 |
Kozetka skruszonego wyborcy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-06-2011 20:48 | Joanna Rutkowska (2844 punktów) | Kozetka skruszonego wyborcy
7 na 9 | Zbliżają się wybory, co wieczór z nagrzanych telewizorów łypią paplające głowy, premier grał już w piłkę z bachorami, postPiS-owski minister spraw zagranicznych chla węgierskie wino i wysyła donosy do Watykanu, przewodniczącego sld olał lud góralski, prezes pis-u nazwał Gierka patriotą. Będzie jeszcze gorzej - Grzesiek zacznie blipować, Donek udawać, że nie straszy PiS-em, całe towarzystwo rozpocznie wyścigi do babć z warzywniaków.
Im bliżej 30-tki człowiek dziadzieje i nie wie, na kogo głosować, bajki o "wspólnym korycie" kliki z Wiejskiej zaczynają przybierać kształty rzeczywistości. Na kogo głosować ma wahający się lewak z zapędami w kierunku państwa neutralnego, zde-martyrologizowanego. Na te mordy-ty-moje patrzeć się już nie da. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..| DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy |
> Na kogo głosować ma wahający się lewak z zapędami w kierunku państwa neutralnego,> zde-martyrologizowanego.Też mnie to chwilkami dręczy. > Na te mordy-ty-moje patrzeć się już nie da.Może by tak spojrzeć na mordy-ty-nie-moje? Tylko które to są ... Pozdrawiam  |
#2 2 na 4 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | Nie wiem. Ja od dawna nie głosuję w ogóle. Zdaję sobie sprawę z tego, że moja postawa jest niedojrzała i niedemokratyczna ale nauczyłem się z tym żyć a z robieniem czegoś, w czym sensu nie dostrzegam, chyba bym nie potrafił.
Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch |
#3 3 na 3 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | > prezes pis-u nazwał Gierka patriotą. - To mnie właśnie zaciekawiło. jakoś nikt mądry w TV nie potrafił skojarzyć ewidentnych faktów. Prezesunio obchodzi rocznicę wydarzeń w Radomiu jak na prawdziwego patriotę przystało,jednocześnie nazywa patriotą Gierka, który wygrażał "tym bandytom z Radomia" (o robotników chodziło oczywiście). Fajnie to pogodził...
"Religia jest dla ludzi bez rozumu" - Józef Piłsudski |
#4 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | >Zbliżają się wybory,
Gdy ostatnio pytałem o ambicje narodowe i co można zrobić, ludzie odpowiadali... ...zostawcie mnie w spokoju tak mi dobrze. |
#5 2 na 2 | AdamGr (3037 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy |
> Na kogo głosować ma wahający się lewak z zapędami w kierunku państwa neutralnego,> zde-martyrologizowanego.Prawdę powiedziawszy to jakie dzisiejszy lewak ma poglądy? Kto to jest ? Byli aparatczykowie PZPR poglady mieli dewizowe, stara ekipa Kuronia i reszty z podziemia była lewicowa, socjalistyczna dokladnie. A dzisiaj ? SLD to nie jest lewica, takie nie wiadomo co, chyba że powiedziec prawicowa lewica  |
#6 1 na 3 | Joanna Rutkowska (2844 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | > Ja od dawna nie głosuję w ogóle. Zdaję sobie sprawę z tego, że moja postawa jest niedojrzała i niedemokratyczna ale nauczyłem się z tym żyć (...)Wg mnie niedojrzała może być postawa biadolenia na rząd/władze lokalne w przypadku programowego unikania wyborów; ale przyjmowanie biernej postawy wobec głosowań nie jest niedemokratyczne, przecież w tym systemie masz możliwość, a nie obowiązek wyboru władz. To niby oczywiste, ale proszę zobaczyć, jak łatwo propaganda wtłacza nam myślowe kalki (przed każdymi wyborami są akcje agitujące za łażeniem do urn), demokratyczne więc jest: udział w wyborach, wspieranie wszelkiej różnorodności. Skoro to ostatnie, to wyborczych olewusków też. Zresztą ostatnio łażę do lokalu wyborczego, żeby poskreślać i połechtać dumę zwracaniem uwagi, że krzyż wisi, ale im to też od 10 lat wisi. :D
Nie jestem lewakiem, nie jestem liberałem. Lubię żyć i szukam rozwiązań. MT |
#7 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | > przecież w tym systemie masz możliwość, a nie obowiązek wyboru władz.To prawda ale w tym systemie mogę też być przeciwnikiem demokracji a to niedemokratyczne jest na pewno. Nie wszystko, co jest w systemie dozwolone działa na korzyść tego systemu. > To niby oczywiste, ale proszę zobaczyć, jak łatwo propaganda wtłacza nam myślowe kalki (przed każdymi wyborami są akcje agitujące za łażeniem do urn), demokratyczne więc jest: udział w wyborach, wspieranie wszelkiej różnorodności.W teorii wygląda to nienagannie. Szkoda, że w praktyce nie jest tak różowo. Może przy odrobinie wysiłku znalazłbym polityków, których program by mnie zadowolił. Niestety to jest wciąż tylko program a program, to coś takiego czym można sobie tyłek podcierać latami. Obojętne jest mi która partia i jakim programem będzie się podcierała. > Zresztą ostatnio łażę do lokalu wyborczego, żeby poskreślać i połechtać dumę zwracaniem uwagi, że krzyż wisi, ale im to też od 10 lat wisi.> :DDobre 
Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch |
| Joanna Rutkowska (2844 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | > >Prezesunio obchodzi rocznicę wydarzeń w Radomiu jak na prawdziwego patriotę przystało,jednocześnie nazywa patriotą Gierka, który wygrażał "tym bandytom z Radomia"Zaznaczałam raczej postawę Kaczyńskiego, w ostatnich wyborach prezydenckich, w Szczecinie (dobry wynik Napieralskiego) zadeklarował, że "postkomunistów" zamieni na "lewicę" a Józefa Oleksego nazywał będzie "politykiem lewicowym" (to w Radomiu). Może to jakaś tam próba zawalczenia o procenciny wyborców lewicy; tak jak wysyłanie not do Watykanu??
Nie jestem lewakiem, nie jestem liberałem. Lubię żyć i szukam rozwiązań. MT |
| AdamGr (3037 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | A skąd u ciebie takie poczucie winy ? Świadome niezagłosowanie jest tożsame ze świadomym zagłosowaniem. To w pełni dojrzała postawa korzystająca z zasad demokracji. |
| -jad- (18783 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | > A skąd u ciebie takie poczucie winy ?Jakie poczucie winy? To była ironia  > Świadome niezagłosowanie jest tożsame ze świadomym zagłosowaniem.> To w pełni dojrzała postawa korzystająca z zasad demokracji.Też tak uważam. Jednak przedwyborcza propaganda, o której wspomniała Joanna, próbuje wmówić mi, że jest inaczej. Vide wczorajsze hasło "kto nie głosuje, ten jest mięczakiem". Co gorsza, propaganda ta odnosi jakiś skutek. Modnie jest uważać, że głosowanie, to elementarny obowiązek każdego obywatela. Znam ludzi, którzy przyjmują to sobie do serca i idą na wybory podczas gdy o polityce, gospodarce, i w ogóle o niczym nie mają bladego pojęcia. Mogą być idiotami ale w żadnym razie mięczakami. Co więcej, postawa taka jak moja jest według nich nieodpowiedzialna i szkodliwa  Stąd ta ironia.
Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch |
#11 1 na 1 | AdamGr (3037 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | To wmawianie w tonie agresywnym (antypatriotyzm, mięczactwo itp itd) ma tradycje przynajmniej 12 lat, czyli przynajmniej 3 kadencje. A pieprza takie farmazony ludzie którzy kompletnie nie mają pojęcia na czym polega to o czym własnie mówimy, łącznie z demokracją. Co więcej potrafia sie podpierac wywalczona wolnością zmuszajac innych do głosowania  |
#12 1 na 1 | Jajcenty (82 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | > Nie wiem. Ja od dawna nie głosuję w ogóle. Zdaję sobie sprawę z tego, że moja postawa jest niedojrzała i niedemokratyczna ale nauczyłem się z tym żyć a z robieniem czegoś, w czym sensu nie dostrzegam, chyba bym nie potrafił.Ależ nie! To bardzo rozsądna i dojrzała postawa. Ja również oszczędzam sporo czasu na nie chodzeniu do urn. Jako osoba niezbyt wyrobiona politycznie wprowadzałbym jedynie szum do wyniku wyborów. Niech decydują mądrzejsi, bardziej świadomi i Ci co mają wybór. Ja niestety mam pamięć i z pobieżnej analizy zachowanych w niej zapisów wynika, że nie bardzo jest na kogo głosować. Zagłosujesz na lewicę to podatki obniżą. Zaufasz liberałom, to je podniosą i jescze Ci emeryturę skroją. Właściwie dobrą taktyką jest analiza obietnic wyborczych i glosowanie na te, które najmniej Ci odpowiadają. Nie można przewidzieć co nasz faworyt zrobi ale z 90% skutecznością można przewidzieć czego NIE zrobi - nie zrealizuje obietnic wyborczych. p.s. ten Wuch to mechaniczny przyjaciel z Lema? Jakoś nie kojarzę cytatu... |
#13 2 na 2 | Joanna Rutkowska (2844 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | > Prawdę powiedziawszy to jakie dzisiejszy lewak ma poglądy? Kto to jest ?> Byli aparatczykowie PZPR poglady mieli dewizowe, stara ekipa Kuronia i reszty z podziemia była lewicowa, socjalistyczna dokladnie.> SLD to nie jest lewica, takie nie wiadomo co, chyba że powiedziec prawicowa lewica  Przyznam z biciem, że mam za sobą kilka lat działalności w młodzieżówce "prawicowej lewicy" i nie oddałabym tego doświadczenia za żadne, kto działał w organizacji politycznej ten wie, że to idealna szkoła życia - ze zdwojoną siłą obserwujesz albo uczestniczysz w relacjach interpersonalnych modelowych dla wielu grup społecznych - robocie organizacyjnej, podziale pracy, próbie sił, wpływów, konfliktach. Nie wiem, czy da się stworzyć typ idealny lewaka, czyli w potocznym języku internautów, każdego, kto jest na lewo od PiS-u. Mogę pisać na podstawie własnych doświadczeń, ale bez brońboże ambicji socjologicznych uogólnień. Do tej pory głosuję na SLD z powodów dla wytrawnych komentatorów życia politycznego uważanych za drugo- i trzeciorzędne - emocjonalnych: rodzinno-sentymentalnych (tradycje) oraz racjonalno-światopoglądowych - społeczne zaangażowanie ateizmu i liberalizm obyczajowy z dążeniem do symbolicznego i praktycznego włączenia przez państwo. Chyba powoli nudzi mi się czekanie na konkretne działania, poza deklaracjami, ugrupowania parlamentarnego. Więc coż... coż począć ma taka sierocina.
Nie jestem lewakiem, nie jestem liberałem. Lubię żyć i szukam rozwiązań. MT |
#14 1 na 1 | AdamGr (3037 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | Ja się dziwie że po tylu latach masz jakies nadzieje na spełenienie tych trzeciorzędnych obietnic. W jakimś wykładzie przy okazji usłyszałem taką tezę z ust profesora socjologii (bodajże) iz polskie społeczeństwo w swojej podstawie (w większosci) jest prawicowe. Czyli jesteśmy prawicowi wręcz biologicznie. I coś w tym jest, wszak 3/4 sceny partyjenej w Polsce jest de facto prawicowa z różnymi odcieniami. Nawet ci lewicowi deklarowani też maja umocowanie w tej tradycji i to "przesiąka". Równiez dowodem na to jest fakt kompletnej porażki systemu represji socjalistycznych z tresowaniem, coś co się udało w Czechosłowacji, NRD, ZSRR... Czyli społeczeństwo musi miec określoną podatnosc mentalną na pewne działania i ich skutecznośc. Co oznacza że to na co czekasz i masz nadzieje nie spełni się raczej w najbliższej 20-latce. I nie tylko z powodów mentalnych. |
#15 1 na 1 | Jajcenty (82 punktów) | Odp: Kozetka skruszonego wyborcy | >Im bliżej 30-tki człowiek dziadzieje i nie wie, na kogo głosować, bajki o "wspólnym korycie" kliki >z Wiejskiej zaczynają przybierać kształty rzeczywistości.
Nie dziadzieje (do tego jeszcze jakieś 20 lat) tylko zaczyna dźwigać i odczuwać ciężar państwa. Często w tym momencie dochodzi do rewizji poglądów na gospodarkę i politykę. |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|