Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prawackie zabawy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
22-06-2013 23:36kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Prawackie zabawy
Ocena 2 na 2
Cytat:
Jak czytamy na stronie internetowej tygodnika [Newsweek], dom prezesa PiS na warszawskim Żoliborzu jest otoczony z każdej strony. Od przodu i od tyłu pilnują go ochroniarze z agencji Grom Group. Na nich partia wydała 3,4 mln złotych.
Z kolei po obu stronach posesji Jarosława Kaczyńskiego ulokowała się zaprzyjaźniona spółka Srebrna. Przez długi czas mieściła się mieściła się siedziba firmy Rejtan, która prowadzi internetową księgarnię "Gazety Polskiej". (źródło)

Cytat:
- Polska się budzi. Budzi się czynnik obywatelski. Musimy połączyć siły. Każdy z nas ma zupełnie innych ludzi. Do innych ludzi docieram ja, do innych Przemek (Wipler), Jarosław Gowin i inne podmioty. Przyjdzie taki moment, że połączymy siły i rozpirzymy ich w dym - mówił w Warszawie jeden z liderów Platformy Oburzonych muzyk Paweł Kukiz. (źródło)
PiS pokonujący w sondażach PO, SLD śpiewający "Międzynarodówkę" pod przewodem klerykała Millera, Palikot nieobecny w mediach - czego możemy się spodziewać się w najbliższych wyborach do parlamentu? Najgorsze już było czy jest raczej przed nami?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
#1
23-06-2013 00:01
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Prawackie zabawy
>Cytat:
Jak czytamy na stronie internetowej tygodnika [Newsweek], dom prezesa PiS na warszawskim
>Żoliborzu jest otoczony z każdej strony. Od przodu i od tyłu pilnują go ochroniarze z agencji Grom
>Group. Na nich partia wydała 3,4 mln złotych.
>Z kolei po obu stronach posesji Jarosława Kaczyńskiego ulokowała się zaprzyjaźniona spółka Srebrna.
>Przez długi czas mieściła się mieściła się siedziba firmy Rejtan, która prowadzi internetową
>księgarnię "Gazety Polskiej".
>
>(źródło)

>Cytat:
- Polska się budzi. Budzi się czynnik obywatelski. Musimy połączyć siły. Każdy z nas ma
>zupełnie innych ludzi. Do innych ludzi docieram ja, do innych Przemek (Wipler), Jarosław Gowin i
>inne podmioty. Przyjdzie taki moment, że połączymy siły i rozpirzymy ich w dym - mówił w Warszawie
>jeden z liderów Platformy Oburzonych muzyk Paweł Kukiz.
>
>(źródło)


To wszystko małe miki jest.

Prawdziwe zabawy miały dziś miejsce w staropolskim Breslau.

Tutaj relacja Aborcza z mętnego nurtu i głównego ścieku, a tutaj Prawdziwa, pióra samego Nadboga.

Polecam zwłaszcza komentarze pod tekstem - miodzio .


...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)

#2
23-06-2013 00:10
 Ocena-2 na 2
Selanos (12869 punktów)Odp: Prawackie zabawy
>PiS pokonujący w sondażach PO, SLD śpiewający "Międzynarodówkę" pod przewodem klerykała Millera, Palikot nieobecny w mediach - czego możemy się spodziewać się w najbliższych wyborach do parlamentu? Najgorsze już było czy jest raczej przed nami?

Hehehehehehe.

PiS jest PiSem, SLD z braku lepszych pomysłów skomuszyło się i zrobiło antyklerykalne w mowie i piśmie, Palikot był oszustem i błaznem, jest oszustem i błaznem i będzie oszustem i błaznem, PSL pewnie dalej okupuje ciepłe posadki tam gdzie da się je okupować.

Co ma zrobić w tej sytuacji człowiek używający tej ciemnej masy zwanej mózgiem w jakimś pożytecznym celu? Postraszyć PiSem, niech znowu wygra PO

Hehehehehehe.

#3
23-06-2013 00:23
 Ocena-2 na 4
Selanos (12869 punktów)Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi big_zyd
Bauman, Bauman, coś mi to mówi... Aha! Już wiem, Bauman:
- służył w wojskach NKWD
- pełnił funkcje oficera polityczno-wychowawczego w LWP
- był oficerem w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego gdzie pełnił funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym

A cóż ciekawego wyczytałem w tej notce do której linka Pan podał!

Cytat:
Do wizyty na wykładzie prof. Baumana, który odwiedził Wrocław z okazji 150-lecia istnienia niemieckiej socjaldemokracji, narodowcy zwoływali się na Facebooku od kilkunastu dni.


150-lecie istnienia niemieckiej socjaldemokracji. Że tak rzeknę: boże, widzisz a nie grzmisz.
W takich momentach zastanawiam się kogo nie lubię bardziej: narodowców czy Baumana.

#4
23-06-2013 00:54
 Ocena 13 na 17
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi Selanos
>Bauman, Bauman, coś mi to mówi...

G... Ci mówi, hunwejbinie pryszczaty, polityką historyczną aktualnych zwycięzców naćpany.

> Aha! Już wiem, Bauman:
>służył w wojskach NKWD

Niestety, jako Żyd nie miał szans załapać się na Bohatera z AK.

>- pełnił funkcje oficera polityczno-wychowawczego w LWP

I słusznie.

>- był oficerem w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego gdzie pełnił funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym

Jak wyżej.

>A cóż ciekawego wyczytałem w tej notce do której linka Pan podał!
> Cytat:
Do wizyty na wykładzie prof. Baumana, który odwiedził Wrocław z okazji 150-lecia istnienia niemieckiej socjaldemokracji, narodowcy zwoływali się na Facebooku od kilkunastu dni.

>150-lecie istnienia niemieckiej socjaldemokracji.

...obchodzone w Breslau...

>Że tak rzeknę: boże, widzisz a nie grzmisz.

...Bóg, jak Bóg, ale Stalin normalnie się w grobie przewraca...

>W takich momentach zastanawiam się kogo nie lubię bardziej: narodowców czy Baumana.

...strach pomyśleć, co będzie, kiedy już narodowcy całe Obrzydliwe Dziedzictwo Komuny - włącznie z granicami jałtańsko-poczdamskimi - Przekreślą .

Chociaż... chociaż...

...to będzie Widok, gdy - z Wrocka Wypędzeni - Lwów zaczną Odzyskiwać .


...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)

#5
23-06-2013 01:31
 Ocena-2 na 2
Selanos (12869 punktów)Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi big_zyd
>G... Ci mówi, hunwejbinie pryszczaty, polityką historyczną aktualnych zwycięzców naćpany.

Trzy nieprawdy w jednym zdaniu. Nie lubię hunwejbinów, nigdy nie miałem problemów skórnych, jestem ponad polityką historyczną

>Niestety, jako Żyd nie miał szans załapać się na Bohatera z AK

Miał szansę na wiele rzeczy. Mógł chociaż nie załapać się na instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym.

>...obchodzone w Breslau...

Dzisiaj Wrocław, Niemców tam praktycznie już nie ma. Równie dobrze możemy się bawić w Київ zamiast Kijowa.

>...strach pomyśleć, co będzie, kiedy już narodowcy całe Obrzydliwe Dziedzictwo Komuny - włącznie z granicami jałtańsko-poczdamskimi - Przekreślą .

Jestem za tym, żeby lecieli z szablami na ukraińskie czołgi. My pozbędziemy się problemu w Polsce, Ukraińcy pozbędą się starej amunicji, no i sobie postrzelają do ruchomego celu. Same pozytywy.

A czy Bauman kiedykolwiek krył się ze swoją komunistyczną przeszłością i poglądami? Raczej nie, więc o co tyle krzyku?

#6
23-06-2013 01:35
 Ocena 16 na 16
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi Selanos
>Bauman, Bauman,[..]
>- służył w wojskach NKWD
>- pełnił funkcje oficera polityczno-wychowawczego w LWP
>- był oficerem w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego gdzie pełnił funkcję instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym

Zapomniałeś , albo nie chciałeś podać , że Baumanna wyrzucono z Polski
na fali antyżydowskiej histerii rozpętanej przez Gomułkę.
Zadziwiająca bierność hierarchów katolickich wobec wygnania z Polski
20 000 obywateli też daje dużo do myślenia.

W domyśle wg. Ciebie , był on zaprzedanym i wiernym
czynownikiem komunizmu. Czy Ciebie nie dziwi , że takiego
"swojaka" Gomułka wyrzucił z kraju ?
Przeciez ty sugerujesz , że Baumann był "najwierniejszym
z wiernych" , więc powinno się go za wszelką cenę
zatrzymać w PRLu, a nie pozbywać.

Ten sam typ mentalności i umysłowości , który w 1968
na wiecach organizowanych przez PZPR nosił z dumą sztandary:
"Sjoniści do Izraela", // Sjoniści = to nie błąd,
"Studenci do nauki"
"Młodzież z partią"
"Jesteśmy z Wami , tow. Wiesław"
dał dzisiaj pokaz [wzmożenia patriotycznego] we Wrocławiu.
( Zresztą niestety nie pierwszy raz)

> Cytat:
Do wizyty na wykładzie prof. Baumana, który odwiedził Wrocław z okazji 150-lecia istnienia niemieckiej socjaldemokracji, narodowcy zwoływali się na Facebooku od kilkunastu dni.

>150-lecie istnienia niemieckiej socjaldemokracji. [..]
>W takich momentach zastanawiam się kogo nie lubię bardziej: narodowców czy Baumana.

Proponuję , abyś zapoznał się z lassalizmem , tezami tej koncepcji ,
poczytał co nieco o samym Lassale, a nie będziesz miał wątpliwości ,
z zastanawianiem się , kogo powinieneś lubić

Przeczytaj proszę też coś z publikacji Baumanna , a będziesz
wiedział , jak go oceniać. Nie zaszkodzi też , dla pełni oglądu
sytuacji , zapoznać się z publikacjami o :
-państwie,
-społeczeństwie,
-procesach społecznych,
-historii gospodarczej i geopolitycznej,
-ustrojach politycznych,
-przemianach gospodarczych,
itp.,itd.,......

Jest mozliwe , że wtedy obiektywnie ocenisz Z.Baumanna i jego życie.
...........................................................................

Uprzedzając repliki na mój wpis informuję , że byłem na tym
wykładzie.
Ultra-prawicowy motłoch , ogłupiony antylewicową
propagandą , wyrosły na słusznej frustracji
ekonomicznej , dał popis
- pogardy dla innych poglądów ,
- szyderstwa wobec prawa ,
- kpiny z ludzi ,
- polactwa ( termin ukuty przez Ziemkiewicza),
- zbydlęcenia obyczajów,
- pospolitego chamstwa.

Tych kilkudziesięciu zadymiarzy to była dzicz i motłoch ,
o mentalności opryszka z przedmieść metropolii.

Sytuacja jest inna i bardziej złożona , niż przedstawiana
przez tych pseudopatriotów. Gdyby oni nie wszczynali burd ,
to pod koniec wykładu dowiedzieli by się , dlaczego są oni
w takim usytuowaniu społeczno-ekonomicznym w Polsce.
Niestety , nie chcieli sie tego dowiedzieć.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#7
23-06-2013 02:47
 Ocena 10 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi Selanos
>>G... Ci mówi, hunwejbinie pryszczaty, polityką historyczną aktualnych zwycięzców naćpany.
>Trzy nieprawdy w jednym zdaniu. Nie lubię hunwejbinów, nigdy nie miałem problemów skórnych,

Bycie hunwejbinem nie polega na akcesie do pewnej konkretnej ideologii, a na charakterystycznej dla osób mało doświadczonych bezkrytycznej postawie wobec dowolnej ideologii lansowanej akurat przez aktualną władzę.
W polskich warunkach wiąże się to (historycznie) z pojęciem pryszczatości - luźno tylko do dermatologii nawiązującym.
Dobra dla Ciebie wiadomość jest taka, że wielu pryszczatych, po namyśle, jednak wyszło na ludzi.
Zła: że jak dotąd wciąż jesteś na etapie Pochodu Przyjaźni - cóż z tego, że przeciwnie skierowanego?

>jestem ponad polityką historyczną

Daruj sobie - ten tekst ubliża już nawet nie inteligencji, ale zmysłom po prostu.

>Miał szansę na wiele rzeczy. Mógł chociaż nie załapać się na instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym.

O tak - w Sojuzie w czasie wojny w perspektywach życiowych tylko wybierać-przebierać było .

>>...obchodzone w Breslau...
>Dzisiaj Wrocław,

Na dzisiaj historia się nie skończy...

>Niemców tam praktycznie już nie ma.

Popatrz, popatrz - a za dzieciństwa moich rodziców nie było tam Polaków...

Jak to panta, qurwa, rhei, normalnie...

>Jestem za tym, żeby lecieli z szablami na ukraińskie czołgi. My pozbędziemy się problemu w Polsce, Ukraińcy pozbędą się starej amunicji, no i sobie postrzelają do ruchomego celu. Same pozytywy.

Tu się akurat chętnie zgodzę .

>A czy Bauman kiedykolwiek krył się ze swoją komunistyczną przeszłością i poglądami? Raczej nie, więc o co tyle krzyku?

O to, że się nie kryje właśnie.
Przecież nie o to, że się kryje - bo o to byłby krzyk, gdyby się krył.
Acz i prawda, że gdy się nie kryje, to też jest krzyk, że się kryje.
I gdyby się krył, byłby krzyk, że się nie kryje...

Elementarne, drogi Watsonie .


...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)

#8
23-06-2013 03:06
 Ocena-3 na 3
Selanos (12869 punktów)Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi big_zyd
>W polskich warunkach wiąże się to (historycznie) z pojęciem pryszczatości - luźno tylko do dermatologii nawiązującym.
>Dobra dla Ciebie wiadomość jest taka, że wielu pryszczatych, po namyśle, jednak wyszło na ludzi.
>Zła: że jak dotąd wciąż jesteś na etapie Pochodu Przyjaźni - cóż z tego, że przeciwnie skierowanego?

Mein Gott, jeżeli każdą moją przynajmniej w zamierzeniu humorystyczną wypowiedź, zamierzasz poddawać takiej analizie to... to niezdrowe.

>>jestem ponad polityką historyczną
>Daruj sobie - ten tekst ubliża już nawet nie inteligencji, ale zmysłom po prostu.

A co właściwie jest obowiązującą polityką historyczną w naszym kraju? Bablanie SLD o Gierku i Jaruzelskim, Wałęsy "to ja wszystko sam zrobiłem", PiSowskie żale i lamenty z domieszką zakamuflowanej opcji niemieckiej, czy może nijakość PO?

>>Miał szansę na wiele rzeczy. Mógł chociaż nie załapać się na instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym.
>O tak - w Sojuzie w czasie wojny w perspektywach życiowych tylko wybierać-przebierać było .

Jednak zdecydowana większość instruktorami nie była.

>>>...obchodzone w Breslau...
>>Dzisiaj Wrocław,
>Na dzisiaj historia się nie skończy...

Idzie ku złemu, jeszcze trochę i będzie europejska federacja. Historia lubi się powtarzać, najpierw sojuz, potem UE...

>Jak to panta, qurwa, rhei, normalnie...

Nawet znośne

#9
23-06-2013 03:50
 Ocena 7 na 7
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi Selanos
>>W polskich warunkach wiąże się to (historycznie) z pojęciem pryszczatości - luźno tylko do dermatologii nawiązującym.
>Mein Gott, jeżeli każdą moją przynajmniej w zamierzeniu humorystyczną wypowiedź, zamierzasz poddawać takiej analizie to... to niezdrowe.

Pocieszę Cię, że są różne maści, jakby co...

>A co właściwie jest obowiązującą polityką historyczną w naszym kraju?

Zespół słownych wytworów "uzasadniających" roszczenia ludzi utożsamiających się z niegdysiejszą antyrosyjską/antykomunistyczną opozycją do Wiekuistego sprawowania władzy w Polsce.
Wersja PiSowska w szczegółach się różni od platformerskiej, platformerska od Michnikowej, a Michnikowa od SLD-owskiej (bo i SLD się dawno na ten dyskurs nawrócił), ale to wszystko w jednej rodzince się kitłasi.

>>>Miał szansę na wiele rzeczy. Mógł chociaż nie załapać się na instruktora w zarządzie polityczno-wychowawczym.
>>O tak - w Sojuzie w czasie wojny w perspektywach życiowych tylko wybierać-przebierać było .
>Jednak zdecydowana większość instruktorami nie była.

Zdecydowana większość ludzi nie była też fryzjerami, kolejarzami i altowiolistami. Tak się układa, po prostu.

>Idzie ku złemu, jeszcze trochę i będzie europejska federacja. Historia lubi się powtarzać, najpierw sojuz, potem UE...

Do tego rodzaju idiotyzmów Twego autorstwa już się kiedyś ustosunkowałem i powtarzać mi się nie chce.

> Nawet znośne

Perkusista ma wąsy jak Bolek, a z koszulki przypomina sowieckiego marynarza...


...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)

#10
23-06-2013 10:20
 Ocena 6 na 6
Olek Mularski (3178 punktów)Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi Selanos
>PiS jest PiSem, SLD z braku lepszych pomysłów skomuszyło się i zrobiło antyklerykalne w mowie i piśmie, Palikot był oszustem i błaznem, jest oszustem i błaznem i będzie oszustem i błaznem, PSL pewnie dalej okupuje ciepłe posadki tam gdzie da się je okupować.

Czyli z pięciorga złego najlepsze jednak SLD...

>Co ma zrobić w tej sytuacji człowiek używający tej ciemnej masy zwanej mózgiem w jakimś pożytecznym celu? Postraszyć PiSem, niech znowu wygra PO

Chyba lepiej, żeby znowu mieć u władzy bezideową zbieraninę od prawa do lewa pod nazwą PO, która nic nie robi, niż bardzo pracowitą bandę klerykałów z PiS-u, którzy ku ogólnej uciesze narodu zmienią nasz kraj w katolicką wersję Arabii Saudyjskiej. Jest demokracja i każdy ma prawo głosować na kogo mu się podoba! Chcesz, głosuj na PiS, ale tu się tym nie chwal!

#11
23-06-2013 11:35
 Ocena-2 na 2
Selanos (12869 punktów)Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi Olek Mularski
>Czyli z pięciorga złego najlepsze jednak SLD...

Proszę mnie nie rozśmieszać...

>Chyba lepiej, żeby znowu mieć u władzy bezideową zbieraninę od prawa do lewa pod nazwą PO, która nic nie robi, niż bardzo pracowitą bandę klerykałów z PiS-u, którzy ku ogólnej uciesze narodu zmienią nasz kraj w katolicką wersję Arabii Saudyjskiej. Jest demokracja i każdy ma prawo głosować na kogo mu się podoba! Chcesz, głosuj na PiS, ale tu się tym nie chwal!

No tak, właśnie to napisałem, dziękuję za parafrazę

#12
23-06-2013 16:07
 Ocena 4 na 4
Olek Mularski (3178 punktów)Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi Selanos
>>Czyli z pięciorga złego najlepsze jednak SLD...
>Proszę mnie nie rozśmieszać...

PiS- bez komentarza

SP- to samo co PiS, a może nawet jeszcze gorzej

PO- tak jak napisałem- ze względu na bezideowość i zbieraninę od prawa do lewa, którą mają w swoich szeregach nie są w stanie zrobić de facto nic, gdyż takie prawicowe radykały jak Gowin będą blokować jakiekolwiek mądre projekty, a Tusk ich nie usunie ze strachu przed przejściem do PiS-u lub utworzeniem nowej partii. Poza tym PO jest partią, której politycy są po prostu nierobami- raczą nas kiełbasą wyborczą, zieloną wyspą i drugą Japonią/Irlandią, a po wyborach nie wprowadzają nic z proponowanych zmian. Ostatni przykład- zmiana sposobu finansowania partii politycznych- dużo gadają, a mało robią. Partia ta to eksperci od gry na sondażach- nie patrzą na dobro narodu, tylko na słupki poparcia.

PSL- głosując na tą partię popierasz nepotyzm, kolesiostwo, układy i afery, jak ta z Elewarr-em. Poza tym to polityczna chorągiewka, która wejdzie w koalicję z każdym od Solidarnej Polski do SLD włącznie, byle obsadzić jak najwięcej stanowisk w agencjach rolnych.

RP- ruch dziwaków i ekofilów będących przeciwnikami wykorzystywania energii atomowej, roślin modyfikowanych genetycznie itp., co z uwagi na brak dowodów i dogmatyczne nastawienie "wyznawców" przybiera formę jakiejś współczesnej pseudoreligii. Nie podoba mi się też ich poparcie dla antypolsko nastawionego RAŚ-u (Ruch Autonomii Śląska) oraz proponowane zmniejszenie nakładów na armię i legalizacja narkotyków (z dwojga złego już wolę PO).

SLD- może i postkomunistyczne i już rządziło, miało swoje wpadki i afery (z najstarszej ekipy zostali jedynie Miller, Wenderlich, Iwiński, Ajchler, Łybacka i Bańkowska), ale wyznające racjonalny antyklerykalizm, podobnie jak RP są za refundacją in vitro, liberalizacją ustawy antyaborcyjnej i poszanowaniem praw mniejszości seksualnych, a przy tym nie fundują nam skutków ubocznych, jakie niesie za sobą wybór Ruchu Palikota. Mają niewątpliwie swoje wady, ale jest ich chyba mniej niż u innych partii.

#13
23-06-2013 16:27
 Ocena 1 na 5
Selanos (12869 punktów)Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi Olek Mularski
>SLD- może i postkomunistyczne i już rządziło, miało swoje wpadki i afery (z najstarszej ekipy zostali jedynie Miller, Wenderlich, Iwiński, Ajchler, Łybacka i Bańkowska), ale wyznające racjonalny antyklerykalizm, podobnie jak RP są za refundacją in vitro, liberalizacją ustawy antyaborcyjnej i poszanowaniem praw mniejszości seksualnych, a przy tym nie fundują nam skutków ubocznych, jakie niesie za sobą wybór Ruchu Palikota. Mają niewątpliwie swoje wady, ale jest ich chyba mniej niż u innych partii.

Za rządów SLD mieliśmy rekordowy wzrost liczy urzędników i długu. Swój antyklerykalizm już udowodnili jak byli u władzy, a sądząc po ich ostatnich pomysłach dot. Gierka i Jaruzelskiego to z określającego SLD słowa "postkomuna" powinno się wykreślić post. Nie przypominam też sobie, żeby SLD będąc u władzy zrobił cokolwiek w sprawie mniejszości seksualnych.

Co do ustawy o refundacji in vitro - na to można patrzeć na wiele sposobów. Jakby się bliżej przyjrzeć, to jest tak samo nie fair jak lekcje religii z budżetu państwa.

#14
23-06-2013 16:56
 Ocena 2 na 2
Olek Mularski (3178 punktów)Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi Selanos
>Za rządów SLD mieliśmy rekordowy wzrost liczy urzędników i długu.

Z tamtej ekipy nie został już prawie nikt.

>Swój antyklerykalizm już udowodnili jak byli u władzy

W tamtych czasach zaraz po zmianie ustroju inaczej się nie dało. Obecnie zaś są wszelkie możliwości, żeby wygrać walkę z klerykalizacją ustroju.

>a sądząc po ich ostatnich pomysłach dot. Gierka i Jaruzelskiego to z określającego SLD słowa "postkomuna" powinno się wykreślić post.

To niewątpliwy minus tej partii, ale w porównaniu z ujemnymi stronami innych partii nieduży.

>Nie przypominam też sobie, żeby SLD będąc u władzy zrobił cokolwiek w sprawie mniejszości seksualnych.

W tamtych czasach problem ten nie był nagłośniony, a poza tym nasze społeczeństwo nie było na to jeszcze gotowe.

>Co do ustawy o refundacji in vitro - na to można patrzeć na wiele sposobów. Jakby się bliżej przyjrzeć, to jest tak samo nie fair jak lekcje religii z budżetu państwa.

Religia to nie przynoszące nikomu pożytku pranie dziecięcych mózgów z pokładów wyobraźni i inteligencji, zastraszanie dzieci piekłem i nauczanie, że cierpienie jest przyjemne i niezbędne do życia wiecznego (czy katolicyzm to masochizm???).
In vitro jest zaś jedyną skuteczną metodą leczenia bezpłodności w wielu przypadkach m.in. uszkodzenia jajowodów lub jajników u kobiet i niedrożności kanalików nasiennych u mężczyzn! Tak samo zrzucamy się na transplantacje, operacje czy przetaczanie krwi. Jehowi np. nie zgadzają się na transfuzję, czy z tego powodu mamy zrezygnować z opłacania z państwowych pieniędzy stacji krwiodawstwa? To, że coś jest niezgodne z czyjąś głupawą ideologią, którą nazywa religią i każe innym w nią wierzyć nie znaczy, że to coś jest złe. Dlaczego w imię czyjejś wolności mielibyśmy poświęcać zdrowie innych ludzi! Bezpłodność to choroba i to ciężka, a na dodatek coraz powszechniejsza!

#15
23-06-2013 17:34
 Ocena-1 na 1
Selanos (12869 punktów)Odp: Prawackie zabawy
W odpowiedzi Olek Mularski
>>Za rządów SLD mieliśmy rekordowy wzrost liczy urzędników i długu.
>Z tamtej ekipy nie został już prawie nikt.

Poza ideologią.

>>Swój antyklerykalizm już udowodnili jak byli u władzy
>W tamtych czasach zaraz po zmianie ustroju inaczej się nie dało. Obecnie zaś są wszelkie możliwości, żeby wygrać walkę z klerykalizacją ustroju.

Zaraz po zmianie ustroju? To było już ładnych kilka lat po zmianie ustroju, a oni nie tylko nie byli antyklerykałami, ale włazili kościelnym w tyłek. Czy to finansowo, czy towarzysko. Taki Kwachu na przykład uwielbiał napić się z Głodziem.

>>a sądząc po ich ostatnich pomysłach dot. Gierka i Jaruzelskiego to z określającego SLD słowa "postkomuna" powinno się wykreślić post.
>To niewątpliwy minus tej partii, ale w porównaniu z ujemnymi stronami innych partii nieduży.

Pod warunkiem, że nie będą stosować metod tych panów :>

>>Nie przypominam też sobie, żeby SLD będąc u władzy zrobił cokolwiek w sprawie mniejszości seksualnych.
>W tamtych czasach problem ten nie był nagłośniony, a poza tym nasze społeczeństwo nie było na to jeszcze gotowe.

Jak SLD jest u władzy to państwo nie jest na nic gotowe. Oni są mocni w gębie. Pamiętam jak się kiedyś tłumaczyli z pieniędzy które dali Krk jak byli u władzy. Mętnie wyjaśniali, że chcieli żeby Krk nie sprzeciwiał się wstąpieniu Polski do UE. Efekt był taki, że Krk się sprzeciwiał i dostał pieniądze.

>Religia to nie przynoszące nikomu pożytku pranie dziecięcych mózgów z pokładów wyobraźni i inteligencji, zastraszanie dzieci piekłem i nauczanie, że cierpienie jest przyjemne i niezbędne do życia wiecznego (czy katolicyzm to masochizm???).
>In vitro jest zaś jedyną skuteczną metodą leczenia bezpłodności w wielu przypadkach m.in. uszkodzenia jajowodów lub jajników u kobiet i niedrożności kanalików nasiennych u mężczyzn!

Właściwie to nie jest leczenie, to obejście problemu, chociaż efekt oczywiście jest ten sam - jest dziecko. Ja nie jestem przeciwko metodzie in vitro, ja jestem przeciwko finansowaniu jej z budżetu.

>Tak samo zrzucamy się na transplantacje, operacje czy przetaczanie krwi. Jehowi np. nie zgadzają się na transfuzję, czy z tego powodu mamy zrezygnować z opłacania z państwowych pieniędzy stacji krwiodawstwa?

Ja w zasadzie jestem za tym, żeby ograniczyć wpływ państwa na różne dziedziny życia, więc mógłbym odpowiedzieć, że tak, należy zrezygnować z opłacania z państwowych pieniędzy stacji krwiodawstwa. Mogłyby istnieć w oparciu o prywatne instytucje albo fundacje.

>To, że coś jest niezgodne z czyjąś głupawą ideologią, którą nazywa religią i każe innym w nią wierzyć nie znaczy, że to coś jest złe.

Ależ ja się zgadzam! Ale czy niektóre rzeczy nie godzą w wolność religijną, bez względu na to jak ta religia byłaby głupia?

>Dlaczego w imię czyjejś wolności mielibyśmy poświęcać zdrowie innych ludzi!

Dlaczego w imię czyjejś wolności mielibyśmy rezygnować z finansowania lekcji religii w kraju w którym osiemdziesiąt ileś procent to katolicy? Proszę mnie źle nie zrozumieć, ja jestem za rozwojem krwiodawstwa i metody in vitro oraz przeciwko finansowaniu Krk z budżetu państwa, ale jestem też za tym, żeby każdy miał jak najwięcej wolności. Dlatego uważam, że państwo powinno finansować jak najmniej, wtedy każdy obywatel mógłby zadecydować o tym, na co chce przeznaczyć pieniądze i czy one aby nie trafiają na coś, co jest sprzeczne z ich światopoglądem.

Dlatego będę robił w tej sprawie za advocatus diaboli tak długo, aż się Pan ze mną zgodzi

>Bezpłodność to choroba i to ciężka, a na dodatek coraz powszechniejsza!

I jak na złość nie pójdzie sobie do Afryki. Im wyszłoby to na dobre.

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365