 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-06-2013 23:36 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Prawackie zabawy
2 na 2 | Cytat:Jak czytamy na stronie internetowej tygodnika [Newsweek], dom prezesa PiS na warszawskim Żoliborzu jest otoczony z każdej strony. Od przodu i od tyłu pilnują go ochroniarze z agencji Grom Group. Na nich partia wydała 3,4 mln złotych. Z kolei po obu stronach posesji Jarosława Kaczyńskiego ulokowała się zaprzyjaźniona spółka Srebrna. Przez długi czas mieściła się mieściła się siedziba firmy Rejtan, która prowadzi internetową księgarnię "Gazety Polskiej". (źródło) Cytat:- Polska się budzi. Budzi się czynnik obywatelski. Musimy połączyć siły. Każdy z nas ma zupełnie innych ludzi. Do innych ludzi docieram ja, do innych Przemek (Wipler), Jarosław Gowin i inne podmioty. Przyjdzie taki moment, że połączymy siły i rozpirzymy ich w dym - mówił w Warszawie jeden z liderów Platformy Oburzonych muzyk Paweł Kukiz. (źródło) PiS pokonujący w sondażach PO, SLD śpiewający "Międzynarodówkę" pod przewodem klerykała Millera, Palikot nieobecny w mediach - czego możemy się spodziewać się w najbliższych wyborach do parlamentu? Najgorsze już było czy jest raczej przed nami? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#1 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawackie zabawy | > Cytat:Jak czytamy na stronie internetowej tygodnika [Newsweek], dom prezesa PiS na warszawskim > Żoliborzu jest otoczony z każdej strony. Od przodu i od tyłu pilnują go ochroniarze z agencji Grom> Group. Na nich partia wydała 3,4 mln złotych.> Z kolei po obu stronach posesji Jarosława Kaczyńskiego ulokowała się zaprzyjaźniona spółka Srebrna.> Przez długi czas mieściła się mieściła się siedziba firmy Rejtan, która prowadzi internetową> księgarnię "Gazety Polskiej".> > (źródło)> Cytat:- Polska się budzi. Budzi się czynnik obywatelski. Musimy połączyć siły. Każdy z nas ma > zupełnie innych ludzi. Do innych ludzi docieram ja, do innych Przemek (Wipler), Jarosław Gowin i> inne podmioty. Przyjdzie taki moment, że połączymy siły i rozpirzymy ich w dym - mówił w Warszawie> jeden z liderów Platformy Oburzonych muzyk Paweł Kukiz.> > (źródło)To wszystko małe miki jest. Prawdziwe zabawy miały dziś miejsce w staropolskim Breslau. Tutaj relacja Aborcza z mętnego nurtu i głównego ścieku, a tutaj Prawdziwa, pióra samego Nadboga. Polecam zwłaszcza komentarze pod tekstem - miodzio  .
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#2 -2 na 2 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > PiS pokonujący w sondażach PO, SLD śpiewający "Międzynarodówkę" pod przewodem klerykała Millera, Palikot nieobecny w mediach - czego możemy się spodziewać się w najbliższych wyborach do parlamentu? Najgorsze już było czy jest raczej przed nami?Hehehehehehe. PiS jest PiSem, SLD z braku lepszych pomysłów skomuszyło się i zrobiło antyklerykalne w mowie i piśmie, Palikot był oszustem i błaznem, jest oszustem i błaznem i będzie oszustem i błaznem, PSL pewnie dalej okupuje ciepłe posadki tam gdzie da się je okupować. Co ma zrobić w tej sytuacji człowiek używający tej ciemnej masy zwanej mózgiem w jakimś pożytecznym celu? Postraszyć PiSem, niech znowu wygra PO  Hehehehehehe. |
#3 -2 na 4 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | Bauman, Bauman, coś mi to mówi... Aha! Już wiem, Bauman: - służył w wojskach NKWD - pełnił funkcje oficera polityczno-wychowawczego w LWP - był oficerem w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego gdzie pełnił funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym A cóż ciekawego wyczytałem w tej notce do której linka Pan podał! Cytat:Do wizyty na wykładzie prof. Baumana, który odwiedził Wrocław z okazji 150-lecia istnienia niemieckiej socjaldemokracji, narodowcy zwoływali się na Facebooku od kilkunastu dni. 150-lecie istnienia niemieckiej socjaldemokracji. Że tak rzeknę: boże, widzisz a nie grzmisz. W takich momentach zastanawiam się kogo nie lubię bardziej: narodowców czy Baumana. |
#4 13 na 17 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawackie zabawy | > Bauman, Bauman, coś mi to mówi...G... Ci mówi, hunwejbinie pryszczaty, polityką historyczną aktualnych zwycięzców naćpany. > Aha! Już wiem, Bauman:> służył w wojskach NKWDNiestety, jako Żyd nie miał szans załapać się na Bohatera z AK. > - pełnił funkcje oficera polityczno-wychowawczego w LWPI słusznie. > - był oficerem w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego gdzie pełnił funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczymJak wyżej. > A cóż ciekawego wyczytałem w tej notce do której linka Pan podał!> Cytat:Do wizyty na wykładzie prof. Baumana, który odwiedził Wrocław z okazji 150-lecia istnienia niemieckiej socjaldemokracji, narodowcy zwoływali się na Facebooku od kilkunastu dni. > 150-lecie istnienia niemieckiej socjaldemokracji....obchodzone w Breslau... > Że tak rzeknę: boże, widzisz a nie grzmisz....Bóg, jak Bóg, ale Stalin normalnie się w grobie przewraca... > W takich momentach zastanawiam się kogo nie lubię bardziej: narodowców czy Baumana....strach pomyśleć, co będzie, kiedy już narodowcy całe Obrzydliwe Dziedzictwo Komuny - włącznie z granicami jałtańsko-poczdamskimi - Przekreślą  . Chociaż... chociaż... ...to będzie Widok, gdy - z Wrocka Wypędzeni - Lwów zaczną Odzyskiwać  .
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#5 -2 na 2 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > G... Ci mówi, hunwejbinie pryszczaty, polityką historyczną aktualnych zwycięzców naćpany.Trzy nieprawdy w jednym zdaniu. Nie lubię hunwejbinów, nigdy nie miałem problemów skórnych, jestem ponad polityką historyczną  > Niestety, jako Żyd nie miał szans załapać się na Bohatera z AKMiał szansę na wiele rzeczy. Mógł chociaż nie załapać się na instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym. > ...obchodzone w Breslau...Dzisiaj Wrocław, Niemców tam praktycznie już nie ma. Równie dobrze możemy się bawić w Київ zamiast Kijowa. > ...strach pomyśleć, co będzie, kiedy już narodowcy całe Obrzydliwe Dziedzictwo Komuny - włącznie z granicami jałtańsko-poczdamskimi - Przekreślą .Jestem za tym, żeby lecieli z szablami na ukraińskie czołgi. My pozbędziemy się problemu w Polsce, Ukraińcy pozbędą się starej amunicji, no i sobie postrzelają do ruchomego celu. Same pozytywy.  A czy Bauman kiedykolwiek krył się ze swoją komunistyczną przeszłością i poglądami? Raczej nie, więc o co tyle krzyku? |
#6 16 na 16 | pawel_wr (4297 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > Bauman, Bauman,[..]> - służył w wojskach NKWD> - pełnił funkcje oficera polityczno-wychowawczego w LWP> - był oficerem w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego gdzie pełnił funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczymZapomniałeś , albo nie chciałeś podać , że Baumanna wyrzucono z Polski na fali antyżydowskiej histerii rozpętanej przez Gomułkę. Zadziwiająca bierność hierarchów katolickich wobec wygnania z Polski 20 000 obywateli też daje dużo do myślenia. W domyśle wg. Ciebie , był on zaprzedanym i wiernym czynownikiem komunizmu. Czy Ciebie nie dziwi , że takiego "swojaka" Gomułka wyrzucił z kraju ? Przeciez ty sugerujesz , że Baumann był "najwierniejszym z wiernych" , więc powinno się go za wszelką cenę zatrzymać w PRLu, a nie pozbywać. Ten sam typ mentalności i umysłowości , który w 1968 na wiecach organizowanych przez PZPR nosił z dumą sztandary: "Sjoniści do Izraela", // Sjoniści = to nie błąd, "Studenci do nauki" "Młodzież z partią" "Jesteśmy z Wami , tow. Wiesław" dał dzisiaj pokaz [wzmożenia patriotycznego] we Wrocławiu. ( Zresztą niestety nie pierwszy raz) > Cytat:Do wizyty na wykładzie prof. Baumana, który odwiedził Wrocław z okazji 150-lecia istnienia niemieckiej socjaldemokracji, narodowcy zwoływali się na Facebooku od kilkunastu dni. > 150-lecie istnienia niemieckiej socjaldemokracji. [..]> W takich momentach zastanawiam się kogo nie lubię bardziej: narodowców czy Baumana.Proponuję , abyś zapoznał się z lassalizmem , tezami tej koncepcji , poczytał co nieco o samym Lassale, a nie będziesz miał wątpliwości , z zastanawianiem się , kogo powinieneś lubić Przeczytaj proszę też coś z publikacji Baumanna , a będziesz wiedział , jak go oceniać. Nie zaszkodzi też , dla pełni oglądu sytuacji , zapoznać się z publikacjami o : -państwie, -społeczeństwie, -procesach społecznych, -historii gospodarczej i geopolitycznej, -ustrojach politycznych, -przemianach gospodarczych, itp.,itd.,...... Jest mozliwe , że wtedy obiektywnie ocenisz Z.Baumanna i jego życie. ........................................................................... Uprzedzając repliki na mój wpis informuję , że byłem na tym wykładzie. Ultra-prawicowy motłoch , ogłupiony antylewicową propagandą , wyrosły na słusznej frustracji ekonomicznej , dał popis - pogardy dla innych poglądów , - szyderstwa wobec prawa , - kpiny z ludzi , - polactwa ( termin ukuty przez Ziemkiewicza), - zbydlęcenia obyczajów, - pospolitego chamstwa. Tych kilkudziesięciu zadymiarzy to była dzicz i motłoch , o mentalności opryszka z przedmieść metropolii.  Sytuacja jest inna i bardziej złożona , niż przedstawiana przez tych pseudopatriotów. Gdyby oni nie wszczynali burd , to pod koniec wykładu dowiedzieli by się , dlaczego są oni w takim usytuowaniu społeczno-ekonomicznym w Polsce. Niestety , nie chcieli sie tego dowiedzieć.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum. |
#7 10 na 10 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawackie zabawy | > >G... Ci mówi, hunwejbinie pryszczaty, polityką historyczną aktualnych zwycięzców naćpany.> Trzy nieprawdy w jednym zdaniu. Nie lubię hunwejbinów, nigdy nie miałem problemów skórnych,Bycie hunwejbinem nie polega na akcesie do pewnej konkretnej ideologii, a na charakterystycznej dla osób mało doświadczonych bezkrytycznej postawie wobec dowolnej ideologii lansowanej akurat przez aktualną władzę. W polskich warunkach wiąże się to (historycznie) z pojęciem pryszczatości - luźno tylko do dermatologii nawiązującym. Dobra dla Ciebie wiadomość jest taka, że wielu pryszczatych, po namyśle, jednak wyszło na ludzi. Zła: że jak dotąd wciąż jesteś na etapie Pochodu Przyjaźni - cóż z tego, że przeciwnie skierowanego?  > jestem ponad polityką historyczną  Daruj sobie - ten tekst ubliża już nawet nie inteligencji, ale zmysłom po prostu. > Miał szansę na wiele rzeczy. Mógł chociaż nie załapać się na instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym.O tak - w Sojuzie w czasie wojny w perspektywach życiowych tylko wybierać-przebierać było  . > >...obchodzone w Breslau...> Dzisiaj Wrocław,Na dzisiaj historia się nie skończy...  > Niemców tam praktycznie już nie ma.Popatrz, popatrz - a za dzieciństwa moich rodziców nie było tam Polaków... Jak to panta, qurwa, rhei, normalnie...  > Jestem za tym, żeby lecieli z szablami na ukraińskie czołgi. My pozbędziemy się problemu w Polsce, Ukraińcy pozbędą się starej amunicji, no i sobie postrzelają do ruchomego celu. Same pozytywy.  Tu się akurat chętnie zgodzę  . > A czy Bauman kiedykolwiek krył się ze swoją komunistyczną przeszłością i poglądami? Raczej nie, więc o co tyle krzyku?O to, że się nie kryje właśnie. Przecież nie o to, że się kryje - bo o to byłby krzyk, gdyby się krył. Acz i prawda, że gdy się nie kryje, to też jest krzyk, że się kryje. I gdyby się krył, byłby krzyk, że się nie kryje... Elementarne, drogi Watsonie  .
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#8 -3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > W polskich warunkach wiąże się to (historycznie) z pojęciem pryszczatości - luźno tylko do dermatologii nawiązującym.> Dobra dla Ciebie wiadomość jest taka, że wielu pryszczatych, po namyśle, jednak wyszło na ludzi.> Zła: że jak dotąd wciąż jesteś na etapie Pochodu Przyjaźni - cóż z tego, że przeciwnie skierowanego?  Mein Gott, jeżeli każdą moją przynajmniej w zamierzeniu humorystyczną wypowiedź, zamierzasz poddawać takiej analizie to... to niezdrowe. > >jestem ponad polityką historyczną  > Daruj sobie - ten tekst ubliża już nawet nie inteligencji, ale zmysłom po prostu.A co właściwie jest obowiązującą polityką historyczną w naszym kraju? Bablanie SLD o Gierku i Jaruzelskim, Wałęsy "to ja wszystko sam zrobiłem", PiSowskie żale i lamenty z domieszką zakamuflowanej opcji niemieckiej, czy może nijakość PO? > >Miał szansę na wiele rzeczy. Mógł chociaż nie załapać się na instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym.> O tak - w Sojuzie w czasie wojny w perspektywach życiowych tylko wybierać-przebierać było .Jednak zdecydowana większość instruktorami nie była. > >>...obchodzone w Breslau...> >Dzisiaj Wrocław,> Na dzisiaj historia się nie skończy...  Idzie ku złemu, jeszcze trochę i będzie europejska federacja. Historia lubi się powtarzać, najpierw sojuz, potem UE... > Jak to panta, qurwa, rhei, normalnie... Nawet znośne |
#9 7 na 7 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Odp: Prawackie zabawy | > >W polskich warunkach wiąże się to (historycznie) z pojęciem pryszczatości - luźno tylko do dermatologii nawiązującym.> Mein Gott, jeżeli każdą moją przynajmniej w zamierzeniu humorystyczną wypowiedź, zamierzasz poddawać takiej analizie to... to niezdrowe.Pocieszę Cię, że są różne maści, jakby co... > A co właściwie jest obowiązującą polityką historyczną w naszym kraju?Zespół słownych wytworów "uzasadniających" roszczenia ludzi utożsamiających się z niegdysiejszą antyrosyjską/antykomunistyczną opozycją do Wiekuistego sprawowania władzy w Polsce. Wersja PiSowska w szczegółach się różni od platformerskiej, platformerska od Michnikowej, a Michnikowa od SLD-owskiej (bo i SLD się dawno na ten dyskurs nawrócił), ale to wszystko w jednej rodzince się kitłasi. > >>Miał szansę na wiele rzeczy. Mógł chociaż nie załapać się na instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym.> >O tak - w Sojuzie w czasie wojny w perspektywach życiowych tylko wybierać-przebierać było .> Jednak zdecydowana większość instruktorami nie była.Zdecydowana większość ludzi nie była też fryzjerami, kolejarzami i altowiolistami. Tak się układa, po prostu. > Idzie ku złemu, jeszcze trochę i będzie europejska federacja. Historia lubi się powtarzać, najpierw sojuz, potem UE...Do tego rodzaju idiotyzmów Twego autorstwa już się kiedyś ustosunkowałem i powtarzać mi się nie chce. > Nawet znośne Perkusista ma wąsy jak Bolek, a z koszulki przypomina sowieckiego marynarza... 
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM) |
#10 6 na 6 | Olek Mularski (3178 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > PiS jest PiSem, SLD z braku lepszych pomysłów skomuszyło się i zrobiło antyklerykalne w mowie i piśmie, Palikot był oszustem i błaznem, jest oszustem i błaznem i będzie oszustem i błaznem, PSL pewnie dalej okupuje ciepłe posadki tam gdzie da się je okupować.Czyli z pięciorga złego najlepsze jednak SLD... > Co ma zrobić w tej sytuacji człowiek używający tej ciemnej masy zwanej mózgiem w jakimś pożytecznym celu? Postraszyć PiSem, niech znowu wygra PO Chyba lepiej, żeby znowu mieć u władzy bezideową zbieraninę od prawa do lewa pod nazwą PO, która nic nie robi, niż bardzo pracowitą bandę klerykałów z PiS-u, którzy ku ogólnej uciesze narodu zmienią nasz kraj w katolicką wersję Arabii Saudyjskiej. Jest demokracja i każdy ma prawo głosować na kogo mu się podoba! Chcesz, głosuj na PiS, ale tu się tym nie chwal! |
#11 -2 na 2 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > Czyli z pięciorga złego najlepsze jednak SLD...Proszę mnie nie rozśmieszać... > Chyba lepiej, żeby znowu mieć u władzy bezideową zbieraninę od prawa do lewa pod nazwą PO, która nic nie robi, niż bardzo pracowitą bandę klerykałów z PiS-u, którzy ku ogólnej uciesze narodu zmienią nasz kraj w katolicką wersję Arabii Saudyjskiej. Jest demokracja i każdy ma prawo głosować na kogo mu się podoba! Chcesz, głosuj na PiS, ale tu się tym nie chwal!No tak, właśnie to napisałem, dziękuję za parafrazę  |
#12 4 na 4 | Olek Mularski (3178 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > >Czyli z pięciorga złego najlepsze jednak SLD...> Proszę mnie nie rozśmieszać...PiS- bez komentarza SP- to samo co PiS, a może nawet jeszcze gorzej PO- tak jak napisałem- ze względu na bezideowość i zbieraninę od prawa do lewa, którą mają w swoich szeregach nie są w stanie zrobić de facto nic, gdyż takie prawicowe radykały jak Gowin będą blokować jakiekolwiek mądre projekty, a Tusk ich nie usunie ze strachu przed przejściem do PiS-u lub utworzeniem nowej partii. Poza tym PO jest partią, której politycy są po prostu nierobami- raczą nas kiełbasą wyborczą, zieloną wyspą i drugą Japonią/Irlandią, a po wyborach nie wprowadzają nic z proponowanych zmian. Ostatni przykład- zmiana sposobu finansowania partii politycznych- dużo gadają, a mało robią. Partia ta to eksperci od gry na sondażach- nie patrzą na dobro narodu, tylko na słupki poparcia. PSL- głosując na tą partię popierasz nepotyzm, kolesiostwo, układy i afery, jak ta z Elewarr-em. Poza tym to polityczna chorągiewka, która wejdzie w koalicję z każdym od Solidarnej Polski do SLD włącznie, byle obsadzić jak najwięcej stanowisk w agencjach rolnych. RP- ruch dziwaków i ekofilów będących przeciwnikami wykorzystywania energii atomowej, roślin modyfikowanych genetycznie itp., co z uwagi na brak dowodów i dogmatyczne nastawienie "wyznawców" przybiera formę jakiejś współczesnej pseudoreligii. Nie podoba mi się też ich poparcie dla antypolsko nastawionego RAŚ-u (Ruch Autonomii Śląska) oraz proponowane zmniejszenie nakładów na armię i legalizacja narkotyków (z dwojga złego już wolę PO). SLD- może i postkomunistyczne i już rządziło, miało swoje wpadki i afery (z najstarszej ekipy zostali jedynie Miller, Wenderlich, Iwiński, Ajchler, Łybacka i Bańkowska), ale wyznające racjonalny antyklerykalizm, podobnie jak RP są za refundacją in vitro, liberalizacją ustawy antyaborcyjnej i poszanowaniem praw mniejszości seksualnych, a przy tym nie fundują nam skutków ubocznych, jakie niesie za sobą wybór Ruchu Palikota. Mają niewątpliwie swoje wady, ale jest ich chyba mniej niż u innych partii. |
#13 1 na 5 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > SLD- może i postkomunistyczne i już rządziło, miało swoje wpadki i afery (z najstarszej ekipy zostali jedynie Miller, Wenderlich, Iwiński, Ajchler, Łybacka i Bańkowska), ale wyznające racjonalny antyklerykalizm, podobnie jak RP są za refundacją in vitro, liberalizacją ustawy antyaborcyjnej i poszanowaniem praw mniejszości seksualnych, a przy tym nie fundują nam skutków ubocznych, jakie niesie za sobą wybór Ruchu Palikota. Mają niewątpliwie swoje wady, ale jest ich chyba mniej niż u innych partii.Za rządów SLD mieliśmy rekordowy wzrost liczy urzędników i długu. Swój antyklerykalizm już udowodnili jak byli u władzy, a sądząc po ich ostatnich pomysłach dot. Gierka i Jaruzelskiego to z określającego SLD słowa "postkomuna" powinno się wykreślić post. Nie przypominam też sobie, żeby SLD będąc u władzy zrobił cokolwiek w sprawie mniejszości seksualnych. Co do ustawy o refundacji in vitro - na to można patrzeć na wiele sposobów. Jakby się bliżej przyjrzeć, to jest tak samo nie fair jak lekcje religii z budżetu państwa. |
#14 2 na 2 | Olek Mularski (3178 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > Za rządów SLD mieliśmy rekordowy wzrost liczy urzędników i długu.Z tamtej ekipy nie został już prawie nikt. > Swój antyklerykalizm już udowodnili jak byli u władzyW tamtych czasach zaraz po zmianie ustroju inaczej się nie dało. Obecnie zaś są wszelkie możliwości, żeby wygrać walkę z klerykalizacją ustroju. > a sądząc po ich ostatnich pomysłach dot. Gierka i Jaruzelskiego to z określającego SLD słowa "postkomuna" powinno się wykreślić post.To niewątpliwy minus tej partii, ale w porównaniu z ujemnymi stronami innych partii nieduży. > Nie przypominam też sobie, żeby SLD będąc u władzy zrobił cokolwiek w sprawie mniejszości seksualnych.W tamtych czasach problem ten nie był nagłośniony, a poza tym nasze społeczeństwo nie było na to jeszcze gotowe. > Co do ustawy o refundacji in vitro - na to można patrzeć na wiele sposobów. Jakby się bliżej przyjrzeć, to jest tak samo nie fair jak lekcje religii z budżetu państwa.Religia to nie przynoszące nikomu pożytku pranie dziecięcych mózgów z pokładów wyobraźni i inteligencji, zastraszanie dzieci piekłem i nauczanie, że cierpienie jest przyjemne i niezbędne do życia wiecznego (czy katolicyzm to masochizm???). In vitro jest zaś jedyną skuteczną metodą leczenia bezpłodności w wielu przypadkach m.in. uszkodzenia jajowodów lub jajników u kobiet i niedrożności kanalików nasiennych u mężczyzn! Tak samo zrzucamy się na transplantacje, operacje czy przetaczanie krwi. Jehowi np. nie zgadzają się na transfuzję, czy z tego powodu mamy zrezygnować z opłacania z państwowych pieniędzy stacji krwiodawstwa? To, że coś jest niezgodne z czyjąś głupawą ideologią, którą nazywa religią i każe innym w nią wierzyć nie znaczy, że to coś jest złe. Dlaczego w imię czyjejś wolności mielibyśmy poświęcać zdrowie innych ludzi! Bezpłodność to choroba i to ciężka, a na dodatek coraz powszechniejsza! |
#15 -1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Prawackie zabawy | > >Za rządów SLD mieliśmy rekordowy wzrost liczy urzędników i długu.> Z tamtej ekipy nie został już prawie nikt.Poza ideologią. > >Swój antyklerykalizm już udowodnili jak byli u władzy> W tamtych czasach zaraz po zmianie ustroju inaczej się nie dało. Obecnie zaś są wszelkie możliwości, żeby wygrać walkę z klerykalizacją ustroju.Zaraz po zmianie ustroju? To było już ładnych kilka lat po zmianie ustroju, a oni nie tylko nie byli antyklerykałami, ale włazili kościelnym w tyłek. Czy to finansowo, czy towarzysko. Taki Kwachu na przykład uwielbiał napić się z Głodziem. > >a sądząc po ich ostatnich pomysłach dot. Gierka i Jaruzelskiego to z określającego SLD słowa "postkomuna" powinno się wykreślić post.> To niewątpliwy minus tej partii, ale w porównaniu z ujemnymi stronami innych partii nieduży.Pod warunkiem, że nie będą stosować metod tych panów :> > >Nie przypominam też sobie, żeby SLD będąc u władzy zrobił cokolwiek w sprawie mniejszości seksualnych.> W tamtych czasach problem ten nie był nagłośniony, a poza tym nasze społeczeństwo nie było na to jeszcze gotowe.Jak SLD jest u władzy to państwo nie jest na nic gotowe. Oni są mocni w gębie. Pamiętam jak się kiedyś tłumaczyli z pieniędzy które dali Krk jak byli u władzy. Mętnie wyjaśniali, że chcieli żeby Krk nie sprzeciwiał się wstąpieniu Polski do UE. Efekt był taki, że Krk się sprzeciwiał i dostał pieniądze. > Religia to nie przynoszące nikomu pożytku pranie dziecięcych mózgów z pokładów wyobraźni i inteligencji, zastraszanie dzieci piekłem i nauczanie, że cierpienie jest przyjemne i niezbędne do życia wiecznego (czy katolicyzm to masochizm???).> In vitro jest zaś jedyną skuteczną metodą leczenia bezpłodności w wielu przypadkach m.in. uszkodzenia jajowodów lub jajników u kobiet i niedrożności kanalików nasiennych u mężczyzn!Właściwie to nie jest leczenie, to obejście problemu, chociaż efekt oczywiście jest ten sam - jest dziecko. Ja nie jestem przeciwko metodzie in vitro, ja jestem przeciwko finansowaniu jej z budżetu. > Tak samo zrzucamy się na transplantacje, operacje czy przetaczanie krwi. Jehowi np. nie zgadzają się na transfuzję, czy z tego powodu mamy zrezygnować z opłacania z państwowych pieniędzy stacji krwiodawstwa?Ja w zasadzie jestem za tym, żeby ograniczyć wpływ państwa na różne dziedziny życia, więc mógłbym odpowiedzieć, że tak, należy zrezygnować z opłacania z państwowych pieniędzy stacji krwiodawstwa. Mogłyby istnieć w oparciu o prywatne instytucje albo fundacje. > To, że coś jest niezgodne z czyjąś głupawą ideologią, którą nazywa religią i każe innym w nią wierzyć nie znaczy, że to coś jest złe.Ależ ja się zgadzam! Ale czy niektóre rzeczy nie godzą w wolność religijną, bez względu na to jak ta religia byłaby głupia? > Dlaczego w imię czyjejś wolności mielibyśmy poświęcać zdrowie innych ludzi!Dlaczego w imię czyjejś wolności mielibyśmy rezygnować z finansowania lekcji religii w kraju w którym osiemdziesiąt ileś procent to katolicy? Proszę mnie źle nie zrozumieć, ja jestem za rozwojem krwiodawstwa i metody in vitro oraz przeciwko finansowaniu Krk z budżetu państwa, ale jestem też za tym, żeby każdy miał jak najwięcej wolności. Dlatego uważam, że państwo powinno finansować jak najmniej, wtedy każdy obywatel mógłby zadecydować o tym, na co chce przeznaczyć pieniądze i czy one aby nie trafiają na coś, co jest sprzeczne z ich światopoglądem. Dlatego będę robił w tej sprawie za advocatus diaboli tak długo, aż się Pan ze mną zgodzi  > Bezpłodność to choroba i to ciężka, a na dodatek coraz powszechniejsza!I jak na złość nie pójdzie sobie do Afryki. Im wyszłoby to na dobre. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|