Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co dokładnie racjonalista odrzuca?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
24-03-2013 20:47meercat (934 punktów)Co dokładnie racjonalista odrzuca?
Oprócz jasnowidzenia i religijności co dokładnie racjonalista odrzuca ?

Horoskopy, wróżby, Tarota, I-Ching, "efekt placebo", Feng Shui, orgon, szerokopojętą medycynę alternatywną, szamanizm, bioenergoterapię, czarną magię, białą magię, pozaziemskie pochodzenia kręgów itd., zabobony, przesądy ?

Czy coś pominęłam?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#46
30-03-2013 22:05
 Ocena 2 na 2
Irracja (4721 punktów)Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
>Oprócz jasnowidzenia i religijności co dokładnie racjonalista odrzuca ?

    ... racjonalista odrzuca jakikolwiek wpływ na wszechświat, jakichkolwiek czynników nadprzyrodzonych i niewytłumaczalnych. Cała reszta jest skutkiem tegoż odrzucenia...

    ... życzę rodzinnego świętowania...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...

#47
02-04-2013 16:57
 Ocena 4 na 4
Alpha Phoenicis (4607 punktów)Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
Racjonalista niczego nie odrzuca. Racjonalista prosi o dowody na rzecz danej tezy, lub tez jesli wymaga tego sytuacja sam ich szuka, i jezeli znajdzie ich tyle rownie prawdopodobnych co te odnosnie istnienia krasnoludkow - hipoteza taka laduje dokladnie tam, gdzie ta o krasnoludkach....

#48
05-04-2013 19:10
 Ocena 3 na 3
baszarteg (2319 punktów)Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
>Czy coś pominęłam?

No dobrze, jak już jesteśmy przy przykladach to myślę że odrzuca pogląd jakoby szczepionki i szczepienia były złe/szkodliwe co do zasady .

#49
15-04-2013 13:19
 Ocena 1 na 1
fdzd (2 punktów)Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
>Oprócz jasnowidzenia i religijności co dokładnie racjonalista odrzuca ?
>Horoskopy, wróżby, Tarota, I-Ching, "efekt placebo", Feng Shui, orgon, szerokopojętą medycynę
>alternatywną, szamanizm, bioenergoterapię, czarną magię, białą magię, pozaziemskie pochodzenia
>kręgów itd., zabobony, przesądy ?
>Czy coś pominęłam?

Harrego Pottera

#50
25-04-2013 20:16
 Ocena-1 na 3
karol0231 (0 punktów)Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
moim zdaniem racionalista nie odrzuca niczego puki czegoś nie zrozumie a zrozumiec mozna wszystko i każdego jeśli sie to, go dobrze zna a jesli nie to racionalista nie powinien podejmowac tematu na temat badz tematy w kturych nie posiada sie pełnej wiedzy mozna tylko i wyłącznie podiąć dyskusie dla zobligowania własnych teorii na temat otaczającej nas żeczywistości w danej dziedzinie życia i czegoś sie nauczyć chociażby tego jak tom żeczywistość odbiera drugi człoewiek oraz jak jom pojmuje

#51
25-04-2013 20:27
 Ocena 8 na 8
szarley (54913 punktów)Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
W odpowiedzi karol0231
>moim zdaniem racionalista nie odrzuca niczego puki czegoś nie zrozumie a zrozumiec mozna wszystko i każdego jeśli sie to, go dobrze zna a jesli nie to racionalista nie powinien podejmowac tematu na temat badz tematy w kturych nie posiada sie pełnej wiedzy mozna tylko i wyłącznie podiąć dyskusie dla zobligowania własnych teorii na temat otaczającej nas żeczywistości w danej dziedzinie życia i czegoś sie nauczyć chociażby tego jak tom żeczywistość odbiera drugi człoewiek oraz jak jom pojmuje
>

Racjonalista nie odrzuca zasad ortografii

#52
25-04-2013 21:29
 Ocena 1 na 3
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
W odpowiedzi szarley
>Racjonalista nie odrzuca zasad ortografii

Ależ właśnie odrzuca, jako niepotrzebną stratę czasu Racjonalnie byłoby radykalnie uprościć ortografię.


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#53
26-04-2013 08:11
 Ocena 9 na 9
Meretseger (61860 punktów)Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
W odpowiedzi XYZPawel
>>Racjonalista nie odrzuca zasad ortografii
>Ależ właśnie odrzuca, jako niepotrzebną stratę czasu
Ile czasu zajmuje Ci pisanie "Ż", a ile "RZ"? Bo ja sprawdziłam - dokładnie tyle samo. Nic nie straciłam.

#54
26-04-2013 09:10
 Ocena-1 na 5
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
W odpowiedzi Meretseger
>>>Racjonalista nie odrzuca zasad ortografii
>>Ależ właśnie odrzuca, jako niepotrzebną stratę czasu
>Ile czasu zajmuje Ci pisanie "Ż", a ile "RZ"? Bo ja sprawdziłam - dokładnie tyle >samo. Nic nie straciłam.

Po pierwsze, to tracisz milisekundy przy pisaniu. Po drugie wszyscy straciliśmy czas na naukę tego i teraz czas i nerwy na poprawianie błędów.

To jest wiedza KOMPLETNIE zbędna.

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#55
26-04-2013 11:00Nie na temat
 Ocena 1 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
W odpowiedzi Meretseger
.
Racjonalista nie odrzuca zasad ortografii
>>>>Ależ właśnie odrzuca, jako niepotrzebną stratę czasu
>Ile czasu zajmuje Ci pisanie "Ż", a ile "RZ"? Bo ja sprawdziłam - dokładnie tyle samo. Nic nie straciłam.
Ej tam, ej tam - bajeczki Pani opowiada. Niektórym "racjonalistom", to i czytać nie warto.
"Za długie i za mętne. Czy autor udowodnił tam istnienie boga ?"

"To znaczy, że nie ma co sobie d...y zawracać czymś, czego nie sposób udowodnić. Bo i po co ?!?"


A filozofia - jak kiedyś sprawdził jakiś matematyk - to bełkot po prostu.
"Filozofowie mają poważny problem z logiką. Kiedyś jakiś matematyk sprawdził kilka teorii filozoficznych i większość przeczyła co chwila sama sobie Bełkot po prostu."

A wydaje się nam, że jest to forum dla inteligencji, reprezentującej jakiś poziom intelektualny i potrafiącej samodzielnie myśleć. Może to drobiazg, ale ja jestem głupofobem i może, tak właśnie przewrażliwiony, boję się, iż rzeczywiście już niedługo - zgodnie z pouczeniem innego "racjonalisty" sprawnego intelektualnie inaczej: "Najwyższy czas mienić nazwę na "Irracjonalista.pl"..." będziemy musieli się zastanowić, jacy czytelnicy nadają naszemu forum ton i jaki chcemy tu zachować poziom.

Pozdrawiam serdecznie.

@@@
.

#56
26-04-2013 10:15
 Ocena 8 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
W odpowiedzi XYZPawel
>Po pierwsze, to tracisz milisekundy przy pisaniu. Po drugie wszyscy straciliśmy czas na naukę tego i teraz czas i nerwy na poprawianie błędów.
>To jest wiedza KOMPLETNIE zbędna.

A mogłeś sobie Wstydu oszczędzić, człowieku...

...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)

#57
26-04-2013 11:26
 Ocena 9 na 9
Artur@R (7115 punktów)Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
W odpowiedzi big_zyd
>A mogłeś sobie Wstydu oszczędzić, człowieku... <
Szanowny Paweł, acz nie święty lecz przez XYZ napoczęty,
że racjonalne myśli, wszem i wobec, szerzy - mocno wierzy.
Jak ten Jerzyk z wieży, bezwstydnie swą zwierzęcość łechce,
a i zwierza nam tu się -
iż komunikować z nami chce - za pomocą: "Uch,u,u!" ,"I,i,i ! " i "E,e,e!"


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."

#58
26-04-2013 11:28
 Ocena 1 na 1
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
W odpowiedzi Artur@R
>>A mogłeś sobie Wstydu oszczędzić, człowieku... <
>Szanowny Paweł, acz nie święty lecz przez XYZ napoczęty,
> że racjonalne myśli, wszem i wobec, szerzy - mocno wierzy.
>Jak ten Jerzyk z wieży, bezwstydnie swą zwierzęcość łechce,
>a i zwierza nam tu się -
>iż komunikować z nami chce - za pomocą: "Uch,u,u!" ,"I,i,i ! " i "E,e,e!"

ho, ho Mamy atak humanistów To może pomogą Andrzejowi udowodnić ?


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#59
26-04-2013 11:35
 Ocena 10 na 10
Meretseger (61860 punktów)Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
W odpowiedzi XYZPawel

>ho, ho Mamy atak humanistów
Nie. Mamy obronę torturowanego i gwałconego języka polskiego.

#60
26-04-2013 11:54
 Ocena 2 na 2
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dokładnie racjonalista odrzuca?
W odpowiedzi Meretseger
>>ho, ho Mamy atak humanistów
>Nie. Mamy obronę torturowanego i gwałconego języka polskiego.

Łojezu Ale niech ta obrona będzie chociaż uargumentowana Widzę kilka emocjonalnych postów, ale żadnego argumentu


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365