 |
To forum nie jest forum PSR ! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-06-2010 11:35 | Scepticus (-290 punktów) | To forum nie jest forum PSR !
-6 na 14 | Podejrzewających moją prowokację, motywowaną oczywiście wrogim nastawieniem do PSR uspokajam, że są to słowa Placownika: Z uporem nie chcesz przyjąć do wiadomości, że to forum nie jest forum PSR. Więcej. PSR w żaden sposób nie jest odpowiedzialne za to, co się na tym forum dzieje. www.racjonalista.pl/forum.php/s,335673#w337187Dla mnie ten wywód jest dziwny. Przeniosłem dyskusję do nowego wątku i mam nadzieję, że zostanę tu oświecony, jako że niewiedza nie jest jeszcze sprzeczna z regulaminem. Podejrzewam, że znaczny procent użytkowników tego forum potrzebuje bardzo edukacji w zakresie tematu tego wątku, wiedząc że: Mariusz Agnosiewicz, jeden z moderatorów tego forum jest Redaktorem naczelnym Racjonalisty i założycielem PSR. Małgorzata, szefowa PSR też sądzę była nieprzypadkowo moderatorem tego forum i opuściła to stanowisko w dość niechlubnych dla niej okolicznościach, o ile wiem. W moim dotychczasowym odczuciu i przekonaniu, które jest druzgocąco przez niektóre osoby z PSR krytykowane, PSR nie odpowiada za przekonania i tezy głoszone przez użytkowników forum, ale jest jak najbardziej odpowiedzialne za kształtowanie tego forum przez moderatorów. Nie wyobrażam sobie, że działania moderacji nie znajdują aprobaty w PSR, skoro czasem nawet prywatne wypowiedzi członków PSR na tym forum, są w PSR ostro krytykowane, o czym wiem. PSR ma więc lekkie skłonności do zamordyzmu i w moim odczuciu próbuje je przenosić na forum, co pasuje do obserwacji. Dlatego nie rozumiem np. uwag i zarzutów Psyka, że nie potrafię odróżnić forum od PSR, ponieważ w moim przekonaniu doskonale odróżniam te obiekty. Nawet jeżeli formalnie jest tak, jak przedstawia to Placownik, to uważam, że jest to stan fikcyjny i w każdej formie, prawdziwej czy fikcyjnej, szkodliwy dla PSR. Moderacja forum jest w moim rozumieniu ramieniem PSR, forum jego chwilowo jego tubą tubą i dlatego istnieją liczne konflikty poglądowe represjonowane przez moderację banem z naruszeniem regulaminu forum. Takie jest moje zdanie. Czekam na sprostowanie | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 -5 na 7 | Scepticus (-290 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | Racjonalista zawsze był tylko inkubatorem i polem działania PSR, nigdy nie był zarządzany przez PSR.Rozumiem pana wypowiedź, ale dalej nie rozumiem wypowiedzi Placownika: "to forum nie jest forum PSR. "To forum to "Racjonalista". To forum ma również działy zamknięte dla członków PSR. Czy istnieje jakieś inne forum niż to forum? Interpretacja pana wypowiedzi utrwala mnie w przekonaniu, że wcale nie rozumuję tak opacznie, jak mi to Placownik i Psyk przypisują. Nie twierdzę, że PSR zarządza forum, ale twierdzenie, że PSR nie ma z forum nic wspólnego jest dla mnie kuriozalne. I mam jeszcze do pana bardzo konkretne pytanie. Chciałbym od pana i tylko od pana uslyszeć, dlaczego zbanowano Osnowę/Płeć Piękną z tego forum? Pytam o to, dlatego że wyrzucono z tego forum kilka osób o całkowicie racjonalnej postawie, wbrew obowiązującemu prawu i nigdzie nie zauważyłem pana wypowiedzi ani komentarza w takich drażliwych sprawach. Moje doświadczenia z tego forum wskazują, że wszystkie nitki wiodą jednak do pana i jest pan najwyższą instancją decyzyjną tego forum, co prawdopodobnie jest jedną z istotnych, nieustalonych formalnie rzeczy tego forum. Ponieważ moje bycie na forum jest zagrożone, mimo braku istnienia powodów merytorycznych ku temu zagrożeniu, cały czas narażony jestem na prowokacje, których kilka już jest w tym wątku, jestem szczególnie zainteresowany stworzeniem jasnych uczciwych zasad i przyjaznej atmosfery na forum. Czy nie ma na to szans, żeby wszyscy myślący racjonalnie, poczuli się na tym forum bezpieczni? Czy nie ma szans na "rehabilitację" tych niesłusznie zbanowanych? Ostrzeżenie dla Łotrka z tego wątku jest pierwszym, dosłownie pierwszym i jak dotąd jedynym szybkim, automatycznym i zarazem trafnym działaniem moderacji jakie pamiętam, od kiedy jestem na tym forum. Czy nie mogłoby to stać się normalnością?
Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź |
#17 -4 na 8 | Scepticus (-290 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | Czy możesz Scepticusie wyrazić w jednym zdaniu, czego chcesz w taki sposób, by to zdanie nie było "hasłem wyborczym" (dla wyjaśnienia: pustym lub płytkim sloganem)? Innymi słowy, gdzie Cię boli?Precz ze stronniczością, klanowością, stereotypem i kumoterią. Witaj życzliwości dla drugiego użytkownika. Dla mnie to jest racjonalizm, natomiast ateizm, to tylko jeden z aspektów wynikających z racjonalizmu.
Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź |
#18 7 na 7 | łowczy (90 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | Wnioski formalne mają swój tryb. Dlaczego go nie stosujesz?W wersji "Scepticus" jest tutaj dopiero od kwietnia a w wersji "Bożydar" już nie może. |
#19 4 na 6 | łowczy (90 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! |
Wnioskuję do moderacji o usunięcie z forum tego indywiduum,Do pana boga może byś napisał Scepticusie! |
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | Ja nie zajmuję się każdą decyzją, jaka zapada w ramach funkcjonowania Racjonalisty i wiele z tych decyzji zapadło bez mojego udziału. Jako jednak redaktor naczelny za wszystkie decyzje ponoszę odpowiedzialność. |
#21 2 na 2 | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | > Czy możesz Scepticusie wyrazić w jednym zdaniu, czego chcesz w taki sposób, by to zdanie nie było "hasłem wyborczym" (dla wyjaśnienia: pustym lub płytkim sloganem)? Innymi słowy, gdzie Cię boli?> Precz ze stronniczością, klanowością, stereotypem i kumoterią.> Witaj życzliwości dla drugiego użytkownika.> Dla mnie to jest racjonalizm, natomiast ateizm, to tylko jeden z aspektów wynikających z racjonalizmu.Nie udało Ci się. Nie potrzebuję haseł wyborczych. Mojego poparcia dla swoich bieżących działań nie masz. Pozdrawiam
Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój. |
#22 7 na 7 | lotrek (14275 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | > Możesz się kretynie nieskończony* od prezes PSR odpieprzyć? Warto było
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam" |
#23 6 na 6 | sztejkat (4743 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | Korzystając z okazji chciałbym podziękować założycielom portalu i tym wszystkim, którzy poświęcają lub poświęcali swój czas i pieniądze za umożliwienie mi prowadzenia tu dyskusji. Dziękuję! Wyrażę też zadowolenie z nadania portalowi formy fundacji dzięki czemu uzyskał on bardziej dojrzałą formę jak przystało na znaczące organizacje o charakterze ruchu społecznego. Mam nadzieję, że uzyskane dzięki temu środki, tak finansowe jak i ludzkie, pozwolą na utrzymanie wysokiego poziomu merytorycznego i technicznego dzięki czemu nadal będę miał okazje do inteligentnych, mam nadzieję, dyskusji. Tak trzymać! Myślę też, że dobrze byłoby utrzymać bądź nawet podkreślić rozdział PSR i fundacji. Niech portal będzie szerokim zjawiskiem społecznościowym zaś PSR niech będzie, bazującym na tak kształtowanej bazie społecznej, ramieniem - że tak powiem - aktywnym politycznie. Pozwoli to, mam nadzieję, utrzymać społeczność racjonalistów "w kupie" niezależnie od ich sympatii lub antypatii wobec PSR. Albo odwrotnie  Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka |
#24 4 na 4 | zachaj (5239 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | > Korzystając z okazji chciałbym podziękować założycielom portalu i tym wszystkim, którzy poświęcają lub poświęcali swój czas i pieniądze za umożliwienie mi prowadzenia tu dyskusji.> Dziękuję!Ja również. Dziękuję. I dziękuję za moderację wątków , za usuwanie , kneblowanie , banowanie ludzi , którzy psychicznie nie dorośli do korzystania z forum. |
#25 -3 na 9 | Scepticus (-290 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | Warto było Co było warto? Kontynuuj, jeżeli się opłaca. Pokaż wyraźniej kim jesteś. Czy potrafisz wypowiadać się na temat wątku? Jestem za wzajemną życzliwością, ale tylko w stosunku do osób, które przestrzegają powszechnie uznanych norm zachowania. Ty ich nie przestrzegasz, prowokujesz mnie i moderację, mimo otrzymanego upomnienia. Do tego jesteś hipokrytą, dlatego że oskarżasz mnie o donoszenie do moderacji, jakby donoszenie bylo złem samym w sobie, a sam popierasz bezzasadny donos na mnie. Zdecyduj się. Albo donoszenie jest złem, albo nie jest złem. A może jest tylko złem jeśli nie służy twojemu zadowoleniu?
Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź |
#26 -3 na 7 | Scepticus (-290 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | Wnioski formalne mają swój tryb.Jestem w jednej wersji. Nie jestem pełnoprawnym członkiem tego forum. Nie mogę składać formalnego wniosku, a gdybym mógł to nie wiem czy bym go złożył, bo Łotr nie kwalifikuje się na dożywotni ban. Nie traktuje też serio tego paragrafu, w którym dwóch może wywalić za przyzwoleniem moderacji. Założę się że ten paragraf nie przetrwa w tej formie roku, bo jest chory. I tak decyduje moderacja, która nie jest ślepa, więc wniosek jest zbędny. Enigmatyczny wniosek, może spowodować "legalne" usunięcie z forum osoby tylko za jej nielubienie przez 2 użytkowników, przy sprzeciwie reszty forum. Dlatego to nonsens i wrota do samowoli. Nie jestem też za trwałym wywalaniem z forum bo to nic nie daje, poza deprawacją. Jestem za radykalnym i konsekwentnym sankcjonowaniem wykroczeń. Jeżeli kogoś się usunie na tydzień albo dwa to wystarczy. Jestem za informacją ze strony moderacji. Brakuje ciągle odzewu z jej strony na zgłaszanie nadużycia.
Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź |
#27 6 na 6 | placownik (17853 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! |
> Nie wyobrażam sobie, że działania moderacji nie znajdują aprobaty w PSR, skoro czasem nawet> prywatne wypowiedzi członków PSR na tym forum, są w PSR ostro krytykowane, o czym wiem. Nie jestem członkiem PSR i dlatego moja wiedza na temat tego co jest, a co nie jest w PSR krytykowane nie dorównuje Twojej wiedzy. Mogę tylko powiedzieć, że jak na razie fakt ten ani mnie ani nikomu innemu nie przeszkadzał. Powiem więcej, nie interesuje mnie ani trochę czy moje działania znajdują w PSR aprobatę, czy też są tam przedmiotem ostrej krytyki. Forum, którego jestem moderatorem, nie jest forum PSR. Owszem, forum ma dwa działy, dział dla członków i dział dla sympatyków PSR. Ja, nie mam tam wstępu i nigdy się o taki wstęp nie ubiegałem. Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że zarówno istnienie Racjonalisty.pl jak i PSR są dla wielu środowisk coraz trudniejsze do zaakceptowania i że sporo by dały za każdy rozdźwięk wśród osób skupionych wokół Portalu i Stowarzyszenia. Prywatnie (tzn. nie jako moderator) powiem, że odnoszę wrażenie, że Twoja forumowa aktywność ma za swój główny cel właśnie wprowadzenie takiego rozdźwięku. Mam głęboką nadzieję, że Ci się to nie uda. A członkom PSR radzę (również prywatnie), aby dobrze się zastanowili nad wyborem osób, w których towarzystwie leczą swoje organizacyjne kompleksy. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli |
#28 5 na 5 | lotrek (14275 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | > Kontynuuj,Jeśli myślisz, że ja kolekcjonuje ostrzeżenia jak ty minusy...to źle myślisz. Ale warto było 
"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam" |
#29 2 na 2 | Piotrek_84 (631 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | > Jestem w jednej wersji. Nie jestem pełnoprawnym członkiem tego forum. Nie mogę składać formalnego wnioskuHihihi Zapominasz chyba, że to jest forum internetowe, a nie sąd państwowy, więc twoje "formalne" wnioski są tak formalne jak moja wypowiedź. Na forach generalnie jest tak, że właściciel forum wraz z moderatorami ustalają sobie jakiś tam regulamin, który im pasuje (nawet wzięty z kosmosu), a potem interpretują ten regulamin tak, żeby im jeszcze lepiej pasowało. A jeśli ktoś będzie narzekał, to najwyżej dostanie kopa w dupę,,, bo co im zrobi? Złoży odwołanie do Trybunału w Strasbourgu? LOL Zrozum, że moderatorzy tutaj nie będą się ściśle stosować do regulaminu forum, a nawet sami będą ten regulamin łamać, ponieważ są bezkarni. Bo co niby może im grozić za nieodpowiednie stosowanie się do regulaminu? Nic. Najwyżej odebranie statusu moderatora, w co jednak wątpię, bo przecież większość moderatorów tu obecnych to jedna wielka klika, a właściciele forum zazwyczaj stosują zasadę " przyjaźń ważniejsza od sprawiedliwości" i jeśli nawet jakiś moderator popełni coś strasznego, to i tak pozostanie to "niezauważone". Przypomina to rząd państwa totalitarnego. Też mają jakiś regulamin, ale nie są przez kogokolwiek kontrolowani, więc hulajdusza... A jeśli nagle się okaże, że trzeba ciebie wyrzucić, a nie ma odpowiedniego paragrafu,,, to paragraf wymyślą i ukradkiem dopiszą go do regulaminu specjalnie po to, żeby mieć za co ciebie wyrzucić  Jenak, nawet gdyby absolutnie nie mieli za co ciebie wyrzucić,,, to i tak cię wyrzucą za czyste nielubienie twojej osoby. I co im zrobisz? Rozpowiesz wszystkim innym użytkownikom, jacy to moderatorzy są źli, bo ciebie bez powodu wyrzucili? I co to da? Czy użytkownicy nagle się zbuntują i hurtem w proteście przeciwko bezprawiu opuszczą to forum pozostawiając pustki? Oczywiście, że nie. Bo skoro większość użytkowników ciebie (jak podejrzewam) nie lubi, no to nawet wiedząc, że zostałeś z forum bezprawnie wyrzucony, zignorują ten fakt i będą się tylko śmiać, że masz bana. A moderatorzy będą szczerzyć zęby. Każdy będzie wiedział, o co chodzi (że to nie fair), ale każdy przymknie na to oko. Ok,,, to się nagadałem... Podsumowując: Oczekiwanie sprawiedliwości po forach czy czatach internetowych jest po prostu naiwne. Pozdrawiam. P.S. Nieprawdą jest, że ludzie w życiu kierują się moralnością. Ludzie w życiu kierują się prawem. (a forum pod żadne prawo nie podlega, więc efekty wiadome...) |
#30 4 na 4 | Scorp (5381 punktów) | Odp: To forum nie jest forum PSR ! | > A członkom PSR radzę (również prywatnie), aby dobrze się zastanowili nad wyborem osób, w których towarzystwie leczą swoje organizacyjne kompleksy.Zaraz, zaraz, czy na pewno dobrze to sformułowałeś? - |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|