 |
Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-01-2011 16:23 | Witold Losek (800 punktów) | Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
-3 na 5 | Jak można przeczytać TU naukowcy amerykańscy odkryli, że w związkach osób czekających z seksem do ślubu, można zauważyć większą o około 22% stabilność ich związków, osiągają oni o około 20% większą satysfakcję z ich związku. Co więcej jak piszą autorzy Cytat:"seksualna jakość" tych związków zyskiwała ocenę o 15 proc. lepszą i o 12 proc. wyżej oceniano komunikację pomiędzy partnerami.
Ponieważ na decyzje o rozpoczęciu współżycia często wpływa religia, badacze uwzględnili jej wpływ na wybory badanych ludzi. Cytat:Niezależnie od religijności, czekanie pomaga wytworzyć w związku lepsze procedury komunikacji. Te zaś pomagają poprawić stabilność oraz zadowolenie ze związku na długą metę Czyli po raz kolejny współcześni naukowcy potwierdzili coś, o czym chrześcijaństwo wiedziało od wieków.
Vitam perdidit qui nemini prodidit" | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..#181 4 na 6 | Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. |
> OK. Tylko kiedy Twoim zdaniem to zapłodnione jajo staje sie dzieckiem? W jakim momecie?
Pozdrawiam, Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon "A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec |
#182 4 na 4 | lukaszewicz (5674 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | >a św. Augustyn albo nie wypędziłby swojej partnerki i matki swojego syna, albo nie zostałby świętym  To nie wina Augustyna. To przez ten seks przedmałżeński. |
#183 3 na 3 | Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. |
> To nie wina Augustyna.> To przez ten seks przedmałżeński.Rozumiem. Miał pecha, że załapał się do tej grupy niewstrzemięźliwych, którzy radzą sobie w małżeństwie gorzej niż 20% wstrzemięźliwych 
Pozdrawiam, Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon "A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec |
#184 2 na 2 | Głąbiński (3538 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Ależ nikt nie mówi o karaniu.Jak inaczej rozumieć (obecnie usunięte) słowo "bezkarne" użyte przez ciebie w formie zarzutu? > ... Przeczytaj dokładnie odpowiedzi, a sam się przekonasz.A może jednak pomożesz mi i wskażesz przykład? > Gdyby to napradę było oprócz, to nie miałbym o co kruszyć z Tobą kopii.Znasz przypadek rozdawania prezerwatyw z pouczaniem o nieszkodliwości seksu poza związkiem osób dojrzałych i odpowiedzialnym parterstwem? > ... ogólnodostępne prezrwatywy. Które może i rozwiązują problem AIDS, ale nie rowiazują innych problemów.Jakich niby problemów nie rozwiązuje? A czy zakaz udostępniania prezerwatyw rozwiązuje te czy jakiekolwiek inne problemy?
Stach M. G. |
#185 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | Po pierwsze - aborcji jako takiej nikt nie "promuje". Promować można nowy proszek do prania. Po drugie - nie ma mowy o "legalizacji" aborcji, bo prawnie rzecz biorąc, w pewnych wypadkach aborcja jest legalna, chodzi tylko o rozszerzenie pola legalności. Chodzi też o to, by w wypadkach, gdy aborcję dopuszcza polskie prawo, mogła ona być wykonywana bez dąsów ze strony okołokościelnej, zwlekania, mnożenia biurokratycznych i nie tylko kłód pod nogami kobiet, chcących z tego prawa skorzystać. Po trzecie - owszem, trzeba skorzystać z doświadczeń innych krajów i skupić się na rzeczywistej pomocy, a zacząć należy od właściwej edukacji i upowszechnienia antykoncepcji, co jak wiadomo, w Polsce idzie jak po grudzie ( proszę, żeby nie było, że sobie zmyślam), a już powszechna edukacja to generalnie leży.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#186 4 na 4 | Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. |
> Problem polega na tym, że owe prawa, które niby to Horacy sobie "wybrał z Dekalogu", są o wiele starsze niż sam Dekalog. Imaginuj sobie Waćpan, że to właśnie twórca Dekalogu, kimkolwiek był, pozbierał stare uniwersalne normy etyczne (nie kradnij, nie zabijaj etc.), inne staranie wyselekcjonował, tak przerobił, by pasowały do tego jednego bóstwa i skompilował zestaw. To, że akurat judeochrześcijański Dekalog tu i ówdzie się zgadza z normami uniwersalnymi, nie powinno dziwić.Ciekaw jestem, czy zostaniemy zaraz oświeceni jakimś pouczającym wywodem na temat Prawa Naturalnego 
Pozdrawiam, Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon "A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec |
#187 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | |
#188 5 na 5 | Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Chrystus powiedział: "będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego".To powiedział autor Księgi Kapłańskiej (Kpł 19,18). > A Jan Paweł II powiedział kiedyś: " jeden drugiego cierpienia noście"!Rozumiem, że Jan Paweł II Wielkim Papieżem Był, ale to jest akurat lekko przekręcony cytat ze św. Pawła: Gal 6,2:Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe.
Pozdrawiam, Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon "A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec |
#189 2 na 2 | Klapaucjusz (3379 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | Witam Ponownie. Widzę że Pana przyzwyczajenia się nie zmieniły, więc i ja wracam do swoich.
Tak przy okazji czy ma Pan też link do artykułu jakichś "naukowców", którzy zachwalają zalety obcowania z księżmi pedofilami? Choć de-facto wystarczyłoby to zdanie zakończyć wyrazem "księżmi", bo obecnie ksiądz i pedofil znaczy to samo.
-10 (tylko dlatego że istnieje ograniczenie, ale obiecuję nadrobić to przy następnej okazji)
|
#190 1 na 1 | ziemiojad (338 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Ja raczej słaniałbym się ku wyjaśnieniu, że konkretne cechy osobowości ułatwiają zarówno zachowanie "czystości przedmałżeńskiej" jak i dodatnio wpływają na trwałość związku.ooo, to całkiem możliwe. Jeśli do tego uwzględnić, że seks jest silnie więziotwórczy, to rzeczywiście w badaniach lepiej powinny wypaść małżeństwa "czyste" przed ślubem. W sensie, że działanie tych cech osobowości, które pozwoliły im zbudować więź przed ślubem, dodatkowo wspomógł poślubny seks. Zostaje jeszcze pytanie jak długo w takich badaniach kontrolować staż małżeński, żeby sprawdzić czy na pewno małżeństwo jest trwałe (moi rodzice rozstali się trzy dni przed dwudziestą rocznicą ślubu; co do czystości przedmałżeńskiej - brak danych  )) |
#191 5 na 5 | i.czaplicka (5782 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | Nie twierdze, ze aborcja jest całkowicie bezpieczna. W końcu można umrzeć przy wyrywaniu zęba. Rzecz w tym, ze jest bezpieczniejsza niż kontynuowanie ciąży, która zawsze jest obciążeniem dla organizmu, i potem poród czy rozwiązanie chirurgiczne. To chyba logiczne, ze łatwiej usunąć coś wagi kilku- kilkudziesięciu gramów niż kilku kilogramów. I poki macica nie jest powiększona (głownie chodzi o naczynia- możliwość krwotoku). Czy mam Cie skierować do podręczników położnictwa? |
#192 5 na 5 | Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Jestem bardzo głęboko przekonany, że te wszystki nakazy i zakazy, nie służą tylko temu, by osiągnąć niebo, ale są pomyślane przez Nego głównie po to, by ułatwić nam życie w miejscu, gdzie się z jakiegoś powodu znaleźliśmy, czyli na ziemi.Mamy więc nową Prawdę Wiary Chrześcijańskiej: "Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu po to, by ułatwić ludziom życie na ziemi". Obawiam się, że tego przekonania nie podzieliłoby Magisterium Kościoła 
Pozdrawiam, Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon "A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec |
#193 -1 na 1 | Witold Losek (800 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > O ile mi wiadomo, Jezus nie obiecywał nikomu życia w pomyślności i dostatku na tej ziemi, ale raczej mówił o Królestwie Niebieskim (patrz Osiem Błogosławieństw).Ja nie mam wykształcenia teologicznego, i nie potrafię sypać cytatami, ale jak już pisałem, moim zdaniem życie chrześcijanina, zgodne z zasadami wiary, niekoniecznie jest łatwe i przyjemne dla niego, ono służy innym. Takie życie ułatwia życie innym. > Gdyby w chrześcijaństwie chodziło o jak najlepsze urządzenie się w życiu doczesnym, wówczas wszelka asceza nie miałaby sensu, a św. Augustyn albo nie wypędziłby swojej partnerki i matki swojego syna, albo nie zostałby świętym  Chrześcijaństwo niekogo nie namawia do ascezy. Matka Teresa z Kalkuty, zapytana kiedyś przez świeżo nawróconego milionera o to, co ma on zrobić z majątkiem, rozdać, sprzedać i wstąpić do zakonu?, odparła, że umiejętność robienia pieniędzy jest również dana mu przez Boga i żeby zajął się robieniem pieniędzy w dalszym ciągu, tworząc np. miejsca pracy i wydawał te pieniądze na zbożne cele. Pozdrawiam,
"Vitam perdidit qui nemini prodidit" |
#194 -1 na 1 | Witold Losek (800 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | > Witam Ponownie.> Widzę że Pana przyzwyczajenia się nie zmieniły, więc i ja wracam do swoich.> Tak przy okazji czy ma Pan też link do artykułu jakichś "naukowców", którzy zachwalają zalety obcowania z księżmi pedofilami?Ilość pedofilów wśród księży nie jest statystycznie większa od ilości pedofilów wśród szewców, krawców itp/ > -10 (tylko dlatego że istnieje ograniczenie, ale obiecuję nadrobić to przy następnej okazji)> Bardzo racjonalne....
"Vitam perdidit qui nemini prodidit" |
#195 3 na 3 | Kazek (15 punktów) | Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu. | >Czyli po raz kolejny współcześni naukowcy potwierdzili coś, o czym chrześcijaństwo wiedziało od >wieków.
A co ma piernik do wiatraka?.. Żydzi też od zawsze zakazywali cudzołożenia, a patrząc na ich podejście do roli kobiety można mieć podejrzenie, że nie chodziło o "komunikację pomiędzy partnerami". Podobnie i chrześcijaństwo... Nie wybiegając daleko wstecz: Moi chrześcijańscy rodzice ledwo się znali kiedy się pobierali, więc o ile czystość przedmałżeńska może wynikać z BRAKU komunikacji, to na pewno komunikacja nie wynika z czystości. To, że te dwie rzeczy występuję często razem nie oznacza, że jedna wynika z drugiej. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|