 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-08-2011 13:31 | diogenes (42753 punktów) | Polski garb
10 na 10 | Cytat:Polacy należą do najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Gorzej mają tylko Koreańczycy ... biznes.one(*)cy,18563,4831633,1,prasa-detalJeśli uwzględnić rozmiar polskiej nędzy: Cytat:Prawie 5 milionów Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Prawie 7,7 mln mieszka w rodzinach, które na swoje wydatki mają mniej niż wynosi tzw. ustawowa granica ubóstwa. Aż 23 miliony Polaków musi przeżyć miesiąc za sumę mniejszą od minimum socjalnego. Te przerażające dane przedstawił Główny Urząd Statystyczny. www.bankie(*)/print.html?article_id=1254097to nasza praca staje się paradoksem. Co jest grane? Pracujemy nieefektywnie? Udajemy, że pracujemy? Ktoś okrada nas z harówy? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#31 1 na 1 | perun (8610 punktów) | Odp: Polski garb |
> Podobnie można by transportować całe naczepy - podjeżdżasz, przekładają naczepę, ciągnik wraca do bazy, a w miejscu docelowym przyjeżdża inny ciągnik i odbiera naczepę, bez rozładunków i załadunków.> Tak dzieje się np; w Austrii , Szwajcarii . Tranzyt jest w ten sposób zorganizowany .. choć nie jest zbyt popularny ... znowu idzie o szybkość . Ale już np; w Niemczech taki transport jest równie popularny jak w PL. Co do szybkich pociągów w Chinach ... transport taki dotyczy ludzi ..ale nie towarów . Ale zgadza się , że można to wszystko lepiej zorganizować . NP; kontenery z portu Północnego mogą jechać do Cieszyna koleją a nie samochodami...tylko trzeba zmodernizować jedna z ... 65 ? spółek kolejowych  Swoją drogą ten gość który wpadł na pomysł podzielenia PKP na kilkadziesiąt spółek z kiludziesięcioma zarządami itd powinien dostać Nobla ...za głupote  |
#32 2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Polski garb |
>Co jest grane? Ponad 2 miliony zdolnych do pracy wyemigrowało. Około 2 milionów jest bezrobotnych. Nie pamiętam już ile milionów jest rencistów i emerytów, ale pewnie około 10. To ta reszta co została musi pracować.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
#33 1 na 1 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Polski garb | >Co jest grane? >Pracujemy nieefektywnie? Udajemy, że pracujemy? Ktoś okrada nas z harówy?
-Trochę wszystkiego. Aż dziw, że coraz więcej samochodów na ulicach i coraz więcej grubasów.
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein |
#34 1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Polski garb | > -Trochę wszystkiego. Aż dziw, że coraz więcej samochodów na ulicach i coraz więcej grubasów.Współcześnie otyłość nie ma wiele wspólnego z zamożnością... |
#35 1 na 1 | Ania... (14138 punktów) | Odp: Polski garb | > Swoją drogą ten gość który wpadł na pomysł podzielenia PKP na kilkadziesiąt spółek z kiludziesięcioma zarządami itd powinien dostać Nobla ...za głupote  Ogólnie wydaje mi się że to nasze zaniedbanie. Tyle mówi się o ekologicznych samochodach, a w gruncie rzeczy kolej jest badziej ekologiczna... |
| perun (8610 punktów) | Odp: Polski garb |
> Współcześnie otyłość nie ma wiele wspólnego z zamożnością...Może w Europie i Ameryce ...w Somali juz jednak chyba ma  |
#37 1 na 1 | perun (8610 punktów) | Odp: Polski garb |
> Ogólnie wydaje mi się że to nasze zaniedbanie.> Tyle mówi się o ekologicznych samochodach, a w gruncie rzeczy kolej jest badziej ekologiczna........ i bardziej bezpieczna . |
| Ania... (14138 punktów) | Odp: Polski garb | > >Ogólnie wydaje mi się że to nasze zaniedbanie.> >Tyle mówi się o ekologicznych samochodach, a w gruncie rzeczy kolej jest badziej ekologiczna...> ..... i bardziej bezpieczna .:D Szczególnie o tym myślę, kiedy jadę w kierunku Wrocławia A4, a od Gliwic są tylko dwa pasy, niekiedy oba zajęte Tirami, i te osobówki próbujące wyrobić się w czasie podróży... koszmar. |
#39 2 na 2 KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Polski garb | > >-Trochę wszystkiego. Aż dziw, że coraz więcej samochodów na ulicach i coraz więcej grubasów.> Współcześnie otyłość nie ma wiele wspólnego z zamożnością...-Wiedziałem, że ktoś to może zarzucić, ale patrząc na tych naprawdę głodnych w Afryce jest to jednak zależność podstawowa. Potem ruch, tryb życia i skłonności genetyczne. Nie widzę specjalnie otyłych np. wśród górników.
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein |
#40 2 na 2 | Ania... (14138 punktów) | Odp: Polski garb | > >>-Trochę wszystkiego. Aż dziw, że coraz więcej samochodów na ulicach i coraz więcej grubasów.> >Współcześnie otyłość nie ma wiele wspólnego z zamożnością...> -Wiedziałem, że ktoś to może zarzucić, ale patrząc na tych naprawdę głodnych w Afryce jest to jednak zależność podstawowa. Potem ruch, tryb życia i skłonności genetyczne. Nie widzę specjalnie otyłych np. wśród górników.Zgadzam się,ale... A emerytowani mogą być?? Oczywiście, że istnieje zależność, do pewnego poziomu. Czyli jadąc od skrajnej nędzy, mamy zależność. Po zaspokojeniu potrzeb żywieniowych, zależność staje się bardziej złożona, bierzemy pod uwagę wymienione czynniki. Nie każdy "zamożny" je tyle, ile zdoła zdobyć, nie każdy "zamożny" siedzi w fotelu. "Zamożność" w tym kontekście oznacza po prostu posiadanie więcej jedzenia, niż jest nam potrzebne, a nie stan konta w banku. |
#41 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Polski garb | > >Tyle mówi się o ekologicznych samochodach, a w gruncie rzeczy kolej jest badziej ekologiczna...> ..... i bardziej bezpieczna .Siedząc w przedziale wagonu człowiek nie trzyma kierownicy, pozbawiony jest wpływu na rzeczywistość. Jazda koleją żelazną jest czymś biernym (bardziej jesteś wieziony, niż jedziesz), czymś wbrew mentalności współczesnego człowieka, czymś, co ogranicza. Argumenty ekonomiczne, ekologiczne czy związane z bezpieczeństwem schodzą na drugi plan. Kiwa się przy nich głową, po czym wsiada do Opla lub Toyoty i rusza przed siebie będąc panem sytuacji.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
KORIUS (14106 punktów) (zablokowany) | Odp: Polski garb | > >-Wiedziałem, że ktoś to może zarzucić, ale patrząc na tych naprawdę głodnych w Afryce jest to jednak zależność podstawowa. Potem ruch, tryb życia i skłonności genetyczne. Nie widzę specjalnie otyłych np. wśród górników.> Zgadzam się,ale...> A emerytowani mogą być??-Nawet są, przestają się tyle ruszać, więcej siedzą i...piją, to naturalne. > Oczywiście, że istnieje zależność, do pewnego poziomu.> Czyli jadąc od skrajnej nędzy, mamy zależność. Po zaspokojeniu potrzeb żywieniowych, zależność staje się bardziej złożona, bierzemy pod uwagę wymienione czynniki. Nie każdy "zamożny" je tyle, ile zdoła zdobyć, nie każdy "zamożny" siedzi w fotelu. "Zamożność" w tym kontekście oznacza po prostu posiadanie więcej jedzenia, niż jest nam potrzebne, a nie stan konta w banku.-Tak. Wielu wszystko przejada, a zamożnych stać na lepsze "rozrywki" i lepsze jedzenie. Jednak gdy mówimy o prawdziwej nędzy automatycznie widzimy chudych ludzi, niedożywione dzieci, a tych jakby coraz mniej.
"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein |
#43 1 na 1 | Ania... (14138 punktów) | Odp: Polski garb | > -Tak. Wielu wszystko przejada, a zamożnych stać na lepsze "rozrywki" i lepsze jedzenie. Jednak gdy mówimy o prawdziwej nędzy automatycznie widzimy chudych ludzi, niedożywione dzieci, a tych jakby coraz mniej.I chwała bogu urojonemu  |
#44 1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Polski garb | |
#45 2 na 2 | Ania... (14138 punktów) | Odp: Polski garb | > Biedni są grubsi od bogatych, to kwestia śmieciowego jedzenia tuczącego:> wiadomosci(*)atych,1,4785804,wiadomosc.htmlProblem jest bardziej złożony. Populacje, które nie wiedzą, kiedy będą jadły po raz kolejny, nie wstrzymują się, objadają się "na zapas". Ten mechanizm może nasilać się w poczuciu zagrożenia, a słabnąć u osób nigdy nie martwiących się o to, czy jutro będą miały co jeść. Taki przykład. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|