 |
Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-10-2013 19:28 | Peruniec (298 punktów) | Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy
1 na 5 | Jestem lewicowcem, czasami mam dosyć ekstremalne poglądy, jednak kiedy czasami czytam o pomysłach rożnych grup lewicowych to pukam się w głowę, i samo się nasuwa określenie lewaki. Dla mnie lewica ma na celu polepszenie dobrobytu ludności, wyrównania szans, i ogólnie dbania o rozwój całego społeczeństwa, walcząc ze złymi tradycjami czy przyzwyczajeniami. Jednak nowa lewica, zajmuje się głównie problemami homoseksualistów, co rozumiem jako równouprawnienie, ale często posuwa się do ekstremum. Ekologii ale z wszystkimi idiotycznymi pomysłami, jak elektrownie atomowe są złe, zbudujmy wiatraki i elektrownie słoneczne, niech wszyscy jeżdżą samochodami na prąd. Ważniejszy jest gatunek motyla niż zabezpieczanie przed powodzią. Czy co mnie najbardziej denerwuje to imigranci poprawność polityczna i podwójne standardy, kiedy ty my musimy się dopasowywać do nich żeby ich czasem nie urazić, ale my nie możemy krytykować ich złych, nielegalnych i przy okazji niezgodnych z duchem lewicy zwyczajów.
A sama lewica oddala się od swoich korzeni, nie jest ideologią, robotników, zwykłych szarych pracowników czy po prostu ludzi gorzej zarabiających, ale wykształconych z bogatych domów, intelektualistów. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..| Peruniec (298 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Cytat:Kułacy również nie byli wrogiem rzeczywistym. Bolszewickie represje często spadały na niewinnych ludzi. Tak to był wróg wyimaginowany, ale w związku radzieckim ktoś musiał kopać kanały i budować kombinaty na uralu. Cytat:Wybory były, bolszewicy zajęli w nich drugie miejsce. Daleko w tyle za eserami. Wybory po rewolucji Lutowej, ale to po kompromitacji tej struktury bolszewicy zaczęli przejmować władzę, i co szczerze to nie była duża różnica Cytat:Bo chcieli władzy. Bajeczki o dobrze ludu można dzieciom opowiadać. Tylko że wszystkie źródła wskazują że stara gwardia Lenina i on sam byli ideowcami, którzy wierzyli w komunizm. Cytat:Gadanie. ZSRR w barbarzyństwie szło łeb w łeb z hitlerowski ostatecznym rozwiązaniem czy wielkim skokiem Mao. Akurat jeśli brać pod uwagę liczby to III rzesza wyprzedza wszystkich w okresie rozpoczęcia likwidacji żydów innych niewygodnych ludzi, do końca wojny zabiła więcej ludzi niż ktokolwiek inny w takim okresie czasu, ale to jest tylko liczba, bo ja nigdy nie twierdziłem że ZSRR nie był barbarzyński, tylko że nie można wkładać do jednego worka, Stalinizmu i czasów Gorbaczowa. Cytat: Nie rozśmieszaj mnie. Stalin był takim samym tyranem jak Lenin, w końcu to jego dziełem był Wielki Terror w 1937 i klęska głodu na Ukrainie. Twierdzenie, że Związek Radziecki za czasów Stalina nie był krwawą satrapią urąga prawdzie.
Przecież piszę od Stalina w górę ? Cytat:Czyli jednak nawet ci genialni bolszewicy nie potrafili wyciągnąć Rosji z zacofania? Kto by pomyślał. Nie ma to jak rzeczowe argumenty Cytat:To świadczy tylko o twoim niedouczeniu. Upadek komunizmu w Polsce chociażby, po co szukać dalej. I to nie jest ani Duża ani gwałtowna zmiana, o czym pisałem komuś innego przed chwilą. Cytat:I co bolszewicy tej ludności zapewnili? GUŁag, głód i represję. Decyzja o zaprzestaniu wojny szybko się zemściła na bolszewikach, pokój brzeski zdecydowanie nie był dla Rosji korzystny. I co takiego cennego stracili ? Zresztą Rosja nie była w stanie walczyć dalej, po prostu nie była. A gułagi, głód i represje były jednak po przejęciu władzy przez bolszewików, czyli ludzie ich popierający nie mogli tego wiedzieć. Cytat:O tym, że poparcie dla bolszewików to wynik propagandy i zmęczenia wojną. Czyli jest poparcie, bo tak w większość poparcie dla jakiejś partii to propaganda, bo wiadomo obiecuje się to co chcą wyborcy. I jak pisałem jeśli nie bolszewicy to ktoś inny, tak samo ekstremalny jakiś ruch ludowy, chłopski, anarchistyczny czy socjalistyczny. |
| Peruniec (298 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Cytat:A kto ci broni mieć negatywne zdanie o homoseksualistach? Choć należałoby raczej zapytać co ci takiego zrobili? Po pierwsze nie mówię o sobie  , bo mi osoby homo są absolutnie obojętne. Ale np osoby starsze które przez wychowanie i wiek, nigdy nie zaakceptują osób homoseksualnych, i kiedy taka osoba powie że nie akceptuj bo to nie po bożemu czy coś, to jest równana z najgorszymi. Cytat:Powiedzenie, że homoseksualizm jest nienaturalny to objaw nieuctwa i ciemnoty. Występuje wśród zwierząt innych niż ludzie, występuje wśród ludzi ergo jest naturalny. Jeśli ktoś nie potrafi tego zaakceptować to lepiej niech milczy niż się ośmiesza. Jednak bardzo dużo ludzi tak uważa, może te używać argumentu religijnego. Cytat: To może czas tą Polskę zmienić, zamiast bajdurzyć o nienaturalności homoseksualizmu?
A czy ty czytasz co piszę ? wyobrażasz sobie jak by się czuło takie dziecko ? Jeśli by nie chodziło do jakiejś dobrej bardzo nowoczesnej szkoły nie miało by życia. I oczywiście że nie powinno tak być, ale tak jest. Cytat:Zdążyłem już zauważyć, że dla ciebie wiele rzeczy sensu nie ma. Ale jak tak bardzo cię to boli to zostań judaistą i wtedy będziesz miał specjalną ochronę Jeśli nie dostrzegasz bardzo oczywistej niesprawiedliwości przepisu to chyba nie mamy o czym dyskutować, szczególnie że odnośnie komunizmu, piszesz o złych Skutkach, a w wypadku prawa, które zresztą bardzo trudno udowodnić, podkreślasz powód a nie skutek. Cytat:Ach ty biedny, dyskryminowany Prawdziwy Polaku. Ha ha ale mnie bawi czasami te forum, już tu byłem nazywany ministrantem a teraz jeszcze prawdziwym polakiem. Swoją drogą takie określenia pokazują tylko niedojrzałość, jeśli ktoś nie jest tak bardzo jak, to jest tym z drugiej strony. Cytat:Do ciebie to prawdopodobnie nie dotrze, ale niczym nie sprowokowana agresja powinna być surowiej karana. Jednak dotyczy tylko wybranych grup, bo już agresja na subkultury nie jest liczona, a jest nagminna, albo za magiczne pytanie za kim jesteś, jednak nie jest ostrzej karane. |
#93 2 na 2 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > Tak to był wróg wyimaginowany, ale w związku radzieckim ktoś musiał kopać kanały i budować kombinaty na uralu.Nie mogli więc bolszewicy znaleźć i opłacić chętnych robotników? Skoro w tej Rosji tak źle było na pewno by jakichś znaleźli. > Tylko że wszystkie źródła wskazują że stara gwardia Lenina i on sam byli ideowcami, którzy wierzyli w komunizm.Wierzyć to oni sobie mogli w co dusza zapragnie. Leniny, Zinowiewy czy Kamieniewy nie dla dobra ludu działały, tylko w zgodzie ze swoją chorą ideologią. > Akurat jeśli brać pod uwagę liczby to III rzesza wyprzedza wszystkich w okresie rozpoczęcia likwidacji żydów innych niewygodnych ludzi, do końca wojny zabiła więcej ludzi niż ktokolwiek inny w takim okresie czasu,Mao mógł mieć inne zdanie na ten temat. Stalin też sroce spod ogona nie wypadł. > Przecież piszę od Stalina w górę ?  Skoro od w górę to i Stalin. > Nie ma to jak rzeczowe argumenty  Właśnie to miałem napisać. > I to nie jest ani Duża ani gwałtowna zmiana, o czym pisałem komuś innego przed chwilą.Nie ma to jak zmieniać kryteria aby uzasadnić wybraną przez siebie tezę. > I co takiego cennego stracili ?Życie, zdrowie, własność? No ale przecież ważniejsza jest świetlista przyszłość ludzkości pod wodzą nieomylnego Włodzimierza Lenina. > Zresztą Rosja nie była w stanie walczyć dalej, po prostu nie była.To tylko twoje zdanie. > A gułagi, głód i represje były jednak po przejęciu władzy przez bolszewików, czyli ludzie ich popierający nie mogli tego wiedzieć.Bolszewicy od początku nie byli pokojową partią, ciężko więc byłoby się spodziewać po ich rządach harmonii i rozwoju. > Czyli jest poparcie, bo tak w większość poparcie dla jakiejś partii to propaganda, bo wiadomo obiecuje się to co chcą wyborcy.Poparcie dla bolszewików w wyborach do Konstytuanty wyniosło 24% czyli nie aż tak wiele. Ponadto mało kto tak złamał swoje obietnice jak bolszewicy. > I jak pisałem jeśli nie bolszewicy to ktoś inny, tak samo ekstremalny jakiś ruch ludowy, chłopski, anarchistyczny czy socjalistyczny.To również tylko twoje zdanie. |
#94 3 na 3 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > Po pierwsze nie mówię o sobie , bo mi osoby homo są absolutnie obojętne.Powiedzmy, że ci wierzę. > Ale np osoby starsze które przez wychowanie i wiek, nigdy nie zaakceptują osób homoseksualnych, i kiedy taka osoba powie że nie akceptuj bo to nie po bożemu czy coś, to jest równana z najgorszymi.Przez kogo równana z najgorszymi? Pewnie przez agresywne homo-bojówki deprawujące niewinnych Polaków? > Jednak bardzo dużo ludzi tak uważa, może te używać argumentu religijnego.Widocznie więc bardzo wielu ludziom słoma z butów wychodzi. > A czy ty czytasz co piszę ? wyobrażasz sobie jak by się czuło takie dziecko ?> Jeśli by nie chodziło do jakiejś dobrej bardzo nowoczesnej szkoły nie miało by życia.> I oczywiście że nie powinno tak być, ale tak jest.Proponuję więc przeczytać to co ja napisałem. > Jeśli nie dostrzegasz bardzo oczywistej niesprawiedliwości przepisu to chyba nie mamy o czym dyskutować,Widocznie nie jesteś w stanie zrozumieć, że w tym przepisie nie ma niesprawiedliwości. > Ha ha ale mnie bawi czasami te forum, już tu byłem nazywany ministrantem a teraz jeszcze prawdziwym polakiem.Ciekawe dlaczego? Nie zastanawiałeś się kiedyś nad tym? > Jednak dotyczy tylko wybranych grup, bo już agresja na subkultury nie jest liczona, a jest nagminna, albo za magiczne pytanie za kim jesteś, jednak nie jest ostrzej karane.Może ma to coś wspólnego z tym, że subkulturę sobie wybierasz? A jak urodzisz się murzynem to murzynem do końca życia zostaniesz. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > Cytat:Kompania karabinów maszynowych jest tańsza. > Szczególnie że ich wtedy jeszcze nie było  Zależy co miał Pan na myśli pisząc o pierwszych emeryturach państwowych, jak myślałem o Bismarcku, a wtedy karabiny maszynowe już były :> > I zresztą i później nie jest tańsza.Jest o wiele tańsza. Systemy emerytalne są strasznie drogie, no i często są permanentnie na skraju bankructwa jak nasz kochany ZUS. |
| Peruniec (298 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Cytat:Wierzyć to oni sobie mogli w co dusza zapragnie. Leniny, Zinowiewy czy Kamieniewy nie dla dobra ludu działały, tylko w zgodzie ze swoją chorą ideologią. Która miała być dla dobra ludu, i ideologia która była popularna w kręgach robotniczych w każdym kraju. Cytat:Mao mógł mieć inne zdanie na ten temat. Stalin też sroce spod ogona nie wypadł. A liczby mówią co innego. Cytat:Nie ma to jak zmieniać kryteria aby uzasadnić wybraną przez siebie tezę. Nie ma to jak nie umieć czytać ze zrozumienie, czy nie widzieć pewnych rzeczy, taka zmiana jak PRL na III RP nie jest dużą zmianą społeczną czy mentalności to zmiana polityczna. Cytat:Życie, zdrowie, własność? No ale przecież ważniejsza jest świetlista przyszłość ludzkości pod wodzą nieomylnego Włodzimierza Lenina. Decyzja o zaprzestaniu wojny szybko się zemściła na bolszewikach, pokój brzeski zdecydowanie nie był dla Rosji korzystny.Bardzo ciekawa odpowiedzi, i w ogóle bez sensu  . Cytat: To tylko twoje zdanie.
Jasne, przegrywanie na każdym froncie, wielkie starty żołnierzy, problemy z produkcją żywności nawet dla wojska, ogromne braki w zaopatrzeniu, i wielkie niezadowolenie społeczne, tak mogli walczyć dalej, tak samo jak Niemcy w 1918. Cytat:Bolszewicy od początku nie byli pokojową partią, ciężko więc byłoby się spodziewać po ich rządach harmonii i rozwoju. Lol, a która partia ludowa byłą pokojowa ? Plan PSL z 20 lecia, był dużo bardziej komunistyczny niż to co wprowadził PRL, i zakładał całkowitą parcelizację ziem szlachty. Ale to taki standard stawianie dzisiejszych standardów na inne czasy. Cytat:Poparcie dla bolszewików w wyborach do Konstytuanty wyniosło 24% czyli nie aż tak wiele. Ponadto mało kto tak złamał swoje obietnice jak bolszewicy. Nie tak wiele, jak dla mnie wiele, szczególnie że zyskali oni bardzo później, przez krytykę kontynuowania wojny. I oczywiście wiesz jak inni by oszukali, bo przejęli władzę i wiadomo było jak się zachowają. Cytat:To również tylko twoje zdanie. Jasne, czytałeś jakieś programy ? pl.wikiped(*)zm_w_rewolucji_1905_r._w_RosjiO anarchistach nawet Wikipedia to wie. |
#97 2 na 2 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > Która miała być dla dobra ludu, i ideologia która była popularna w kręgach robotniczych w każdym kraju.Miała być a była to bardzo wielka różnica. > A liczby mówią co innego.Podaj więc te liczby. Podaj jakikolwiek dowód potwierdzający którąkolwiek z twoich tez. > Nie ma to jak nie umieć czytać ze zrozumienie, czy nie widzieć pewnych rzeczy, taka zmiana jak PRL na III RP nie jest dużą zmianą społeczną czy mentalności to zmiana polityczna.Nie ma to jak pisać głupoty a potem odwracać kota ogonem. > Bardzo ciekawa odpowiedzi, i w ogóle bez sensu .Gdybyś raczył zacytować całą moją wypowiedź to i sens byś dostrzegł. > Jasne, przegrywanie na każdym froncie, wielkie starty żołnierzy, problemy z produkcją żywności nawet dla wojska, ogromne braki w zaopatrzeniu, i wielkie niezadowolenie społeczne, tak mogli walczyć dalej, tak samo jak Niemcy w 1918.Bo to pierwsze w dziejach Rosji problemy? Mogli walczyć dalej. Jak by wyglądała taka walka to inna sprawa. > Lol, a która partia ludowa byłą pokojowa ?A co ma jedno do drugiego? Bez sensu. > Nie tak wiele, jak dla mnie wiele, szczególnie że zyskali oni bardzo później, przez krytykę kontynuowania wojny.Że dla ciebie wiele to z kolei dla mnie bez znaczenia. > O anarchistach nawet Wikipedia to wie.I co ma jedno do drugiego? Prorokiem jesteś? Gdyby bolszewicy nie sięgnęli po władzę równie dobrze mogła by ona zostać w rękach Rządu Tymczasowego. |
| Peruniec (298 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | Cytat:Zależy co miał Pan na myśli pisząc o pierwszych emeryturach państwowych, jak myślałem o Bismarcku, a wtedy karabiny maszynowe już były :> Wydaje mi się że podstawy wprowadził któryś z wcześniejszych władców Prus, ale jakoś nie mogę tego znaleźć, może to i mój błąd Cytat:Jest o wiele tańsza. Systemy emerytalne są strasznie drogie, no i często są permanentnie na skraju bankructwa jak nasz kochany ZUS. No właśnie nie, wyniki niezadowolenia społecznego są dużo droższe, socjal uspokaja ludzi, w żadnym kraju z socjalem jakakolwiek gwałtowna rewolucja nie ma racji bytu, a w kraju z karabinami to się powtórzy historia z 1917  . |
#99 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy |
> A chcieli dobrzePewnie, pewnie. Problem w tym, że wszyscy wiemy, co jest wybrukowane dobrymi chęciami. |
#100 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | |
#101 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > Cytat:Wierzyć to oni sobie mogli w co dusza zapragnie. Leniny, Zinowiewy czy Kamieniewy nie dla dobra ludu działały, tylko w zgodzie ze swoją chorą ideologią. > Która miała być dla dobra ludu, i ideologia która była popularna w kręgach robotniczych w każdym kraju.Nie była popularna, miała nielicznych zwolenników. Proponuję poczytać "Czarny ogród" Małgorzaty Szejnert. Bradzo starannie opracowany dokument. > Cytat:Mao mógł mieć inne zdanie na ten temat. Stalin też sroce spod ogona nie wypadł. > A liczby mówią co innego.Liczby o sroce czy ogonie? > Nie ma to jak nie umieć czytać ze zrozumienie, czy nie widzieć pewnych rzeczy, taka zmiana jak PRL na III RP nie jest dużą zmianą społeczną czy mentalności to zmiana polityczna.To co byłoby dużą zmianą wg Ciebie? Przecież to były rewolucyjne przemiany ! Co wg Ciebie jest dużą i rewolucyjną zmianą? > Jasne, przegrywanie na każdym froncie, wielkie starty żołnierzy, problemy z produkcją żywności nawet dla wojska, ogromne braki w zaopatrzeniu, i wielkie niezadowolenie społeczne, tak mogli walczyć dalej, tak samo jak Niemcy w 1918.Cóż, może się różnimy w poglądach, ale Rosja była przy ówczesnej technice wojskowej nie do pokonania i nie do opanowania. Znałem pewnego żołnierza Wermahtu, który wiele lat po wojnie powiedział: "Gdybyśy wygrali tę wojnę, to całe pokolenia byłby jedynie żołnierzami w garnozonach okupacyjnych, aż brakłoby Niemców" > Lol, a która partia ludowa byłą pokojowa ?Strana mírného pokroku v mezích zákona  PSL > Plan PSL z 20 lecia, był dużo bardziej komunistyczny niż to co wprowadził PRL, i zakładał całkowitą parcelizację ziem szlachty.... ale bez jej wyrzynania. Rabacja galicyjska był już wtedy historią. > Cytat:Poparcie dla bolszewików w wyborach do Konstytuanty wyniosło 24% czyli nie aż tak wiele. Ponadto mało kto tak złamał swoje obietnice jak bolszewicy. > Nie tak wiele, jak dla mnie wiele, szczególnie że zyskali oni bardzo później, przez krytykę kontynuowania wojny.Czyli byli władzą z uzurpacji a nie z woli narodu. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | |
| Fafciu (953 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > Nic nie usprawiedliwia przemocy.Do nazistów też byś nie strzelał? |
| Fafciu (953 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > ale czasem mam wrażenie, że więcej postulatów XIX-wiecznej lewicy zrealizował w Polsce PiłsudskiW jaki sposób on to realizował? Spotykając się w Nieświeżu? Strzelając do robotników? |
| Fafciu (953 punktów) | Odp: Dlaczego nie lubię nowoczesnej lewicy | > >Dokładnie, powiem lepiej, pierwsze emerytury państwowe zostały stworzone jako wentyl bezpieczeństwa zmniejszający tarcia społeczne, i powodujący że ci na dole nie chcieli zabić tych na górze.> Kompania karabinów maszynowych jest tańsza.  Zamiast pacyfikować brutalnie bunt, lepiej mu zapobiec. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|