 |
Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-12-2013 19:11 | Brzostowski (7067 punktów) | Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią
2 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 5 na 5 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Kolejny rok ciemnoty | > dawno temu, coś się rzekomo ukazało na chmurach i rzekomo był to Jan z Dukli, co rzekomo przestraszyło Chmielnickiego.A to pewnie było zwykłe UFO. Jakie czasy, takie latasy, jak mówi litewskie powiedzenie. Ktoś słyszał w ogóle przedtem o tym Janie z Dukli? Jeśli chcieli zrobić symboliczny prezent Ukraińcom, to raczej nietrafiony, bo przecież Chmielnicki to ich bohater narodowy jest. |
#17 2 na 2 | Agnieszka beauty (64 punktów) | Odp: Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią | > Nawet badania zlecone przez KK pokazują, że mamy w Polsce góra 40% fanatycznych katolików, tak więc prawne uprzywilejowanie KK nie ma statystycznego uzasadnienia.> A normalnych katolików ilu jest? |
#18 6 na 6 | ramichael (36666 punktów) | Odp: Kolejny rok ciemnoty | > "Niech pamięć jego działań, ... będzie fundamentem naszej tożsamości w Europie"Jak rozumiem chodzi o rodzaj metaforycznego ujęcia starego powiedzenia: Gdyby głupota mogła unosić... |
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Odp: Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią | |
#20 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Kolejny rok ciemnoty | > jaki naród, taki sejmMyślę, że taką tezę należałoby empirycznie zweryfikować. Fakt, że parlament często odrzuca społeczne projekty referendum, świadczyć może o jego wyalienowaniu i niedemokratycznych procedurach (chociażby dyscyplina partyjna). Ja skłaniałbym sie do hipotezy, że Sejm jest głupszy od narodu. > Ta ustawa ma zwiększyć poparcie dla PO i PiS - tłum się cieszy.Ciekaw jestem, czy tłum cokolwiek słyszał o Janie z Dukli, czy - w szczególności -pamięta jego dokonaniach, dzięki którym mamy "europejską tożsamość". Może jakaś błyskawiczna sonda uliczna pokazałaby, jak to jest, a jednocześnie unaoczniłaby poziom alienacji społecznej (zdecydowanej większości) posłów.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#21 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Kolejny rok ciemnoty | > Do napisania tych kilku powyższych zdań zainspirowało mnie żałosne wyznanie diogenesa.> >Natomiast pamięć o wyczynach parlamentu RP będzie albo pogrążać mnie w depresji, albo podsuwać samobójcze myśli.Ależ to nie było wyznanie. To jest coś w rodzaju autodiagnozy ze wskazaniem na ewentualną przyczynę zaburzeń. Kolejnym krokiem byłaby kwestia terapii przyczynowej. > Trzeba coś robić, cokolwiek.OK. Tylko nie cokolwiek. Trzeba robić coś mądrego, coś na miarę swoich możliwości.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
| szarley (54912 punktów) | Odp: Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią | > >Potrafisz podać źródło?> Bardzo proszę: wiadomosci(*)tniczy-w-mszach-swietych/emftgTo jest odsetek uczestniczących w nabożeństwach, a nie procent fanatyków. (Chyba że ks Bonieckiego do fanatyków też zaliczasz, bo na mszy co niedziela zapewne jest) |
| Lengyel (2127 punktów) | Odp: Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią | > Nastąpi to zapewne w 2014 roku skoro rok 2014 oficjalnie ogłoszono rokiem św. Jana z Dukli. Już on> kiedyś Lwów ocalił, teraz czas na całą Ukrainę!O kurtka na wacie!!! Skoro cud ocalenia Lwowa kosztował miasto 365.000 złotych (nie wiem, czy czerwonych, czy tylko polskich, ale i tak nielicha sumka), to ile nam teraz przyjdzie zabulić za ocalenie calutkiej Ukrainy?  |
#24 3 na 3 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią | > A normalnych katolików ilu jest?Trzeba by jakoś zliczyć tych od momentu ochrzczenia do początku infekowania mózgu pierdołami. Ten okres w życiu katolika można uznać za normalny. Ale tylko ten. |
#25 3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Kolejny rok ciemnoty | > >jaki naród, taki sejm> Myślę, że taką tezę należałoby empirycznie zweryfikować. Fakt, że parlament często odrzuca społeczne projekty referendum, świadczyć może o jego wyalienowaniu i niedemokratycznych procedurach (chociażby dyscyplina partyjna). Ja skłaniałbym sie do hipotezy, że Sejm jest głupszy od narodu.> > Ta ustawa ma zwiększyć poparcie dla PO i PiS - tłum się cieszy.> Ciekaw jestem, czy tłum cokolwiek słyszał o Janie z Dukli, czy - w szczególności -pamięta jego dokonaniach, dzięki którym mamy "europejską tożsamość". Może jakaś błyskawiczna sonda uliczna pokazałaby, jak to jest, a jednocześnie unaoczniłaby poziom alienacji społecznej (zdecydowanej większości) posłów.> Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.Sam nie wiem jak to ocenić? Czy głupszy jest ten kto opowiada głupoty, czy ten kto mu w to wierzy i na niego głosuje? W każdym razie ja uważam, że za posłów odpowiedzialny jest naród, który ich wybrał. I moje prywatne doświadczenia z politykami wskazują, że nie są oni głupi ale po prostu na tyle 'zdemoralizowani', że cynicznie wykorzystują głupotę głosujących na nich baranów. Szkoda czasu na narzekanie na PO czy PiS , czy na inne partie. Problem tkwi w Polakach. Nie jest to jakiś najgłupszy naród na świecie ale jak wytłumaczysz fakt, że 24 lata po upadku socjalizmu sprzedaliśmy połowę tego kraju, dostaliśmy miliardy EUR z EU, pożyczyliśmy 1bln PLN i mimo tego nadal mediana zarobków wynosi 1.6kPLN, z zachodu na wschód nie da się przejechać autostradą, służba zdrowia nie działa, gdyby zburzyć supermarkety i stacje benzynowe cofnelibyśmy się do wczesnego Gierka, zniknęło 2 mln podatników, którzy zmniejszyli co prawda wirtualnie bezrobocie ale rodzą dzieci za granicą i utopili system emerytalny w RP a my .... dyskutujemy o latających facetach, krzyżach, zamachach, sztucznych mgłach i tym podobnych poważnych tematach? Ja to nazywam głupotą. To moja opinia tylko i wiem, że jestem w mniejszości w tym narodzie. |
#26 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią | > To jest odsetek uczestniczących w nabożeństwach, a nie procent fanatyków.Można by powiedzieć, że w polskich warunkach regularne uczestniczenie w mszach to oznaka fanatyzmu. Polski katolicyzm to przecież głównie sprawa tradycji i mentalności, nie rzeczywistego angażowania się, nie mówiąc już o podążaniu za naukami cieśli z Nazaretu. Osobiście jednak oceniłbym liczbę fanatyków na niższą, bo podejrzewam, że część z tych chodzących na mszę czyni to np. aby nie kłócić się z rodziną. Tak po prawdzie to fanatyzm widać raczej u posłów, choć nie wykluczam tego, iż jest to zwykły cynizm (w co jednak wątpię). |
#27 2 na 2 | szarley (54912 punktów) | Odp: Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią | > >To jest odsetek uczestniczących w nabożeństwach, a nie procent fanatyków.> Można by powiedzieć, że w polskich warunkach regularne uczestniczenie w mszach to oznaka fanatyzmu. Polski katolicyzm to przecież głównie sprawa tradycji i mentalności, nie rzeczywistego angażowania się, nie mówiąc już o podążaniu za naukami cieśli z Nazaretu.Prawie każda wiara może być gorliwa (nakierowana na własne życie) i fanatyczna (chcąca zmieniać innych) Jaki procet uczestników mszy to ludzie gorliwi, a jaka to fanatycy, to temat raczej badań niż przypuszczeń, przy tym granica jest nie do końca zdefiniowana, a i niektórzy ludzie zachowują się różnie w zależności od okoliczności. Z pewnością fanatyzm jest bardziej widoczny, głośniejszy, a niestety ma zdecydowanie większy wpływ w katolickich mediach. Fanatyzm zresztą ma nie tylko religijne podłoże, co (jak Ci już pisałem) odczułem na własnej skórze dość boleśnie. > Osobiście jednak oceniłbym liczbę fanatyków na niższą, bo podejrzewam, że część z tych chodzących na mszę czyni to np. aby nie kłócić się z rodziną.Czasem nie wiem co gorsze, fanatyk czy konformista. Obydwu jednako nie uważam, obydwu się boję. > Tak po prawdzie to fanatyzm widać raczej u posłów, choć nie wykluczam tego, iż jest to zwykły cynizm (w co jednak wątpię).Zazwyczaj nie oceniam polskich posłów, ale dostrzegam wśród nich zarówno niebezpieczny fanatyzm jak i cynizm. |
#28 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52267 punktów) | Odp: Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią | . > Prawie każda wiara może być gorliwa (nakierowana na własne życie) i fanatyczna (chcąca zmieniać innych).www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,555861#w556535www.racjonalista.pl/forum.php/s,545469> Jaki procent uczestników mszy to ludzie gorliwi, a jaka to fanatycy, to temat raczej badań niż przypuszczeń, przy tym granica jest nie do końca zdefiniowana, a i niektórzy ludzie zachowują się różnie w zależności od okoliczności.Warto tu jednak zajrzeć do badań socjologicznych i ich psychologicznych interpretacji. Wszyscy zachowujemy się różnie w zależności od okoliczności - choćby poprzez granie różnych ról społecznych, czy środowiska, w którym aktualnie się znajdujemy. > Z pewnością fanatyzm jest bardziej widoczny, głośniejszy, a niestety ma zdecydowanie większy wpływ w katolickich mediach. Fanatyzm zresztą ma nie tylko religijne podłoże, co (jak Ci już pisałem) odczułem na własnej skórze dość boleśnie.Fanatyzm zawsze ma podłoże fideistyczne, bez głębokiej wiary w słuszność swoich poglądów jest niemożliwym. Natomiast wiara nie zawsze musi mieć religijne podłoże. Np. neoliberalizm nie ma religijnego podłoża. > >>>Osobiście jednak oceniłbym liczbę fanatyków na niższą, bo podejrzewam, że część z tych chodzących na mszę czyni to np. aby nie kłócić się z rodziną.> Czasem nie wiem co gorsze, fanatyk czy konformista. Obydwu jednako nie uważam, obydwu się boję.Wystarczy zestawić fanatyzm z konformizmem aby bać się nie jednako - choć obiema postawami osobiście gardzę. > >>>Tak po prawdzie to fanatyzm widać raczej u posłów, choć nie wykluczam tego, iż jest to zwykły cynizm (w co jednak wątpię).> Zazwyczaj nie oceniam polskich posłów, ale dostrzegam wśród nich zarówno niebezpieczny fanatyzm jak i cynizm.A gdy cynizm z fanatyzmem jest połączony - co wcale nie jest takim rzadkim zjawiskiem. A gdy do tego dołożyć pazerność i głupotę i znowu to wcale nie jest rzadkie, to czemu należy się dziwić? Ja dziwię się najbardziej wyborcom, a szczególnie tym głosującym ponownie na ewidentnego czyjegoś syna, czy córki. Samodzielne myślenie ma ogromną przyszłość. Szkoda iż tak rzadko w teraźniejszości jest spotykane. * * * * * Jednak Ukraina podpisze umowę z UniąProszę mi wyjaśnić jakie znaczenie ma dla 90% Ukraińców podpisanie lub nie podpisanie "Umowy z Unią"? Stowarzyszenie z Unią Europejską, forma umowy międzynarodowej będąca podstawą uprzywilejowanych stosunków pomiędzy Wspólnotą a krajami trzecimi (stowarzyszonymi). Umowy stowarzyszeniowe wykraczają poza formy zwykłych umów o handlu i współpracy, umożliwiają korzystanie z funduszy unijnych. Do realizacji zadań wynikających z umów stowarzyszeniowych UE powołała Radę Stowarzyszenia, Komitet Stowarzyszenia oraz Parlamentarny Komitet Stowarzyszenia. W dotychczasowej praktyce, wyróżnić można cztery rodzaje umów stowarzyszeniowych: 1) umowy z krajami AKP, oficjalna nazwa Umowy o Współpracy, 2) umowy o utworzeniu Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pomiędzy Wspólnotami Europejskimi a państwami EFTA, 3) umowy z Grecją (1961), Turcją (1963), Maltą (1970) i Cyprem (1972), traktowane jako etap wstępny w procesie przyjmowania nowych członków, uznawane za klasyczne umowy o stowarzyszeniu, 4) Układy Europejskie z krajami Europy Środkowej i Wschodniej.Co dało Turcji podpisanie Umowy w 1963 roku?Grecja dla wyjścia z kryzysu otrzymała już 150 mld euro. Ukrainie obiecuje się 1 mld, gdy same restrykcje rosyjskie przekroczyłyby 50 mld. Po trzech - może pięciu miesiącach rozpocząłby się dramat najprawdopodobniej zakończony stałym połączeniem Ukrainy z Rosją w jedno państwo. Za skuteczne przyłączenie trzeba sporo zapłacić (i Unia i Ukraina i my) i to w przeróżnych walutach. Czy tego chcemy i do tego dążymy? Czy stać nas na to? Niewiedza, bezmyślność i emocje - to są podstawy działania polskich polityków, ale także ich publicystycznych recenzentów. Jestem zwolennikiem aby Turcja, Izrael, Ukraina i inne państwa niestowarzyszone znalazły się jak najszybciej w Unii, ale najszybciej, to jest tak szybko, jak to jest praktycznie możliwe, a to wcale nie jest takie proste. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#29 3 na 3 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią | > Prawie każda wiara może być gorliwa (nakierowana na własne życie) i fanatyczna (chcąca zmieniać innych)Owszem. Jeśli przyjąć takie rozróżnienie to w Polsce więcej jest fanatyków niż gorliwców. Polscy katolicy zajmują się raczej drzazgami w oczach bliźnich niż belkami w swoich. > Czasem nie wiem co gorsze, fanatyk czy konformista. Obydwu jednako nie uważam, obydwu się boję.Wolę konformistów niż fanatyków, ci pierwsi nie są aż tak szkodliwi. > Zazwyczaj nie oceniam polskich posłów, ale dostrzegam wśród nich zarówno niebezpieczny fanatyzm jak i cynizm.Cynizm wymaga jednak pewnego poziomu intelektualnego. Patrząc na polskich posłów mam jednak wrażenie, iż króluje wśród nich fanatyzm. |
#30 1 na 1 | szarley (54912 punktów) | Odp: Jednak Ukraina podpisze umowę z Unią | > >Prawie każda wiara może być gorliwa (nakierowana na własne życie) i fanatyczna (chcąca zmieniać innych)> Owszem. Jeśli przyjąć takie rozróżnienie to w Polsce więcej jest fanatyków niż gorliwców. Polscy katolicy zajmują się raczej drzazgami w oczach bliźnich niż belkami w swoich.Niemniej z tego nie wynika, że każdy kto chodzi w niedziele na nabożeństwa jest fanatykiem. Teza że w Polsce jest 40% fanatyków, bo 40% chodzi do kościoła jest jednak nieuzasadniona. Religijnymi fanatykami bywają też nieuczestniczący. Kilka dni temu ktoś tu opisywał atmosferę permanentnego nawracania go przez rodzinę niechodzącą do kościoła. > >Zazwyczaj nie oceniam polskich posłów, ale dostrzegam wśród nich zarówno niebezpieczny fanatyzm jak i cynizm.> Cynizm wymaga jednak pewnego poziomu intelektualnego. Patrząc na polskich posłów mam jednak wrażenie, iż króluje wśród nich fanatyzm.Zaznaczyłem, że dostrzegam i jedno i drugie, niemniej nie jestem kompetentny do oceniania polskich posłów. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|