 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-06-2012 13:39 | Alicja Duda (25557 punktów) | Dokąd zmierzamy?
20 na 24 | Dziś trafiłam na dwa artykuły: wiadomosci(*)_osly__na_lekcji_historii.htmlpokazujące prace uczniów na historii. i www.tokfm.(*)_kiboli_w_Krakowie_trener.htmlo zachowaniu kibiców na stadionie w Krakowie. Mamy do kompletu Radio Rydzyka z jego bezczelnym antysemityzmem i homofobią, Gowina z zakazem podpisania przez Polskę konwencji o przemocy wobec kobiet (powody takiego stanowiska wyjaśnione są tu : wiadomosci(*)Ideologia_gender_to_wynik.html ) I jeszcze z lat poprzednich akceptacja przez sąd RP "salutu rzymskiego" oraz wyrok sądu w Krakowie ( istnieją sytuacje ,że mąż musi przylać żonie). Wszelkie wypowiedzi na temat homoseksualistów też wpisują się w ten sam krąg szerzenia nienawiści do wszystkiego co inne, słabsze.. Ta nienawiść coraz bardziej nas osacza. Jako państwo nie potrafimy/nie chcemy się jej przeciwstawić. Dopiero po programie BBC zamknięto nagle kilkudziesięciu kiboli. Nagle można było przełamać niemożność. Ale to tylko na chwilę bo szkoły już przygotowują następnych "gniewnych". Teraz uczy się nienawiści do Niemców i Rosjan na historii, do homoseksualistów, ateistów, żydów i innowierców na katechezie. Uczy się pielęgniarki, że homoseksualizm to zboczenie jak pedofilia. I to wszystko legalnie za przyzwoleniem władz. Faszyzm nie powstał z dnia na dzień, na podstawie jakiegoś spisku. Znalazł podatny i przygotowany do rozwoju grunt przez rozwijający się antysemityzm. Do czego doprowadzi nas Rydzyk, Gowin, nauczyciel gimnazjum w Biadaczu? Wojna skończyła się na naszych ziemiach 67 lat temu czy już czas na następną? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 #91 2 na 2 | niewiarygodny (524 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > >> Kardynał Dziwisz: Papież pomógł Tytoniowi obronić rzut karny> > Byłem przekonany, że to Maryja zmieniła tor lotu piłki> Papież broni, a Maryja piłki nosi - co się Dziwisz?Rozbawia mnie ta pobożność piłkarzy na boisku. Skoro i tak liczy się siła modlitwy to po co aż 11 piłkarzy na boisku, niech jeden gra a reszta się modli, będzie więcej bramek. Podobna sytuacja była z lądowaniem bez podwozia kapitana Wrony. Po wszystkich wypowiadał się ksiądz, który był na pokładzie, że czuć było w tym interwencje boską, ale pilot dołożył też swoje 3 grosze. Trzeba księży wyczarterować do obsady rządowych samolotów, skoro brakuje kasy na szkolenia dla pilotów. |
#92 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > Może jakiś przykład świetlanego rozwoju narodu który sam nie wybiera swojego losu podasz? bo jakoś nie chce mi się wierzyć że to takie szczęście.Ograniczę się do literki "a": Abchazja, Afganistan, Albania, Algieria, Amerykańskie Wyspy Dziewicze, Andora, Angola, Anguilla, Antigua i Barbuda, Armenia, Aruba, Austria, Azerbejdżan. Na świecie jest, Konowal, zaledwie kilka-kilkanaście ośrodków władzy mających mocy sprawczych na tyle, by móc w jakiejś mierze samodzielnie swój los kształtować. Cała reszta próbuje jak umie się dopasowywać do sytuacji.
Kapłan pozytywnie oddziałuje na uczniów, nawet niewierzących, a to jest bardzo potrzebne w kształtowaniu osobowości młodych. (Józefa Kusz, Krasnobród) |
#93 3 na 3 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > A byłeś w Danii? Widziałeś, jak posiadanie "Kościoła narodowego" przekłada się na prawo i obyczaje? A jak jest w Polsce, nieposiadającej "Kościoła narodowego"? Myślisz, że którykolwiek z protestanckich biskupów powie, że to bozia dała Duńczykom zwycięstwo nad Holandią podczas Euro 2012? Założę się, że nie.Nie wiem, czy pamiętacie, ale kilka lat temu dość głośno było o pewnym duńskim pastorze, którego chciano wywalić z posady, bo publicznie przyznał się, iż nie wierzy w boga. O dziwo, najgoręcej bronili go parafianie, którym rzeczony fakt bynajmniej nie przeszkadzał. I to chyba najlepiej oddaje charakter tego "narodowego" kościoła. |
#94 3 na 3 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > >>Tzn. konkretnie, w jakim aspekcie jesteś ograniczona?> >Na przykład wtedy, gdy poseł i minister, kierując się własnym PRYWATNYM poglądem religijnym,> A niby czyim poglądem ma się kierować OBCYM - toż to namawianie do zdradyMogę się ewentualnie zgodzić, że poseł ma przynajmniej teoretyczne prawo do wypowiadania dowolnych głupot - w końcu reprezentuje konkretnych wyborców, a głupota nie jest w naszym kraju ustawowo zakazana i ma się nadzwyczaj dobrze. Ale już minister, będąc urzędnikiem państwowym, nie powinien sobie na takie ekstrawagancje pozwalać. Swoje prywatne poglądy niech hołubi w domowym zaciszu, a nie w czasie sprawowania funkcji opłacanej z publicznych pieniędzy. W końcu ma służyć państwu i jego WSZYSTKIM obywatelom, a nie tylko tym, z którymi swoje prywatne poglądy dzieli. |
#95 2 na 2 | Kuba K. (3909 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > (...)nie licz na odpuszczenie, jak nas przegonicie, będziemy walczyć z emigracji, do zwycięstwa albo do śmierci. Za ojczyznę Tego już nic nie zatrzyma.  Racionalismo o muerte!  |
#96 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? |
> Zdaje się, że w Polsce nie ma szkockich placówek dyplomatycznych. Mowa była o gościnności (moim zdaniem przesadnej) względem agentury rzymskiej.> Piszesz teraz o Włochach ?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > >Może jakiś przykład świetlanego rozwoju narodu który sam nie wybiera swojego losu podasz? bo jakoś nie chce mi się wierzyć że to takie szczęście.> Ograniczę się do literki "a":> Abchazja, Afganistan, Albania, Algieria, Amerykańskie Wyspy Dziewicze, Andora, Angola, Anguilla, Antigua i Barbuda, Armenia, Aruba, Austria, Azerbejdżan.> Na świecie jest, Konowal, zaledwie kilka-kilkanaście ośrodków władzy mających mocy sprawczych na tyle, by móc w jakiejś mierze samodzielnie swój los kształtować. Cała reszta próbuje jak umie się dopasowywać do sytuacji.Po głębokiej analizie Twojej wypowiedzi dochodzę do wniosku: a) nie zrozumiałeś o czym pisałem w odpowiedzi na Twoje pisanie; b) robisz sobie jaja  ; Z wcześniejszych wypowiedzi wnoszę że niegłupi z Ciebie osobnik, więc z przykrością muszę stwierdzić, że nie podążę Twoją drogą i nie ograniczę się do literki "a" i wybiorę literkę "b". Z tego powodu moja odpowiedź brzmi: Hahaha fajny żart 
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#98 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > >Króciutko: Alicja Duda wyraziła swoje zatroskanie faktem, że (wg niej) w Polsce narastają klimaty parafaszystowskie.> A ja napisałem pani Alicji tylko tyle, że niepotrzebnie troska się faszyzmem w Polsce bo w Polsce ów ''faszyzm'' nie odbiega od europejskiej normy. Można sprawdzić choćby w raporcie Komisji Bezpieczeństwa, gen. Rapackiego.Różnica między Polską i krajami Europy Zachodniej polega niekoniecznie na tym, że w Polsce jest więcej odruchów faszystowskich w społeczeństwie, a na tym - o czym Alicja Duda wspomina - że w Polsce tego typu odruchy są tolerowane, a niekiedy nawet wspomagane przez bądź to władze, bądź społeczne elity (Rydzyk wszak jest swego rodzaju elitą). > I to, że jacyś Anglicy tworzą bzdury na temat Polski i jej ''faszyzmu'' nie znaczy że to prawda.Aha. To tym programem tak zniewolili polskich kiboli, że ci po prostu w ramach realizowania sugestii hipnotycznej rzucili się bić Ruskich?  > Teraz wg tych przygłupów z wysp piosenka zespołu Jarzębina promuje narkotyki wśród kibiców. Może więc zaczniesz rozpaczać nad narkomanią w PL? To taki - uważaj, Trudne Słowo - żart był. > Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują - George Washington>
Kapłan pozytywnie oddziałuje na uczniów, nawet niewierzących, a to jest bardzo potrzebne w kształtowaniu osobowości młodych. (Józefa Kusz, Krasnobród) |
#99 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > Wcale nie brzydsze od naszych blokowisk, a od czasu jak u nas zapadła moda na malowanie bloków w pastelowe barwy, to to coś z obrazka wydaje się prawie ładneKwestia, hmmm... gustu. > No, to jak zbierzemy ludzi do kupy w jednym miejscu, to cała reszta świata będzie jedną wielką farmą.> Proszę mnie źle nie zrozumieć, przykład z Hongkongiem był po to, żeby pokazać, że na świecie mamy mnóstwo miejsca.To trzeba je koniecznie zająć? > W Hongkongu mimo olbrzymiej gęstości zaludnienia istnieje rolnictwo.Na marginesie. > Nie martwiłbym się o rzekomy problem braku żywności. Jak będzie większy popyt niż podaż, to ludzie coś wymyślą, tak jak kiedyś wymyślili nawozy sztuczne i gmo, ba, cała mechanizacja rolnictwa była po to, żeby uprawiać więcej mniejszym kosztem.Jasne - może być i tak, że za kilkadziesiąt lat żadne rolnictwo nie będzie potrzebne, bo przemysłowo będzie się klonować potrzebne tkanki roślinne i zwierzęce, może i nawet nanotechnologia pozwoli za 2 grosze syntetyzować kawior i szampana z byle kupki materii organicznej. Póki co jednak problem niedostatku ziemi uprawnej wciąż rozwiązuje się sprawdzoną od tysiącleci metodą zbrojnej redukcji populacji (bądź aspiracji tej populacji). I tak jeszcze jakiś czas zostanie, niestety. > Nie rozwiążemy żadnych problemów, nie mając ich.Przyznam, że takie podejście wydaje mi się nieco osobliwe  . > Kto zarobi na walce z brakiem żywności, albo z odprowadzaniem ścieków, jeżeli tego problemu po prostu jeszcze nie ma?Jw. > Jak na razie ludzkość produkuje więcej żywności niż zużywa, radzi sobie ze ściekami, a w cywilizowanych krajach nie brakuje wody pitnej.Jak na razie.
Kapłan pozytywnie oddziałuje na uczniów, nawet niewierzących, a to jest bardzo potrzebne w kształtowaniu osobowości młodych. (Józefa Kusz, Krasnobród) |
#100 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Dokąd zmierzamy? | > >>Króciutko: Alicja Duda wyraziła swoje zatroskanie faktem, że (wg niej) w Polsce narastają klimaty parafaszystowskie.> >A ja napisałem pani Alicji tylko tyle, że niepotrzebnie troska się faszyzmem w Polsce bo w Polsce ów ''faszyzm'' nie odbiega od europejskiej normy. Można sprawdzić choćby w raporcie Komisji Bezpieczeństwa, gen. Rapackiego.> Różnica między Polską i krajami Europy Zachodniej polega niekoniecznie na tym, że w Polsce jest więcej odruchów faszystowskich w społeczeństwie, a na tym - o czym Alicja Duda wspomina - że w Polsce tego typu odruchy są tolerowane, a niekiedy nawet wspomagane przez bądź to władze, bądź społeczne elity (Rydzyk wszak jest swego rodzaju elitą).Zapominałeś o pupilkach salonu Figurskim i Wojewódzkim
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|