Racjonalista - Strona głównaDo treści
Amnesty International w obronie nikabu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
24-04-2012 13:38Marek Matejewski (3695 punktów)Amnesty International w obronie nikabu
Ocena 14 na 16
Amnesty International właśnie zmarnowała okazję żeby milczeć i opublikowała raport będący przejawem skrajnej hipokryzji. Ta sama organizacja, która potrafi walczyć z religijnymi absurdami i która stanęła w obronie życia Nigeryjki Safiyi Husaini (groziło jej ukamienowanie za urodzenie nieślubnego dziecka), z drugiej strony nie widzi nic złego w tym, by kobiety były odziane jak mumie (wystarczy, że nie jest to sprawa życia i śmierci i AI zaczyna się kompromitować). Zamiast stanąć w obronie godności człowieka i potępić noszenie nikabów, potępia rządy europejskich krajów za dyskryminowanie muzułmanek zasłaniających twarz.
1) materiał na stronie Amnesty International
2) materiał na interia.pl

Mam nadzieję, że do krajów takich jak Belgia, Francja, Włochy, Holandia, Hiszpania, Szwajcaria dołączą następne, które zabronią noszenia tych upadlających szmat. Trzeba odróżniać dyskryminację od obskurantyzmu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
#46
26-04-2012 17:36
 Ocena 6 na 6
Celecrin (6386 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi deili

>Dla mnie to aż nadto zrozumiałe.
Czyżby? Mam wrażenie, iż nawet pasanie kóz byłoby dla Ciebie niezrozumiałe.
Gdzie to niby JA sprowadziłem kobietę do poziomu podłogi?
Napisałem PRAWDĘ, iż u podstawy całej sprawy tkwi archaiczne plemienne przekonanie, iż jest to prymitywne seksistowskie przekonanie pustynnych pastuchów kóz.
>nie umiejąc sobie wyobrazić innych powodów dla których może chcieć nosić takie a nie inne odzienie
Nigdzie nie napisałem, że powodem dla którego kobiety noszą nikab jest taki właśnie przesąd.

Napisałem : u podstawy całej sprawy, nie oznacza to tysiąca różnych powodów dla których kobiety nikaby zakładają.
Nie obchodzi mnie to.
Nikab u swoich podstaw ma głęboko zakorzeniony przesąd religijny i tyle, a to jest dopiero wierzchołek góry lodowej na moje nie.
Innym jest coś takiego:
Jeśli się fanatyczce pozwoli na noszenie nikabu w ramach wolności, to inne kobiety, które tego stroju nosić nie chcą będą do tego przymuszane.

Tak na marginesie...To nadal chcę się dowiedzieć, czy według Twojej interpretacji, nikab nie symbolizuje atawistycznego przesądu, że ciało kobiety niesie samo zło.
Tak czy nie. Prosta odpowiedź.

#47
26-04-2012 17:39
 Ocena 2 na 2
deili (1140 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
>Proszę najpierw powolutku przeczytać, to co Pan sam napisał
>Następnie powolutku przeczytać moją odpowiedź.
Otóż to, chyba zbyt emocjonalnie pan podchodzi do tematu.

>Pomyśleć długo i jak Pan to już wszystko zrozumie, to może Pan mi odpowiedzieć.
>Ale temat proszę, a nie bezmyślnie powtarzać, to co Pan w "Naszym Dzienniku", czy "Gościu Niedzielnym" przeczytał.
Nie czytuje takiej prasy, ja tylko zapytałem czy również taka jak zakaz pewnych strojów należy zabronić pewnych zachowań seksualnych które mogą być uznane za poniżające, jedyną odpowiedź przeciw jaką Pan znalazł to ta że owe czynności nie dotyczą tylko kobiet więc nie można ich zabraniać.

#48
26-04-2012 17:43
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi deili
.
>Tak jak myślałem.
Dobrze, że o tym wydarzeniu - Wielce Szanowny Pan - zechciał łaskawie nas powiadomić

Miłego dnia.

@@@


Wiara albo rozum - wybór należy do ciebie.
.

#49
26-04-2012 17:57
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi deili
.
>>>>Proszę najpierw powolutku przeczytać, to co Pan sam napisał
>Nie czytuje takiej prasy, ja tylko zapytałem czy również taka jak zakaz pewnych strojów należy zabronić pewnych zachowań seksualnych które mogą być uznane za poniżające, jedyną odpowiedź przeciw jaką Pan znalazł to ta że owe czynności nie dotyczą tylko kobiet więc nie można ich zabraniać.
A prosiłem aby powolutku. Wierzę w ludzi. Może coś Pan zrozumie, a tak znowu odpisał Pan, tak szybko jak głupio.
Nawet specjalnie Panu podkreśliłem, to co Pan zechciał napisać i do czego się odniosłem: www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,496992#w497279
A Pan dalej swoje.
Niech Pan poprosi kogoś, to może Panu wytłumaczy o co mi w Pańskiej wypowiedzi chodziło i do czego się odniosłem.

Miłego dnia.

@@@


Wiara albo rozum - wybór należy do ciebie.
.

#50
26-04-2012 17:46
 Ocena 1 na 1
deili (1140 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi Celecrin
>Innym jest coś takiego:
>Jeśli się fanatyczce pozwoli na noszenie nikabu w ramach wolności, to inne kobiety, które tego stroju nosić nie chcą będą do tego przymuszane.

Jeśli fanowi Metaliki pozwolimy nosić koszulkę jego zespołu to inni będą przymuszane do jej słuchania.

>Tak na marginesie...To nadal chcę się dowiedzieć, czy według Twojej interpretacji, nikab nie symbolizuje atawistycznego przesądu, że ciało kobiety niesie samo zło.

Wręcz przeciwnie, im bardziej dyskutuje w tym temacie tym lepiej rozumiem zdanie samych kobiet że jest to dla nich ochrona. Zastanawiam się czy u podstaw zakazu tego rodzaju odzieży nie leży zawiść mężczyzn że Ci nie mają możliwości pooglądać tego i tamtego.

#51
26-04-2012 18:13
 Ocena 5 na 5
Celecrin (6386 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi deili
>>Innym jest coś takiego:
>>Jeśli się fanatyczce pozwoli na noszenie nikabu w ramach wolności, to inne kobiety, które tego stroju nosić nie chcą będą do tego przymuszane.
>Jeśli fanowi Metaliki pozwolimy nosić koszulkę jego zespołu to inni będą przymuszane do jej słuchania.
Masz problem z językiem polskim?
Napisałem kolejny fakt. Niektóre kobiety chcą nosić nikab, inne nie sa do tego zmuszane.Zaprzeczasz, że niektóre kobiety są zmuszane no noszenia nikabu?
Tak lub nie.
>>Tak na marginesie...To nadal chcę się dowiedzieć, czy według Twojej interpretacji, nikab nie symbolizuje atawistycznego przesądu, że ciało kobiety niesie samo zło.
>Wręcz przeciwnie, im bardziej dyskutuje w tym temacie tym lepiej rozumiem zdanie samych kobiet że jest to dla nich ochrona. Zastanawiam się czy u podstaw zakazu tego rodzaju odzieży nie leży zawiść mężczyzn że Ci nie mają możliwości pooglądać tego i tamtego.
Prosiłem o tak lub nie. Umiesz czytać ze zrozumieniem?

#52
26-04-2012 18:15
 0 na 2
Celecrin (6386 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
Małe szanse na jakieś dotarcie do kory mózgowej. Typ chyba przetwarza dane w pniu mózgu.

#53
26-04-2012 18:25
 Ocena 1 na 1
deili (1140 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi Celecrin
>>>Innym jest coś takiego:
>>>Jeśli się fanatyczce pozwoli na noszenie nikabu w ramach wolności, to inne kobiety, które tego stroju nosić nie chcą będą do tego przymuszane.
>>Jeśli fanowi Metaliki pozwolimy nosić koszulkę jego zespołu to inni będą przymuszane do jej słuchania.
>Masz problem z językiem polskim?
>Napisałem kolejny fakt. Niektóre kobiety chcą nosić nikab, inne nie sa do tego zmuszane.Zaprzeczasz, że niektóre kobiety są zmuszane no noszenia nikabu?
Nie, zaprzeczam że noszenie przez jedne jest bezpośrednią przyczyną że są do tego zmuszane inne. Przyczyna zmuszania kogoś do czegoś leży zupełnie gdzie indziej i należy z nią walczyć w zupełnie inny sposób.

>Prosiłem o tak lub nie. Umiesz czytać ze zrozumieniem?

Boisz się że ktoś uzasadni swoją opinię ?
Dlatego że nie nadążasz ze zrozumieniem, czy dlatego że chcesz innych sprowadzić do swojego poziomu ?

EOT

#54
26-04-2012 18:55
 Ocena 6 na 6
Celecrin (6386 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi deili

>Nie, zaprzeczam że noszenie przez jedne jest bezpośrednią przyczyną że są do tego zmuszane inne.
Nawet nie zauważyłeś że to był drugi powód, po plemiennym przesądzie, i że mam ich nadal 100 nowych. Prawda jest prosta jak drut.
Jeśli noszenie nikabu jest dozwolone, są i będą do niego zmuszane kobiety, które tego nie chcą, stąd jest to również jakaś przyczyna. Przy okazji nie odpowiedziałeś wprost czy zaprzeczasz, że w Europie niektóre kobiety są zmuszane do noszenia tej szmaty.
Wyraźnie masz złą wolę do dyskusji.
>>Prosiłem o tak lub nie. Umiesz czytać ze zrozumieniem?
>Boisz się że ktoś uzasadni swoją opinię ?
Kiedy ktoś odpowiada na pytania, dyskutuje, rozmowa jest krótka i treściwa. Kiedy ktoś kluczy i przedstawia jedynie swoje wypociny, można "dyskutować" tygodniami i nie dojdzie się do żadnych wniosków.
>Dlatego że nie nadążasz ze zrozumieniem, czy dlatego że chcesz innych sprowadzić do swojego poziomu ?
Cóż, jak widać Ciebie do swojego poziomu sprowadzić nie potrafię. Wolisz pozostać na swoim.

#55
26-04-2012 19:05
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi Celecrin
.
>Napisałem PRAWDĘ, iż u podstawy całej sprawy tkwi archaiczne plemienne przekonanie, iż jest to prymitywne seksistowskie przekonanie pustynnych pastuchów kóz.
Dokładnie tak, stamtąd bardzo wiele koranicznych zasad się wywodzi, ale warto poczytać więcej, a jako minimum zajrzeć tu. Jak widać, dla niektórych, to już za wiele.
Lepiej popieprzyć głupoty z mniemanologi wymniemanej.

Pozdrawiam.

@@@
.

#56
26-04-2012 19:33
 Ocena 2 na 2
Marek Matejewski (3695 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi deili
>Jeśli fanowi Metaliki pozwolimy nosić koszulkę jego zespołu to inni będą przymuszane do jej słuchania.

Żart Panu nie wyszedł.

>Wręcz przeciwnie, im bardziej dyskutuje w tym temacie tym lepiej rozumiem zdanie samych kobiet że jest to dla nich ochrona.

Ochrona? To Pan potrzebuje ochrony przed utrwaleniem wypaczonego poglądu na tą sprawę. Dlatego też jej udzielam:

1) Po pierwsze muzułmanie zakazują nosić kobietom wszystkiego z wyjątkiem jednego. Europejczycy natomiast zakazują jednego a dopuszczają wszystko oprócz tego zakazanego. Widzi Pan różnicę? Mamy tu zbiór zawierający niemal wszystko i zbiór tak skąpy, że obejmuje ubiór na jedną modłę.
2) Zbiór zakazywany przez Europejczyków jest dokładnym przeciwieństwem zbioru zakazywanego przez muzułmanów. To zmusza do dokonania wyboru. Może dzięki temu z czasem do imigrantów dotrze świadomość europejskich standardów.
3) To ochrona dla kobiet - przed Słońcem... Bo chyba nie przed męską częścią "społeczeństwa" muzułmańskiego? Statystycznie co druga Afganka kilka razy dziennie miewa myśli samobójcze. To pewnie dlatego, że czador tak dobrze ją chroni przed przemocą
4) Ileż cywilizacyjnych korzyści przyniosło jak dotąd przymusowe ubieranie kobiet w taki sposób?
5) Przed chwilą napisał Pan, że kobieta potrafi ocenić w co chce się ubierać. A prawnego debilizmu, którym jest szariat już ocenić nie potrafi?
6) Wreszcie kto to prawo uchwala? Czyżby kobiety nie były zdolne do samodzielnego stanowienia prawa? Opiekunów potrzebują?

>Zastanawiam się czy u podstaw zakazu tego rodzaju odzieży nie leży zawiść mężczyzn że Ci nie mają możliwości pooglądać tego i tamtego.

Drugi dowcip też spalony.

#57
26-04-2012 21:07
 Ocena 3 na 3
deili (1140 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi Celecrin
>Jeśli noszenie nikabu jest dozwolone, są i będą do niego zmuszane kobiety, które tego nie chcą, stąd jest to również jakaś przyczyna. Przy okazji nie odpowiedziałeś wprost czy zaprzeczasz, że w Europie niektóre kobiety są zmuszane do noszenia tej szmaty.

Tak długo jak w Europie będą sprzedawane noże, tak długo ludzie będą nimi zabijać. Tak długo jak mężczyźni będą zdolni do gwałtu tak długo będą się ona zdarzały.

Tak , zapewne jest taki problem w Europie, jednak ten zakaz go nie eliminuje, pisałem to kilkanaście razy wcześniej, ale jak widzę wolisz się upierać przy swoim.

>Wyraźnie masz złą wolę do dyskusji.

Mogę to samo powiedzieć o tobie.

#58
26-04-2012 21:17
 Ocena 1 na 3
deili (1140 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi Marek Matejewski
>>Jeśli fanowi Metaliki pozwolimy nosić koszulkę jego zespołu to inni będą przymuszane do jej słuchania.
>Żart Panu nie wyszedł.

To nie był żart, to fakt z naszych rodzimych gimnazjów choć obecnie bardziej dotyczy zespołów HH.

>>Wręcz przeciwnie, im bardziej dyskutuje w tym temacie tym lepiej rozumiem zdanie samych kobiet że jest to dla nich ochrona.
>Ochrona? To Pan potrzebuje ochrony przed utrwaleniem wypaczonego poglądu na tą sprawę. Dlatego też jej udzielam:
>1) Po pierwsze muzułmanie zakazują nosić kobietom wszystkiego z wyjątkiem jednego. Europejczycy natomiast zakazują jednego a dopuszczają wszystko oprócz tego zakazanego. Widzi Pan różnicę? Mamy tu zbiór zawierający niemal wszystko i zbiór tak skąpy, że obejmuje ubiór na jedną modłę.

Ale cześć kobiet podziela ten pogląd i ma do tego prawo.

>2) Zbiór zakazywany przez Europejczyków jest dokładnym przeciwieństwem zbioru zakazywanego przez muzułmanów. To zmusza do dokonania wyboru. Może dzięki temu z czasem do imigrantów dotrze świadomość europejskich standardów.

Albo zmarginalizuje ich środowisko i doprowadzi do niezłej rozpierduchy.

>3) To ochrona dla kobiet - przed Słońcem... Bo chyba nie przed męską częścią "społeczeństwa" muzułmańskiego? Statystycznie co druga Afganka kilka razy dziennie miewa myśli samobójcze. To pewnie dlatego, że czador tak dobrze ją chroni przed przemocą

Nie wiem skąd te statystyki, ale w Afganistanie na ten stan rzeczy może mieć znacznie więcej czynników niż sposób ubierania się.

>4) Ileż cywilizacyjnych korzyści przyniosło jak dotąd przymusowe ubieranie kobiet w taki sposób?

A ile szkód przyniosło dobrowolne noszenie tego rodzaju odzieży ?

>5) Przed chwilą napisał Pan, że kobieta potrafi ocenić w co chce się ubierać. A prawnego debilizmu, którym jest szariat już ocenić nie potrafi?

A dlaczego kobiety nie potrafią docenić debilizmu kk ?
Dlaczego nie zabroni się im noszenia krzyżyków innych dupereli, do których zresztą często są również zmuszane przez rodziny ?

>6) Wreszcie kto to prawo uchwala? Czyżby kobiety nie były zdolne do samodzielnego stanowienia prawa? Opiekunów potrzebują?

Nie znam realiów parlamentów które przegłosowały te zakazy, jednak czy choćby pani Sobecka będzie zawsze stanowiła dobre prawo dla kobiet ?

#59
27-04-2012 07:54
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi deili

>>Emancypacja kobiet z głupoty nakazów chrześcijańskich w Europie trwała wiele wieków i światli - racjonalnie myślący mężczyźni, pomogli w tym kobietom.
>Czyli jednak naprawdę uważasz że tylko "wspaniali mężczyźni mogą wskazać drogę kobietom ?
Pan Andrzej nic nie pisał o "wskazywaniu drogi". Pisał o "pomocy", jaką kobiety uzyskały od racjonalnie myślących mężczyzn. Drogę kobiety wybrały same, niektórzy mężczyźni pomogli w usuwaniu kłód z tej drogi, a pozostali powstrzymali się od dorzucania nowych.*

* W przeciwieństwie do ministra(nta) Gowina J., który ostatnio specjalizuje się w ustawianiu zasieków z drutu kolczastego.

#60
28-04-2012 18:49
 Ocena 4 na 4
Celecrin (6386 punktów)Odp: Amnesty International w obronie nikabu
W odpowiedzi deili

>Tak , zapewne jest taki problem w Europie, jednak ten zakaz go nie eliminuje, pisałem to kilkanaście razy wcześniej, ale jak widzę wolisz się upierać przy swoim.
Dzięki, że wreszcie prawie wprost przyznałeś, iż nikab może być "narzędziem ucisku". To fascynujące. Parę postów wyżej pisałeś, iż jest zwykły strój, taki jak T-shirt, który kobiety mogą nosić, skoro chcą.

>>Wyraźnie masz złą wolę do dyskusji.
>Mogę to samo powiedzieć o tobie.
W netykiecie przyjęło się pisać Ty, Tobie i takie tam z dużej litery, tak na marginesie.
Z przebiegu naszej dyskusji wynika, że masz tę tendencję właśnie do argumentowania za pomocą "i Ty też". Reszta to logika skojarzeniowa daleko odbiegająca od moich standardów, że ujmę to delikatnie.

>>Jeśli noszenie nikabu jest dozwolone, są i będą do niego zmuszane kobiety, które tego nie chcą
>Tak długo jak w Europie będą sprzedawane noże, tak długo ludzie będą nimi zabijać.
Noże służą do różnych rzeczy, a nikab tylko do jednej.
Jest hańbą, że w Europie XXI wieku, kobiety noszą worki, ponieważ swoim wyglądem nakłaniają bogobojnych muzułmanów do grzechu.
Wątpię żebyś to zrozumiał...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365