostatkach Twojej wyobraźni.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
04-03-2010 00:30 
 Ocena 10 na 10
garmen (952 punktów)
> ...ale muszę przyznać, że niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
Mnie się świetnie żyje z drugim facetem, pierwszy nie dawał mi tyle radości.
04-03-2010 00:43 
 Ocena 5 na 5
Psyk (14071 punktów)
>> ...ale muszę przyznać, że niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.
>Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
>Mnie się świetnie żyje z drugim facetem, pierwszy nie dawał mi tyle radości.
>
Spróbuj z dwoma. Tradycyjnie kobiety żyją z dwoma w systemie dwuzmianowym, ale ostatnio zdobywa popularność system Termoizolacji Bezzmianowej.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 01:04 
 Ocena 2 na 2
garmen (952 punktów)
>>> ...ale muszę przyznać, że niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.
>>Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
>>Mnie się świetnie żyje z drugim facetem, pierwszy nie dawał mi tyle radości.
>>
>Spróbuj z dwoma. Tradycyjnie kobiety żyją z dwoma w systemie dwuzmianowym, ale ostatnio zdobywa popularność system Termoizolacji Bezzmianowej.

To te z systemu czterozmianowego mają raj na ziemi.
04-03-2010 00:36 
 Ocena 14 na 14
Kowalska (14008 punktów)
>Homoseksualizm kształtuje się już w życiu prenatalnym.

   Ha! Więc usuwać wszystkie ciąże, a nie będzie homoseksualistów. Jezu, jakie proste!

(Nagrodę Nobla, przyznaną Kowalskiej za jej za wkład w rozwój nowoczesnej myśli Kościoła katolickiego, ta wielka myślicielka przekazała Fundacji im. Jana Pawła II)
04-03-2010 00:45 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)
>>Homoseksualizm kształtuje się już w życiu prenatalnym.
>    Ha! Więc usuwać wszystkie ciąże, a nie będzie homoseksualistów. Jezu, jakie proste!

Jak usuniesz wszystkie to nie będzie niczego.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 00:51 
 Ocena 12 na 12
Kowalska (14008 punktów)
>>>Homoseksualizm kształtuje się już w życiu prenatalnym.

>>    Ha! Więc usuwać wszystkie ciąże, a nie będzie homoseksualistów. Jezu, jakie proste!

>Jak usuniesz wszystkie to nie będzie niczego.

   I o to mi chodzi. Kononowicz jest moim chłopakiem. A wybory tuż tuż.
04-03-2010 14:17 
 Ocena 3 na 3
Sylwek (15472 punktów)
>Nie mam nic przeciwko gejom ale muszę przyznać, że niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.
Zażyj awiomarin czy co tam działa na mdłości.


dnoterlikowskiego.blogspot.com/
04-03-2010 21:31 
 Ocena 5 na 5
Kurczewski (2471 punktów)
>...niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.

Patrząc na niektóre kobiety też może się niedobrze zrobić na myśl że ktoś mógłby z nimi żyć. Jak widać każda (p)otwora...


erka.ovh.org/
05-03-2010 10:19 
 Ocena 7 na 7
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
> że niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.
>

A mnie się robi niedobrze kiedy np. widzę Giertych z dziećmi, bo to znaczy, że uprawiał seks. Potworna wizja.

Żeby się tak afiszować uprawianiem seksu, orientacją seksualną i w ogóle, obrzydliwe!

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
06-03-2010 10:48 
 Ocena 4 na 4
garmen (952 punktów)
>> że niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.
>A mnie się robi niedobrze kiedy np. widzę Giertych z dziećmi, bo to znaczy, że uprawiał seks. Potworna wizja.

Wyobraź sobie od razu, że to nie jego...
06-03-2010 13:13 
 Ocena 3 na 3
liliac (147340 punktów)
>> że niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.
>>
>A mnie się robi niedobrze kiedy np. widzę Giertych z dziećmi, bo to znaczy, że uprawiał seks. Potworna wizja.
>Żeby się tak afiszować uprawianiem seksu, orientacją seksualną i w ogóle, obrzydliwe!
>
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"


W przypadku Giertycha to mogło "niepokalane poczęcie" być po prostu
06-03-2010 12:46 
 Ocena 2 na 2
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Homoseksualizm [...] facetem.
Na tę wypowiedź odpowiedział user kanik, poniżej treść jego wypowiedzi.
>Homoseksualizm kształtuje się już w życiu prenatalnym. Nie wiem dlaczego kościół tak piętnuje "pedałów", ale chyba powinien zrozumieć, że nie mają na swoją orientacje wpływu i zostawić ich w spokoju.

Mogą próbować się leczyć, np przymusowe schadzki z prostytutkami.

>Nie wiem dlaczego skoro wiadomo skąd się bierze nie zalegalizować związków partnerskich.

To Ty twierdzisz, że wiadomo. Nie sądzę aby było wiadomo. To pederaści wymyślili sobie, że coś wiadomo i w związku z tym to coś tam coś tam. Jeżeli miałbym to legalizować to nie z przyczyny, że ich choroba bierze się z życia płodowego ale z prostej przyczyny. Prawo powinno odpowiadać na potrzeby obywateli. Skoro pederaści chcą żyć w formalnych związkach nie widzę powodu aby im bronić. Jeżeli są tacy, którzy chcą się formalizować z kozą też mi to nie przeszkadza. Obawiam się jednak, że dasz im palec będą chcieli rękę.

>Nie mam nic przeciwko gejom ale muszę przyznać, że niedobrze mi się robi na myśl, że można żyć z 2 facetem.

Mnie to rozśmiesza. Facet do faceta: "Kochanie" jajo można znieść ze śmiechu.

Ponieważ wypowiedź tę usunięto, mam pytanie do usuwającego oraz biernych wobec tej decyzji moderatorów, co nieregulaminowego znajdują w treści kanikowej wypowiedzi?
.
Psyk (14071 punktów)
Jak nie wiesz to módl się o pieniądze...

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
06-03-2010 14:44 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Jak nie wiesz to módl się o pieniądze...
W porzekadle było zdrowie (znam to porzekadło).

A że znam też regulamin, podtrzymuję pytanie.
Adamiak (36436 punktów)
>... ETPCz to rozwala od zewnątrz - idzie się wk...ć!!!

   Mnie się to też nie podoba, choć trochę z innych względów - po prostu jeśli okoliczności podawane za "Rz" są prawdziwe, to panu Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.
03-03-2010 23:52 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)
Weź dużą poprawkę na to co pisze "Rzeczpospolita".

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
03-03-2010 23:55 
 Ocena 5 na 5
Kowalska (14008 punktów)
>Weź dużą poprawkę na to co pisze "Rzeczpospolita".

   Nie denerwuj mnie Psyk. Rzepa jest najbardziej obiektywną gazetą w tym kraju. Kursy walut podają prawdziwe. Nie rozumiem o co Ci chodzi.
04-03-2010 07:33 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Weź dużą poprawkę na to co pisze "Rzeczpospolita".
   Czyli mam wziąć poprawkę na "fakt", że Kozak w tym samym czasie mieszkał na stałe w innym miejscu?
   Czy też, że nie spełnił warunków formalnoprawnych, wymaganych w takiej sytuacji od każdego (pogrubienie moje)?
04-03-2010 10:10 
 Ocena 5 na 5
Psyk (14071 punktów)
>>Weź dużą poprawkę na to co pisze "Rzeczpospolita".
>   Czyli mam wziąć poprawkę na "fakt", że Kozak w tym samym czasie mieszkał na stałe w innym miejscu?
>   Czy też, że nie spełnił warunków formalnoprawnych, wymaganych w takiej sytuacji od każdego (pogrubienie moje)?
>
Adamiak Jahwe powiedział "Bądźcie płodni i zaludniajcie Ziemię" a nie "Bądźcie płodni i zapełniajcie serwer". Chodziło Mu o politykę prorodzinną, nie o pisanie tysięcy postów. Jak u Ciebie w temacie robienia dzieci? Gdyby nie spełnił warunków "heteryckich" do mieszkania to by nie było sprawy - nie sądzisz? Jesteś lepszy od najlepszych prawników Europy, bo przeczytałeś coś w Rzepie? Rząd polski odpowiedział, że dyskryminuje pana Kozaka, bo broni rodziny. Wyrok dotyczy głównie prawniczej odpowiedzi na takie "bronienie" - do czego możesz się dokopać z tej strony na przynajmniej dwa sposoby. Więc przestań się ośmieszać.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 10:40Nie na temat 
apud (4399 punktów)
Chodziło Mu o politykę prorodzinną, nie o pisanie tysięcy postów.

Hmmm, zęby jeszcze napisał który z nich jest saganem a który garnkiem..
04-03-2010 00:01 
 Ocena 5 na 5
placownik (17853 punktów)

>panu Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.

   Jemu i wielu innym. I tak długo, jak długo to się nie zmieni, Rzeczypospolita będzie płaciła. A Rzeczypospolita to Ty, ja, Pani, Pan... Wszyscy, tylko nie ci, którzy teorię małżeństwa mają w małym palcu. Bo oni podatków nie płacą.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
04-03-2010 00:04 
 Ocena 4 na 4
Psyk (14071 punktów)
Płacą ryczałt. Ponad sto złotych od parafii!

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 00:14 
 Ocena 6 na 6
Kowalska (14008 punktów)
>>panu Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.

>   Jemu i wielu innym. I tak długo, jak długo to się nie zmieni, Rzeczypospolita będzie płaciła. A Rzeczypospolita to Ty, ja, Pani, Pan... Wszyscy, tylko nie ci, którzy teorię małżeństwa mają w małym palcu. Bo oni podatków nie płacą.

   Ech, zawiść przez Ciebie Placowniku przemawia. Nie licz Kościołowi jego dóbr, bo niezmierzone są. Pomyśl raczej o tym, jakimi wspaniałościami nam się odpłaca, a będzie uzdrowiona dusza Twoja.
04-03-2010 00:18 
 Ocena 9 na 9
Psyk (14071 punktów)
Ja bym tu sparafrazował wielkiego amerykańskiego prezydenta:
"Nie pytaj ile Kościół ci zabiera, pytaj ile możesz dać Kościołowi".

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 02:18 
 Ocena 5 na 5
Smith (10069 punktów)
>   Jemu i wielu innym. I tak długo, jak długo to się nie zmieni, Rzeczypospolita będzie płaciła. A Rzeczypospolita to Ty, ja, Pani, Pan... Wszyscy, tylko nie ci, którzy teorię małżeństwa mają w małym palcu. Bo oni podatków nie płacą.
Rzeczypospolita na nich i za nich płaci. A za wyroki Trybunału, jak się okazało, niekoniecznie płaci.
   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli

04-03-2010 07:40 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>panu Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.
>   Jemu i wielu innym.
   Właśnie to miałem na myśli - jesteś niezastąpiony w precyzowaniu moich "wiatrem-bałaganem" podszytych myśli, Placowniku.

>I tak długo, jak długo to się nie zmieni, Rzeczypospolita będzie płaciła.
   A jak już się mieni, to mieszkanie będzie się należało każdemu, czyli "jemu i wielu innym", tak?

>A Rzeczypospolita to Ty, ja, Pani, Pan...
   I z tego tytułu mam rozdawać swoje walory każdemu, kto miał szczęście urodzić się w granicach RP, tak?

>Wszyscy, tylko nie ci, którzy teorię małżeństwa mają w małym palcu.
   Nie bardzo wiem do jakiej "teorii małżeństwa" mam się odnieść?

   Pozdrawiam.
04-03-2010 10:14 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)
>>A Rzeczypospolita to Ty, ja, Pani, Pan...
>   I z tego tytułu mam rozdawać swoje walory każdemu, kto miał szczęście urodzić się w granicach RP, tak?

Nie rozdawaj. Sprzedawaj za 100 zł a w promocji za 79.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 10:19 
 Ocena 1 na 1
garmen (952 punktów)

>>   I z tego tytułu mam rozdawać swoje walory każdemu, kto miał szczęście urodzić się w granicach RP, tak?
>Nie rozdawaj. Sprzedawaj za 100 zł a w promocji za 79.

W promocji to raczej za 120 zł.
04-03-2010 14:21 
 Ocena 5 na 5
placownik (17853 punktów)

>   A jak już się mieni, to mieszkanie będzie się należało każdemu, czyli "jemu i wielu innym", tak?

   A jak już się zmieni, to prawo do zawarcia umowy najmu lokalu mieszkalnego w pierwszej kolejności będzie się należało każdemu, kto wspólnie ze zmarłym najemcą zamieszkiwał ten lokal żyjąc z nim w konkubinacie lub w związku partnerskim.

>   Nie bardzo wiem do jakiej "teorii małżeństwa" mam się odnieść?

   Do teorii rozwijanej przez celibatariuszy i celibatariuszki.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
04-03-2010 13:49 
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)

>Rzeczypospolita będzie płaciła.

>>Nie zabuli.
>>Jak nie wiesz to nie pisz a najlepiej się dowiedz. Jeszcze jedna wpadka i będę kasował.


   To był ostatni raz.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
04-03-2010 00:09 
 Ocena 4 na 4
spray (5875 punktów)
>>... ETPCz to rozwala od zewnątrz - idzie się wk...ć!!!   Mnie się to też nie podoba, choć trochę z innych względów - po prostu jeśli okoliczności podawane za "Rz" są prawdziwe, to panu Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.
>
Właśnie tutaj Burek pogrzebany...
Bo dlaczego nie? Dlatego, że polskie prawo nie traktuje związków homoseksualnych , jako równoprawnych w budowaniu wspólnego majątku, tylko dlatego, że nie podoba się biskupom i owieczkom rodzaj zwiazku?
A wara wszystkim od tego, co i z kim robi obywatel!
Płaci podatki? Płaci. A jak nie płaci, to dług wobec państwa rośnie.
Z samej wzajemności państwo winno szanować elementarne prawa swego żywiciela.
Tylko głupi pasożyt niszczy swojego dobrodzieja.
Howgh!
04-03-2010 00:36 
 Ocena 4 na 4
Psyk (14071 punktów)
>tylko dlatego, że nie podoba się biskupom i owieczkom rodzaj zwiazku?
>A wara wszystkim od tego, co i z kim robi obywatel!

Prywatnie mogę podzielać ten pogląd, ale sprawa nie jest tak prosta, by powiedzieć "wara" niczym "abrakadabra" i czekać na ustawę o homo-ślubach. Akurat sprawa homo-związków nie wynika z dominacji Kościoła nad Polską, choć ta dominacja ją oddala do horyzontu. W Europie zachodniej to domena lat 90-tych czyli z perspektywy historii raptem wczoraj. Jeśli chcesz to zmienić to zamiast pisać "wara" np. daj się zobaczyć.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 10:45 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)
Akurat sprawa homo-związków nie wynika z dominacji Kościoła nad Polską, choć ta dominacja ją oddala do horyzontu. W Europie zachodniej to domena lat 90-tych czyli z perspektywy historii raptem wczoraj.

No,ale mnie wychodzi, ze tylko 20 lat do tylu jesteście...optymiści!
04-03-2010 12:27 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)
> Akurat sprawa homo-związków nie wynika z dominacji Kościoła nad Polską, choć ta dominacja ją oddala do horyzontu. W Europie zachodniej to domena lat 90-tych czyli z perspektywy historii raptem wczoraj.
>No,ale mnie wychodzi, ze tylko 20 lat do tylu jesteście...optymiści!
>
Kto "my"? Skoro piszesz po polsku to sama jestes 20 lat do tylu.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 07:50Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>   ... jeśli okoliczności podawane za "Rz" są prawdziwe, to panu Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.

>Bo dlaczego nie? Dlatego, że polskie prawo nie traktuje związków homoseksualnych , jako równoprawnych w budowaniu wspólnego majątku...
   Ja się doczytałem, że pan Kozak mieszkał w czasie potrzebnym do "zasiedzenia" prawa do mieszkania, w innym miejscu, czyli nie spełniał wymogów, których nie spełniłby żaden człowiek będący na jego miejscu, bez względu na orientację seksualną.

>A wara wszystkim od tego, co i z kim robi obywatel!
   Od dawna jestem "za", co niekoniecznie dotyczy "małżeństw homoseksualnych" z powodu innych konsekwencji prawnych.

>Płaci podatki? Płaci. A jak nie płaci, to dług wobec państwa rośnie.
   Płacenie podatku nie jest podstawą postawy roszczeniowej, a raczej "komunistyczne wychowanie", że nawiążę do "twoich" biskupów.
Psyk (14071 punktów)
>>   ... jeśli okoliczności podawane za "Rz" są prawdziwe, to panu Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.

Nie rozumiesz - Trybunał dał polskiemu rządowi nauczkę żeby nie sugerować, że gejom mniej się należy. Skoro Sąd orzekł, że dostałby mieszkanie gdyby był hetero to teraz ma dostać, bo tę argumentację obalono. To kompromitacja Sądu Rejonowego w Szczecinie. Twoja ulubiona "Rzeczpospolita" w reakcji na wyrok, że art. 691 kc nie można interpretować w sposób wykluczający homoseksualistów napisała, że... jest odwrotnie.
"Rzeczpospolita" łże jak pies!

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 00:59 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>>... ETPCz to rozwala od zewnątrz - idzie się wk...ć!!!   Mnie się to też nie podoba, choć trochę z innych względów - po prostu jeśli okoliczności podawane za "Rz" są prawdziwe, to panu Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.
>
"Przepisy o ochronie praw lokatorów są lakoniczne, gdyż art. 21 ustawy (patrz podstawa prawna) przewiduje jedynie, że to rada gminy powinna opracować zasady wynajmowania lokali komunalnych.(...)Inny warunek to aby w czasie ostatnich pięciu lat osoby te nie zbyły lub nie przekazały innym osobom np. prawa własności lokalu, spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, prawa najmu lokalu mieszkalnego itp. Szczecin natomiast przyjmuje zasadę, iż osoba starająca się o mieszkanie komunalne nie może posiadać tytułu prawnego do lokalu zarówno w Szczecinie, jak i w pobliskich miejscowościach (bezpośrednio sąsiadujących ze Szczecinem).
Wiele gmin wprowadza też takie kryteria, jak swoisty "domicyl", czyli konieczność zamieszkiwania lub zameldowania na terenie gminy przez kilka lat albo związanie aktywnością życiową lub zawodową z daną gminą (np. praca w firmie na terenie gminy przez określony czas itp.). Ma to utrudnić łatwy przepływ osób polujących na mieszkania komunalne z jednej gminy do drugiej.

A Kozak wygrał z RP, jako że Szczecin, wraz z pomysłami swoich radnych podlega pod jej jurysdykcję.
I to RP zabuli znowu a członkowie rady miasta mogą sobie dalej bezkarnie uchwalać przepisy bez. Urzędnicy samorządowi na ich podstawie pisać odmowy, spokojnie pierdząc w stołki bo tradycyjnie to podatnik za niekompetencje pierwszych i ograniczenie drugich zapłaci.
04-03-2010 01:06 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)
>I to RP zabuli znowu a członkowie rady miasta mogą sobie dalej bezkarnie uchwalać przepisy i urzędnicy samorządowi na ich podstawie pisać odmowy.
>
Nie zabuli.

FOR THESE REASONS, THE COURT UNANIMOUSLY (...)
4. Holds that the finding of violation constitutes in itself sufficient just satisfaction for the non-pecuniary damage sustained by the applicant;
Done in English, and notified in writing on 2 March 2010, pursuant to Rule 77 §§ 2 and 3 of the Rules of Court.

Lawrence Early Nicolas Bratza
Registrar President

KOZAK v. POLAND JUDGMENT

Jak nie wiesz to nie pisz a najlepiej się dowiedz. Jeszcze jedna wpadka i będę kasował.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 01:16 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>Nie zabuli.
>FOR (...) JUDGMENT
Ok. Sorry nie doczekałem załadowania strony z wyrokiem i poszło z rozpędu na fali kwot jakie RP w zeszłym roku wypłaciła w ramach odszkodowań.
>Jak nie wiesz to nie pisz a najlepiej się dowiedz. Jeszcze jedna wpadka i będę kasował.
Mea Culpa.
04-03-2010 01:46 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>(...)Jeszcze jedna wpadka i będę kasował.

   Psyk, to ja mam prośbę. Skasuj to jedno "za" z mojego postu. Męczy mnie to, a sama już nie mogę. Zaznaczyłam Ci, które "za".

Cytat:
Nagrodę Nobla, przyznaną Kowalskiej za jej za wkład w rozwój nowoczesnej myśli Kościoła katolickiego, ta wielka myślicielka przekazała Fundacji im. Jana Pawła II)
04-03-2010 01:51 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)
Kowalska, Ty nie przeginaj, dobra? Sweterki wyprane? To wtul się w Konona i spać.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 02:01 
 Ocena 7 na 7
Kowalska (14008 punktów)
>Kowalska, Ty nie przeginaj, dobra? Sweterki wyprane? To wtul się w Konona i spać.

   Oj Psyk, jak Ty nic nie rozumiesz. Ja bym przegięła, gdybym te sweterki wyprała. Cały ich urok w tym, że nieprane od 1992 roku. I wtulić się w Konona też nie mogę, bo ćwiczy w łazience. Mówi, że przemówienia, ale kto go tam wie...
04-03-2010 08:00 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>Szczecin natomiast przyjmuje zasadę, iż osoba starająca się o mieszkanie komunalne nie może posiadać tytułu prawnego do lokalu zarówno w Szczecinie, jak i w pobliskich miejscowościach (bezpośrednio sąsiadujących ze Szczecinem).
>A Kozak wygrał z RP, jako że Szczecin, wraz z pomysłami swoich radnych podlega pod jej jurysdykcję.
   A mnie się nie podoba myśl, że w Strasburgu lepiej wiedzą od radnych Szczecina, co szczecinianom potrzebne.

   Tak samo, jak nie podoba mi się myśl, że palanciarskie osły z Brukseli będą ustalać, czy w Gdyni trzeba wyprostować jakąś ulicę wg. norm unijnych.
04-03-2010 08:22 
 Ocena 10 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   A mnie się nie podoba myśl, że w Strasburgu lepiej wiedzą od radnych Szczecina, co szczecinianom potrzebne.
>   Tak samo, jak nie podoba mi się myśl, że palanciarskie osły z Brukseli będą ustalać, czy w Gdyni trzeba wyprostować jakąś ulicę wg. norm unijnych.

Wolisz, gdy decydują o tym palanciarskie osły z Warszawy?
04-03-2010 08:31 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>>   Tak samo, jak nie podoba mi się myśl, że palanciarskie osły z Brukseli będą ustalać, czy w Gdyni trzeba wyprostować jakąś ulicę wg. norm unijnych.
>Wolisz, gdy decydują o tym palanciarskie osły z Warszawy?

   Powyżej jeszcze było: "... w Strasburgu lepiej wiedzą od radnych Szczecina, co szczecinianom potrzebne..."

   A odpowiedź brzmi: im bardziej mam osła pod ręką, tym większy mam wpływ na jego "twórczość" i tym bardziej osioł się liczy z moim zdaniem.

   Bo przewodniczący Rady Dzielnicy mieszka za moim płotem i jest tumanem bez wyobraźni.

   Zapomniałbym dodać to, czego pewnie sam się domyśliłeś: jest również byłym przewodniczącym.
04-03-2010 08:49 
 Ocena 10 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   Powyżej jeszcze było: "... w Strasburgu lepiej wiedzą od radnych Szczecina, co szczecinianom potrzebne..."
>   A odpowiedź brzmi: im bardziej mam osła pod ręką, tym większy mam wpływ na jego "twórczość" i tym bardziej osioł się liczy z moim zdaniem.

Co do ogólnej zasady, masz oczywiście rację, jednak przy obecnym stanie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego nad Wisłą, władze wszystkich szczebli i rodzajów bardziej oglądają się na Watykan, niż na swoich wyborców.
Jak na razie jednymi praktycznie instrumentami wpływu na Warszawę czy Szczecin, by zechciały się zachowywać cywilizowanie, pozostają Bruksela i Strasburg.
04-03-2010 19:39 
 0 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>... jednak przy obecnym stanie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego nad Wisłą, władze wszystkich szczebli i rodzajów bardziej oglądają się na Watykan, niż na swoich wyborców.
   Zgadzam się z tym...

>Jak na razie jednymi praktycznie instrumentami wpływu na Warszawę czy Szczecin, by zechciały się zachowywać cywilizowanie, pozostają Bruksela i Strasburg.
   ... co mi wcale nie przeszkadza widzieć politycznej poprawności i cholernie koniunkturalnej hipokryzji u brukselskich i strasburskich palantów, oraz ich wkładu w prostowanie bananów.
04-03-2010 20:05 
 Ocena 5 na 5
Sylwek (15472 punktów)
Adamiaku czy ty naprawdę Wisłę kijem musisz zawracać?
POLSKIE SĄDY UZASADNIAŁY SWE WYROKI ODWOŁUJĄC SIĘ DO HOMOSEKSUALNEGO CHARAKTERU RELACJI POZYWAJĄCEGO A TY WCIĄŻ COŚ BREDZISZ O CZASIE JAKI POZYWAJĄCY SPĘDZIŁ W MIESZKANIU?

Toż mogli wykazywać, że mu się nie należy bo za krótko mieszka, a nie stwierdzać że jako pedzio, pardon, homoseksualista nie może wejść w konkubinat bo tylko heterycy mogą. Sąd nawet nie dał okazji do udowodnienia uchybień formalnych bo najpewniej uznał, że przecież co jak co ale skarga zboczeńca co powołuje się na własne zboczenie (ups, dewiację chciałem powiedzieć - to takie "neutralne" słowo) nie jest czymś czym trzeba sobie zawracać głowę.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
04-03-2010 20:28 
 0 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Adamiaku czy ty naprawdę Wisłę kijem musisz zawracać?
   W przeciwieństwie do ciebie niczego nie muszę, user.

>POLSKIE SĄDY UZASADNIAŁY SWE WYROKI ODWOŁUJĄC SIĘ DO HOMOSEKSUALNEGO CHARAKTERU RELACJI POZYWAJĄCEGO A TY WCIĄŻ COŚ BREDZISZ O CZASIE JAKI POZYWAJĄCY SPĘDZIŁ W MIESZKANIU?
   Bo ja piszę o innym aspekcie sprawy, ale zajęty swoim ulubionym minusikowaniem po prostu tego nie zauważyłeś, bo żeby zauważyć trzeba przeczytać i zrozumieć - a userek "Sylwek" nie ma kiedy.

>Toż mogli wykazywać, że mu się nie należy bo za krótko mieszka, a nie stwierdzać że jako pedzio, pardon, homoseksualista nie może wejść w konkubinat bo tylko heterycy mogą.
   No jasne i tu leży ich głupota.

>Sąd nawet nie dał okazji do udowodnienia uchybień formalnych bo najpewniej uznał, że przecież co jak co ale skarga zboczeńca co powołuje się na własne zboczenie (ups, dewiację chciałem powiedzieć - to takie "neutralne" słowo) nie jest czymś czym trzeba sobie zawracać głowę.
   A to z kolei świadczy o braku bezstronności i wewnętrznej niezależności sędziów...
   I nadal ma się nijak do moich zastrzeżeń.
04-03-2010 21:03 
 Ocena 4 na 4
Psyk (14071 punktów)
Tłumacząc z polskiego na nasze Adamiak uparł się, że udowodni, że sądy mogły orzec jak orzekły bez powoływania się na homoseksualizm Kozaka (co samo w sobie jest w najlepszym wypadku pracą domową dla studentów prawa, bo znaczenia dla jego sprawy nie ma żadnego). Czego i tak nie zrobił i nie zrobi, bo nie wie jak. Może tylko operować hasłami z "Rzeczpospolitej".

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 21:25 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)
>   ... co mi wcale nie przeszkadza widzieć politycznej poprawności i cholernie koniunkturalnej hipokryzji u brukselskich i strasburskich palantów, oraz ich wkładu w prostowanie bananów.
>
Pewnie dlatego, że zachowujesz się jak polski palant. Swój swego zawsze pozna.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 22:05 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>Pewnie dlatego, że zachowujesz się jak polski palant. Swój swego zawsze pozna.
   Napisałbym ci, że jesteś gburowatym prostakiem, ale i tak to wytniesz, gospodarzu.
04-03-2010 22:09 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>Co do ogólnej zasady, masz oczywiście rację, jednak przy obecnym stanie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego nad Wisłą, władze wszystkich szczebli i rodzajów bardziej oglądają się na Watykan, niż na swoich wyborców.

   Byzydyura Big, że władze Polski się na Watykan oglądają. Gdyby tak było, to pary homoseksualne żyłyby w naszym kraju jak pączusie w maśle, czyli tak jak wszyscy homoseksualni księża i homoseksualne siostry w Watykanie.

>Jak na razie jednymi praktycznie instrumentami wpływu na Warszawę czy Szczecin, by zechciały się zachowywać cywilizowanie, pozostają Bruksela i Strasburg.

   Cywilizowanie i MĄDRZE. Nie zapominajmy o mądrze.
04-03-2010 10:19 
 Ocena 3 na 5
Psyk (14071 punktów)
>>>   Tak samo, jak nie podoba mi się myśl, że palanciarskie osły z Brukseli będą ustalać, czy w Gdyni trzeba wyprostować jakąś ulicę wg. norm unijnych.
>>Wolisz, gdy decydują o tym palanciarskie osły z Warszawy?
>   Powyżej jeszcze było: "... w Strasburgu lepiej wiedzą od radnych Szczecina, co szczecinianom potrzebne..."
>   A odpowiedź brzmi: im bardziej mam osła pod ręką, tym większy mam wpływ na jego "twórczość" i tym bardziej osioł się liczy z moim zdaniem.

Adamiak zaczynam tracić cierpliwość. Jakaś uchwała Rady Miasta nie mówi nic o tym, że pedałom się nie należy. To kwestia interpretacji prawa przez sąd. A żeby dojść do ETPCz trzeba wyczerpać wszystkie środki prawne w swoim kraju czyli w praktyce przegrać sprawę w Sądzie Najwyższym. Bądź łaskaw pisać mniej, ale mądrzej.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 19:28 
 0 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Adamiak zaczynam tracić cierpliwość.
   To zacznij myśleć, zamiast bawić się w wycinanki. Albo weź nerwosol.

>Jakaś uchwała Rady Miasta nie mówi nic o tym, że pedałom się nie należy.
   Jasne, że nie, coś sobie uroiłeś, Psyku.

>Bądź łaskaw pisać mniej, ale mądrzej.
   Tobie się ta metoda nie sprawdza, a komuś proponujesz?
05-03-2010 00:21 
 Ocena 1 na 1
Kurczewski (2471 punktów)
>   A mnie się nie podoba myśl, że w Strasburgu lepiej wiedzą od radnych Szczecina, co szczecinianom potrzebne.
>   Tak samo, jak nie podoba mi się myśl, że palanciarskie osły z Brukseli będą ustalać, czy w Gdyni trzeba wyprostować jakąś ulicę wg. norm unijnych.

Jeśli w Warszawie nie potrafią rozstrzygnąć pewnych spraw to apeluje się do wyższej instancji- w tym przypadku akurat takiej. Wynika to ze zobowiązań jakie podpisał nasz kraj i nie jest to wcale takie złe rozwiązanie, bo w wielu sytuacjach pozwala do odwołania się od niewątpliwie krzywdzących decyzji. Oczywiście zawsze możemy dołączyć do innych światłych państw i ignorować Konwencję Praw Człowieka- droga wolna...

erka.ovh.org/
04-03-2010 11:04 
 Ocena 4 na 4
lotrek (14275 punktów)
>panu Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.
Zgadza się, zgodnie z polskim prawem. Całą "aferę" wywołały Sądy obu instancji, które w uzasadnieniu "podkreśliły" orientację seksualną pana Kozaka i jego zmarłego partnera....dając mu tym samych oręż do ręki.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
04-03-2010 12:25 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)
Blagam, niech Kancelaria Prezydenta powie, ze mnie nie zatrudni, bo jestem pedalem!

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 14:50 
 Ocena 4 na 4
lotrek (14275 punktów)
>Blagam, niech Kancelaria Prezydenta powie, ze mnie nie zatrudni, bo jestem pedalem!
Hi, hi...chciałbyś
Myślę, że po tym wyroku polskie społeczeństwo czegoś się nauczy. Szkoda tylko, że z zastosowaniem "dobrowolnego przymusu". Dobre i to....

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
04-03-2010 21:06 
 Ocena 7 na 7
Smith (10069 punktów)
>Myślę, że po tym wyroku polskie społeczeństwo czegoś się nauczy. Szkoda tylko, że z zastosowaniem "dobrowolnego przymusu". Dobre i to....
Obawiam się, że niczego, się nie nauczy ze względu na manipulowanie opinią publiczną, przez generowanie szumu medialnego: geje wyłudzający, zamach na świętość rodziny, prawo katollandu, gloria chwały kochających inaczej itd. wokół nagminnej niekompetencji pracowników wymiaru sprawiedliwości.

Wg. konkluzji Sadurskiego (do której linkę podał Lukasz9.) Sprawa jest prosta :
Cytat:
Orzeczenie Trybunału opiera się na analizie pojęcia dyskryminacji. Dyskryminacja zachodzi wtedy, gdy prawna różnica traktowania, dla której przytaczane są jakieś uzasadnienia, nie jest absolutnie niezbędna dla osiągnięcia celu, przytaczanego przez ustawodawcę.

Wymiar sprawiedliwości RP skompromitował się wkładając dyskryminacyjny bat na własne cztery litery w ręce kolesia, nie spełniającego warunków do przejęcia lokalu, których to kodyfikację legislatorzy z wiejskiej powierzyli samorządom.
Napisali w uzasadnieniu o konkubinacie to mają skoro podstawą odmowy było:
Cytat:
Już w trakcie weryfikacji jego wniosku przez urzędników ZBiLK wyszło na jaw, że mieszkał w tym samym czasie na stałe przy ul. Jagiellońskiej.
Ten fakt, potwierdzony przez sąsiadów Kozaka (jest o tym służbowa notatka urzędników), odbierał mu prawo do ubiegania się o mieszkanie po partnerze.

Cały wyrok uważam za prztyczka w nos wymierzonego naszemu wymiarowi sprawiedliwości w nagrodę za jego kretyńską nieudolność. Gdyby chodziło o dyskryminację samą w sobie to Trybunał zapewne zasądził by odszkodowanie na rzecz ofiary dyskryminacji.
Przypuszczam, że najzwyczajniej sądownikom, nie chciało się zajrzeć do akt sprawy i oddalić odwołanie, podtrzymując decyzję na podstawie wspomnianego wniosku ZBiLK, ewentualnie wezwać świadków stron i przesłuchać. Natomiast jakiemuś matołowi zachciało się zabłysnąć znajomością wykładni konkubinatu zamiast załatwić sprawę po krasnoludzku.
A dlaczego tak przypuszczam?
Mój ojciec dotarł do Naczelnego Sądu Administracyjnego sądząc się z gminą (a raczej z wójtem) o idiotycznie złośliwy nakaz rozbiórki blaszaka stojącego na jego działce, gdzie sprawę przegrał i przeczytał kolejne uzasadnienie o ograniczeniu kompetencji, które leżą nie wiadomo w czyjej gestii. I najciekawsze jest to, że żadnemu baranowi tak w niższych instancjach jak i w tej naczelnej nie chciało się sprawdzić dokumentów własności działki, której ojciec jest współwłaścicielem i de facto, bez zgody matki nie może występować w sprawie ich wspólnej własności.
To tyle co do całego szumu o prawa człowieka w wypadku Kozaka.
Psyk (14071 punktów)
Wyrok sprowadza się do tego, że państwo nie ma carte blanche na orzekanie, że grupa społeczna nie może korzystać z obowiązującego prawa. Nie bawiąc się w eufemizmy typu "Wysokie Układające się Strony" (jak Sudan czy Iran) czy "Mocarstwo przyjmujące" (chodzi o wzięcie żołnierzy do niewoli przez Andorę, Watykan czy Wyspy Palau) rząd polski poszedł do Strasburga z hasłem:

"To nieważne czy panu Kozakowi mieszkanie się należało czy nie należało. Nie ma w ogóle co sprawdzać, bo to przecież pedał. Więc nawet jeśli mu się należało to i tak mu się nie należało".

Biorąc pod uwagę, że wszyscy Polacy są albo łysi, albo mają skoliozę, albo są alkoholikami albo nie rozumieją co czytają a 99% ma próchnicę jest to nie tylko przerażające, ale także bardzo niebezpieczne. Jeśli najpierw odbiera się prawo do prawa pedałom to kto będzie następny? Przecież nie Żydzi, bo jest dialog ekumeniczny więc ani chybi przedstawiciele cywilizacji śmierci i matki, które zabiły swoje dzieci, mówiąc po Frondowemu.
05-03-2010 19:10 
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)
>Wyrok sprowadza się do tego, że państwo nie ma carte blanche na orzekanie, że grupa społeczna nie może korzystać z obowiązującego prawa.
Państwo o którym mowa a raczej, niby demokratycznie wybrani, jego reprezentanci podpisali Europejską Konwencję Praw Człowieka po to by ta przymusowa organizacja mogła stać się Członkiem Rady Europy co było milowym krokiem w drodze integracji europejskiej do dopłat unijnych, łatających deficyt budżetowy, oraz ciepłych posadek dla w.w. reprezentantów.
Jednym zdaniem było to niezbędne celem akcesji do Unii Europejskiej a właściwie do eurożłoba. Następnie sześć lat zajęło włodarzom uchwalenie tego bardzo praktycznego gniota zwanego Konstytucją RP składającego się z 243 artykułów brzmiących przemundrze, jak księga zaklęć jakichś co najmniej, a traktujących mniej więcej o niczym, zwłaszcza konkretnie. Praktycznego bo równocześnie zgodnego z konwencjami i umowami międzynarodowymi, jak i zezwalającego na ich łamane.
>Nie bawiąc się w eufemizmy typu "Wysokie Układające się Strony" (jak Sudan czy Iran) czy "Mocarstwo przyjmujące" (chodzi o wzięcie żołnierzy do niewoli przez Andorę, Watykan czy Wyspy Palau) rząd polski poszedł do Strasburga z hasłem:
>"To nieważne czy panu Kozakowi mieszkanie się należało czy nie należało. Nie ma w ogóle co sprawdzać, bo to przecież pedał. Więc nawet jeśli mu się należało to i tak mu się nie należało".
Polska nie poszła do Strasburga tylko Kozak.
>Biorąc pod uwagę, że wszyscy Polacy są albo łysi, albo mają skoliozę, albo są alkoholikami albo nie rozumieją co czytają a 99% ma próchnicę jest to nie tylko przerażające, ale także bardzo niebezpieczne. Jeśli najpierw odbiera się prawo do prawa pedałom to kto będzie następny?
A dlaczego żyjesz na emigracji?
Przecież w kraju masz np. prawo do ochrony zdrowia, konstytucyjnie gwarantowane art.68 w pkt.1 i w punkcie 2 potwierdzone dodatkowo, tym że państwo Ci go na pewno nie odbierze, jeśli nie zechcesz się obowiązkowo w jego instytucji ubezpieczyć, i samodzielnie możesz sobie własne zdrowie chronić.
I nie ciesz się tak ze swobody bo dopóki nie zrzekniesz się obywatelstwa (za jakieś ok 2000 GPB), to dalej podlegasz ustawie mającej na celu uniknięcie przez Ciebie podwójnego opodatkowania. Polegającej na ściągnięciu z Ciebie należnego haraczu za kwotę od, której Elka go nie pobiera przez swój królewski gest, znacznie szerszy niż łaska naszej demokracji i tę różnicę w tej co na pstrym koniu jeździ masz z racji obowiązku posiadania Dowodu Osobistego zwrócić.
>Przecież nie Żydzi, bo jest dialog ekumeniczny więc ani chybi przedstawiciele cywilizacji śmierci i matki, które zabiły swoje dzieci, mówiąc po Frondowemu.
Najstarsza zasada prostego, łatwego i przyjemnego rządzenia:
podziel rządzonych i skłóć wzajemnie, to nie będą mieli czasu na to by patrzeć Ci na ręce.
Psyk (14071 punktów)
>>"To nieważne czy panu Kozakowi mieszkanie się należało czy nie należało. Nie ma w ogóle co sprawdzać, bo to przecież pedał. Więc nawet jeśli mu się należało to i tak mu się nie należało".
>Polska nie poszła do Strasburga tylko Kozak.

Ale rząd polski bronił wyroku artykułem 18 więc i tak poszedł, bo został wywołany do tablicy.

2. The applicant was represented by Mr A. Byliński, a lawyer practising in Szczecin. The Polish Government ("the Government") were represented by their Agent, Mr J. Wołąsiewicz, of the Ministry of Foreign Affairs.
69. In consequence, nothing had prevented the applicant from putting before the Constitutional Court a question concerning an interpretation of the notion of "a person who ha[d] lived with a tenant in de facto cohabitation" if he had indeed considered that the cause for the rejection of his claim had been the national court's wrong interpretation of section 8(1) of the 1994 Act, not the fact that he had not lived with E.B. until his death.

In view of the foregoing, the Government asked the Court to reject the complaint for non-exhaustion of domestic remedies.

Co do reszty w znacznej mierze się zgadzam.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
05-03-2010 23:17 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>Ale rząd polski bronił wyroku artykułem 18 więc i tak poszedł, bo został wywołany do tablicy.
>2. The (...) remedies.
Końśtytucia RP
Artykuł 8.
1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.
Artykuł 87.
1. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.
Dalej końśtytucia:
Artykuł 43.
Zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości nie podlegają przedawnieniu.

Cytat:
Zbrodnie przeciwko ludzkości - ogólna nazwa używana dla określenia pewnych zachowań skierowanych przeciwko określonej grupie społecznej, np. narodowościowej, etnicznej, rasowej, wiekowej, religijnej lub światopoglądowej.
Nie ma określonej, powszechnie przyjętej definicji zbrodni przeciwko ludzkości. W doktrynach filozoficznych i prawnych zazwyczaj podkreśla się, że zachowania będące zbrodniami przeciwko ludzkości muszą dotyczyć określonej społeczności i łamać podstawowe prawa człowieka.

>Co do reszty w znacznej mierze się zgadzam.
Tę resztę to jakoś z bólem i pomocą rozkminiłem, ale tego jak i na co powoływali się reprezentanci RP to już nie moja liga abstrakcji.
05-03-2010 23:29 
 0 na 2
Psyk (14071 punktów)
Właśnie czytam cały wyrok. Ostatecznie nieczęsto się zdarza, by wyszło na jaw, że Sąd Najwyższy łamie prawa człowieka. Rząd polski powoływał się na to o czym pisała "Rzepa". Gdyby Adamiak miał więcej potencjału lingwistycznego to by przynajmniej powołał się na to samo, choć to i tak musztarda po obiedzie, skoro wszyscy sędziowie przyznali rację Kozakowi.

76. The Government further submitted that Article 14 of the Convention did not apply in the case. This provision, as confirmed by the Court on many occasions, did not have an independent existence and could only be invoked in relation to a breach of other rights. The applicant relied on Article 14 read together with Article 8. However, the subject-matter of his case, which concerned the right to succeed to a tenancy, did not come within the ambit of Article 8 § 1 which referred to four elements: "private life", "family life", "home" and "correspondence".

77. In that context, the Government heavily relied on the findings made by the national courts in the proceedings for eviction (see paragraphs 24-28 above). They stressed that it had been established that T.B. had rented the flat from the Szczecin Municipality and that the applicant had sublet one room in the flat. The witnesses had confirmed before the District Court that T.B. and the applicant had had a tense relationship and had often argued. The former had even applied for the applicant's name as a permanent resident of the flat to be struck out of the residents' register and had wanted to evict the applicant from the flat. They had stopped running a common household some one and a half years before T.B's death. The applicant had not organised his funeral.

78. On these facts, the Government concluded that the applicant and T.B had not been in any close relationship that could have been regarded as a form of "family life". They had not even kept the same household and the applicant had moved to the flat after T.B.'s death.

In fact, the applicant had made an attempt to succeed to the lease of another flat, at J. street, after the death of the statutory tenant E.B., claiming that he had been in de facto marital cohabitation with the latter. This, in the Government's view, excluded the possibility of his being in the same kind of relationship with T.B.

79. The relationship between the applicant and T.B. had been of a merely contractual nature as it had been based on the sublease agreement that they had concluded and, in consequence, had had no elements of "private life" within the meaning of Article 8 of the Convention; thus, this provision could not be read as protecting relations between landlords and tenants.

Nor could the applicant claim under Article 8 the protection afforded by this provision to "home" as defined by the Court. Relying on the Commission's case-law, in particular the case of Gillow v. the United Kingdom (no. 9063/80; Commission's decision of 9 December 1982, D.R. 31, p. 76), the Government stressed that even if a person owned a house, this fact was not in itself sufficient to regard it as a "home" for the purposes of Article 8 if in reality he had never lived there. In the eviction proceedings the applicant had stated he had lived at J. street and had left that flat only in June 1998, when an eviction order against him had been enforced.

80. Concluding that the applicant's claim about discrimination did not fall within the catalogue of rights guaranteed by Article 8 and lacked the necessary link with any other substantive Convention provision, the Government invited the Court to find that Article inapplicable and to reject the complaint as being incompatible ratione materiae with the provisions of the Convention.

Przy okazji, tutaj jest dowód, że dobrze zinterpretowałem całą sprawę:

In the proceedings complained of the courts had not considered the circumstances examined in other cases but had focused on only one issue, i.e. the fact that he had remained in a homosexual relationship with T.B. In their opinion, this had been sufficient to exclude him from succession to a tenancy, regardless of whether or not he had met other statutory conditions. Compliance with those other conditions, as the courts had held, had not needed to be examined.

Jak widać rząd próbował uciec od żenującego argumentu, że Kozakowi się nie należy, bo jest pedałem, ale ten go przygwoździł a Trybunał poparł. Jak się powiedziało, że się nie należy nawet gdyby się należało to nie można potem mówić jak przed Panią Nauczycielką, że się nie należy z powodów prawnych.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
06-03-2010 00:42 
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)
>Właśnie czytam cały wyrok. Ostatecznie nieczęsto się zdarza, by wyszło na jaw, że Sąd Najwyższy łamie prawa człowieka. Rząd polski powoływał się na to o czym pisała "Rzepa". Gdyby Adamiak miał więcej potencjału lingwistycznego to by przynajmniej powołał się na to samo, choć to i tak musztarda po obiedzie, skoro wszyscy sędziowie przyznali rację Kozakowi.
Ja nie mam potencjału lingwistycznego by czytać po łacinie np.
>(...)Jak widać rząd próbował uciec od żenującego argumentu, że Kozakowi się nie należy, bo jest pedałem, ale ten go przygwoździł a Trybunał poparł.
Ale po polsku napisałem za co nasz wymiar sprawiedliwości dostał pstryczka.
>Jak się powiedziało, że się nie należy nawet gdyby się należało to nie można potem mówić jak przed Panią Nauczycielką, że się nie należy z powodów prawnych.
Nie mam aż takiego samozaparcia by studiować jakieś 100 paragrafów i źle zrozumiałem Twoje zdanie: "Ale rząd polski bronił wyroku artykułem 18 więc i tak poszedł, bo został wywołany do tablicy." więc przyjąłem, że bronił się w Strasburgu art.18 naszej Końśtytuci.
Sprawa jest dla mnie jasna i po przeczytaniu powyższych paragrafów wyroku, rozumiem ją w ten sposób: Kozak zwyczajnie wyłudził mieszkanie, bo jakiemuś idiocie zachciało się stosować wykładnie konkubinatu wg. art. 18 najważniejszego gniota, zamiast przeprowadzić śledztwo. A czy to był zwykły leń partacz, czy zagorzały katolik tego nie wiem. Wiem, że spieprzył sprawę i cwaniak dostał mieszkanie bo udawał geja w konkubinacie, "któremu nie chciało się nawet przyjść na pogrzeb rzekomego konkubenta".
Oszust wygrał bo użył magicznej nietolerancji i dyskryminacji przeciwko idiotom prawnikom !!!

06-03-2010 01:13 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)

>
Oszust wygrał bo użył magicznej nietolerancji i dyskryminacji przeciwko idiotom prawnikom


Oszust wygrał, ponieważ nasza Macierz zamiast pozbyć się go w uczciwy i zgodny z prawem sposób sama zabrała się za uprawianie przestępczego procederu.

Pewnie mu się to mieszkanie nie należało, ale nie z takich powodów jak mówiły nasze sądy.

Więc co z tego, że oszukiwał przy mieszkaniu, skoro nie kłamie przy dyskryminacji?

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
06-03-2010 01:41 
 Ocena 1 na 3
Smith (10069 punktów)
>Oszust wygrał, ponieważ nasza Macierz zamiast pozbyć się go w uczciwy i zgodny z prawem sposób sama zabrała się za uprawianie przestępczego procederu.
Nie tylko jego Macierz nasza pozbywa się w ten sposób.
>Pewnie mu się to mieszkanie nie należało, ale nie z takich powodów jak mówiły nasze sądy.
Wystarczy dobry powód by dostać to co się nie należy.
>Więc co z tego, że oszukiwał przy mieszkaniu, skoro nie kłamie przy dyskryminacji?
Pewnie a chuj z mieszkaniem i prawem i sprawiedliwością też.

"Miej oczy szeroko otwarte, a usta otwieraj powoli." Chińska mądrość ludowa
06-03-2010 03:00 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)

>Wystarczy dobry powód by dostać to co się nie należy.
>>Więc co z tego, że oszukiwał przy mieszkaniu, skoro nie kłamie przy dyskryminacji?
>Pewnie a chuj z mieszkaniem i prawem i sprawiedliwością też.

Nie, wystarczy złapać za nobile verbum: skoro Sąd powiedział, że mu się nie należy, bo jest pedałem to znaczy, że mu się należy po obaleniu tego argumentu. Sąd Rejonowy mógł z palcem w todze oddalić pozew, ale nie chciało mu się sprawdzać i przesłuchiwać więc poszedł po najmniejszej linii oporu: "Przecież to pedał więc i tak nic nie dostanie". I mleko wylało się w Strasburgu. Dlatego jest 7:0 dla Kozaka. Teraz ten sędzia ze Szczecina powinien dostać karę dyscyplinarną, razem z gamoniami z Sądu Okręgowego, którzy to przyklepali.

Ciekaw jestem czy Prezydent Szczecina może wystąpić przeciwko Sądowi Okręgowemu o to, że przez jego wyrok stracił mieszkanie komunalne. To by dopiero były jaja!


Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
06-03-2010 03:54 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)

>Nie, wystarczy złapać za nobile verbum: (...)sędzia ze Szczecina powinien dostać karę dyscyplinarną, razem z gamoniami z Sądu Okręgowego, którzy to przyklepali.
Prawo jest ślepe i jak kij ma dwa końce, a ze sprawiedliwością to najczęściej w nazwie występuje od lat kilku.
> Ciekaw jestem czy Prezydent Szczecina może wystąpić przeciwko Sądowi Okręgowemu o to, że przez jego wyrok stracił mieszkanie komunalne. To by dopiero były jaja!
To byłaby najzwyklejsza procedura w tym wypadku, tylko co zrobić z nietykalnymi urzędnikami państwowymi. Bo jak mówi stara mądrość ludu prostego: "kruk, krukowi oka nie wykole"
06-03-2010 06:20Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Wystarczy dobry powód by dostać to co się nie należy.
   Ostatnio najlepszym jest nosić różowe sukieneczki i okulary od Gucciego.

>>Więc co z tego, że oszukiwał przy mieszkaniu, skoro nie kłamie przy dyskryminacji?

   Jak to, co z tego, "Sylwek"?- z tego macie fajny tytuł wątku:

"pedał" wygrał z Polską


>Pewnie a chuj z mieszkaniem i prawem i sprawiedliwością też.


Psyk (14071 punktów)
Skala kompromitacji jest tym większa, że prztyczka w nos dostał Sąd Najwyższy, który 06.12.2007 uznał "kohabitacja - tak, dla gejów - nie".
prawo.mone(*)sk,301,07,8112,orzeczenie.html

Wyrok w sprawie Kozaka wywraca ten wyrok do góry nogami. Mamy oficjalnie Sąd Najwyższy łamiący prawa człowieka...

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
06-03-2010 01:04 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>Skala kompromitacji jest tym większa, że prztyczka w nos dostał Sąd Najwyższy, który 06.12.2007 uznał "kohabitacja - tak, dla gejów - nie".>prawo.mone(*)sk,301,07,8112,orzeczenie.html
Skala Kompromitacji hm...
>Wyrok w sprawie Kozaka wywraca ten wyrok do góry nogami. Mamy oficjalnie Sąd Najwyższy łamiący prawa człowieka...
W Sądzie Najwyższym zasiadają ludzie o takich skłonnościach

"Miej oczy szeroko otwarte, a usta otwieraj powoli." Chińska mądrość ludowa
Psyk (14071 punktów)
Możesz jaśniej, bo nie wiadomo o co chodzi?

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
06-03-2010 04:01 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>Możesz jaśniej, bo nie wiadomo o co chodzi?
Nic takiego. Taka tam odrobina złośliwości z autopromocją
apud (4399 punktów)

>Wymiar sprawiedliwości RP skompromitował sie....

Wlasnie,
ale nieuctwo w Polsce nie jest kralne!

PS
Przebrnelam przez cały watek, i poza biciem piany na rożne tematy tylko ty nazwałeś rzecz po imieniu.
06-03-2010 11:19Nie na temat 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>>Wymiar sprawiedliwości RP skompromitował sie....
>Wlasnie,
>ale nieuctwo w Polsce nie jest kralne!
Masz powód do radości, że "kralne" nie jest?
>PS
>Przebrnelam przez cały watek, i poza biciem piany na rożne tematy tylko ty nazwałeś rzecz po imieniu.
06-03-2010 12:19 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>Masz powód do radości, że "kralne" nie jest?

Nie, smutku.
Ze nic sie nie zmienia. A podobno stare pokolenie jest zawsze bardziej konserwatywne...
i zachowawcze.
04-03-2010 16:13 
 0 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>>panu Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.
>Zgadza się, zgodnie z polskim prawem.
   I o tym od początku piszę.

>Całą "aferę" wywołały Sądy obu instancji, które w uzasadnieniu "podkreśliły" orientację seksualną pana Kozaka i jego zmarłego partnera....dając mu tym samych oręż do ręki.
   Z orężem czy bez, ale wg. polskiego prawa z uwzględnieniem uchwał gminy mieszkanie mu się nie należało - wykorzystuje swoją orientację seksualną do pozyskania czegoś, co mu się nie należy.
04-03-2010 16:18 
 Ocena 4 na 6
Psyk (14071 punktów)
>   Z orężem czy bez, ale wg. polskiego prawa z uwzględnieniem uchwał gminy mieszkanie mu się nie należało - wykorzystuje swoją orientację seksualną do pozyskania czegoś, co mu się nie należy.

Adamiak czy rozumiesz co czytasz? Ten watek jest o tym, ze ETPCz wydal wyrok, ze Polska zlamala wobec niego prawa czlowieka - art. 14 w zwiazku z art. 8.
PS: Chamskie odzywki zostaw na podworko. Tutaj beda kasowane.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 17:26 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Adamiak czy rozumiesz co czytasz?
   Psyk, czy rozumiesz co czytasz?

>Ten watek jest o tym, ze ETPCz wydal wyrok, ze Polska zlamala wobec niego prawa czlowieka - art. 14 w zwiazku z art. 8.
   A ja cały czas piszę, że mnie się to nie podoba z innych względów - rozumiesz, czy wytłuścić?

>PS: Chamskie odzywki zostaw na podworko. Tutaj beda kasowane.

   Jeśli tak pilnie słuchasz słów pana Jehowy, to po cholerę stosujesz prawo Kalego, hipokryto?
   Swoje też skasuj, bo mnie się nie podobają.
04-03-2010 16:47 
 Ocena 9 na 9
lotrek (14275 punktów)

>   Z orężem czy bez, ale wg. polskiego prawa z uwzględnieniem uchwał gminy mieszkanie mu się nie należało - wykorzystuje swoją orientację seksualną do pozyskania czegoś, co mu się nie należy.
To jego prawo a polskie Sądy dały się "wpuścić w maliny", gdyż zamiast powołać się na stosowną Ustawę, argumentowały....że konkubinat może być tylko heteroseksualny.
Co do małżeństwa sytuacja jest jasna, Konstytucja RP precyzuję, że jest to związek kobiety i mężczyzny, ale z konkubinatem jest inaczej, żadna Ustawa, czy przepis tego nie reguluje i nasi światli sędziowie "wyrokowali" według własnego "widzimisię"....być może po konsultacjach z sądowym kapelanem (pewnie tam jest na etacie) .


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
04-03-2010 17:08 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)
Nie jestem pewnien. Skoro istnieje prawo o dziedziczeniu mieszkan dla par hetero to nie sadze, by cos tak istotnego opieralo sie tylko na konwenansie. Musi to byc gdzies zapisane na co powolal sie Sad Rejonowy. Jesli sie myle podaj wyrok Sadu - ostatecznie mowisz o wyroku wiec zakladam, ze wiesz o nim wiecej niz ja.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 17:39 
 Ocena 6 na 6
lotrek (14275 punktów)
>Jesli sie myle podaj wyrok Sadu - ostatecznie mowisz o wyroku wiec zakladam, ze wiesz o nim wiecej niz ja.
Cytat:
Sąd Rejonowy w Szczecinie uznał, że mężczyzna nie ma prawa do tego mieszkania, gdyż przysługiwałoby ono jedynie parom heteroseksualnym, żyjącym w konkubinacie. Sąd zaznaczył, że polskie prawo nie uznaje związków osób tej samej płci. Sąd okręgowy oddalił apelację.

Więcej
Ustawa o konkubinacie mówi wprawdzie:
Cytat:
W prawie polskim konkubinat rozumiany powszechnie jako trwałe pożycie kobiety i mężczyzny na wzór pożycia między mężem i żoną, niesformalizowane jednak zawarciem małżeństwa, nie jest uregulowany kompleksowo, mimo, że ma pewne znaczenie prawne.

Pojęcie "rozumiany powszechnie"...jest pojęciem względnym i nie może stanowić wykładni dla Sądów.



Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
04-03-2010 23:23 
 Ocena 1 na 3
Psyk (14071 punktów)
Mam! MAM!!!

Art. 15.1. W wypadku wygaśnięcia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w następstwie niedokonania czynności, o których mowa w art. 13 ust. 2, roszczenia o przyjęcie do spółdzielni i zawarcie umowy o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego przysługują zamieszkałym razem z byłymi małżonkami lub jednym z nich: dzieciom i innym osobom bliskim.

2. W wypadku wygaśnięcia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w następstwie ustania członkostwa lub niedokonania czynności, o których mowa w art. 14, roszczenia o przyjęcie do spółdzielni i zawarcie umowy o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego przysługują zamieszkałym razem z byłym członkiem: małżonkowi, dzieciom i innym osobom bliskim.
irbis.home.pl/centrum/ust_sp_m.htm

Wcześniej to samo było w Ustawie prawo spółdzielcze z 16.09.1982, art. 222.1.
Homoseksualiści są w polskim prawie nazwani "innymi bliskimi osobami". Wyrok ETPCz był formalnością. Co na to dr hab. Adamiak? Jak się to ma do zaproponowanej strategii apelacji do Wielkiej Izby?

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 23:42 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)

>Wcześniej to samo było w Ustawie prawo spółdzielcze z 16.09.1982, art. 222.1.
To nie było mieszkanie spółdzielcze, tylko komunalne a to duża różnica.
Cytat:
Piotr Kozak mieszkał - do 1998 roku - wraz ze swoim partnerem w wynajmowanym od gminy lokalu w Szczecinie.

I Prawo Lokalowe RP powinno mieć zastosowanie:
Cytat:
Art. 8.
W razie śmierci najemcy, jego zstępni, wstępni, pełnoletnie rodzeństwo oraz osoba, która pozostawała faktycznie we wspólnym pożyciu małżeńskim z najemcą, mieszkający z nim stale do chwili jego śmierci, wstępują w stosunek najmu lokalu, chyba że się tego prawa zrzekną wobec wynajmującego. Nie dotyczy to osób, które w chwili śmierci najemcy miały tytuł prawny do zajmowania innego lokalu mieszkalnego.

tutaj
Nie wiem, czy akurat ten przepis dotyczył roku 1998, ale sprawdzę.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
04-03-2010 23:56 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)
Okazuje się, że diabeł tkwi w art. 691 kc:

41. The 1994 Act was repealed on 10 July 2001. Since then, the rules governing succession to lease have been included in the Civil Code (Kodeks cywilny).

Pursuant to section 26(12) of the 2001 Act, a new Article 691 was introduced into the Civil Code.

Article 691, as applicable from 10 July 2001, reads, in so far as relevant, as follows:

"1. In the event of a tenant's death, his or her spouse (if he or she is not a co-tenant), his or her and his or her spouse's children, other persons in respect of whom the tenant had maintenance obligations and a person who has lived in de facto cohabitation with the tenant shall succeed to the tenancy agreement."

art. 691
§ 1. W razie śmierci najemcy lokalu mieszkalnego w stosunek najmu lokalu wstępują: małżonek niebędący współnajemcą lokalu, dzieci najemcy i jego współmałżonka, inne osoby, wobec których najemca był obowiązany do świadczeń alimentacyjnych, oraz osoba, która pozostawała faktycznie we wspólnym pożyciu z najemcą.
www.polski(*)&lang=48&adate=20060531&head=0
Polskie sądy ni z gruszki ni z pietruszki dodały do tego "ale nie pedał".

Teraz wreszcie wszystko układa się w całość - Kozak mógł nie spełniać warunków do dostania tego mieszkania i gdyby sąd robił to co do niego należy to pies z kulawą nogą by się o sprawie nie dowiedział. Ale sędzia "na wszelki wypadek" napisał, że pedałom nie przysługuje żeby mieć sprawę z głowy. Sąd okręgowy nie miał odwagi tego odkręcić a rząd robił już tylko dobrą minę do złej gry. Właśnie to było - mówiąc Leninem - sprzedaniem panu Kozakowi sznura na którym ten powiesił Polskę. Trybunał dał polskiemu rządowi nauczkę żeby sędziowie pilnowali swojego nosa i nie próbowali wykazywać, że gejom należy się mniej. Brawa za ten wyrok.
To co w tej sprawie bulwersuje to nie to, że rząd przegrał, ale to, że chciał wygrać. Sprawa mimo wszystko mogła nie ujrzeć światła dziennego gdyby rząd polski przyznał się do błędu.

Jedynie więc po uznaniu skargi za dopuszczalną izba może przystąpić do jej merytorycznego badania. W trakcie postępowania przed Trybunałem, izba powinna zachęcać strony do pojednania, do polubownego załatwienia sprawy. Nie chodzi tu tylko o formalny wymóg, który ma być spełniany celem przejścia do dalszych etapów procedury. Chodzi o rzeczywisty obowiązek zachęcania stron w sporze do załagodzenia go z korzyścią dla ich obu oraz w duchu poszanowania praw człowieka. Z uwagi na zapewnienie maksimum skuteczności postępowanie w tej fazie jest poufne.
pl.wikiped(*)_Konwencja_Praw_Człowieka

Jednak rząd odrzucił możliwość polubownego załatwienia sprawy mimo, że bronił ewidentnego błędu sędziego, który Kozak wykorzystał. Tak jakby nadarzyła się okazja ustawienia pedałów w szeregu. Właśnie to ma posmak homofobii na szczeblu rządowym. Jest to przykry przykład, że rząd nie wycofa się ani o jotę z krzewienia poglądów skrajnie konserwatywnych jako obowiązującej ideologii państwowej - może być od nich tylko siłą odrywany, wyrok po wyroku, kosztem wieloletnich udręk obywateli polskich. Polski rząd odrzuca możliwość pojednania w każdej sprawie będącej konsekwencją władzy Kościoła Katolickiego nawet jeśli stawką jest kompromitacja. Wstyd, Panie Ministrze Sprawiedliwości.
06-03-2010 04:29 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>Jednak rząd odrzucił możliwość polubownego załatwienia sprawy mimo, że bronił ewidentnego błędu sędziego, który Kozak wykorzystał.

Tak jakby nadarzyła się okazja ustawienia pedałów w szeregu. Właśnie to ma posmak homofobii na szczeblu rządowym. Jest to przykry przykład, że rząd nie wycofa się ani o jotę z krzewienia poglądów skrajnie konserwatywnych jako obowiązującej ideologii państwowej - może być od nich tylko siłą odrywany, wyrok po wyroku, kosztem wieloletnich udręk obywateli polskich. Polski rząd odrzuca możliwość pojednania w każdej sprawie będącej konsekwencją władzy Kościoła Katolickiego nawet jeśli stawką jest kompromitacja. Wstyd, Panie Ministrze Sprawiedliwości.

Hmmmm,

Mnie osobiście, wydaje sie,
ze z nieuctwo sędziów RP plus cwany pan Kozak równa sie racjonalistyczny watek pod chwytliwym tytułem pedał wygrał z Polska.

Wyraziło mnóstwo opinii na rożne tematy, malo wspólnego mające z istota sprawy.
Mnie wychodzi, ze jak tak dalej pójdzie, to jest duże prawdopodobieństwo ze, ETPCz niedługo zacznie polskie spory o miedze rozstrzygać.
spray (5875 punktów)

>Mnie osobiście, wydaje sie,
>ze z nieuctwo sędziów RP plus cwany pan Kozak równa sie racjonalistyczny watek pod chwytliwym tytułem pedał wygrał z Polska.
>Wyraziło mnóstwo opinii na rożne tematy, malo wspólnego mające z istota sprawy.
>Mnie wychodzi, ze jak tak dalej pójdzie, to jest duże prawdopodobieństwo ze, ETPCz niedługo zacznie polskie spory o miedze rozstrzygać.

Trybunał nie roztrząsał prawa pana Kozaka do mieszkania, bo to nie jego rzecz, tylko przyczyny odmowy.
Zatem - prawopodobnie będzie.

Bo coż stoi teraz na przeszkodzie, żeby prawo do miedzy zyskiwał nie ten, komu się ona należy z mocy prawa skodyfikowanego, ale ten, kto większym zasobem cnót w oczach sędziów się wykaże.
A sędzia też człowiek...
06-03-2010 21:19 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)
>Bo coż stoi teraz na przeszkodzie, żeby prawo do miedzy zyskiwał nie ten, komu się ona należy z mocy prawa skodyfikowanego, ale ten, kto większym zasobem cnót w oczach sędziów się wykaże.
>A sędzia też człowiek...

Cnót? Przecież Ojciec Święty powiedział, że pedalstwo jest większym zagrożeniem dla ludzkości niż wycinanie lasów. Tak ekologicznie poszedł, Helga jego mać.
A sędzia ma znać prawo - właśnie to "skodyfikowane" czyli tysiące artykułów w kilkunastu kodeksach - a nie samowolnie bawić się w lawirowanie po prawie nazwane "wykładnią Konstytucji RP według Sądu Rejonowego w Szczecinie". Jest szansa, że dzięki panu Kozakowi będzie więcej wyroków na podstawie "prawa skodyfikowanego". Czyli trafiłeś kulą w płot.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
spray (5875 punktów)

>Cnót?
Tak.
Chodziło mi o to, że człowiek cnotliwy ma fory, a bezecnik wręcz przeciwnie.

>Przecież Ojciec Święty powiedział, że pedalstwo jest większym zagrożeniem dla ludzkości niż wycinanie lasów. Tak ekologicznie poszedł, Helga jego mać.
Właśnie.

>A sędzia ma znać prawo - właśnie to "skodyfikowane" czyli tysiące artykułów w kilkunastu kodeksach - a nie samowolnie bawić się w lawirowanie po prawie nazwane "wykładnią Konstytucji RP według Sądu Rejonowego w Szczecinie". Jest szansa, że dzięki panu Kozakowi będzie więcej wyroków na podstawie "prawa skodyfikowanego". Czyli trafiłeś kulą w płot.
O tymże ja właśnie , tak ogólnie.
Z tym, że sędzia nie ma prawa znać prawo, tylko ma obowiązek znać prawo, a do tego - o zgrozo!- stosowć je niezależnie od tego, co mu nakazuje sumienie niezgodne z obowiązującym prawem.
Albo niech nie będzie sędzią. To samo, co w wypadku ginekologów odmawiających aborcji w sytuacji dozwolonej prawem.

Sędzia na urzędzie nie jest strażnikiem praw, których z mocy prawa mu nie dano.
Skoro ma bardziej "słuszną" wizję prawa, nie powinien być strażnikiem tego, którego nie akceptuje!
I to za srebrniki... a, fe!

>
placownik (17853 punktów)

>Polskie sądy ni z gruszki ni z pietruszki dodały do tego "ale nie pedał".

   Jak to ni z gruszki ni z pietruszki. Wbijały tylko do swoich prawniczych łbów wykładnię przyjętą przez Sąd Najwyższy.

    Faktyczne wspólne pożycie, w rozumieniu art. 691 § 1 k.c., oznacza więź łączącą dwie osoby pozostające w takich relacjach jak małżonkowie.

   www.net4la(*).php?wakka=UchwalaSNIIICZP2602

   www.rp.pl/(*)m_nie_dla_brata_ani_wnuka.html

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
07-03-2010 00:11 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)
>>Polskie sądy ni z gruszki ni z pietruszki dodały do tego "ale nie pedał".
>   Jak to ni z gruszki ni z pietruszki. Wbijały tylko do swoich prawniczych łbów wykładnię przyjętą przez Sąd Najwyższy.

Jednak nie, bo rejonowy i okręgowy rozpatrywały to w 1999-2000 a SN wyautował z prawa osoby wprowadzające obiektywny nieład moralny w 2007. Czyli przyklepał to co wcześniej zrobiły niższe. Sędzia od pedałów ze Szczecina samotnie przecierał szlak interpretacji Konstytucji RP, poczętej w nieprawym łożu urabiania Kwaśniewskiego i Mazowieckiego przez "ekspertów strony kościelnej" w Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego.
A potem żydy, a co gorsza - Niemcy ze Strasburga to wszystko wyrzuciły do kosza. A przestrzegała Osoba z Południa...:
www.youtube.com/watch?v=Ewm2KomTg0o

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
07-03-2010 00:28 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
>A przestrzegała Osoba z Południa...:
>www.youtube.com/watch?v=Ewm2KomTg0o

Chciałabym tylko nadmienić, niekoniecznie trzymając się tematu wątku, że nie wszystkie osoby z południa, tak sprawnie posługują się mową wiązaną. To tak gwoli ścisłości chciałam dodać. Tylko.

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
07-03-2010 00:29 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>www.youtube.com/watch?v=Ewm2KomTg0o

   Ten unijny zmys to mi teraz spać nie da. Tego się po niej, po tej Unii, nie spodziewałem. Naprawdę.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
07-03-2010 00:57 
 Ocena 2 na 2
Gosia (9452 punktów)

>   Ten unijny zmys to mi teraz spać nie da.

I to jest słuszna koncepcja!
Nie śpij, bo Cię okradną. One z tej Uni znaczy sie...


Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
setarkos (10757 punktów)
> .. Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.

A wiadomo może czy partner Pana Kozaka mógł je zapisać mu w spadku?
Czy należałoby się ono ew. konkubinie/konkubinom (płci żeńskiej) zmarłego właściciela/użytkownika?
04-03-2010 14:53 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)

>A wiadomo może czy partner Pana Kozaka mógł je zapisać mu w spadku?
Sorry, ale nie było to mieszkanie własnościowe a tylko komunalne....więc ta opcja nie wchodziła w grę.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
04-03-2010 15:21 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)
>>A wiadomo może czy partner Pana Kozaka mógł je zapisać mu w spadku?
>Sorry, ale nie było to mieszkanie własnościowe a tylko komunalne....więc ta opcja nie wchodziła w grę.

To nie jest dobra odpowiedz, bo chodzi o to czego nie mogl dostac Kozak a nie to co mogl zrobic facet, ktory z nim mieszkal.
Swoja droga ciekawi mnie teraz jakie konsekwencje dyscyplinarne wyciagnie Minister Sprawiedliwosci wobec sedziego, ktory wydal wyrok - w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej - lamiacy prawa czlwoieka. Gdyby w ustawie stalo, ze za wyroki lamiace prawa czlowieka sedzia wylatuje z roboty, polskie sady od razu zrobily by sie przyjemniejsze w uzyciu.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 17:16 
 Ocena 5 na 5
lotrek (14275 punktów)

>To nie jest dobra odpowiedz, bo chodzi o to czego nie mogl dostac Kozak a nie to co mogl zrobic facet, ktory z nim mieszkal.
Wiem, że nie o to chodzi....ale pewnie nie wszyscy o tym wiedzą.

>Swoja droga ciekawi mnie teraz jakie konsekwencje dyscyplinarne wyciagnie Minister Sprawiedliwosci wobec sedziego, ktory wydal wyrok - w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej - lamiacy prawa czlwoieka.
Ciekawe, czy już w tej sprawie wypowiedział się Minister Sprawiedliwości. Nie sądzę, by ktokolwiek miał do wyrokujących w tej sprawie sędziów jakieś pretensje...pewnie po cichu spotka się nawet "ze zrozumieniem".


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
04-03-2010 17:29 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)
>Ciekawe, czy już w tej sprawie wypowiedział się Minister Sprawiedliwości. Nie sądzę, by ktokolwiek miał do wyrokujących w tej sprawie sędziów jakieś pretensje...pewnie po cichu spotka się nawet "ze zrozumieniem".

Pytanie jakie konsekwencje wyciagnie Minister Sprawiedliwosci zadalem oczywiscie retorycznie.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 22:13 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)

>Pytanie jakie konsekwencje wyciagnie Minister Sprawiedliwosci zadalem oczywiscie retorycznie.
Co do tego, to nie mam wątpliwości, jednak jakieś stanowisko w sprawie wyroku powinien zająć, gdyż wyrok ten jest kompromitujący dla resortu którego jest ministrem. Przypomnę, że minister Ćwiąkalski poddał się do dymisji w dużo błahszej sprawie.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
04-03-2010 15:17 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)
>> .. Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.
>A wiadomo może czy partner Pana Kozaka mógł je zapisać mu w spadku?
>Czy należałoby się ono ew. konkubinie/konkubinom (płci żeńskiej) zmarłego właściciela/użytkownika?

Nie przyszlo Ci do glowy wyguglowac? Mi to zajelo okolo 5 sekund.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,306155#w306364

Jak widzisz tu nie chodzilo o to czy mogl dostac w spadku tylko o to, ze polskie prawo dyskryminuje pary homo.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 20:55 
 Ocena 2 na 2
Sylwek (15472 punktów)
>>... ETPCz to rozwala od zewnątrz - idzie się wk...ć!!!   Mnie się to też nie podoba, choć trochę z innych względów - po prostu jeśli okoliczności podawane za "Rz" są prawdziwe, to panu Kozakowi mieszkanie się po prostu nie należało.

To w tym kontekście nieistotne. Polska nie złamała prawa nie przyznając mieszkania, ale uzasadniając to orientacją seksualną. To, że teraz raptem urzędnicy nagle sobie przypominają o innych uzasadnieniach jest śmieszne i żałosne.

Ale nie bardziej niż twoja kampania doszukiwania się hipokryzji i bla bla bla.... całej tej reszty, która składa się na monotonnie powtarzalną literaturę forumową jaką produkujesz.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
04-03-2010 21:34 
 Ocena 1 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>To w tym kontekście nieistotne. Polska nie złamała prawa nie przyznając mieszkania, ale uzasadniając to orientacją seksualną. To, że teraz raptem urzędnicy nagle sobie przypominają o innych uzasadnieniach jest śmieszne i żałosne.

   Nie jest ani śmieszne, ani żałosne, bo to chodzi o mieszkanie - nie pamiętasz?
   A gdyby przypomnieli sobie coś na korzyść geja, to byłoby dobrze, Kali?

   To pan Kozak zwrócił się o przyznanie mieszkania i głupim ze strony sądów było nie branie innych wymogów formalnych pod uwagę, prócz zarzutu, który wydawał się koronnym w świetle Konstytucji.

>Ale nie bardziej niż twoja kampania doszukiwania się hipokryzji...
   To nie moja wina, żeś hipokryta, user...

>... monotonnie powtarzalną literaturę forumową jaką produkujesz.
   ... i monotonnie bez niej nie możesz żyć.
04-03-2010 21:39 
 Ocena 1 na 3
Sylwek (15472 punktów)

>   A gdyby przypomnieli sobie coś na korzyść geja, to byłoby dobrze, Kali?

To bym uznał, że po niewczasie.

Ja się zastanawiam, czemu ty uparcie zabrudzasz watek nieistotnymi uwagami o kwestii bez znaczenia dla poruszanej sprawy. ETPC zwrócił uwagę, że Polska złamała prawa, których się zobowiązała przestrzegać -złamała je używając w procesie jako argumentu orientację pozywającego. A ty w kółko bredzisz o zasiedzeniu. O dupie Maryny też napiszesz?

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
09-03-2010 13:53 
 Ocena 1 na 3
Psyk (14071 punktów)
Adamiak nie interesuje mnie czy miałeś trudne dzieciństwo, skoliozę i czy za twoim rzucaniem słów bez pokrycia stoją inne okoliczności łagodzące. Na moim wątku będziesz pisał z sensem i argumentując to co piszesz albo będziesz kasowany. Póki się nie nauczysz. A teraz możesz napisać czemu moje argumenty są prostackie.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
03-03-2010 23:51
 Ocena 12 na 14
Kowalska (14008 punktów)
> Dwadzieścia lat budowania państwa wyznaniowego, tubylcy już się pogodzili, że rządzą biskupi
>albo pouciekali za granicę a tu ETPCz to rozwala od zewnątrz - idzie się wk...ć!!!
>


   Tak. Ja też uważam, że ten wyrok to skandal. Na razie rozmawiałam o tym z sąsiadkami, i wszystkie zgodziłyśmy się, że w naszym kraju takich trybunałów nie potrzebujemy. Precz z taką Europą! My jesteśmy normalni. Mam nadzieję, że na niedzielnej mszy ksiądz poruszy w kazaniu ten temat. Trzeba chronić naszą polską młodzież, bo ci zboczeńcy w końcu i do naszych dzieci się dobiorą. Tfu! Obraza boska, i tyle.
04-03-2010 00:50 
 Ocena-1 na 3
Interek (1162 punktów)
<Trzeba chronić naszą polską młodzież, bo ci zboczeńcy w końcu i do naszych dzieci się dobiorą.

Chyba musi się Pani jeszcze trochę pokształcić. Pozdrawiam.
04-03-2010 00:54 
 Ocena 12 na 12
Kowalska (14008 punktów)
><Trzeba chronić naszą polską młodzież, bo ci zboczeńcy w końcu i do naszych dzieci się dobiorą.

>Chyba musi się Pani jeszcze trochę pokształcić. Pozdrawiam.

   Dziękuję za minusa. Pan, panie Interek może nie wie, ale jestem zakonnicą, i wiary naszej katolickiej, będę broniła do ostatka.

Niech Pana Bóg błogosławi.
04-03-2010 12:26 
 Ocena 6 na 6
Gosia (9452 punktów)

>    Dziękuję za minusa. Pan, panie Interek może nie wie, ale jestem zakonnicą, i wiary naszej katolickiej, będę broniła do ostatka.

Nie zdajecie sobie Kowalska sprawy z grozy sytuacji. Bezpośredni kontakt z tą heretycką stroną grozi Wam, Kowalska, niewyobrażalnymi wręcz konsekwencjami. Weźcie sobie, Kowalska, do serca nauki świątobliwego ojca Lacymona:

Uwaga! Poniższy cytat zawiera drastyczne treści.

Miałem tu młodą zakonnicę, karmelitankę, uduchowione dziecko, oddane tylko niebu; wciąż pościła, umartwiała się, miała stygmaty, widzenia, obcowała ze świętymi, szczególnie upodobała sobie świętą Melanię i całym sercem ją naśladowała; mało tego, od czasu do czasu dostrzegała nawet archanioła Gabriela...Pewnego dnia wyruszyła t a m - ojciec Lacymon wskazał prawy brzeg mapy. - Spokojnie jej na to pozwoliłem, ponieważ była uboga duchem, a do takich należy Królestwo Niebieskie;

...po czterech miesiącach wróciła, w jakim stanie!(...)
Przestała miewać widzenia, wstąpiła na kurs pilotów rakietowych i poleciała z ekspedycją badawczą do jądra Galaktyki, biedne dziecko!



Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
04-03-2010 12:31 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)
Czy to Lem?

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 12:37 
 Ocena 1 na 1
Gosia (9452 punktów)
>Czy to Lem?
Oczywiście. "Dzienniki gwiazdowe. Podróż 22."

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
04-03-2010 00:57 
 Ocena 11 na 11
Autografka (10638 punktów)

>Chyba musi się Pani jeszcze trochę pokształcić. Pozdrawiam.

Nie martw się, Panie Interku. Już my ją tu tak urobimy, że w try miga zmieni orientację. I pójdzie pisać na Frondzie o obrzydliwych heterykach. Tak będzie.

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
04-03-2010 01:20 
 Ocena 7 na 7
Kowalska (14008 punktów)
>>Chyba musi się Pani jeszcze trochę pokształcić. Pozdrawiam.

>Nie martw się, Panie Interku. Już my ją tu tak urobimy, że w try miga zmieni orientację.

   Nie da rady z tą orientacją. Już kiedyś coś tam próbowałam, we w Holandii. Nawet sensimille orange blut zakurzyłam (ech, zacne zioło), ale nic z tego.

   A ziółko naprawdę ekstra. W Utrecht mi się kościół po tym rozdwoił jak wyszłam z cofiszopu. Normalnie, był kościół, a nagle się zrobił na pół i ulica przez niego zaczęła przebiegać. No? I jak w takiej sytuacji dalej iść?

>I pójdzie pisać na Frondzie o obrzydliwych heterykach. Tak będzie.

   A Fronda czyja? Jak mówił Pawlak o Kargulu.
04-03-2010 14:26 
 Ocena 3 na 3
Sylwek (15472 punktów)

> Trzeba chronić naszą polską młodzież, bo ci zboczeńcy w końcu i do naszych dzieci się dobiorą. Tfu! Obraza boska, i tyle.

Ostatnio widziałem takie 17-letnie dziecko nagabujące 10 lat starszego zboczeńca.

Zgroza.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
05-03-2010 00:27 
 Ocena 2 na 2
Kurczewski (2471 punktów)
A telefonu czasem nie dało ? Może byśmy je jakoś grupowo... pochronili ?


erka.ovh.org/
05-03-2010 00:32 
 Ocena 2 na 2
Sylwek (15472 punktów)
Telefonu nie dało, ale dodało do fejsbuka.

Ale ja nie czuję się kompetentny do ochrony takich, zresztą mam już takie inne starsze dziecko, bardziej w moim wieku i na razie mnie wystarczy.

Oczywiście tamto pewno byłoby zainteresowane ochroną ze strony odpowiednio dojrzałego zboczeńca, taka perwersja, ale jednak nie mam zamiaru za stręczyciela robić

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
Kurczewski (2471 punktów)
Kolega mam nadzieję nie brał mnie serio ? Mimo mej bijącej w oczy zgnilizny moralnej byłbym niepocieszony.

erka.ovh.org/
05-03-2010 06:56 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)
>Kolega mam nadzieję nie brał mnie serio ? Mimo mej bijącej w oczy zgnilizny moralnej byłbym niepocieszony.

Jasne, że na serio, przecież to takie poważne forum.

Żartowałeś?

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
lukasz9 (1220 punktów)Odp: "Pedał" wygrał z Polską
Polecam ten wpis na blogu Wojciecha Sadurskiego, jeśli ktoś chce się zapoznać z tym co w rzeczywistości orzekł ETPC.

Co do komentarzy religijnych fundamentalistów, to niestety nawet nie wiedzą o czym tak gorliwie pieprzą.
kapitan AS (298 punktów)
Nie wiem, po co w ogóle tak rozdmuchiwać, że to był pedał. Pierwszeństwo do wynajmu lokalu po śmierci najemcy powinna mieć osoba tam zameldowana( zameldowana przez minimum jakiś ustalony okres) która spełnia warunki które są wymagane do wynajęcia takiego mieszkania.
04-03-2010 12:23 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)
>Nie wiem, po co w ogóle tak rozdmuchiwać, że to był pedał. Pierwszeństwo do wynajmu lokalu po śmierci najemcy powinna mieć osoba tam zameldowana( zameldowana przez minimum jakiś ustalony okres) która spełnia warunki które są wymagane do wynajęcia takiego mieszkania.
>
Brawo. To co robil w tym mieszkaniu nie ma w ogole znaczenia. Przypuszczam, ze wlasnie dlatego wyrok jest "do zera". Jego choroba, wedlug standardow poslow LPR, wyplynela zapewne dzieki czujnosci Podrowkowego Kola Radia Maryja, sasiadow dobrej woli i agentow Policji.
W Opolu Pan Posel wytropil pedalow nawet na basenie:
www.nto.pl(*)?AID=/20070522/REGION/70521032

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
setarkos (10757 punktów)

>Polska przegrała, pedał wygrał!

Trudno się oprzeć wrażeniu, że strona polska przegrała na własne życzenie, podnosząc argumentację wartości rodziny (łatwą do podważenia - nawet dzieci się rodzinom zabiera bez sądu) zamiast cywilnoprawnych stosunków własności.
Dopatrywanie się w tej procesowej niezręczności spiskowej prowokacji środowisk kościelnych (jako lanie wody na własny młyn) byłoby jednak nieuzasadnione. Polskie sądy są niezawisłe a przegrać każdemu się zdarza.
04-03-2010 15:13 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)
>Trudno się oprzeć wrażeniu, że strona polska przegrała na własne życzenie, podnosząc argumentację wartości rodziny (łatwą do podważenia - nawet dzieci się rodzinom zabiera bez sądu) zamiast cywilnoprawnych stosunków własności.

Trudno sie oprzec wrazeniu, ze nie masz racji (razem z Adamiakiem, ktory to na za zdrowie co w Rzepie przeczyta).

Władze Szczecina nie przyznały mu takiego prawa po śmierci partnera, nakazując eksmisję. Skierowały też sprawę do sądu. Sąd Rejonowy w Szczecinie uznał, że mężczyzna nie ma prawa do tego mieszkania, gdyż przysługiwałoby ono jedynie parom heteroseksualnym, żyjącym w konkubinacie. Sąd zaznaczył, że polskie prawo nie uznaje związków osób tej samej płci. Sąd okręgowy oddalił apelację.
polskaloka(*)sualizm-bezprawna,1446449,3286

Tak wiec rzad jedynie ubral w inne slowa to, co orzekl Sad Rejonowy w Szczecinie.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 16:34 
 Ocena 1 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>Trudno się oprzeć wrażeniu, że strona polska przegrała na własne życzenie, podnosząc argumentację wartości rodziny (łatwą do podważenia - nawet dzieci się rodzinom zabiera bez sądu) zamiast cywilnoprawnych stosunków własności.
>Trudno sie oprzec wrazeniu, ze nie masz racji (razem z Adamiakiem, ktory to na za zdrowie co w Rzepie przeczyta).

   Tylko i wyłącznie dlatego, że tak się Psykowi nie podoba - nie ośmieszaj się, Psyk...

>Sąd Rejonowy w Szczecinie uznał, że mężczyzna nie ma prawa do tego mieszkania, gdyż przysługiwałoby ono jedynie parom heteroseksualnym, żyjącym w konkubinacie.

   ... bo tutaj jest dokładnie to samo napisane, co napisał setarkos piętro wyżej, tylko wystarczy chwilkę pomyśleć o tym kto i co pisze, a nie ile.

   Bo jest jasne, jak dupa anioła, że na gruncie cywilno-prawnym (a innych unormowań konkubinatu w Polsce nie dostrzegłem) miałby Kozak przegrane z kretesem.

   Bo po prostu mieszkanie mu się nie należy.
04-03-2010 16:58 
 Ocena 2 na 2
Psyk (14071 punktów)
Alez on mial przegrane. Wlasnie na tym gruncie. Wiesz juz o czym napisales?
PS: Twoja ignorancja robi sie nuzaca.
04-03-2010 17:11 
 Ocena 5 na 5
placownik (17853 punktów)

>   Bo jest jasne, jak dupa anioła, że na gruncie cywilno-prawnym (a innych unormowań konkubinatu w Polsce nie dostrzegłem) miałby Kozak przegrane z kretesem.

   Jałowość tego gruntu wytknął Najjaśniejszej sztrasburski trybunał.

>   Bo po prostu mieszkanie mu się nie należy.

   Bo po prostu osobie żyjącej ze zmarłym najemcą w stałym związku prawo najmu zwyczajnie i po ludzku powinno się należeć.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
04-03-2010 18:16 
 0 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>   Bo po prostu osobie żyjącej ze zmarłym najemcą w stałym związku prawo najmu zwyczajnie i po ludzku powinno się należeć.

   Nawet, jeśli to będzie jego drugie mieszkanie, jasne.
   Masz jeszcze coś nieswojego do rozdania?
   Tak zwyczajnie, po ludzku?

   Pozdrawiam.
04-03-2010 20:26 
 Ocena 7 na 7
placownik (17853 punktów)

>>   Bo po prostu osobie żyjącej ze zmarłym najemcą w stałym związku prawo najmu zwyczajnie i po ludzku powinno się należeć.
>   Nawet, jeśli to będzie jego drugie mieszkanie, jasne.

   Jesteś uparty jak polskie sądy.

Decision of the Court
The Court agreed with the Polish Government that some of the applicant's statements concerning the nature and duration of his relationship with his partner and his residence in the latter's flat that he had made before the domestic courts and authorities had been inconsistent. However, it was not for the Court to decide which of the trial courts made correct findings of fact. It had to confine its examination to the proceedings at issue, concerning the applicant's succession to tenancy.
The Court observed that in establishing whether the applicant fulfilled the conditions of the housing act the domestic courts had focused on the homosexual nature of the relationship with his partner. While the district court had also expressed some doubts as to whether the applicant had lived in the flat at the relevant time, both courts had rejected his claim on the grounds that under Polish law only a relationship between a woman and a man could qualify for de facto marital cohabitation.
The Court accepted that the protection of the family founded on a union of a man and a woman, as stipulated by the Polish Constitution, was in principle a legitimate reason which might justify a difference in treatment. However, when striking the balance between the protection of the family and the Convention rights of sexual minorities, States had to take into consideration developments in society including the fact that there was not just one way of leading one's private life. The Court could not accept that a blanket exclusion of persons living in a homosexual relationship from succession to a tenancy was necessary for the protection of the family. It therefore unanimously concluded that there had been a violation of Article 14 taken in conjunction with Article 8.


   Wiem, że nie kumasz, ale to że tę swoją językową niekumację wykorzystujesz w sposób nieuczciwy jest czasami wkurzające.

   Z opisu wyroku wynika jednoznacznie, że Trybunał wziął pod uwagę wątpliwości podnoszone przez szczecińskich samorządowców. Zauważył również, że sądy obu instancji odrzuciły związane z tym wyjaśnienia powoda argumentując, że i tak nie ma to znaczenia, gdyż zgodnie z polskim prawem za konkubinat uznać można jedynie związek kobiety i mężczyzny. I właśnie ta argmentacja została przez Trybunał potraktowana jako złamanie Euoropejskiej Konwencji Praw Człowieka.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
04-03-2010 21:14 
 Ocena 1 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>   Jesteś uparty jak polskie sądy.
   Możliwe - nie jestem też hojny cudzym kosztem, jak Placownik.

>   Wiem, że nie kumasz, ale to że tę swoją językową niekumację wykorzystujesz w sposób nieuczciwy jest czasami wkurzające.
   A mnie śmieszy Placownikowo-Psykowate, bezkrytyczne łykanie wszelkich niusów, byle rodem ze Strasburga lub Brukseli.

>   Z opisu wyroku wynika jednoznacznie, że Trybunał wziął pod uwagę wątpliwości podnoszone przez szczecińskich samorządowców.
   Jestem z tego powodu śmiertelnie szczęśliwy - no i co?- w jaki sposób to "wziął pod uwagę"? Czy tylko powiedział, że geje mają inne prawa w temacie długości karencji w kwestii mieszkaniowej w mieście Szczecin?

>Zauważył również, że sądy obu instancji odrzuciły związane z tym wyjaśnienia powoda argumentując, że i tak nie ma to znaczenia, gdyż zgodnie z polskim prawem za konkubinat uznać można jedynie związek kobiety i mężczyzny.
   Bo to wynika z polskiej Konstytucji.

>I właśnie ta argmentacja została przez Trybunał potraktowana jako złamanie Euoropejskiej Konwencji Praw Człowieka.
   Czy Konwencja jest aktem nadrzędnym nad polską Konstytucją?

   Pozdrawiam.
04-03-2010 22:13 
 Ocena 8 na 8
placownik (17853 punktów)

>   Czy Konwencja jest aktem nadrzędnym nad polską Konstytucją?

   Konwencja została przez Polskę dobrowolnie podpisana 26 listopada 1991 i parafowana 19 stycznia 1993. Jej podpisanie jest warunkiem członkostwa w Radzie Europy, do której też nikt nas siłą nie ciągnął. Konwencje są jednym ze źródeł prawa międzynarodowego. A jeśli chodzi o źródła prawa krajowego, to Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej w art.87 ust. 1 określa to następująco:

Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.

   Jeśli dostrzegasz sprzeczność pomiędzy Konstytucją RP a wzmiankowaną konwencją to nie trać czasu na przekonywanie opornych racjonalistów tylko wal do PiS-u.

   Jarek Cię ozłoci, a Lechu umożliwi Ci głaskanie swego osobistego kota zawsze wtedy, kiedy kot tego zapragnie.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
04-03-2010 22:25 
 Ocena 2 na 6
Psyk (14071 punktów)
Problem Adamiaka polega na tym, że nie rozumie o czym się tu pisze. I dlatego operuje hasłami na poziomie modlenia się o deszcz.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
04-03-2010 21:36 
 Ocena 3 na 3
Psyk (14071 punktów)
Adamiak to co piszesz nie ma żadnego znaczenia z tego powodu, że rząd polski zatwierdził argumentację Sądów i przedmiotem sprawy w ETPCz była ocena tego stanowiska. Nie sądzę żebyś miał rację, że Sąd mógł wydać taki sam wyrok bez powoływania się na homoseksualizm Kozaka, ale nawet jeśli miałbyś rację to i tak to nic nie zmienia tak jak nic nie wnosi dyskusja czy naczelne mogły mieć po sześć palców. Więc jak chcesz sobie sprawdzić swoją, nazwijmy to eufemistycznie, hipotezę badawczą, to proszę bardzo, ale od tej chwili każdy post zbaczający z tematu będzie kasowany.
Są granice kompromitacji i właśnie osiągnąłeś ostatnią.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
marta (56 punktów)
Ludzie!!! Co z Wami się dzieje??? (mówię tylko do niektórych). Czemu chcecie koniecznie pozbyć się wszystkich homoseksualistów? Co oni takiego wam robią? Czy nie możecie żyć normalnie obok nich, tylko z nimi ciągle walczyć? Nie rozumiem tego. Przecież to ludzie tacy jak ty czy ja. A to, że kochają osoby tej samej płci to ich sprawa i nie mieszajcie się w nie swoje sprawy!
Poraziło mnie dosłownie gdy usłyszałam wypowiedz księdza Trytka mówiącego,że ma nadzieję, że powrócą "wspaniałe" czasy średniowiecza, kiedy "pedałów" paliło się na stosie. Miał czelność powiedzieć, że słowo "pedał" nie jest obraźliwe. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego ludzie są tacy??? Bo mi już ręce opadają. Czy w Polsce nie da sie wyplenić tej ciemnoty??
Homoseksualista nie wybiera orientacji seksualnej. Ludzie się z tym rodzą. A głupi kościół twierdzi, że to jest choroba i trzeba to leczyć.
Coś mnie ściska wewnątrz, gdy słyszę takie słowa.
Żal mi tych ludzi pokrzywdzonych przez ciemnotę. Chciałoby się jakoś pomóc, ale jednostka w tym kraju nie może nic, niestety.
04-03-2010 19:34 
 Ocena-1 na 1
trickster (903 punktów)
(zablokowany)

Trochę Cię uspokoję, bo traktujesz to zbyt poważnie. Ludzie są tak skonstrouowani że nigdy nie czują się w pełni szczęśliwi i zawsze muszą na kogoś narzekać i zwalać na kogoś winę (szczególnie mężczyźni). Nie jest to problem, to tak jakby zabroniono ludziom narzekać na dzieci albo polityków, problem jest wtedy gdy ludzie przechodzą do rękoczynów i wtedy już musi interweniować państwo.

Narzekanie na murzynów, pedałów, niemców czy policjantów, żartowanie z nich i opowiadnie sobie, czasem ohydnych dowcipów, jest formą odreagowania stresów codzinnego życia. Nie można tego ludziom zabronić. Tak samo jak geje zawsze będą sobie żartować z ludzi heteroseksualnych, odreagowując w ten sposób swoją odmienność
;P
04-03-2010 20:35 
 Ocena 3 na 3
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Żal mi tych ludzi pokrzywdzonych przez ciemnotę. Chciałoby się jakoś pomóc, ale jednostka w tym kraju nie może nic, niestety.
A i media, szczególnie te "misyjne", nie kwapią się w edukowaniu społeczeństwa. Postęp w tej dziedzinie jest jednak wyłącznie kwestią czasu. Lawina ruszyła.
Ostatnio w TVN widziałem (nie po raz pierwszy zresztą) Tomasza Raczka, który skutecznie, moim zdaniem, przełamuje stereotypowe myślenie o homoseksualistach.
Mówił m.in. o tym, że wśród polityków są homoseksualiści, zachęcał do ujawniania swojej orientacji, podając za przykład bodajże burmistrza Berlina, który po ujawnieniu orientacji seksualnej otrzymał więcej głosów niż w poprzednich wyborach.

Pozdrawiam - Zbyszek

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]
kapitan AS (298 punktów)
>podając za przykład bodajże burmistrza Berlina, który po ujawnieniu orientacji seksualnej otrzymał więcej głosów niż w poprzednich wyborach.

Pewnie go ocaliło to, że po prostu był dobrym burmistrzem nie to, że się ujawnił. Widać Niemcom wystarczy to, że ktoś jest dobrym w tym, co robi. Jak by był zły to nawet ujawnienie w niczym by mu nie pomogło a może spowodowało by krzyki niektórych środowisk że są dyskryminowane.
04-03-2010 19:25Nie na temat
 0 na 2
trickster (903 punktów)
(zablokowany)

Przecież Polska nie złamała żadnych praw człowieka, prznajmniej formalnie. W Polsce jest coś takiego jak prawo, które reguluje sprawę mieszkań komunalnych.Chłopak po prostu się nie załapał, bo mieszkał tam za krótko (minimum był 6 lat).
Mnie też się nie podoba wiele polskich praw, np. że nie wolno obywatelom nosić broni ale się do niego stosuje. A o ile wiem prawo do zawarcia małżeństwa nie jest zawarte w konwnencji praw człowieka, w przeciwieństwie do prawa do życia, które jest nagmninnie łamane w zachodzniej Europie ;P
04-03-2010 21:19 
 0 na 2
Psyk (14071 punktów)
>Przecież Polska nie złamała żadnych praw człowieka, prznajmniej formalnie. (...) A o ile wiem prawo do zawarcia małżeństwa nie jest zawarte w konwnencji praw człowieka, w przeciwieństwie do prawa do życia, które jest nagmninnie łamane w zachodzniej Europie ;P
>
I gadaj tu z takim. Złamała czyli nie złamała. Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w życiu nie przeczytał. Pojęcia o prawach człowieka nie ma. Ale do komentowania się nadaje, bo każdy Polak zna się na piłce i polityce. I na wykładni Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
Psyk (14071 punktów)
Przepraszam, to widać nie było dość jasne, że tu - a już na pewno nie u mnie - nie Onet. Chamskie odzywki, dowody własnej ignorancji, wypowiedzi homofobiczne oraz nie na temat będą kasowane. I to by było na tyle.
PS: Usunąłem także posty powielające odrzucony argument polskiego rządu o związku sprawy z art. 18 Konstytucji RP.
kogut59 (3090 punktów)
>Wszedłem na mój ulubiony portal katolicki poczytać z czym teraz walczą katolicy i aż
>zaniemówiłem: z wyrokiem ETPCz!
Walcza?? ale na pewno nie wszyscy poniewaz 50% to ksieza homoseksualisci lub pedofile a spora czesc sympatyzuje z nimiwiec kk walczy sam z soba?? powinni sami oddac sie w rece prawa za sex z nieletnimi. w niemczech kk bije sie w piersi ponad 200 przypadkow sexu z nieletnimi. w klasztorach siedza prokuratorzy i adwokaci



06-03-2010 10:16 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)
> w klasztorach siedza prokuratorzy i adwokaci

Tak się nawrócili?
kogut59 (3090 punktów)
>> w klasztorach siedza prokuratorzy i adwokaci
>Tak się nawrócili?
>
nie szukuja pornografi na PC u braciszkow, sie nawet dobrowolnie spowiadaja u prokuratora bo u boga sobie przerabali totalnie
06-03-2010 10:37Nie na temat 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)

>nie szukuja pornografi na PC u braciszkow, sie nawet dobrowolnie spowiadaja u prokuratora bo u boga sobie przerabali totalnie
>

A ja już myślałem, że powstał jakiś Klasztor Prokuratorów Bosych czy coś w tym stylu.

P.s. Postaraj się trochę mniej błędów robić. Podgląd niedoskonały, ale na pewno choć trochę pomoże.
kogut59 (3090 punktów)

>P.s. Postaraj się trochę mniej błędów robić. Podgląd niedoskonały, ale na pewno choć trochę pomoże.
niestety nie posiadam tastatury polskiej
06-03-2010 10:59 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)
>

Nie tylko o polskich znakach mówię, choć i te częściowo podgląd wstawia.
A klawiaturę polską można sobie zainstalować. Ja też fizycznie angielską klawiaturę mam i komputer na angielskiej Viście pracuje.
06-03-2010 11:16 
 Ocena 2 na 2
kogut59 (3090 punktów)
>>Nie tylko o polskich znakach mówię, choć i te częściowo podgląd wstawia.
>A klawiaturę polską można sobie zainstalować. Ja też fizycznie angielską klawiaturę mam i komputer na angielskiej Viście pracuje.
>
jest to jedyny portal w którym używam polskiego, a wiec nieczęsto. funkcje z korygowania odkryłem dopiero teraz wiec sie poprawie
06-03-2010 11:27 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>... wiec sie poprawie

   Liczymy na to.
   Wraz z Adamiakiem.
06-03-2010 11:52 
 Ocena 2 na 2
garmen (952 punktów)
> jest to jedyny portal, w którym używam polskiego, a wiec nieczęsto. funkcje z korygowania odkryłem dopiero teraz, wiec sie poprawie.

Zdanie zaczynamy wielką literą. Zacznij od tego, małymi kroczkami...
Później "ogonki" i przecinki, a na końcu zdania postaw kropeczkę.

I zanim opublikujesz wypowiedź, przeczytaj ją jeszcze raz, żeby nie było problemów z jej zrozumieniem.

Życzę sukcesów w nauce.
Pozdrawiam
06-03-2010 12:02 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>... na końcu zdania postaw kropeczkę.

   Wystarczy kropka.
      
Adamiak (36436 punktów)
>Polska przegrała, pedał wygrał!

   Masz rację, o czym pisałem od początku, że polskie sądy dały popis ignorancji, ale czy np. tytuł wątku:

"Pedał"-oszust wygrał z polskim sądownictwem?


   ... nie byłby bardziej trafny?
06-03-2010 08:20 
 Ocena 1 na 1
Psyk (14071 punktów)
Nie, bo Kozak żadnym oszustem nie jest. A przynajmniej nic o tym nie wiadomo.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
06-03-2010 08:23 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>Nie, bo Kozak żadnym oszustem nie jest. A przynajmniej nic o tym nie wiadomo.

   Akurat przy akcencie na "oszusta" się nie upieram...
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Wszedłem [...] idzie się wk...ć!!!
Na powyższe kanik odpowiedział poniższą wypowiedzią.
>Wszedłem na mój ulubiony portal katolicki poczytać z czym teraz walczą katolicy i aż
>zaniemówiłem: z wyrokiem ETPCz!
>www.piotrskarga.pl/ps,4909,2,0,1,I,informacje.html
>Polska przegrała, pedał wygrał! I na razie cisza medialna! Może właśnie tak ma być, żeby o tym nie
>mówić?

No a jak ma być? Sam to robisz usuwając moje wypowiedzi. Jesteście tchórzami, którzy tylko marudzą. Wymagasz od innych, a sam się tak samo zachowujesz. I cisza będzie, co?
Może właśnie tak ma być, żeby kanik nie mógł mówić?

Jesteście żałośni.

Moje pytanie do moderacji: co nieregulaminowego znalazło się w wypowiedzi kanika?

PS. Prócz powyższego i tu opublikowanego mam i trzeci z usuniętych w tym wątku postów kanika, do opublikowania na życzenie zainteresowanych
.
06-03-2010 13:25 
 Ocena 4 na 4
Psyk (14071 punktów)
To straszne. Masz posty kanika i nie zawahasz się ich użyć?
Przez długi czas wyjaśniałem Adamiakowi, że nie ma racji a to co pisze Rzepa to dla sprawy musztarda po obiedzie. Poza tym nie potrafił napisać o co mu tak naprawdę chodzi tylko uczepił się artykułu w skrajnie kościelnej gazecie. Jedyny - bardzo cienki, bo i tak odrzucony - sposób krytyki wyroku to powołanie się na odpowiedź rządu polskiego, co mógł zrobić, ale tego nie zrobił. Ponieważ nie pomogło i zaczął mnie za to chamsko obrażać wziąłem sprawy w swoje ręce i napisałem:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,306155#w306558
Po tym ostrzeżeniu nie miałem wyjścia tylko zacząłem kasować te ataki. Nie byłem zbyt pryncypialny - jeśli ktoś nie atakował tylko zbaczał z tematu (vide apud) kolorowałem mu post na stalowy metalic.
Usunąłem ataki Adamiaka i kilka kanika oraz bodaj jeden nonsens apud. I jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. To mój wątek i nikt mi go nie rozwali. Biedroniowe z KPH już go oglądają.

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
Psyk (14071 punktów)
Zwraca uwagę jeszcze jeden aspekt tej sprawy. Raptem trzy miesiące temu często ci sami ludzie, którzy teraz są oburzeni "skandalicznym" wyrokiem w sprawie Kozaka byli równie jeśli nie bardziej oburzeni "lewackim, ideologicznym i skandalicznym" wyrokiem w sprawie Lautsi. Wówczas bodaj jedynym jako-tako sensownym argumentem (co nie znaczy, że mocnym), pływającym oczywiście w oceanie bzdur i nonsensów typu "krzyże są w miejscach publicznych ponieważ Mieszko I przyjął chrzest w 966 roku" (to mój ulubiony) było to, iż wyrok w sprawie Lautsi może doprowadzić do wyrugowania kulturowego kontekstu religii z miejsc publicznych. Sztandarowym przykładem stały się szopki bożonarodzeniowe (i tak jestem litościwy, bo JE Ksiądz Kardynał Dziwisz użył tu prostackiej manipulacji twierdząc, że brak przywilejów oznacza dyskryminację).
Jeśli zawodowi i woluntarystyczni katolicy mają taki dar prekognicji i argument ten jest dla nich tak ważny to właśnie dlatego powinni popierać Kozaka i przyklasnąć wyrokowi. Gdyby wygrał rząd nie dałoby się zatrzymać nie tylko placet na odbieranie praw innym grupom społecznym uznanym za wrogów klasy panującej (biskupów), ale także dalsze wyrzucanie homoseksualistów poza zdrową tkankę narodu.

Co przepraszam miałby zrobić gej w barze mlecznym na jakimś zadupiu albo w pubie zwanym onegdaj "pijalnią piwa", gdyby go wyrzucono w ramach obrony rodziny czyli broniąc Konstytucji RP? Iść na skargę na policję, która właśnie by wróciła z pielgrzymki policjantów?
www.policj(*)I_pielgrzymka_policjantow.html
Różnica między odbieraniem prawa do mieszkania a odbieraniem prawa do ogórkowej nie jest jakościowa a jeśli jest ilościowa ta chyba na korzyść ogórkowej, prawda? Ostatecznie w ramach obrony rodziny - ba! w ramach obrony Konstytucji! - mogłyby się pojawić w Polsce ogłoszenia wzorowane na hitlerowskich " Psom i pedałom wstęp wzbroniony". Co więcej - do prowadzenia pijalni piwa czy baru mlecznego nie potrzeba wyższego wykształcenia a ich właściciele nie są funkcjonariuszami państwa. Tak więc jest bardziej prawdopodobne odmówienie ogórkowej przez bufetową niż mieszkania przez Sąd. Tymczasem stało się odwrotnie. Widocznie bufetowe są bardziej moralne niż sędziowie i Polska w imieniu której wydają wyroki.

Dobre bo niemieckie wzorce z których w obronie rodziny może czerpać rząd polski:

5 listopada prezydent policji m. Łodzi, SA-Obergruppenführer Heinz Beckerle wydał Polakom i Żydom nakaz oddania odbiorników radiowych do najbliższych komisariatów policji, dwa dni później polecił usunięcie wszystkich znajdujących się w miejscach publicznych tablic z napisami w języku polskim, w tym również nazw sklepów. Żydom zabroniono pobytu na ulicy Piotrkowskiej oraz przechodzenia przez nią na odcinku od placu Wolności do placu Reymonta, zaś i Polakom i Żydom nakazano ustępowania miejsca na chodniku i jezdni wszystkim umundurowanym przedstawicielom "Herrenvolku". W parkach, restauracjach, kawiarniach i innych miejscach publicznych pojawiły się ostrzegawcze tablice: "Polakom, psom i Żydom wstęp wzbroniony". Potem, gdy Żydzi zostali przesiedleni do północnej części miasta, ostrzeżenia uległy nieznacznej zmianie: "Für Polen und Hunde Eintritt verboten"("Polakom i psom wstęp wzbroniony) lub "Zutritt nur für Deutsche" ("Wstęp tylko dla Niemców"). 9 listopada 1939 Łódź została włączona do okręgu Poznań, przemianowanego w styczniu 1940 roku na Reichsgau Wartheland (Kraj Warty).
www.tygielkultury.eu/4_6_2005/aktual/37ram.htm

Jeśli Jezus rzeczywiście istniał, upadłby na twarz przed odkurzaczem.
09-03-2010 06:32 
 Ocena-2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Zwraca uwagę jeszcze jeden aspekt tej sprawy.
   Faktycznie zwraca.

>... (i tak jestem litościwy, bo JE Ksiądz Kardynał Dziwisz użył tu prostackiej manipulacji twierdząc, że brak przywilejów oznacza dyskryminację).
   Też będę litościwy i napiszę tylko, że w porównaniach przerosłeś swojego Mistrza JE Kardynała Dziwisza, bo twoje jest ordynarnie manipulacyjne, prócz prostackiego, Psyk.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365