Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polski garb

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-08-2011 13:31diogenes (42753 punktów)Polski garb
Ocena 10 na 10
Cytat:
Polacy należą do najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Gorzej mają tylko Koreańczycy ...


biznes.one(*)cy,18563,4831633,1,prasa-detal

Jeśli uwzględnić rozmiar polskiej nędzy:

Cytat:
Prawie 5 milionów Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Prawie 7,7 mln mieszka w rodzinach, które na swoje wydatki mają mniej niż wynosi tzw. ustawowa granica ubóstwa. Aż 23 miliony Polaków musi przeżyć miesiąc za sumę mniejszą od minimum socjalnego. Te przerażające dane przedstawił Główny Urząd Statystyczny.


www.bankie(*)/print.html?article_id=1254097

to nasza praca staje się paradoksem.

Co jest grane?

Pracujemy nieefektywnie? Udajemy, że pracujemy? Ktoś okrada nas z harówy?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
#31
27-08-2011 21:42
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)Odp: Polski garb
W odpowiedzi Ania...

>Podobnie można by transportować całe naczepy - podjeżdżasz, przekładają naczepę, ciągnik wraca do bazy, a w miejscu docelowym przyjeżdża inny ciągnik i odbiera naczepę, bez rozładunków i załadunków.

>
Tak dzieje się np; w Austrii , Szwajcarii . Tranzyt jest w ten sposób zorganizowany .. choć nie jest zbyt popularny ... znowu idzie o szybkość . Ale już np; w Niemczech taki transport jest równie popularny jak w PL.
Co do szybkich pociągów w Chinach ... transport taki dotyczy ludzi ..ale nie towarów .
Ale zgadza się , że można to wszystko lepiej zorganizować . NP; kontenery z portu Północnego mogą jechać do Cieszyna koleją a nie samochodami...tylko trzeba zmodernizować jedna z ... 65 ? spółek kolejowych
Swoją drogą ten gość który wpadł na pomysł podzielenia PKP na kilkadziesiąt spółek z kiludziesięcioma zarządami itd powinien dostać Nobla ...za głupote

#32
27-08-2011 21:51
 Ocena 2 na 2
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polski garb

>Co jest grane?
Ponad 2 miliony zdolnych do pracy wyemigrowało.
Około 2 milionów jest bezrobotnych.
Nie pamiętam już ile milionów jest rencistów i emerytów, ale pewnie około 10.
To ta reszta co została musi pracować.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.

#33
27-08-2011 21:58
 Ocena 1 na 1
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polski garb
>Co jest grane?
>Pracujemy nieefektywnie? Udajemy, że pracujemy? Ktoś okrada nas z harówy?

-Trochę wszystkiego. Aż dziw, że coraz więcej samochodów na ulicach i coraz więcej grubasów.

"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein

#34
27-08-2011 22:11
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: Polski garb
W odpowiedzi KORIUS
>-Trochę wszystkiego. Aż dziw, że coraz więcej samochodów na ulicach i coraz więcej grubasów.

Współcześnie otyłość nie ma wiele wspólnego z zamożnością...

#35
27-08-2011 22:20
 Ocena 1 na 1
Ania... (14138 punktów)Odp: Polski garb
W odpowiedzi perun
>Swoją drogą ten gość który wpadł na pomysł podzielenia PKP na kilkadziesiąt spółek z kiludziesięcioma zarządami itd powinien dostać Nobla ...za głupote
Ogólnie wydaje mi się że to nasze zaniedbanie.
Tyle mówi się o ekologicznych samochodach, a w gruncie rzeczy kolej jest badziej ekologiczna...

perun (8610 punktów)Odp: Polski garb
W odpowiedzi Mariusz Agnosiewicz

>Współcześnie otyłość nie ma wiele wspólnego z zamożnością...
Może w Europie i Ameryce ...w Somali juz jednak chyba ma

#37
27-08-2011 22:26
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)Odp: Polski garb
W odpowiedzi Ania...

>Ogólnie wydaje mi się że to nasze zaniedbanie.
>Tyle mówi się o ekologicznych samochodach, a w gruncie rzeczy kolej jest badziej ekologiczna...
..... i bardziej bezpieczna .

Ania... (14138 punktów)Odp: Polski garb
W odpowiedzi perun
>>Ogólnie wydaje mi się że to nasze zaniedbanie.
>>Tyle mówi się o ekologicznych samochodach, a w gruncie rzeczy kolej jest badziej ekologiczna...
>..... i bardziej bezpieczna .
:D
Szczególnie o tym myślę, kiedy jadę w kierunku Wrocławia A4, a od Gliwic są tylko dwa pasy, niekiedy oba zajęte Tirami, i te osobówki próbujące wyrobić się w czasie podróży... koszmar.

#39
27-08-2011 22:33
 Ocena 2 na 2
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polski garb
W odpowiedzi Mariusz Agnosiewicz
>>-Trochę wszystkiego. Aż dziw, że coraz więcej samochodów na ulicach i coraz więcej grubasów.
>Współcześnie otyłość nie ma wiele wspólnego z zamożnością...

-Wiedziałem, że ktoś to może zarzucić, ale patrząc na tych naprawdę głodnych w Afryce jest to jednak zależność podstawowa. Potem ruch, tryb życia i skłonności genetyczne. Nie widzę specjalnie otyłych np. wśród górników.


"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein

#40
27-08-2011 22:39
 Ocena 2 na 2
Ania... (14138 punktów)Odp: Polski garb
W odpowiedzi KORIUS
>>>-Trochę wszystkiego. Aż dziw, że coraz więcej samochodów na ulicach i coraz więcej grubasów.
>>Współcześnie otyłość nie ma wiele wspólnego z zamożnością...
>-Wiedziałem, że ktoś to może zarzucić, ale patrząc na tych naprawdę głodnych w Afryce jest to jednak zależność podstawowa. Potem ruch, tryb życia i skłonności genetyczne. Nie widzę specjalnie otyłych np. wśród górników.
Zgadzam się,ale...

A emerytowani mogą być??

Oczywiście, że istnieje zależność, do pewnego poziomu.
Czyli jadąc od skrajnej nędzy, mamy zależność. Po zaspokojeniu potrzeb żywieniowych, zależność staje się bardziej złożona, bierzemy pod uwagę wymienione czynniki. Nie każdy "zamożny" je tyle, ile zdoła zdobyć, nie każdy "zamożny" siedzi w fotelu. "Zamożność" w tym kontekście oznacza po prostu posiadanie więcej jedzenia, niż jest nam potrzebne, a nie stan konta w banku.

#41
27-08-2011 22:41
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)Odp: Polski garb
W odpowiedzi perun
>>Tyle mówi się o ekologicznych samochodach, a w gruncie rzeczy kolej jest badziej ekologiczna...
>..... i bardziej bezpieczna .

Siedząc w przedziale wagonu człowiek nie trzyma kierownicy, pozbawiony jest wpływu na rzeczywistość. Jazda koleją żelazną jest czymś biernym (bardziej jesteś wieziony, niż jedziesz), czymś wbrew mentalności współczesnego człowieka, czymś, co ogranicza. Argumenty ekonomiczne, ekologiczne czy związane z bezpieczeństwem schodzą na drugi plan. Kiwa się przy nich głową, po czym wsiada do Opla lub Toyoty i rusza przed siebie będąc panem sytuacji.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polski garb
W odpowiedzi Ania...
>>-Wiedziałem, że ktoś to może zarzucić, ale patrząc na tych naprawdę głodnych w Afryce jest to jednak zależność podstawowa. Potem ruch, tryb życia i skłonności genetyczne. Nie widzę specjalnie otyłych np. wśród górników.
>Zgadzam się,ale...
>A emerytowani mogą być??
-Nawet są, przestają się tyle ruszać, więcej siedzą i...piją, to naturalne.

>Oczywiście, że istnieje zależność, do pewnego poziomu.
>Czyli jadąc od skrajnej nędzy, mamy zależność. Po zaspokojeniu potrzeb żywieniowych, zależność staje się bardziej złożona, bierzemy pod uwagę wymienione czynniki. Nie każdy "zamożny" je tyle, ile zdoła zdobyć, nie każdy "zamożny" siedzi w fotelu. "Zamożność" w tym kontekście oznacza po prostu posiadanie więcej jedzenia, niż jest nam potrzebne, a nie stan konta w banku.
-Tak. Wielu wszystko przejada, a zamożnych stać na lepsze "rozrywki" i lepsze jedzenie. Jednak gdy mówimy o prawdziwej nędzy automatycznie widzimy chudych ludzi, niedożywione dzieci, a tych jakby coraz mniej.


"Smutne to czasy gdy łatwiej rozbić atom niż pokonać przesąd" - Albert Einstein

#43
27-08-2011 23:08
 Ocena 1 na 1
Ania... (14138 punktów)Odp: Polski garb
W odpowiedzi KORIUS
>-Tak. Wielu wszystko przejada, a zamożnych stać na lepsze "rozrywki" i lepsze jedzenie. Jednak gdy mówimy o prawdziwej nędzy automatycznie widzimy chudych ludzi, niedożywione dzieci, a tych jakby coraz mniej.
I chwała bogu urojonemu

#44
27-08-2011 23:11
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: Polski garb
W odpowiedzi Ania...
Biedni są grubsi od bogatych, to kwestia śmieciowego jedzenia tuczącego:
wiadomosci(*)atych,1,4785804,wiadomosc.html

#45
27-08-2011 23:20
 Ocena 2 na 2
Ania... (14138 punktów)Odp: Polski garb
W odpowiedzi Mariusz Agnosiewicz
>Biedni są grubsi od bogatych, to kwestia śmieciowego jedzenia tuczącego:
>wiadomosci(*)atych,1,4785804,wiadomosc.html
Problem jest bardziej złożony. Populacje, które nie wiedzą, kiedy będą jadły po raz kolejny, nie wstrzymują się, objadają się "na zapas". Ten mechanizm może nasilać się w poczuciu zagrożenia, a słabnąć u osób nigdy nie martwiących się o to, czy jutro będą miały co jeść. Taki przykład.

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365