 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-02-2011 16:19 | rhotax7 (3947 punktów) | Jestem Ateistą
14 na 14 | Jestem Ateistą 100 %.Dlaczego?To bardzo proste:aby móc wypowiadać się racjonalnie na temat religii i jej składowej czyli boga należy odwołać się do nauki.Jedyną nauką interdyscyplinarną zajmującą się tym zagadnieniem jest religioznawstwo.Nauka ta w sposób jasny i rzeczowy pokazuje na setkach przykładów jak religie powstają i się zmieniają.Nauka ta także pokazuje skąd się wzieło pojęcie boga w naszej świadomości i słownictwie(to taka sama nazwa jak kamień czy ogień).Zostało wymyślone przez ludzi,wyewoluowało z wcześniejszych wierzeń animistycznych.Geneza tego pojęcia jest znana i opisana.
Dla mnie zmyślenie przez ludzi bogów i ubieranie ich przez lata w wymyślane na poczekaniu atrybuty takie jak moc stwarzania życia/wszechświata,nieśmiertelność,wszechwiedza,wszechmoc i inne wymysły jest wystarczającym dowodem na bezssensowność zastanawiania się czy istnieje i szukanie odpowiedzi jaki on jest.
Bóg został WYMYŚLONY przez ludzi od początku do końca. Zanim powstało pojęcie boga wszyscy nasi przodkowie byli nie wierzący.
Dlatego jestem 100% ateistą bo jestem świadom tego skąd się samo pojęcie boga wzieło i dostrzegam bezssensowność i irracjonalność następstw z tego wynikających(takich jak rozważania teologii i inne tego typu szariaty,katechizmy,pielgrzymki itd)
Dopuszczam rozważania na temat boga filozoficzne ale jedynie jako experymenty myślowe bez nadawania ich wynikom jakiegokolwiek cienia realizmu.
Moja psychika wolna jest od jakichkolwiek rozterek.
Polecam 100% ateizm bo to jest prawdziwa wolność.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..| rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Jak wchodzisz między niewiernych to pisz jak i oni. A z mózgiem to się nie przeciążam bóg podsuwa mi słowa jak i Tobie. A potem będzie nas za nie sądził taki z niego żartowniś. |
#152 2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | > Jak wchodzisz między niewiernych to pisz jak i oni. Znaczy się Ty umiesz pisać poprawnie, używać tego i owego z zakresu ortografii, tylko przystosowałeś się do poziomu pisowni na tym forum? Cholera. Szlag by tych racjonalistów nieuków. > A z mózgiem to się nie przeciążam bóg podsuwa mi słowa jak i Tobie. Mnie mój bóg podsuwa krzesło jak siadam z nim do stołu. Słowa sama sobie biorę z karty dań. > A potem będzie nas za nie sądził taki z niego żartowniś. Jak zacznie sądzić, to ja będę prowadziła buchalterię. Znaczy będę zapisywała, ilu wierzących dostało się do Królestwa Niebieskiego, a ilu tych racjonalistów nieuków. Jak wyjdzie, że tych Twoich będzie więcej, to dam Ci plusa. Wszystkich papieży już dzisiaj zapisuję po Twojej stronie.
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger. |
| rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | > Znaczy się Ty umiesz pisać poprawnie, używać tego i owego z zakresu ortografii, tylko >przystosowałeś się do poziomu pisowni na tym forum? Cholera. Szlag by tych >racjonalistów nieuków.Kiedyś znałem na 5. Ale przez lata nie używałem -język sieci i sms nie wymaga konwenansów. Następuje ewolucja pisowni / dewolucja raczej. Dzięki za papieży są nieomylni więc pewnie i ja mam rację. Kultura masowa wśród młodzieży i tak zdominuje pisownię populacji-oni zaraz dorosną. |
#154 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | > Kiedyś znałem na 5. Ale przez lata nie używałem -język sieci i sms nie wymaga konwenansów. Następuje ewolucja pisowni / dewolucja raczej. Dzięki za papieży są nieomylni więc pewnie i ja mam rację. Kultura masowa wśród młodzieży i tak zdominuje pisownię populacji-oni zaraz dorosną. A rób sobie i pisz jak chcesz. Co mnie to w sumie obchodzi. Jesteś już duży i sam decydujesz, czy wolisz pisać niechlujnie czy porządnie. Jedno Ci tylko jeszcze powiem. Posty piszesz dosyć ciekawe, ale czytanie ich bez na przykład przecinków i kropek, to droga przez mękę. Tu ludzie zwracają uwagę na takie rzeczy, bo mają gdzieś "kulturę masową" i pisanie "jak leci". No ale jak już mówiłam, Twój wybór.
"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger. |
| rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | > Jedno Ci tylko jeszcze powiem. Posty piszesz dosyć ciekawe, ale czytanie ich bez na przykład przecinków i kropek, to droga przez mękę. Tu ludzie zwracają uwagę na takie rzeczy, bo mają gdzieś "kulturę masową" i pisanie "jak leci". No ale jak już mówiłam, Twój wybór.Staram się pisać ciekawie i przede wszystkim zgodnie z mymi myślami. Właśnie muszę popracować nad interpunkcją- wtedy będę miał więcej czytelników i rozmówców. Jeszcze raz dziękuję za pozytywną ocenę mych wypowiedzi i będę się jeszcze bardziej starał. |
| elkamill (5 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Dziękuję zajrzę na pewno. |
Złotek (867 punktów) (zablokowany) | Odp: Jestem Ateistą | > Z nauki tej płyną wnioski takie jak przedstawiłem a nawet piszą o tym w książkach z tego zakresu.> Sięgnij po jakąś książkę z opisaną genezą Bogów od początku do końca.Dobrze, z pewnością sięgnę w swoim czasie, póki co... czas... Ale czy mógłbyś podać jakiś argument mówiący, że Boga nie ma w 100%? Bo rozumiem Pana Bogusławskiego który mówi o sobie jako 99% ateiście, bo rozsądnie przyznaje tym, że w 100% wykluczyć istnienia Boga nie można. |
| Vytautas (4394 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | > Moim zdaniem, etymologia tego określenia - dosłownie "bez wiary w boga" - pasuje do Twojej postawy. Czy przypadkiem do uważania się za ateistę nie zniechęciła Cię wielowiekowa propaganda religijna, która ateizm uważa za antyteizm? Ano, właśnie. Ateista, czyli bezbożnik nie może być antyteistą, czyli przeciwnikiem bogów (Boga), jako że aby być przeciwnikiem czegoś, lub kogoś, należy uważać, że ów antagonista istnieje. Niewierzący, bez wiary, to chyba "adoks", albo "anepisteusz". |
#159 1 na 1 | rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Lem S. pisał kiedyś, dla dowcipu zapewne, że anty-ateista to taki twór, który je mięsko w piątki specjalnie by zrobić na złość temu w którego nie wierzy. |
#160 3 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Nie można być ateistą tzw. 100% rozumianym jako pogląd pewny, że boga nie ma i być jednocześnie racjonalistą. Takie postawy są sprzeczne. Racjonalista nie może być niczego pewny, to ograniczenie. Chyba, że te 100% rozumiemy jako pogląd najbardziej prawdopodobny przy aktualnym stanie wiedzy (czyli prawie pewność - no tak na 99% - jak Dawkins czy Bogusławski). Nic tutaj nie pomoże religioznawstwo, bo może utwierdzić w przekonaniu, ale 100% pewności nie da, bo to że pojęcie boga zostało wymyślone przez ludzi, nie dowodzi że boga nie ma. Był kiedyś sobie taki Demokryt, truł "głupoty" o atomach, i co?
Co wolność, ma wspólnego z ateizmem? Nie ma "prawdziwej" wolności. Wolność to stan umysłu, nie da Ci jej ateizm, teizm, i co tam jeszcze chcesz. Poza tym, te 100% jest ograniczeniem, a nie wolnością. Być pewnym, znaczy przestać dociekać. Chyba że chodzi Ci o to czego religia zabrania, no to wtedy mniej więcej tak.
pozdrawiam
|
| rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Udzielił Pan sam sobie trafnych odpowiedzi, domyślając się mych intencji. Do religioznawstwa dochodzi jeszcze fizyka, przecząca wszechwiedzy, znajomości przyszłości i wszechmocy,nieśmiertelności ale tych tematów tutaj nie poruszałem. Prawa fizyki są mniej znane niż historia religii. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji w przyszłych wątkach. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | > To doczytaj na jakim poziomie materia zachowuje się falowo.> Elektron to kulka o promieniu 2,817 940 2894 x 10-15 m.> Jak najbardziej materialna.Nawet ma masę.> Jeśli przestaniesz wierzyć w grawitację to nigdzie nie odlecisz.> Ale jak przestaniesz to zadzwoń na pierwszy lepszy wydział fizyki i sprawdż ich reakcję na takie oświadczenie.> Udowodnić Ci może istnienie grawitacji na przykład 10 kilogramów lodu w postaci bryły zrobionego z wody święconej przez biblie filtrowanej.Podrzuć ten blok lodu wysoko i spuść go na czyste podłoże.Jeśli spadnie i się potłucze to będziesz miał dużo lodu do drinków na imprezy w poście i ramadanie.No i dowód istnienia tajemniczej siły.spadnie bo go nic nie podtrzymuje a nie jakś mitologiczna grawitacja tu działa, widzę że wszystko na wiarę bierzecie
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | > Wyprzedza religię w błędach i pomyłkach???> Może załóż wątek na ten temat i skonfrontuj swoje poglądy z opinią innych.> Nie bój się skoro jesteś przekonany o Swoim sposobie widzenia świata i obawach.> "Bóg z nami , któż przeciwko nam?" - czego mam sie bać??
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | Kasuj niepotrzebne wypowiedzi przedmówców.Pozdrawiam
Ginosaji - nowa ikona popkultury. Z łyżeczką! |
#165 1 na 1 | rhotax7 (3947 punktów) | Odp: Jestem Ateistą | > spadnie bo go nic nie podtrzymuje a nie jakś mitologiczna grawitacja tu działa, widzę >że wszystko na wiarę bierzecieJesteś niemożliwy pierwszy raz w życiu widzę takie zdanie. Nawet nie wiedziałem że ktoś może poddawać w wątpliwość istnienie grawitacji. Opublikuj swoje przemyślenia - masz szansę na Nobla. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|