 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-08-2013 22:05 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Mordujemy czy zabijamy ?
2 na 2 | hej, Jaka jest różnica między zabiciem a zamordowaniem ? Czy amerykanie zamordowali tysiące Japończyków czy zabili ? Czy Niemcy mordowali czy zabijali żydów ? Dlaczego kiedy pisze się o mordowaniu zwierząt tak wielu mówi o emocjonalnym szantażu ? Bo zwierzęta się zabija a nie morduje ... ? Czy żołnierz rzeczywiście "tylko" zabija ? Natomiast cywil morduje ?
Aby żołnierzom łatwiej było "wykonywać" swój zawsze patriotyczny obowiązek porównuje się "wroga" do wszy i innych insektów ... Aby przyjemniej było konsumować zwierzęta porównuje się je do marchewki i selera ...
Przepraszam ... za to , że w swoich wypowiedziach zawsze poruszam kilka wątków ... ale jakoś w moim łbie one są ze sobą związane ... jak na razie nic na to poradzić nie mogę
Jest coś takiego co mnie osobiście bardzo przekonuje do wegetarianizmu : Otóż ludzie najczęściej nie mają ślinotoku widząc malutkiego zajączka , świnkę czy kurkę ... Raczej chcą to coś przytulić i pogłaskać ... a nie zabić i zjeść ...
To oczywiście jest sentymentalny bełkot ... A jednak ja doszukuję się w nim bardzo racjonalnych treści ...
Co powiecie ? pozdrawiam makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Mordujemy czy zabijamy ? |
> W porządku. Nie mam nic przeciw dopóki idziesz własnym kosztem. Ważne nie żeby iść najdalej ale żeby iść w dobrym kierunku  hej, Masz wrażenie , że ja maszeruje na twój koszt ? W dobrym kierunku znaczy w jakim ? pozdrawiam makuś |
| Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Mordujemy czy zabijamy ? |
> Nie chcę tu pana zanudzać , jednak chodziło wszak o wolną wolę ...Panu istotnie w poście inicjującym wątek chodziło o i wolną wolę, ale przecież nie tylko, gdyż napisał Pan tam: Aby przyjemniej było konsumować zwierzęta porównuje się je do marchewki i selera ...
Przepraszam ... za to , że w swoich wypowiedziach zawsze poruszam kilka wątków ... ale jakoś w moim łbie one są ze sobą związane ... jak na razie nic na to poradzić nie mogę
Jest coś takiego co mnie osobiście bardzo przekonuje do wegetarianizmu : Otóż ludzie najczęściej nie mają ślinotoku widząc malutkiego zajączka , świnkę czy kurkę ... Raczej chcą to coś przytulić i pogłaskać ... a nie zabić i zjeść ...
To oczywiście jest sentymentalny bełkot ... A jednak ja doszukuję się w nim bardzo racjonalnych treści ...I ja się tylko do tej części wypowiedzi odniosłem. > Ja zaznaczyłem różnicę między sprawcą a ofiarą w kontekście wolnej woli , którą obdarzył nas "bóg".> Sprawca otrzymuje przywilej realizacji swej "wolnej woli" podczas gdy ofiara jest tej ( nie swojej przecież ) woli podporządkowana .> To dysonans - komu bóg dał wolną wole ?> Gdyba pan odniósł się do tego problemu byłybym wielce zobowiązany!www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,532005#w536173www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,532005#w536178www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,532005#w536187www.racjon(*).php/s,532005/z,0/d,24#w536693www.racjon(*).php/z,0/d,26/s,532005#w537047www.racjon(*).php/z,0/d,29/s,532005#w538191> Tak wiele wątków umyka nam ... rozpływa się , zatraca ...Wbijamy temat w "wyszukiwarkę" i zaraz nam się wraca. > Zbyt szybko ze sobą rozmawiamy ...Coś mi się wydaje, iż ta uwaga nie wszystkich dotyczy. > Rozpoczynamy dyskusje ... i porzucamy ją w pół słowa ...Zdaje mi się, iż podrzuciłem Panu ogrom materiału do przemyśleń na interesujący Pana temat, a forum dla mnie jest tylko inspiracją do czytania książek. Ma Pan nad czym myśleć. Pozdrawiam serdecznie @@@ . |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Mordujemy czy zabijamy ? | > Może niektóre. Zwróć uwagę jak udaje się klechom redukowanie popędu seksualnego na przykład.hej, Ale jednak jest to poddawane coraz większej krytyce ... Poza tym ... straszenie piekłem , palenie na stosach i inne przerażające absurdy odchodzą do lamusa ... Tylko tak dalej !!! makuś |
| -jad- (18783 punktów) | Odp: Mordujemy czy zabijamy ? | > Masz wrażenie , że ja maszeruje na twój koszt ?Nie, Ty akurat nie. > W dobrym kierunku znaczy w jakim ?Oto jest pytanie. Sam chciałbym wiedzieć. |
| -jad- (18783 punktów) | Odp: Mordujemy czy zabijamy ? | Zgoda ale nie o to mi chodzi. Chodziło o zdolność redukowania pierwotnych instynktów. |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Mordujemy czy zabijamy ? | > Zgoda ale nie o to mi chodzi. Chodziło o zdolność redukowania pierwotnych instynktów.hej, No właśnie ! Pierwotnym instynktem było zabicie konkurenta a my raczej chcemy negocjować ... Toż to niesamowity postęp ! Zgwałcenie kobiety oznaczało jurność i męskość a my raczej chcemy się podobać , przypodobać , zasłużyć ... Toż to postęp niesłychany ... W przypadku wegetarianizmu nie mówię o tym aby zwierzęta kochać ( co wydaje mi się absurdalne ) ale o tym aby ich nie zabijać , męczyć , torturować ... pozdrawiam makuś |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Mordujemy czy zabijamy ? | . Ma Pan nad czym myśleć. hej, Dziękuję bardzo ... Będę myślał dynamicznie , rezolutnie i intesywnie ... A jednak bardzo bym prosił o odpowiedź ... pańską osobistą refleksje , po wielu latach przemyśleń i dywagacji ... Czy realizacja wolnej woli w przypadku sprawcy i ofiary jest porównywalna ? I proszę nie odsyłać mnie do nieprzebranych zasobów bibliotecznych ... pozdrawiam makuś |
#38 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Mordujemy czy zabijamy ? | > Mam nawet zdjęcie, kumpel mi dał.Fajna fotka. Brakuje tylko małego Chińczyka w breloczku.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
1 2 3 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|