 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-09-2010 20:32 | Uparciuszka (20 punktów) | Sensowna akcja
4 na 4 | www.dlug.koliber.org/#podpiszPonieważ otaczają nas i przeważają bezsensowne, albo idiotyczne inicjatywy społeczne, z przyjemnością zwróciłam uwagę na porażającą w swojej oczywistości akcję. Zachęcam czytelników do poparcia, mimo że nic to nie da z wiadomych względów. Mamy przecież wybitnych własną interesownością przedstawicieli narodu w Sejmie. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Sensowna akcja | > wolny rynek to nie mityczna idea - bardzo dobrze funkcjonował dopóki politycy sę nie wtrącali do niegoBarter w społeczeństwach pierwotnych, to może i tak, ale gdzie później to o przykłady proszę, a jeszcze lepiej bajeczek tu nam nie opowiadać. To nie lekcje religii, tu nic na wiarę!
Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda. @@@ . |
#122 2 na 2 | salek (4701 punktów) | Odp: Sensowna akcja | > Barter w społeczeństwach pierwotnych, to może i tak, ale gdzie później to o przykłady proszę, a jeszcze lepiej bajeczek tu nam nie opowiadać.> To nie lekcje religii, tu nic na wiarę!Oprócz wiary w jedynie słuszną, socjaldemokratyczną, sprawiedliwą redystrybucję. |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Sensowna akcja | . > >Wielce Szanowny Panie daję Panu najświętsze słowo honoru, że redystrybucja nigdzie nie jest i nigdy nie była - nawet w socjalizmie - przymusowa.> oczywiście że jest przymusowa - np. ubezpieczenie emerytalne zarówno w pierwszym jak i drugim filarze, opieka zdrowotna - musisz mieć swojego lekarza rodzinnego, opieka socjalna itd. Władze państwo teoretycznie - gdyby całkiem zidiociały - przychody budżetowe mogą pozostawić dla siebie.Wszystkiego można odmówić: i pobierania emerytury i lekarza i opieki socjalnej. Nawet opieka psychiatryczna nie jest przymusową, a czasem szkoda.
Zidiocenie albo zdrowie - wybór należy do ciebie @@@ . |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Sensowna akcja |
> Pan sie nie martwi o katolików 2 tyś. lat sobie radzili to i teraz sobie poradzą.Nie martwię się o katolików, choć to prawie cała moja rodzina i duża część przyjaciół. Czasem martwię się trochę o ich pełnię władz umysłowych, ale to już ich problem. Zupełnie nie martwię się o pasibrzuchów w koloratkach. Na pewno dadzą sobie radę. Owieczki ostatnio ich mocno podkarmiły. Ponad miliard co roku, plus ponad 20 miliardów "zwrotów", w przeciągu 20 lat. Do tego ofiary miast i gmin, taca, posługi i inna forsa dla sług bożych. Oj zasłużyli się. Zasłużyli! Ale tak dla inteligentnych: Katolicyzm 2 tys. lat? O ilu Bogach i bożkach, których kult trwał ponad dwa tysiące już pozapominano? Co ma wspólnego ewangeliczny Jezus Chrystus z dzisiejszym Kościołem Katolickim? > >Zgodnie z praktyką Kościoła w Polsce: jak Kościół grabi to sprawiedliwe, a jak Kościół jest grabiony, to nie!> Jak pan nie umie na proste pytanie dać odpowiedzi to niech pan raczej milczy, a nie używa chybionych argumentów. Dla przypomnienia pytałem gdzie SPRAWIDLIWOŚĆ niby się mieści w pana zdaniu. NIC nie wspominałem o ekonomii i katolicyzmie.Inteligentni to wiedzą, że to Kościół Katolicki, a nie komuniści cenzurę wymyślił i Konwal korzysta z dobrych tradycji. Ale oczywiście o naszych kochanych duchownych, którzy wypaśli się na ludzkiej krzywdzie i nagrabili najwięcej, to cisza, gdyż to chrześcijańskie "święte krowy". Zgadzam się z Panem, że kler ma więcej wspólnego z ekonomem jak z ekonomią, a "sprawiedliwym" to jest tylko, gdy Kościół robi przekręty lub zaciera obrzydliwości dokonane przez swoich funkcjonariuszy. Znamy to tutaj znamy! > My tutaj czyli kto?Humaniści, ludzie nauki wolni od nauczania, czyli "wolnomyśliciele", racjonaliści i ateiści. > >A Pan, gdzie na tą religię uczęszczał? Coś słabiutko Pan przygotowany!> To pan nie tęgo przygotowany, bo nie chodzi tu o sam czyn, tylko czynienie dobra w sensie chrześcijańskim, czyli sam w sobie czyn choć pozytywnie odebrany nie musi być czynieniem dobra. Przykładem jest jałmużna - jeżeli dajemy ją na pokaz nie czynimy dobra, dopiero kiedy otworzymy się na wolę Bożą to ta jałmużna spełni swoje zadanie duchowe.> Jak pan widzi nic pan nie wie a mądruje się jak I sekretarz po Wumlu na zebraniu aktywu.WUML-u nie kończyłem, ale na piękne oczy magistra z teologii, to mi dali. Nie każdego wiedza religijna ogłupia. > O widzę że skończyły się argumenty a zaczynają inwektywy. No cóż zawsze z socjalistami tak bywa.Argumenty muszą być dobrane do interlokutora. Tak, ma Pan rację, na Pańskim poziomie już mi się skończyły. Ale do inwektyw jeszcze ogromnie mi daleko. Proszę poszukać ich u siebie. Dewotce służebnica w czymsiś przewiniła Właśnie natenczas, kiedy pacierze kończyła. Obróciwszy się przeto z gniewem do dziewczyny, Mówiąc właśnie te słowa "...i odpuść nam nasze winy, Jako my odpuszczamy", biła bez litości. Uchowaj, Panie Boże, takiej pobożności!> No chciał tylko jednej ideologi na całym świecie najlepiej pod swoim światłym przewodnictwem jako pierwszy sekretarz ludu pracującego miast i wsi. Oczywiście w ramach walki klasowej już oczyszczonego ze wszystkich reakcyjnych elementów.Argumenty muszą być dobrane do interlokutora, a na Pańskim poziomie już mi się skończyły.
Socjalizm albo pseudo-demokracja kato-neoliberalna - wybór należy do ciebie! Szkoda, że nie mam wyboru. Zdecydowanie wybrał bym socjalizm. No może nie koniecznie ten "real", wolałbym bardziej liberalno-demokratyczną jego formę, Ale nawet ten późny (znany mi) real, od "kaczyzmu" wolę. @@@ . |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Sensowna akcja | > >wolny rynek to nie mityczna idea - bardzo dobrze funkcjonował dopóki politycy sę nie wtrącali do niego> Barter w społeczeństwach pierwotnych, to może i tak, ale gdzie później to o przykłady proszę, a jeszcze lepiej bajeczek tu nam nie opowiadać.> To nie lekcje religii, tu nic na wiarę!> Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda.> @@@> .XIX wiek to chyba nie społeczeństwa pierwotne
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Sensowna akcja | > Zupełnie nie martwię się o pasibrzuchów w koloratkach. Na pewno dadzą sobie radę. Owieczki ostatnio ich mocno podkarmiły. Ponad miliard co roku, plus ponad 20 miliardów "zwrotów", w przeciągu 20 lat. Do tego ofiary miast i gmin, taca, posługi i inna forsa dla sług bożych. Oj zasłużyli się. Zasłużyli!oj pewien socjalista nie umiał policzyć i pieniążki sprzed denominacji dodał do pieniążków po denominacji - zresztą u socjalistów to normalne dlatego ekonomia w socjalizmie pierwsza sie zawaliła > Ale oczywiście o naszych kochanych duchownych, którzy wypaśli się na ludzkiej krzywdzie i nagrabili najwięcej, to cisza, gdyż to chrześcijańskie "święte krowy".No Popiełuszko się nieźle wypasł i paru innych też
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Sensowna akcja | > oj pewien socjalista nie umiał policzyć i pieniążki sprzed denominacji dodał do pieniążków po denominacji - zresztą u socjalistów to normalne dlatego ekonomia w socjalizmie pierwsza sie zawaliłaTak, z wyliczaniem poziomu grabieży u lewicowców gorzej. Sporo nie doliczył. Ci sprawniejsi w wyliczeniach mówią o 100 miliardach i około 1/4 Polski. Ja też jestem kiepski ekonom, troszkę znam się na ekonomii i wiem tylko, że poziom tej grabieży jest porażający. > No Popiełuszko się nieźle wypasł i paru innych też.Już jest błogosławiony i kasę na niego zbierać można. A co z tymi skrzywdzonymi dziećmi? Cichosza? Tak naprawdę, to dlaczego wstrzymuje się proces beatyfikacji Jana Pawła II?
Religia albo rozum - wybór należy do ciebie Wystarczy, że wierzysz i już nic nie musisz rozumieć. @@@ . |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Sensowna akcja | > >>wolny rynek to nie mityczna idea - bardzo dobrze funkcjonował dopóki politycy sę nie wtrącali do niego> >Barter w społeczeństwach pierwotnych, to może i tak, ale gdzie później to o przykłady proszę, a jeszcze lepiej bajeczek tu nam nie opowiadać.> XIX wiek to chyba nie społeczeństwa pierwotneTo nie lekcje religii, tu nic na wiarę! Gdzie w XIX wieku funkcjonował wolny rynek bez zewnętrznych ingerencji? ****************************************************** Każdy ma jakieś tam marzenia. Moim jest aby na tym portalu swoimi poglądami dzieli się ludzie, którzy zanim zaczną pisać, coś tam przeczytali, a zanim zaczną stukać w klawiaturę, coś tam sprawdzili. Ale to tylko nieziszczalne marzenie, tu każdy może klepać do woli na co mu jego rozum pozwoli. +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda. @@@ . |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Sensowna akcja | > >oj pewien socjalista nie umiał policzyć i pieniążki sprzed denominacji dodał do pieniążków po denominacji - zresztą u socjalistów to normalne dlatego ekonomia w socjalizmie pierwsza sie zawaliła> Tak, z wyliczaniem poziomu grabieży u lewicowców gorzej. Sporo nie doliczył. Ci sprawniejsi w wyliczeniach mówią o 100 miliardach i około 1/4 Polski. Ja też jestem kiepski ekonom, troszkę znam się na ekonomii i wiem tylko, że poziom tej grabieży jest porażający.Myślisz że więcej niż komuniści po 45? > >No Popiełuszko się nieźle wypasł i paru innych też.> Już jest błogosławiony i kasę na niego zbierać można. A co z tymi skrzywdzonymi dziećmi? Cichosza? Tak naprawdę, to dlaczego wstrzymuje się proces beatyfikacji Jana Pawła II?Och jak ładnie zmieniłeś temat - co tamten niewygodny był ?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Sensowna akcja | > >>>wolny rynek to nie mityczna idea - bardzo dobrze funkcjonował dopóki politycy sę nie wtrącali do niego> >>Barter w społeczeństwach pierwotnych, to może i tak, ale gdzie później to o przykłady proszę, a jeszcze lepiej bajeczek tu nam nie opowiadać.> >XIX wiek to chyba nie społeczeństwa pierwotne> To nie lekcje religii, tu nic na wiarę!> Gdzie w XIX wieku funkcjonował wolny rynek bez zewnętrznych ingerencji?Myślę że USA to dobry przykład
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|