 |
Co dokładnie racjonalista odrzuca? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-03-2013 20:47 | meercat (934 punktów) | Co dokładnie racjonalista odrzuca? | Oprócz jasnowidzenia i religijności co dokładnie racjonalista odrzuca ?
Horoskopy, wróżby, Tarota, I-Ching, "efekt placebo", Feng Shui, orgon, szerokopojętą medycynę alternatywną, szamanizm, bioenergoterapię, czarną magię, białą magię, pozaziemskie pochodzenia kręgów itd., zabobony, przesądy ?
Czy coś pominęłam? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#61 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | Ja nie muszę niczego argumentować. To Ty powinieneś dać jakieś argumenty na rzecz niechlujnego pisania. Póki obowiązują takie zasady, jakie obowiązują, to się do nich należy stosować, a nie zachowywać się jak dziecię w piaskownicy "bo ja nie chcę". To już nawet nie jest emocjonalne, to jest histeryczne. I koniec tej bezprzedmiotowej dyskusji. Wymóg pisania poprawnie po polsku jest na tym forum wymogiem regulaminowym. Za niestosowanie się grozi ban. |
#62 7 na 9 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > ho, ho <W języku polskim oznacza - wyraz uznania i podziwu.  > Mamy atak humanistów <Ta mnogość to: naleciałość językowa, rusycyzm czy objaw chorobowy (zaburzenie dysocjacyjne)? Z wykształcenia jestem automatykiem. To nie atak lecz sarkazm.  > To może pomogą Andrzejowi udowodnić ? <Pan Andrzej pomocy nie potrzebuje, a i konieczności nie ma. Zacznij od czytania np. wiki: Leksykologia, Językoznawstwo - mając na uwadze takie określenia jak: proces czy ewolucja, a z czasem, jest nadzieja (prawdopodobieństwo), sam odkryjesz czego i dlaczego wstydzić się powinno.  EOT
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > Oprócz jasnowidzenia i religijności co dokładnie racjonalista odrzuca ?> Horoskopy, wróżby, Tarota, I-Ching, "efekt placebo", Feng Shui, orgon, szerokopojętą medycynę> alternatywną, szamanizm, bioenergoterapię, czarną magię, białą magię, pozaziemskie pochodzenia> kręgów itd., zabobony, przesądy ?> Czy coś pominęłam?Dlaczego akturat przy tym wątku pojawia się reklama: www.gracja(*)lid=CJnzk6SU6LYCFYZe3godqA4Abw??? |
#65 2 na 2 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > Ja nie muszę niczego argumentować. To Ty powinieneś dać jakieś argumenty na rzecz niechlujnego pisania.> Póki obowiązują takie zasady, jakie obowiązują, to się do nich należy stosować, a nie zachowywać się jak dziecię w piaskownicy "bo ja nie chcę". To już nawet nie jest >emocjonalne, to jest histeryczne.Ależ ja się stosuję  Tak zostałem wytresowany...  Boże broń nie neguję regulaminu. Kwestionuję tylko durne zasady ortografii. Jako rasowy racjonalista. Ja podałem racjonalne argumenty przeciwko tym zasadom. Kontrargumentów, oprócz steku wyzwisk, nie uświadczyłem. Tak, bo tak, to nie jest argument dorosłego człowieka.
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
| Irracja (4721 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > >Racjonalista nie odrzuca zasad ortografii  > Ależ właśnie odrzuca, jako niepotrzebną stratę czasu Racjonalnie byłoby radykalnie uprościć ortografię. ... może i racjonalne (od "racjonalność"), lecz nie racjonalistyczne (od "racjonalizm"). Stosowanie ortografii (choćby tylko w myśl zasad "ars amandi"), jak i gramatyki wymaga nie tylko nauki, lecz również stosowania rozumu. A tego żaden racjonalista nie powinien się wstydzić... ... a swoją drogą, to ilu ludzi uważa się za racjonalistów tylko dlatego, że myli racjonalność i racjonalizm?...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne... |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > >Ja nie muszę niczego argumentować. To Ty powinieneś dać jakieś argumenty na rzecz niechlujnego pisania.> >Póki obowiązują takie zasady, jakie obowiązują, to się do nich należy stosować, a nie zachowywać się jak dziecię w piaskownicy "bo ja nie chcę". To już nawet nie jest >emocjonalne, to jest histeryczne.> Ależ ja się stosuję Tak zostałem wytresowany...  > Boże broń nie neguję regulaminu.> Kwestionuję tylko durne zasady ortografii. Jako rasowy racjonalista. Ja podałem racjonalne argumenty przeciwko tym zasadom. Kontrargumentów, oprócz steku wyzwisk, nie uświadczyłem.> Tak, bo tak, to nie jest argument dorosłego człowieka.> o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.comSkoro sprowokowałem dyskusję... Każdy ma prawo do swoich poglądów, także na temat ortografii. Prawie każdy. Ktoś, kto tej trudnej sztuki nie posiadł, będzie bronił tylko swojego lenistwa (zlikwidujmy zasady , bo są dla mnie zbyt trudne). XYZPaweł, jak widzę, błędów nie popełnia, więc ma większe prawo swoje 3, a może i 33 grosze wrzucić. Zwłaszcza że: > "Boże broń nie neguję regulaminu."Pawle... Nie zgadzam się z Twoimi poglądami na ortografię  |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > >Ależ właśnie odrzuca, jako niepotrzebną stratę czasu Racjonalnie byłoby radykalnie uprościć ortografię.> ... może i racjonalne (od "racjonalność"), lecz nie racjonalistyczne (od "racjonalizm"). Stosowanie ortografii (choćby tylko w myśl zasad "ars amandi"), jak i gramatyki wymaga nie tylko nauki, lecz również stosowania rozumu. A tego żaden >racjonalista nie powinien się wstydzić...A dlaczego nie racjonalistyczne ? Ja wolę ars amandi prawdziwe, a nie wątpliwe  (doceniam 1 argument ZA  Ale co ma wspólnego używanie REGUŁEK z rozumem ?!? W ortografii nie ma NIC rozumowego, same regułki, wzięte z d...y (bo tak się kiedyś pisało).
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#69 1 na 1 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > Każdy ma prawo do swoich poglądów, także na temat ortografii. Prawie każdy. Ktoś, kto >tej trudnej sztuki nie posiadł, będzie bronił tylko swojego lenistwa (zlikwidujmyTo nie sztuka, to rzemiosło 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#70 -1 na 1 | karol0231 (0 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | przepraszam za błędy ortograficzne mam z tym problemy więc zlewam to |
| karol0231 (0 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | na przyszłość skorzystam ze słownika automatycznego |
#72 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | . > >>>ho, ho Mamy atak humanistów  > Nie. Mamy obronę torturowanego i gwałconego języka polskiego.W internecie znalazłem taki tekścik zdecydowanie na temat: oby.watel
"Dużo prościej jest uczyć dzieci rozrużniania w wymowie ó i u, h i ch, ż i rz. Tylko komu się będzie hciało, jak nawet dziś niektuży prawidłowo po polsku nie potrafią wysławiać się? Niestety, dotyczy to też nauczycieli. Ale pżecież nie tylko ortografia sprawia dzieciom kłopoty. Jaka trudna matematyka jest! Jak można zmuszać dzieci do uczenia się na przykład wzoruw skruconego mnożenia? Nie wystarczy im gdy dowiedzą się, że rużniczka to wyniczek odejmowanka? A biologia? Te wszystkie świństwa, kture tżeba wiedzieć na temat rozmnażania się pantofelkuw, bakterii czy wirusuw, o świniach nie wspominając. I to wszystko bogato ilustrowane! Dlatego ja bym poszedł jeszcze dalej. Na całość bym poszedł. Żeby ułatwić naszym pociehom życie - bo pżecież pżymus to stres - nie zmuszałbym ich do nauki niczego. Oprucz paciorka oczy wiście. Tylko czy pujdzie na to lobby nauczycielskie? " Po co nam cała kultura, gdy znajomość netykiety jest wystarczająca? Nie, nie jestem polonistą i sam ma trudności z prawidłowym wyrażaniem się się po polsku, ale ortografia (jak i stylistyka), to część naszej kultury, którą należy znać i pielęgnować. Wszyscy mamy braki w naszej wiedzy i zdarza nam się popełniać różne błędy, ale w związku z tym nie należy przyjmować głupoty za stan normalny i promować jej na racjonalistycznym forum.
Mądrzy ludzie, to najbardziej się cieszą, gdy mogą się uczyć od innych, choć cieszy ich też, gdy inni z ich wiedzy korzystają, głupki - sami niewiele wiedząc - innych pouczają i zamiast dążyć w górę do większego poznania i zrozumienia rzeczywistości, ściągają innych w dół do swego poziomu.
Pytaniem wątku jest: "Co dokładnie racjonalista odrzuca?" Wydaje mi się, że podstawą racjonalnego myślenia jest właśnie odrzucanie głupoty (nie mylić z niewiedzą) wszelakiej: "Światopogląd ten bazuje na jak najbardziej konsekwentnym stosowaniu logicznego i racjonalnego myślenia w każdej dziedzinie powiązanej z poznawaniem i opisywaniem świata (kiedy poznanie jest celem lub środkiem) - bazuje na przekonaniu, że takowe poznanie jest jedynym sposobem mogącym prowadzić do pozyskania rzetelnej wiedzy o rzeczywistości."Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
| karol0231 (0 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | |
#74 -1 na 1 | karol0231 (0 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | w sumie nawet odrzucanie a pomijanie to dwie różne sprawy dla mojej osoby |
| Irracja (4721 punktów) | Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca? | > > ... może i racjonalne (od "racjonalność"), lecz nie racjonalistyczne (od "racjonalizm"). Stosowanie ortografii (choćby tylko w myśl zasad "ars amandi"), jak i gramatyki wymaga nie tylko nauki, lecz również stosowania rozumu. A tego żaden >racjonalista nie powinien się wstydzić...> A dlaczego nie racjonalistyczne ? ... bo uproszczenia to często efekt "lenistwa umysłowego", a te nie ma wiele wspólnego z racjonalizmem. Ortografia, interpunkcja i gramatyka potrafi zmienić całkowicie sens zdania... > >Ja wolę ars amandi prawdziwe, a nie wątpliwe (doceniam 1 argument ZA  ... a wiesz czego dotyczy "ortografia (interpunkcja i gramatyka) ars amandi", kiedy i jak powinno się ją stosować?... > Ale co ma wspólnego używanie REGUŁEK z rozumem ?!? W ortografii nie ma NIC rozumowego, same regułki, wzięte z d...y (bo tak się kiedyś pisało). ... wbrew pozorom, kiedyś była większa dowolność w pisaniu. Stad różnica w ortografii (interpunkcji i gramatyce) klasycznej i "ars amandi"... ... a jeżeli ortografia to tylko "zbiór niepotrzebnych regułek", to dlaczego sam stosujesz wykrzykniki, pytajniki, wielką literę (poprawniej jest "wielka litera", a nie "duża litera", choć obecnie obie formy się dopuszcza) - czy choćby odstępy (spację) między wyrazami? Nie lepiej odrzucić i te "regułki"?. To też jest ortografia, interpunkcja i gramatyka...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne... |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|