 |
Dawid Bowie podpada KK :) Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-05-2013 13:42 | XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Dawid Bowie podpada KK :)
5 na 7 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..#16 1 na 1 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > >A nie korci was zrobić mu> Ostatnie ludobójstwa w XX wieku to organizowali ateiści.Którzy ateiści ?
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > >>A nie korci was zrobić mu> >Ostatnie ludobójstwa w XX wieku to organizowali ateiści.> Którzy ateiści ?Stalin, Mao, Pol Pot.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | Ten z wąsikiem był katolikiem i skumplował się z tym z piuską. Jasne, możesz sobie uważać, że KK współpracował z Hitlerem w Holocauście, ale ja będę trzymał się tezy, że to Hitler korzystał z religii, instrumentalnie. W dalszym planie miał zamiar się KK zupełnie pozbyć.
bembergiem w berg |
#19 1 na 1 | mrSpock (2845 punktów) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > Ten z wąsikiem był katolikiem i skumplował się z tym z piuską.> Jasne, możesz sobie uważać, że KK współpracował z Hitlerem w Holocauście, ale ja będę trzymał się tezy, że to Hitler korzystał z religii, instrumentalnie. W dalszym planie miał zamiar się KK zupełnie pozbyć.> bembergiem w bergNo tak zapomniałem, że kościół to przecież zawsze jest ofiara taka biedna pokrzywdzona. Trzymaj się dalej swoich złudzeń a na pewno dobrze na tym wyjdziesz |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > No tak zapomniałem, że kościół to przecież zawsze jest ofiara taka biedna pokrzywdzona. Trzymaj się dalej swoich złudzeń a na pewno dobrze na tym wyjdzieszByć może ja mam złudzenia, a być może ty nim ulegasz.
bembergiem w berg |
#21 2 na 2 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > >>>A nie korci was zrobić mu> >>Ostatnie ludobójstwa w XX wieku to organizowali ateiści.> >Którzy ateiści ?> Stalin, Mao, Pol Pot.To nie byli ateiści, tylko MOCNO wierzący w siebie, w swoją boskość. Stworzyli normalne religie i zwalczali inne religie, tak jak się zwalcza konkurencję. Gdyby serio traktować to co piszesz, to można by islamistów traktować jak ateistów katolickich 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > Ten z wąsikiem był katolikiem i skumplował się z tym z piuską.> Jasne, możesz sobie uważać, że KK współpracował z Hitlerem w Holocauście, ale ja będę trzymał się tezy, że to Hitler korzystał z religii, instrumentalnie. W dalszym >planie miał zamiar się KK zupełnie pozbyć.oczywiście, a zdradzani i przyłapani "in flagranti" faceci przypadkowo spadają na gołą koleżankę, beż żadnej przyjemności, w zasadzie to są zawsze zmuszani 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > >Ten z wąsikiem był katolikiem i skumplował się z tym z piuską.> >Jasne, możesz sobie uważać, że KK współpracował z Hitlerem w Holocauście, ale ja będę trzymał się tezy, że to Hitler korzystał z religii, instrumentalnie. W dalszym >planie miał zamiar się KK zupełnie pozbyć.> oczywiście, a zdradzani i przyłapani "in flagranti" faceci przypadkowo spadają na gołą koleżankę, beż żadnej przyjemności, w zasadzie to są zawsze zmuszani  Porównujesz związek KK z III Rzeszą do stosunku seksualnego i otrzymujesz w ten sposób jakąś nową wiedzę? Coś podobnego.
bembergiem w berg |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > To nie byli ateiści, tylko MOCNO wierzący w siebieTo oni nie byli pewni swojego istnienia, tylko musieli w nie wierzyć? To i tak trochę za mało, żeby zrobić z nich ludzi religijnych.
bembergiem w berg |
XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > >oczywiście, a zdradzani i przyłapani "in flagranti" faceci przypadkowo spadają na gołą koleżankę, beż żadnej przyjemności, w zasadzie to są zawsze zmuszani  > Porównujesz związek KK z III Rzeszą do stosunku seksualnegoNie porównuję. Czytaj uważniej. Nawet parę razy.
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#26 2 na 2 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > >To nie byli ateiści, tylko MOCNO wierzący w siebie> To oni nie byli pewni swojego istnienia, tylko musieli w nie wierzyć? To i tak >trochę za mało, żeby zrobić z nich ludzi religijnych.Nie kumasz. Oni nie wierzyli "w siebie", tylko w swoją boskość. "Drobna" różnica.
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com  |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > >>To nie byli ateiści, tylko MOCNO wierzący w siebie> >To oni nie byli pewni swojego istnienia, tylko musieli w nie wierzyć? To i tak >trochę za mało, żeby zrobić z nich ludzi religijnych.> Nie kumasz. Oni nie wierzyli "w siebie", tylko w swoją boskość. "Drobna" różnica.Masz jakieś ich wypowiedzi, które potwierdzałyby te rewelacje, że uważali się za bogów (Stalin, Mao, Pol Pot)? Bo obrazki przedstawiające różne manifestacje sprawy nie rozstrzygają - ateiści też mają swoje pochody.
bembergiem w berg |
#28 2 na 2 XYZPawel (1001 punktów) (zablokowany) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > >>>To nie byli ateiści, tylko MOCNO wierzący w siebie> >>To oni nie byli pewni swojego istnienia, tylko musieli w nie wierzyć? To i tak >trochę za mało, żeby zrobić z nich ludzi religijnych.> >Nie kumasz. Oni nie wierzyli "w siebie", tylko w swoją boskość. "Drobna" różnica.> Masz jakieś ich wypowiedzi, które potwierdzałyby te rewelacje, że uważali się za >bogów (Stalin, Mao, Pol Pot)? Bo obrazki przedstawiające różne manifestacje sprawy Myślałem, że to jest portal dla ludzi, którzy reprezentują jakiś poziom intelektualny... pl.wikipedia.org/wiki/Kult_jednostki> nie rozstrzygają - ateiści też mają swoje pochody.I chodzą z portretami swoich bogów ?!? Pokaż 
o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com |
#29 2 na 2 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > Masz jakieś ich wypowiedzi, które potwierdzałyby te rewelacje, że uważali się za bogów (Stalin, Mao, Pol Pot)? Bo obrazki przedstawiające różne manifestacje sprawy nie rozstrzygają - ateiści też mają swoje pochody.Stalin czy Mao nie tyle uważali się za bogów, co byli twórcami świeckich religii. Czytając biografię Stalina pióra S.S. Montefiore można zauważyć, że przynajmniej po części uwierzył on w twierdzenia swoich "wyznawców". O ile ciężko twierdzić, że Stalin był przekonany o swojej boskości to kult jednostki wokół niego wytworzony, takie właśnie atrybuty mu przypisywał. Stalin i stalinizm po części przynajmniej zastąpili rosyjskiemu ludowi cara i cerkiew. |
| worek kości (2937 punktów) | Odp: Dawid Bowie podpada KK :) | > >>Nie kumasz. Oni nie wierzyli "w siebie", tylko w swoją boskość.> Kult_jednostkiWydaje mi się, że istnieje spora różnica między propagandą państwową generującą kult jednostki, a "wiarą we własną boskość" - no chyba że próbujesz powiedzieć, że kult jednostki polega na tym, że te "jednostki" czciły same siebie? No i jak ktoś chce w sposób agresywny zdusić w państwie wszelką religijność, to musi coś zrobić z religijnymi potrzebami większości ludzi - a potrzeby te - jak zdaje się potwierdzać antropologia - są czymś naturalnym. Ateiści mieli podejście pragmatyczne - wyprowadzili ostateczne konsekwencje z oświeceniowego kultu człowieka. > >nie rozstrzygają - ateiści też mają swoje pochody.> I chodzą z portretami swoich bogów ?!? Pokaż  No przecież sam pokazałeś - foto z Leninem.
bembergiem w berg |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|