Racjonalista - Strona głównaDo treści
MAGDALENA SRODA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
26-10-2011 17:51michu (73 punktów)MAGDALENA SRODA
Ocena 2 na 2
Co myślicie o p.Magdalenie Środzie, częstym gościu Tomasz Lisa? Wg mnie zawsze jest rzetelnie przygotowana do debaty, udziela wyczerpujących wypowiedzi. Szanuje każdego człowieka, natomiast wciąż ludzie z PiS-u widza w niej zło.
Bardzo przyjemnie posłuchać p.Magdy, bardzo mądry człowiek o wysokiej kulturze osobistej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
#46
01-11-2011 17:25
 Ocena 1 na 1
mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi big_zyd

>Zechcesz może uściślić, jakie konkretnie wartości liczbowe zaspokoją Twe poczucie miarodajności?

Jak Ci to powiedzieć, żeby znów nie trafić na "Oślą Ławkę"...
Jest taki kawałek wiedzy, który się nazywa "statystyka" i tam można się czegoś dowiedzieć na ten temat, np.:
pl.wikiped(*)fikacja_hipotez_statystycznych

#47
01-11-2011 17:27
 Ocena 1 na 3
mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi Meretseger
>>A czy Ty potrzebujesz jakichś wyników badań, żeby się przekonać, że dzieciom szkodzi na przykład wychowywanie ich przez pedofilów?
>... a także alkoholików, narkomanów, sadystów?
>My tu mówimy o normalnych, zdrowych ludziach, nie o dotkniętych różnymi przypadłościami i uzależnieniami. Będziesz się upierał, że dzieciom szkodzi wychowywanie ich przez rudych albo matematyków? Nie? To dlaczego upierasz się przy homoseksualistach?

Mam najwyraźniej lepsze zdanie o rudych i matematykach niż Ty.

#48
01-11-2011 17:37
 Ocena 6 na 6
MarcinK (9189 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki

>Mam najwyraźniej lepsze zdanie o rudych i matematykach niż Ty.

Tak z ciekawości mbielecki - wysłałbyś swoje dziecko na naukę do homoseksualnego ateisty czy katolickiego pedofila?

#49
01-11-2011 17:38
 Ocena 5 na 5
zupełna (2507 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki
> Mam najwyraźniej lepsze zdanie o rudych i matematykach niż Ty.
Dlaczego masz złe zdanie o homoseksualistach?

#50
01-11-2011 21:12
 Ocena 2 na 2
Oliwia Sandra Nowa (758 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi perun
>>Rasizm to z definicji krzywdzenie, choćby i pośrednie, np. przez popularyzowanie poglądów. A nie ma możliwości nazwania rasistą osoby, która sama do rasizmu się komukolwiek nie przyzna.
>Pedofilia też z definicji jest krzywdzeniem...
Nie z definicji. W odróżnieniu od rasizmu, który jest dyskryminacją, czyli czynem na czyjąś szkodę, pedofilia oznacza określone preferencje, a te same w sobie nie krzywdzą.

Najtaniej wychodzi wolność, stąd jej zawrotnie wysoka cena.

#51
01-11-2011 19:23
 Ocena 4 na 4
zupełna (2507 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki
>>A jak duchowny porzuca własne dziecko to też zbrodnia ?
> Tak. I kiedy Ty porzucasz własne dziecko lub współuczestniczysz w jego zabiciu, to też jest zbrodnia.>
To znaczy, że zauważyłeś, że postać JhVh występująca w Starym i Nowym testamencie zachowała się bardzo bardzo niemoralnie?

#52
01-11-2011 20:16
 0 na 4
mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi zupełna

>Dlaczego masz złe zdanie o homoseksualistach?

Może jestem naiwny, ale zakładam, że Twoje pytanie jest szczere, więc zaryzykuję i odpowiem:

Najpierw uściślenie: przez "homoseksualistów" będziemy rozumieć "osoby, które dopuszczają się czynów homoseksualnych", a nie "osoby o skłonnościach homoseksualnych". To ważne rozróżnienie, bo mam bardzo dobre zdanie o osobie, która należy do drugiej kategorii, a nie należy do pierwszej.

A teraz właściwa odpowiedź:

Moim zdaniem czyny homoseksualne są złe - zatem osoba, która świadomie dopuszcza się tych czynów, czyni zło.

#53
01-11-2011 20:30
 Ocena 10 na 10
perun (8610 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki

>Najpierw uściślenie: przez "homoseksualistów" będziemy rozumieć "osoby, które dopuszczają się czynów homoseksualnych", a nie "osoby o skłonnościach homoseksualnych". To ważne rozróżnienie, bo mam bardzo dobre zdanie o osobie, która należy do drugiej kategorii, a nie należy do pierwszej.

To jest zabójcze.Parafrazując; przez heteroseksualne osoby będziemy rozumieć ''osoby, które dopuszczają się czynów heteroseksualnych''. To ważne bo pan mbielecki ma dobre zdanie tylko o tych heteroseksualnych osobach, które mają tylko ''skłonności do czynów heteroseksualnych'' znaczy, że pan mbielecki akceptuje ludzi którzy mają skłonności do czynów seksualnych, ale nie akceptuje ludzi, którzy ten sex uprawiają.
Widać jakieś zaburzenia seksualne w psychice.

>Moim zdaniem czyny homoseksualne są złe - zatem osoba, która świadomie dopuszcza się tych czynów, czyni zło.
Sex to zło, diabelski wynalazek. apage satan
Katolicyzm jednak jest popieprzony ponad ludzkie pojęcie

#54
01-11-2011 20:37
 Ocena 1 na 3
mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi perun
>>Najpierw uściślenie: przez "homoseksualistów" będziemy rozumieć "osoby, które dopuszczają się czynów homoseksualnych", a nie "osoby o skłonnościach homoseksualnych". To ważne rozróżnienie, bo mam bardzo dobre zdanie o osobie, która należy do drugiej kategorii, a nie należy do pierwszej.
>To jest zabójcze.Parafrazując; przez heteroseksualne osoby będziemy rozumieć ''osoby, które dopuszczają się czynów heteroseksualnych''. To ważne bo pan mbielecki ma dobre zdanie tylko o tych heteroseksualnych osobach, które mają tylko ''skłonności do czynów heteroseksualnych'' znaczy, że pan mbielecki akceptuje ludzi którzy mają skłonności do czynów seksualnych, ale nie akceptuje ludzi, którzy ten sex uprawiają.

Popełniasz błąd logiczny - tu nie ma symetrii.

>Sex to zło, diabelski wynalazek. apage satan

Przeciwnie, seks jest bardzo dobry - jako sposób wyrażania miłości w małżeństwie.

#55
01-11-2011 20:49
 Ocena 11 na 11
perun (8610 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki
.
>Popełniasz błąd logiczny - tu nie ma symetrii.

Jest, jaka różnica jest między sexem hetero a homo? Taka, że Ty uważasz sex homo za zło? A komu taki sex czyni zło?

>>Sex to zło, diabelski wynalazek. apage satan
>Przeciwnie, seks jest bardzo dobry - jako sposób wyrażania miłości w małżeństwie.

Może w Twojej chorej moralności. Jeśli uważasz, że sex jest dobry tylko w małżeństwie, po ciemku, w jednej pozycji i tylko w celu prokreacji to Twoja sprawa i Twojej żony, ale nie masz prawa oceniać, czy sex innych ludzi jest dobry czy zły, jeśli ten sex jest za obopólną zgodą.
Jednym słowem nie powinno Cie interesować, czy ludzie uprawiający sex są przed w trakcie czy po ślubie. Czy lubią sex hetero, homo, bi czy trans, czy w trakcie lubią anal, oral, bdsm i czy stosują w sexie pozycje całej kamasutry, czy tylko pozycje katolickiego misjonarza. Sex nie ma nic wspólnego z moralnością, bo to sprawa dwojga lub więcej ludzi w nim uczestniczących i nikogo więcej.

#56
01-11-2011 20:56
 Ocena 6 na 6
lukaszewicz (5674 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki

>Moim zdaniem czyny homoseksualne są złe - zatem osoba, która świadomie dopuszcza się tych czynów, czyni zło.

To jest masło maślane a nie odpowiedź.

Dlaczego "czyny homoseksualne" są złe?

#57
01-11-2011 21:00
 Ocena 1 na 1
mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi perun

> Sex nie ma nic wspólnego z moralnością

W takim razie nie dogadamy się.

#58
01-11-2011 21:07
 Ocena 6 na 6
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki

>W takim razie nie dogadamy się.
Jesteś tu od jakiegoś czasu i to Ty usiłujesz się dogadać, ciekawe czy Ci się to uda.

#59
01-11-2011 21:32
 Ocena 3 na 3
MarcinK (9189 punktów)Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi mbielecki

>Najpierw uściślenie: przez "homoseksualistów" będziemy rozumieć "osoby, które dopuszczają się czynów homoseksualnych", a nie "osoby o skłonnościach homoseksualnych". To ważne rozróżnienie, bo mam bardzo dobre zdanie o osobie, która należy do drugiej kategorii, a nie należy do pierwszej.

Szczęśliwie, również dla Ciebie mbielecki, większość katolików ma tylko po temu skłonności, a nie dopuszcza się czynów takowych.

#60
01-11-2011 21:38
 Ocena 3 na 5
Oliwia Sandra Nowa (758 punktów)
(zablokowany)
Odp: MAGDALENA SRODA
W odpowiedzi perun
>Sex nie ma nic wspólnego z moralnością
Jeżeli nie podoba nam się, aby nasza własna córka zarabiała na życie pracując jako prostytutka, to chyba ma.

Najtaniej wychodzi wolność, stąd jej zawrotnie wysoka cena.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365