Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dawid Bowie podpada KK :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
09-05-2013 13:42XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Dawid Bowie podpada KK :)
Ocena 5 na 7
Dawid to ma jaja Fajny klip nakręcił i już zdążył oburzyć youtube i pojechał ostro (jak na kulturę masową) po KK

www.tokfm.(*)uznierczym_.html#BoxSlotII3img

Brawo
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#16
13-05-2013 16:14
 Ocena 1 na 1
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>>A nie korci was zrobić mu
>Ostatnie ludobójstwa w XX wieku to organizowali ateiści.

Którzy ateiści ?


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi XYZPawel
>>>A nie korci was zrobić mu
>>Ostatnie ludobójstwa w XX wieku to organizowali ateiści.
>Którzy ateiści ?

Stalin, Mao, Pol Pot.


bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi mrSpock
Ten z wąsikiem był katolikiem i skumplował się z tym z piuską.

Jasne, możesz sobie uważać, że KK współpracował z Hitlerem w Holocauście, ale ja będę trzymał się tezy, że to Hitler korzystał z religii, instrumentalnie. W dalszym planie miał zamiar się KK zupełnie pozbyć.

bembergiem w berg

#19
13-05-2013 16:31
 Ocena 1 na 1
mrSpock (2845 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>Ten z wąsikiem był katolikiem i skumplował się z tym z piuską.
>Jasne, możesz sobie uważać, że KK współpracował z Hitlerem w Holocauście, ale ja będę trzymał się tezy, że to Hitler korzystał z religii, instrumentalnie. W dalszym planie miał zamiar się KK zupełnie pozbyć.
>
bembergiem w berg

No tak zapomniałem, że kościół to przecież zawsze jest ofiara taka biedna pokrzywdzona. Trzymaj się dalej swoich złudzeń a na pewno dobrze na tym wyjdziesz

worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi mrSpock
>No tak zapomniałem, że kościół to przecież zawsze jest ofiara taka biedna pokrzywdzona. Trzymaj się dalej swoich złudzeń a na pewno dobrze na tym wyjdziesz

Być może ja mam złudzenia, a być może ty nim ulegasz.

bembergiem w berg

#21
13-05-2013 17:44
 Ocena 2 na 2
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>>>>A nie korci was zrobić mu
>>>Ostatnie ludobójstwa w XX wieku to organizowali ateiści.
>>Którzy ateiści ?
>Stalin, Mao, Pol Pot.

To nie byli ateiści, tylko MOCNO wierzący w siebie, w swoją boskość. Stworzyli normalne religie i zwalczali inne religie, tak jak się zwalcza konkurencję.

Gdyby serio traktować to co piszesz, to można by islamistów traktować jak ateistów katolickich


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>Ten z wąsikiem był katolikiem i skumplował się z tym z piuską.
>Jasne, możesz sobie uważać, że KK współpracował z Hitlerem w Holocauście, ale ja będę trzymał się tezy, że to Hitler korzystał z religii, instrumentalnie. W dalszym >planie miał zamiar się KK zupełnie pozbyć.

oczywiście, a zdradzani i przyłapani "in flagranti" faceci przypadkowo spadają na gołą koleżankę, beż żadnej przyjemności, w zasadzie to są zawsze zmuszani

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi XYZPawel
>>Ten z wąsikiem był katolikiem i skumplował się z tym z piuską.
>>Jasne, możesz sobie uważać, że KK współpracował z Hitlerem w Holocauście, ale ja będę trzymał się tezy, że to Hitler korzystał z religii, instrumentalnie. W dalszym >planie miał zamiar się KK zupełnie pozbyć.
>oczywiście, a zdradzani i przyłapani "in flagranti" faceci przypadkowo spadają na gołą koleżankę, beż żadnej przyjemności, w zasadzie to są zawsze zmuszani

Porównujesz związek KK z III Rzeszą do stosunku seksualnego i otrzymujesz w ten sposób jakąś nową wiedzę? Coś podobnego.

bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi XYZPawel
>To nie byli ateiści, tylko MOCNO wierzący w siebie

To oni nie byli pewni swojego istnienia, tylko musieli w nie wierzyć? To i tak trochę za mało, żeby zrobić z nich ludzi religijnych.


bembergiem w berg

XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>>oczywiście, a zdradzani i przyłapani "in flagranti" faceci przypadkowo spadają na gołą koleżankę, beż żadnej przyjemności, w zasadzie to są zawsze zmuszani
>Porównujesz związek KK z III Rzeszą do stosunku seksualnego

Nie porównuję. Czytaj uważniej. Nawet parę razy.

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#26
13-05-2013 18:23
 Ocena 2 na 2
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>>To nie byli ateiści, tylko MOCNO wierzący w siebie
>To oni nie byli pewni swojego istnienia, tylko musieli w nie wierzyć? To i tak >trochę za mało, żeby zrobić z nich ludzi religijnych.

Nie kumasz. Oni nie wierzyli "w siebie", tylko w swoją boskość. "Drobna" różnica.

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com




worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi XYZPawel
>>>To nie byli ateiści, tylko MOCNO wierzący w siebie
>>To oni nie byli pewni swojego istnienia, tylko musieli w nie wierzyć? To i tak >trochę za mało, żeby zrobić z nich ludzi religijnych.
>Nie kumasz. Oni nie wierzyli "w siebie", tylko w swoją boskość. "Drobna" różnica.

Masz jakieś ich wypowiedzi, które potwierdzałyby te rewelacje, że uważali się za bogów (Stalin, Mao, Pol Pot)? Bo obrazki przedstawiające różne manifestacje sprawy nie rozstrzygają - ateiści też mają swoje pochody.

bembergiem w berg

#28
13-05-2013 19:14
 Ocena 2 na 2
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>>>>To nie byli ateiści, tylko MOCNO wierzący w siebie
>>>To oni nie byli pewni swojego istnienia, tylko musieli w nie wierzyć? To i tak >trochę za mało, żeby zrobić z nich ludzi religijnych.
>>Nie kumasz. Oni nie wierzyli "w siebie", tylko w swoją boskość. "Drobna" różnica.
>Masz jakieś ich wypowiedzi, które potwierdzałyby te rewelacje, że uważali się za >bogów (Stalin, Mao, Pol Pot)? Bo obrazki przedstawiające różne manifestacje sprawy

Myślałem, że to jest portal dla ludzi, którzy reprezentują jakiś poziom intelektualny...
pl.wikipedia.org/wiki/Kult_jednostki

>nie rozstrzygają - ateiści też mają swoje pochody.

I chodzą z portretami swoich bogów ?!? Pokaż

o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#29
13-05-2013 19:17
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>Masz jakieś ich wypowiedzi, które potwierdzałyby te rewelacje, że uważali się za bogów (Stalin, Mao, Pol Pot)? Bo obrazki przedstawiające różne manifestacje sprawy nie rozstrzygają - ateiści też mają swoje pochody.
Stalin czy Mao nie tyle uważali się za bogów, co byli twórcami świeckich religii. Czytając biografię Stalina pióra S.S. Montefiore można zauważyć, że przynajmniej po części uwierzył on w twierdzenia swoich "wyznawców". O ile ciężko twierdzić, że Stalin był przekonany o swojej boskości to kult jednostki wokół niego wytworzony, takie właśnie atrybuty mu przypisywał. Stalin i stalinizm po części przynajmniej zastąpili rosyjskiemu ludowi cara i cerkiew.

worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi XYZPawel
>>>Nie kumasz. Oni nie wierzyli "w siebie", tylko w swoją boskość.
>Kult_jednostki

Wydaje mi się, że istnieje spora różnica między propagandą państwową generującą kult jednostki, a "wiarą we własną boskość" - no chyba że próbujesz powiedzieć, że kult jednostki polega na tym, że te "jednostki" czciły same siebie?

No i jak ktoś chce w sposób agresywny zdusić w państwie wszelką religijność, to musi coś zrobić z religijnymi potrzebami większości ludzi - a potrzeby te - jak zdaje się potwierdzać antropologia - są czymś naturalnym. Ateiści mieli podejście pragmatyczne - wyprowadzili ostateczne konsekwencje z oświeceniowego kultu człowieka.

>>nie rozstrzygają - ateiści też mają swoje pochody.
>I chodzą z portretami swoich bogów ?!? Pokaż

No przecież sam pokazałeś - foto z Leninem.

bembergiem w berg

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365