 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-11-2013 21:38 | sabek (1444 punktów) | Co robi ZUS?
3 na 3 | Cytat:W przyszłym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych stanie na progu bankructwa. Wydawało by się, że trzeba oszczędzać każdą złotówkę. Ale gdzie tam! ZUS wydał prawie 100 tys. zł na reklamę samego siebie w serialu „Ojciec Mateusz”. www.fakt.p(*)mateusz,artykuly,426888,1.htmlZastanawiam się (o ile powyższe jest prawdą) do jakiego poziomu absurdu posunie się ZUS? Ale to jest pikuś... Cytat:Bankrutujący ZUS wydał ponad miliard złotych w ciągu ostatnich 6 lat na nagrody dla urzędników - podliczył "Super Express". Oczywiście najwięcej otrzymali pracownicy centrali. wpolityce.(*)wysuplac-ponad-miliard-zlotychOgólnie nie wierzę brukowcom, zakładam więc, że to nie musi być prawda. Niech mnie ktoś uszczypnie... I napisze gdzie są sprawozdania finansowe ZUS - bo na BIP-ie ich nie ma. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#1 4 na 4 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Co robi ZUS? | ZUS... ZUS państwowy jest. Kolejni prezesi nie czują się za nic odpowiedzialni, bo na stanowisku są zaledwie kilka lat, ostatnio nawet krócej, a co by się nie działo, to szefostwo zawsze ma fajne pensje. I to cała historia.
|
#2 4 na 4 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Co robi ZUS? | Chwali się Polskę, że ma wysoki rating, chwali się, że w czasie "kryzysu" uzyskała najkorzystniejszy wskaźnik PKB. Tylko z czyich pieniędzy? Po pierwsze dotacje dużo pomogły. Jakiś czas temu przeczytałem artykuł o tych pieniążkach, gdzie są najlepiej inwestowane w największej ilości. Najlepszy wynik paradoksalnie uzyskały Warmia i Mazury, przy największym wskaźniku bezrobocia w kraju. Osobiście mieszkam w sercu Warmii- Lidzbark Warmiński i nie widzę, żeby coś tutaj się zmieniało. Jedna z najważniejszych inwestycji tego miasta to Termy Warmińskie, gdzie woda, która będzie pompowana do łaźni, będzie pierw podgrzewana, a podobno podczas badań miała inną temperaturę. Dlaczego o tym wspominam, dlatego, że to jest mydlenie oczu, że coś się dzieje, a jednak nic. Pieniądze wsiąkają tam gdzie zarządza się nimi. Mniej pożytku dla przeciętnego Kowalskiego, bo jego nie będzie stać na skorzystanie z takiej termy. Jestem zdania wręcz, choć może się mylę, że zostaną one wybudowane dla obcokrajowców, aby wzbogacić turystykę w tym regionie.
Po drugie pieniądze, które pomogły uzyskać korzystny wskaźnik PKB pochodziły z oszczędności podatników zgromadzonych właśnie w ZUS'ie. Teraz na ratunek idzie OFE, te pieniądze pomogą przedłużyć trwałość chwiejnego już stolika prezesów ZUS. Mydlenie oczu, że jest dobrze, a wcale tak nie jest. Wszystko zmierza do tego, żeby wywołać kryzys, lecz o zwiększonej sile rażenia. Jeżeli w Polsce powstanie, każda gospodarka się załamie.
|
#3 3 na 3 | Marek okmarek Okrągły (2283 punktów) | Odp: Co robi ZUS? | > ...Osobiście mieszkam w sercu Warmii- Lidzbark Warmiński i nie widzę, żeby coś tutaj się zmieniało. Jedna z najważniejszych inwestycji tego miasta to Termy Warmińskie, gdzie woda, która będzie pompowana do łaźni, będzie pierw podgrzewana, a podobno podczas badań miała inną temperaturę...Wiem, że możesz tego nie zauważyć, ale całe województwo warmińsko-mazurskie ma nowe i wspaniałe drogi. Poprzednie drogi na Warmii to było nieporozumienie. Smutne jest to, że to się średnio przekłada na zatrudnienie w regionie, a raczej na mobilność ludzi na zewnątrz. Piszę to jako były właściciel mieszkania w Ornecie. > Po drugie pieniądze, które pomogły uzyskać korzystny wskaźnik PKB pochodziły z oszczędności podatników zgromadzonych właśnie w ZUS'ie. Teraz na ratunek idzie OFE, te pieniądze pomogą przedłużyć trwałość chwiejnego już stolika prezesów ZUS. Mydlenie oczu, że jest dobrze, a wcale tak nie jest. Wszystko zmierza do tego, żeby wywołać kryzys, lecz o zwiększonej sile rażenia. Jeżeli w Polsce powstanie, każda gospodarka się załamie.Mnożnik inwestycyjny może zadziałać. Sam jestem średnim "wierzącym" w mnożnik, gdyż nie jest on ani stały ani pewny, że się objawi i moim osobistym zdaniem czasami ekonomiści w mnożnik wrzucają rzeczy nie związane z nim. ZUS na dłuższą metę to nieporozumienie tak samo OFE.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument). |
#4 5 na 5 | Matix (5786 punktów) | Odp: Co robi ZUS? | Do srania ludziom potrzebne stadiony i igrzyska. Już lepiej było rozdać ludziom tą kasę za Euro tak po prostu za nic niż budować stadiony kiedy ludzi nie stać na budowę domów, a najlepiej to w ogóle nie trzeba było im tej kasy zabierać. |
#5 4 na 4 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Co robi ZUS? | > Do srania ludziom potrzebne stadiony i igrzyska.Igrzyska potrzebne to już Rzymianie wiedzieli. Chodzi o to, że igrzyskom powinien towarzyszyć chleb. > Już lepiej było rozdać ludziom tą kasę za Euro tak po prostu za nic niż budować stadiony kiedy ludzi nie stać na budowę domów,Istotnie jakichś wielkich korzyści z Euro nie zauważyłem. > a najlepiej to w ogóle nie trzeba było im tej kasy zabierać.Te zabieranie to pół biedy, jeżeli pieniądze byłyby sensownie wydawane. Stadiony to taka co najwyżej średnio sensowna inwestycja. |
| DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Co robi ZUS? | > >Do srania ludziom potrzebne stadiony i igrzyska.> Igrzyska potrzebne to już Rzymianie wiedzieli. Chodzi o to, że igrzyskom powinien towarzyszyć chleb.A nie towarzyszył? Sprawdź w mediach ile towarzysze przy tej okazji zgarnęli "chleba"...(a ile tego "chleba" nie ujrzało światła dziennego?) > >a najlepiej to w ogóle nie trzeba było im tej kasy zabierać.> Te zabieranie to pół biedy, jeżeli pieniądze byłyby sensownie wydawane. Stadiony to taka co najwyżej średnio sensowna inwestycja.> Właśnie nie "pół biedy", bo to cała podstawa zła: zabiera się po cichu i pod przymusem, a huczne igrzyska ogłasza w całym świecie. Robi się z ludzi idiotów i oni się cieszą. Płacąc za to wszystko z własnej kieszeni. Tak działa wypaczona demokracja. |
#7 3 na 3 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Co robi ZUS? | > A nie towarzyszył? Sprawdź w mediach ile towarzysze przy tej okazji zgarnęli "chleba"...(a ile tego "chleba" nie ujrzało światła dziennego?)Chodziło mi o chleb dla ludu. > Właśnie nie "pół biedy", bo to cała podstawa zła: zabiera się po cichu i pod przymusem, a huczne igrzyska ogłasza w całym świecie. Robi się z ludzi idiotów i oni się cieszą. Płacąc za to wszystko z własnej kieszeni. Tak działa wypaczona demokracja.Wedle mnie jednak pół biedy. Wysokie podatki tak czy inaczej niespecjalnie mi się podobają, ale jeśli środki uzyskane dzięki temuż opodatkowaniu byłyby sensownie wydawane to tragedii by nie było. Nie miałbym nic przeciwko temu aby więcej pieniędzy zostawało w kieszeni obywatela, ale obecnie raczej szans na to nie widać. |
#8 5 na 5 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Co robi ZUS? |
>uszczypnie... I napisze gdzie są sprawozdania finansowe ZUS - bo na BIP-ie ich nie ma.
Pracownicy ZUS postępują jak najbardziej racjonalnie (powinni dostać tytuł honorowych czytelników portalu Racjonalista.pl). Jak dają pieniądze, to należy je wydać. Bo inaczej zagarnie je ktoś inny. Myślę, że wielu krytyków ZUS postąpiłoby na ich miejscu identycznie (ja też, żeby nie było, że nie...). Rzecz w tym, że my, czyli społeczeństwo przyzwalamy na to i jeszcze się cieszymy, jak minister finansów opowiada nam kolejne bzdury. Zresztą to nie pierwszy taki minister i już z doświadczenia wiadomo, że opowiadanie bzdur jest b. skutecznym sposobem pomnażania własnych dochodów. Tylko trzeba to robić przekonująco...
|
Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Co robi ZUS? | > Wiem, że możesz tego nie zauważyć, ale całe województwo warmińsko-mazurskie ma nowe i >wspaniałe drogi. Poprzednie drogi na Warmii to było nieporozumienie. Smutne jest to, że to się średnio przekłada na zatrudnienie w regionie, a raczej na mobilność ludzi na >zewnątrz. Piszę to jako były właściciel mieszkania w Ornecie.Może będzie lepiej, jak pokażę Ci Polskę w budowie, ale tylko kawałkami, gdzie asfalt to smoła z kamyczkami uklepanymi szpadlem. Tak wyglądają drogi w okolicy. Od Pasłęka do Lidzbarka Warmińskiego remontują drogę 513, lecz kto na tym zarobi? Jedynie podwykonawca. Wyobraź sobie, że istnieje jeszcze drugi kawałek drogi 513, Lidzbark Warmiński - Kiwity - Wozławki. Tutaj tak remontują - Jeden kawałek drogi się rozpadnie, doklepią kamyczków i jest OK. |
| Matix (5786 punktów) | Odp: Co robi ZUS? | > Pracownicy ZUS postępują jak najbardziej racjonalnieracjonalnie = nieetycznie ? |
#11 3 na 3 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Co robi ZUS? | > >Pracownicy ZUS postępują jak najbardziej racjonalnie> racjonalnie = nieetycznie ?Jeśli za postępowanie nieetyczne grozi nagroda (w postaci pochwał i premii), a nie ma kary.... to jest to racjonalne moim zdaniem. Etyka dla każdego może oznaczać co innego... to zbyt płynna materia, aby tylko w oparciu o to kierować swoim postępowaniem. |
#12 1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Odp: Co robi ZUS? | A czym w takim razie się kierować? Chamstwem? Cwaniactwem? Dzięki. Jak ja k**** nie znoszę takiego p****** Gardzę takim racjonalizmem, co raczej jest po prostu konformizmem, co non stop nagina zasady byle by było wygodniej. |
#13 4 na 4 | Borys Swoboda (1408 punktów) | Odp: Co robi ZUS? | Etyczne działanie jest racjonalne, jeżeli twoim celem jest bycie etycznym. Jeżeli nie jest twoim celem bycie etycznym, a np. bogatym, to możesz postępować racjonalnie, postępując jednocześnie etycznie lub nie, w zależności od tego, co szybciej/skuteczniej/mniej ryzykownie przybliży cię do tego celu. Racjonalność działania zależy od celu działania.
"Jest rzeczą fascynującą obserwować teoretyków boskiego prawa trudzących się dowodzeniem nadludzkości plemion mających w swym posiadaniu ludzki rząd."- Gustave de Molinari |
| DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Co robi ZUS? | > A czym w takim razie się kierować? Chamstwem? Cwaniactwem? Dzięki. Jak ja k**** nie znoszę takiego p****** Gardzę takim racjonalizmem, co raczej jest po prostu konformizmem, co non stop nagina zasady byle by było wygodniej.Najbardziej etyczne wskazówki "jak żyć" można poczytać na frondzie. Niestety, życie nie jest tak proste, jak tam twierdzą... I właśnie tu jest pole dla racjonalistów. Jako pierwsza racjonalna wskazówka: mniej gwiazdek w wypowiedzi... i w przenośni, i dosłownie. Trzeba twardo stąpać po ziemi, a nie szukać nieba i piekła gdzieś daleko. |
#15 2 na 2 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Co robi ZUS? | Nie - etyka jest etyką , a to czy postępujemy etycznie czy nieetycznie to inna sprawa. Nie ma zgody na moralność Kalego w etyce.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|