Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dawid Bowie podpada KK :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
09-05-2013 13:42XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Dawid Bowie podpada KK :)
Ocena 5 na 7
Dawid to ma jaja Fajny klip nakręcił i już zdążył oburzyć youtube i pojechał ostro (jak na kulturę masową) po KK

www.tokfm.(*)uznierczym_.html#BoxSlotII3img

Brawo
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#46
15-05-2013 12:24
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi maceox

Ups...
Ale to znaczy tylko tyle, że (jak napisałam w poprzednim poście) nie zgadzam się ze stanowiskiem kościelnym dotyczącym in vitro

#47
15-05-2013 12:36
 Ocena 2 na 2
maceox (6766 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
>Czytam z zainteresowaniem wszystkie Pańskie posty i dlatego zdumiony byłem tą wypowiedzą, ale ironii w niej też nie dostrzegłem.
Moje zdanie:
"Jedynym ludobójstwem, które można zarzucać racjonalnym ateistom jest stosowanie metody in vitro."
miało właśnie oznaczać, że racjonalni ateiści muchy nie skrzywdzili (w każdym razie nie w imię swych przekonań).

To tylko kościół zarzuca im przeróżne wyimaginowane "zbrodnie" i dla mnie in vitro jest dobrym przykładem tego jedynie wyimaginowanego zła.

>>To jest smutne.
>Nawet bardzo.
To moje zdanie miało być - w kontekście prawdziwych zbrodni ludobójstwa - raczej śmieszne (gdyż przeciwstawia się tu tym rzeczywistym zbrodniom los zarodków). Ale mi to nie wyszło.

Pozdrawiam serdecznie.

#48
15-05-2013 12:49
 Ocena 5 na 5
maceox (6766 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi Meretseger
>Ups...
Pan Andrzej tez nie dostrzegł ironii. Musiałem coś sknocić. Czytam ten mój post jeszcze raz i rzeczywiście czegoś tam do uwidocznienia ironii brakuje. Nie wyszło mi... od miecza wojuje saper tylko raz. Za dużo chyba gadałem ostatnio z Brzostowskim i mi się musiało udzielić...

#49
15-05-2013 13:08
 Ocena-2 na 2
worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> W dalszym planie miał zamiar się KK zupełnie pozbyć
>Baaardzo wygodne twierdzenie, jak zwykle nie do zweryfikowania

Cytat:
Młodzież hitlerowska śpiewała: "To my - radosna młodzież Hitlerjugend. Nie potrzeba nam żadnych cnót chrześcijańskich, gdyż nasz wódz Adolf Hitler, jest naszym zbawcą. Żaden złośliwy klecha nie może przeszkadzać nam czuć się dziećmi Hitlera"


I artykuł okraszony przypisami na temat domniemanego katolicyzmu Hitlera:
lewandowsk(*)f-hitler-by-katolikiem,271.htm

bembergiem w berg

#50
15-05-2013 13:19
 0 na 2
worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
>Żadnego ludobójstwa w żadnym okresie nie zorganizowali ateiści.

Tak samo jak żadnego ludobójstwa w żadnym okresie nie zorganizowali teiści. Ludobójstwa organizowali ludzie zaślepieni ideologią przecież. Podobnie się dzisiaj tłumaczą tzw. umiarkowani muzułmanie - Islam to religia pokoju - mówią - a te wszystkie gwałty i morderstwa popełniają psychopaci, a nie prawdziwi muzułmanie. No i ateizm to też światopogląd pokoju - a te wszystkie zbrodnie popełniane w ateistycznych ustrojach totalitarnych to były wypaczenia i zaślepienie. Innymi słowy chce Pan po prostu powiedzieć, że "co złego, to nie my". Wygodnie.

bembergiem w berg

#51
15-05-2013 14:21
 Ocena 1 na 3
XYZPawel (1001 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>>> W dalszym planie miał zamiar się KK zupełnie pozbyć
>>Baaardzo wygodne twierdzenie, jak zwykle nie do zweryfikowania
>Cytat:
Młodzież hitlerowska śpiewała: "To my - radosna młodzież Hitlerjugend. Nie potrzeba nam żadnych cnót chrześcijańskich, gdyż nasz wódz Adolf Hitler, jest naszym zbawcą. Żaden złośliwy klecha nie może przeszkadzać nam czuć się dziećmi Hitlera"


Sam dajesz dowody na to, że Hitleryzm to była religia A wciąż uparcie twierdzisz, że to ateiści. Jak się obywasz bez myślenia ?!?


o wierze w audio: xyzpawel.blogspot.com

#52
15-05-2013 14:34
 Ocena 1 na 1
worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi XYZPawel
>Sam dajesz dowody na to, że Hitleryzm to była religia

Hitler nie był Bogiem - aby mówić o religii, potrzebny jest czynnik nadprzyrodzony.

Ale nawet jeśli zgodzić się na rozszerzoną definicję religii i jeśli uznać hitleryzm lub stalinizm za religię, to ateizm wcale nie wyklucza religijności. Jak mawiał Chesterton - "kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek". Idąc dalej tym tropem - społeczeństwo ateistów miałoby garstkę ateistów humanistycznych i racjonalistycznych, oraz całą masę ateistów fanatycznych i agresywnych.

bembergiem w berg

#53
15-05-2013 15:02
 Ocena 1 na 1
Irracja (4721 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>>I artykuł okraszony przypisami na temat domniemanego katolicyzmu Hitlera:

    ... coś mi tutaj śmierdzi manipulacją...

    ... z jednej strony Hitler był urodzony i wychowany w rodzinie katolickiej. Tak samo jak zdobywcy i sprawcy masakry w Jerozolimie... jak twórcy i główni przywódcy inkwizycji, jak Cortes i Pizaro, oraz wielu innych konkwistadorów odpowiedzialnych za masakrę Azteków, Inków i wielu innych cywilizacji amerykańskich... jak Robespierre i inni odpowiedzialni za terror w czasie rewolucji francuskiej... jak Benito Mussolini, rzeczywisty twórca faszyzmu (Hitler tylko go dopracował i rozwinął na szerszą skalę), oraz rzeczywisty "pośrednik" miedzy papiestwem i Hitlerem... i wiele innych przykładów...

    ... z drugiej strony, skoro urodził się w rodzinie katolickiej to na pewno został ochrzczony. A według oficjalnej doktryny KRK, chrzest to niezatarty znak przynależności do społeczeństwa chrześcijańskiego (w tym przypadku do katolików). To jak w końcu jest z tym Hitlerem, chrztem i jego katolicyzmem? Mimo tylu zbrodni i niegodziwości nikt nie neguje katolicyzmu inkwizytorów, konkwistadorów, jakobinów czy Mussoliniego i innych. Czyżby chodziło o to, że poprzednio wymienieni służyli papieżowi i interesom KRK, a Hitler nie? A może Hitler też "służył nieświadomie" interesom KRK (sprawa m.in. żydów i komunizmu) jednak dopuścił się zbyt wielu zbrodni by się do niego przyznawać? W myśl zasady tajnych operacji - "jak się uda to bardzo skorzystamy, a jak się nie uda to my się do niego nie przyznamy"...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...

worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi Irracja
Wiadomo, że nikt nie chce mieć w swoim klubie Hitlera - no cóż, wystarczająco sobie nagrabił. Ale ewentualna legitymacja członkowska, zdobyta zresztą w dzieciństwie, to trochę za mało, żeby za wpadki członka zrzucać winę na całą organizację. Można by to zrobić, gdyby negatywne zachowanie wynikało bezpośrednio z oficjalnych nakazów, w tym przypadku KK, a nie wydaje się, aby taki związek istniał.


bembergiem w berg

#55
15-05-2013 15:34
 Ocena 3 na 3
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi Irracja
>    ... coś mi tutaj śmierdzi manipulacją...
Bo i niczym więcej to nie jest. Nawet jeśli Hitler byłby ateistą to zbrodni nie popełnił sam. Dlaczego generałowie, urzędnicy czy członkowie SS oraz żołnierze wykonywali jego zbrodnicze rozkazy? Czyżby nauki religijne nie były jakoś specjalnie silne? A może to sami podli ateiści byli? Spór o katolicyzm Hitlera jest tylko zasłoną dymną. Nie byłby w stanie zrobić tego co zrobił gdyby współpracujący z nim czy wykonujący jego rozkazy ludzie religijni zdecydowali się stawić mu opór.

#56
15-05-2013 15:46
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>Tak samo jak żadnego ludobójstwa w żadnym okresie nie zorganizowali teiści. Ludobójstwa organizowali ludzie zaślepieni ideologią przecież.
Żeby być zaślepionym ideologią to trzeba w nią wierzyć. Wniosek jest taki, że ludobójstwa były organizowane przez wierzących.
>No i ateizm to też światopogląd pokoju - a te wszystkie zbrodnie popełniane w ateistycznych ustrojach totalitarnych to były wypaczenia i zaślepienie.
Ateizm to tylko część światopoglądu. Do tego nie mówiąca nic o pokoju czy wojnie. Ustroje zaś były o tyle ateistyczne, że wiary w boga brakło. Nie da się tego jednak powiedzieć, o wierze w ogóle. Co za różnica jaki jest przedmiot wiary skoro ludzie dla niej gotowi są na wiele rzeczy.
>Innymi słowy chce Pan po prostu powiedzieć, że "co złego, to nie my". Wygodnie.
Prawdziwe. Ateistów zasadniczo łączy tylko ateizm, resztę przekonań mogą mieć całkiem inną. Bycie zaś wiernym sprawia, że całkiem sporo poglądów ma się takich samych.

worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
>Dlaczego generałowie, urzędnicy czy członkowie SS oraz żołnierze wykonywali jego zbrodnicze rozkazy?

To wykonywanie rozkazów w wojsku jest przejawem religii?

bembergiem w berg

#58
15-05-2013 16:24
 Ocena 3 na 3
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi worek kości
>To wykonywanie rozkazów w wojsku jest przejawem religii?
Wykonywanie akurat tych rozkazów było przejawem słabości religii oraz tego jak naprawdę wygląda umoralnianie przez religię. Ponadto nie wszyscy wierzący w Niemczech byli w wojsku. Część moralnej - i nie tylko - odpowiedzialności za wojnę i ludobójstwo spoczywa na niemieckich wierzących. Hitler był tylko jeden, ich było wielu.

worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
>>Tak samo jak żadnego ludobójstwa w żadnym okresie nie zorganizowali teiści. Ludobójstwa organizowali ludzie zaślepieni ideologią przecież.
>Żeby być zaślepionym ideologią to trzeba w nią wierzyć. Wniosek jest taki, że ludobójstwa były organizowane przez wierzących.

Jeśli jesteś racjonalistą, to pewnie podpiszesz się pod tym:

Cytat:
Człowiek jest istotą zasadniczo irracjonalną, która podejmuje decyzje i działania w 90 procentach przypadków mające inne pobudki niż 'czyste' uzasadnienie intelektualne. Racjonalność polega na tym, że korzystamy z pozostałych 10 procent. Racjonalizm zaś to obrona owych '10%'


No i to zostało nazwane "Najkrótszą definicją ideologii racjonalistycznej". A skoro racjonalista ma swoją ideologię, to czy to znaczy, że racjonaliści są osobami wierzącymi?

>Co za różnica jaki jest przedmiot wiary skoro ludzie dla niej gotowi są na wiele rzeczy.

Czyli można być wierzącym ateistą? Ateistą religijnym?

>>Innymi słowy chce Pan po prostu powiedzieć, że "co złego, to nie my". Wygodnie.
>Prawdziwe. Ateistów zasadniczo łączy tylko ateizm, resztę przekonań mogą mieć całkiem inną. Bycie zaś wiernym sprawia, że całkiem sporo poglądów ma się takich samych.

Kumam. Ateista to tylko ktoś, kto nie wierzy w Boga. No a jednak racjonaliści upierają się, że np. stalinizm to nie był ateizm, ponieważ tam ludzie wierzyli w ideologię. No ale nie wierzyli w Boga, a zgodnie z definicją ateizmu, byłby to wciąż ateizm. Wydaje mi się, że aby uniknąć nieporozumień, powinni się chyba racjonaliści nieco nad swoją terminologią zastanowić. Skoro mają taki uraz do wiary, zamiast mówić o sobie - ateiści - lepszą nazwą byłby np. afideizm.

bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Dawid Bowie podpada KK :)
W odpowiedzi Iwan Denisowicz
>>To wykonywanie rozkazów w wojsku jest przejawem religii?
>Wykonywanie akurat tych rozkazów było przejawem słabości religii oraz tego jak naprawdę wygląda umoralnianie przez religię.

Przez jaką religię zostali umoralnieni ludzie wykonujący rozkazy Hitlera?

>Ponadto nie wszyscy wierzący w Niemczech byli w wojsku. Część moralnej - i nie tylko - odpowiedzialności za wojnę i ludobójstwo spoczywa na niemieckich wierzących.

A co z niewierzącymi, gdzie oni się podziewali w trakcie wojny?

bembergiem w berg

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365