> >4 jest najlepszym (jeśli nie jedynym) wyjaśnieniem dla 2 +2, czy trzeba jeszcze wyjaśnić? Jeśli tak będzie to prowadzić to będzie do nieskończonego regresu wyjaśnień i nigdy nie otrzymasz odpowiedzi, a to niszczy naukę. ... widzę, że w tym przypadku trzeba wyjaśnić: 1. - "czwórka" jest efektem/wynikiem działania 2+2. Hmmm, udowodniłeś tym przykładem, że "Bóg" jest efektem/wynikiem powstania świata. A nie jego przyczyną... 2. - wszystkie liczebniki są umowne. To ludzie ustalili ich nazewnictwo, zapis i właściwości - by łatwiej opisywać i rozumieć świat. Hmm, udowodniłeś tym przykładem, że "Bóg jest formą umowną"... 3. - działanie 2+2=4 jest poprawne w systemie dziesiętnym. Jednak istnieją i inne systemy matematyczne, gdzie to działanie może być błędne. W innych systemach trzeba to inaczej zapisać - i nie ma to wpływu na rzeczywistość - jakkolwiek to się zapisze to i tak będzie dobrze. To zależy tylko od "umownie przyjętego systemu". Hmmm, udowodniłeś tym przykładem, że ani konkretny "Bóg", ani konkretna religia nie mają wpływu na rzeczywistość. To wszystko kwestia umowna, a nie rzeczywistego istnienia... ... dalej chyba nie ma sensu tłumaczyć "oczywistych oczywistości"... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne... |