 |
Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-12-2013 22:17 | Asphodelus1 (887 punktów) | Problem z profesorem Lwem-Starowiczem.
2 na 2 | Człowiek ten, jest dla mnie postacią przedziwną gdyż jego poglądy etyczne, oraz zawód jaki uprawia wzajem się wykluczają. 1. Bodajże z rok temu był reportaż w ''Wiadomościach'' TVP 1 o kondomach. W jednym z epizodów tegoż reportażu na chwilę pojawił się Lew-Starowicz, i mówił mniej więcej tak: ''prezerwatywie powinno postawić się pomnik w każdym mieście''. Stoi to w sprzeczności z deklarowanym przezeń katolickim światopoglądem. (Nie pamiętam daty edycji tego odcinka) 2. W ''Neewsweek-u'' z dnia 18.11.13 (ten z Cejrowskim i tęczą na okładce) ukazał się artykuł ''Pan od seksu'' o Starowiczu, w artykule jest napisane o jego katolickości, i o tym, że gdy przychodziły do niego zakonnice, to dawał im środki hamujące popęd płciowy. Czyli zachował się tak, jakby polecił człowiekowi przechodzącemu głodówkę, zagłodzić się dalej, na śmierć. 3. W komentarzach do jednego z nowszych artykułów napisano, iż udzielił wywiadu do katolickiego tygodnika, gdzie krytykuje masturbację: www.racjonalista.pl/index.php/s,35/d,9483#c115448Cytat:Nie wchodząc w dyskusję na ten temat. Mogę tylko dać info., że Lech Starowicz wypowiada się z obecnym tygodniku "Do Rzeczy" między jnnymi na temat masturbacji. Oczywiście mówi, że nie jest to normalne. Ale resztę to musi pani sobie już sama doczytać. To chyba prawda, powyższy cytat, jeśli się poczyta Starowicza wypowiedzi na Frondzie: www.fronda(*)ba-sie-tylko-elitom,32371.htmlCytat:Ta aktywność zawsze była ukryta, teraz młodzi przesyłają sobie zdjęcia i otwarcie mówią o tym w mediach, zwłaszcza społecznościowych" - komentuje w rozmowie z "Plus Minus" znany seksuolog, autor licznych publikacji.
Prof. Zbigniew Lew-Starowicz mówi także o powszechnym upublicznianiu seksu. "Kiedyś scena erotyczna w kinie kończyła się tam, gdzie zaczynał się seks. Po pierwszym pocałunku gasło światło. Andrzej Wajda cenzurował piękne sceny z Kaliną Jędrusik w "Ziemi obiecanej", a dziś takie sekwencje znajdzie pan w co drugim filmie". Jednocześnie, co jest w zasadzie także zastanawiające, Cejrowski tego antyseksualnego seksuologa potępił w jednym z WCkwadransów... Zatem: Kto uznał tego zdewociałego człowieka za najlepszego polskiego seksuologa? Toć to śmiech na sali i boki zrywać. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#16 7 na 7 | Asphodelus1 (887 punktów) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | > Z twoich wypowiedzi wynika, że masz wypaczony obraz seksu (w domyśle: jesteś erotomanem). Może powinienes się zgłosić z tym do specjalisty, mówię serio. Bo zdaje się, że seks stawiasz na pierwszym miejscu w życiu.Gdybym był erotomanem, to pewno teraz bym nie odpowiadał na ten post, bo albo bym siedział w burdelu albo na jakichś pornosach. Erotomanem jest się wtedy, jeżeli seks przesłania inne przyjemności i obowiązki. Lubię seks; jak każdy zdrowy człowiek, i nie wstydzę się go. Bo niby czemu miałbym się wstydzić jednej z życiowych rozkoszy, jeśli nie czynię tym nikomu krzywdy? |
#17 3 na 3 | Heremis (587 punktów) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | Życie seksualne to indywidualna sprawa każdego, jeśli komuś popęd seksualny doskwiera, co złego w próbach neutralizacji chuci? Jeśli jednostka tego chce, powinna mieć taką możliwość. Seks nie jest tym samym co jedzenie i picie, można bez niego żyć, osobiście znam dwie takie osoby i nie są one osobami duchownymi. |
#18 3 na 3 Hotbit (1772 punktów) (zablokowany) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | Widzę że sam wiesz bardzo dobrze co zakonnica powinna, skoro tak mocno negatywnie oceniasz wyobrażenia na ten temat innych. Napisz więc proszę, co zakonnica powinna... |
#19 7 na 7 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | > Musisz mieć jakieś kolosalne problemy z samym sobą żeby produkować pełne nienawiści i jadu wpisy. Zakonnica nie chce uprawiać seksu w związku z tym popęd płciowy jej wadzi. Przepisał tabletki na obniżenie popędu i problem z głowy.Ciekawe jakie? O ile u mężczyzn kastracja chemiczna jest możliwa (ale nie w 100%, głownie w zakersie fizjologii a nie psychiki, a skutkiem jest rewolucja hormonalna), o tyle popęd płciowy i podniecenie u kobiety jakoś słabo się chce kontrolować farmakologicznie (dlatego nie ma ciągle viagry dla kobiet). Musiałby jej przepisać jakieś silne psychotropy. Silnie działające leki o wielu skutkach ubocznych, żeby zlikwidować drobną niedogodność? Za to chyba powinien stracić prawo wykonywania zawodu? Tanim i nieszkodliwym lekiem na taką dolegliwość jest masturbacja. A jeżeli ta zakonnica cierpiała na jakieś natręctwa seksualne, to powinien się nią zająć doświadczony psychiatra. Zwykle poza lekami (których dobór nie jest wcale prosty i trywialny) konieczna jest też psychoterapia, leczenie trwa lata a skutek nie jest gwarantowany. Nie ma pigułki, którą lekarz może dać na receptę i uwolnić człowieka od podniecenia seksualnego. A tak a propos - tzw. czystość zakonna polega na opieraniu się popędom a nie ich farmakologicznemu eliminowaniu. Sama pomysł, żeby iść od seksuologa po lekarstwo na zniesienie podniecenia seksualnego oznacz, że ktoś chyba nie za bardzo poważnie traktuje swoja wiarę i regułę zakonną i chyba się pomylił z wyborem drogi życiowej. JHVH wodzi mnie na pokuszenie (wszak lubi testować ludzi, a ulubieńców szczególnie) - a ja go przechytrzę, wezmę pigułkę! ps. Tylko proszę, bez tekstów, że nie znam tej zakonnicy i nic o niej nie wiem. Jestem niemal pewna, że żadnej zakonnicy nie było, bo historyjka kupy się nie trzyma. Wygląda to na bujdę na resorach zmyśloną pod publiczkę... ups, miała napisać "skrót myślowy", to teraz zdaje się właściwy termin, kiedy bujdy opowiada osoba publiczna.
"We live in times of smart phones and stupid people" |
#20 4 na 4 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | > Gdybym był erotomanem, to pewno teraz bym nie odpowiadał na ten post, bo albo bym siedział w burdelu albo na jakichś pornosach. Erotomanem jest się wtedy, jeżeli seks przesłania inne przyjemności i obowiązki.> Lubię seks; jak każdy zdrowy człowiek, i nie wstydzę się go. Bo niby czemu miałbym się wstydzić jednej z życiowych rozkoszy, jeśli nie czynię tym nikomu krzywdy?Błądzisz! Jeżeli uprawiasz seks nie dla prokreacji, a może jeszcze nie ze ślubnym małżonkiem, może w dziwnych pozycjach, może, o zgrozo, z osobą tej samej płci (!!!!) albo sam ze sobą, to krzywdzisz Jezuska. Jezusek płacze nad każdym niekatolickim orgazmem, nad każdym wytryskiem, po którym plemniki nie płyną ochoczo do jajeczka.
"We live in times of smart phones and stupid people" |
#21 8 na 8 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | > Widzę że sam wiesz bardzo dobrze co zakonnica powinna, skoro tak mocno negatywnie oceniasz wyobrażenia na ten temat innych. Napisz więc proszę, co zakonnica powinna...Powinna z pokorą przyjąć próby, na jakie wystawia ja JHVH, wszak najbardziej doświadcza tych, których miłuje najmocniej. Miłością boża się nie gardzi bezkarnie! jest zakonnicą, złożyła śluby, jej cnota to opierać się pokusom a nie chodzić na skróty, po pigułki do seksuologa. Co to za sztuka opierać się pożądaniu, kiedy się nie pożąda? W dni postu bierze leki na ograniczenie apetytu? W czasie czuwania przy grobie pańskim popija red bulla? Jak ma nieczyste myśli, to ma się modlić, po poradę iść do spowiednika, a nie po seksuologach latać. Oczywiście można założyć, że ona wcale nie wierzy w te wszystkie bajki o bozi a śluby zakonne złożyła dla picu i żeby mieć darmowe mieszkanie i wikt do końca życia, tylko wtedy w czym problem? Rączki sparaliżowało?
"We live in times of smart phones and stupid people" |
#22 -2 na 4 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | Tja... ale jak będzie wigilia to pewnie grzecznie zasiądziesz do stołu z rodziną i podzielisz się opłatkiem <buahahahaha> |
#23 -2 na 2 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | Oczywiście, że nic nie wiesz. Wymądrzasz się nie mając o niczym pojęcia, natomiast fakty są takie że służba zakonna NIE POLEGA na opieraniu się popędowi. Polega na służbie Chrystusowi. |
#24 -2 na 2 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | Oznaką erotomanii jest jego histeryja. Od razu: brak seksu jest niebezpieczny dla zdrowia i życia, nie można hamować popędu zakonnicom bo one muszą współżyć - wiadomo, przecież są zakonnicami. Pewnie dzieci w przedszkolu też by zmuszał do seksu. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | Rozumiem że problem jest taki że nie zgadza sie profesor z Twoimi poglądami - tak?
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#26 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | > Widzę że sam wiesz bardzo dobrze co zakonnica powinna, skoro tak mocno negatywnie oceniasz wyobrażenia na ten temat innych. Napisz więc proszę, co zakonnica powinna...> Powinna sama zdecydować czego chce. Tak zakonnica jak prostytutka, jak Ty, jak ja.... Nie interesuje mnie jaką bieliznę kto nosi. |
#27 9 na 9 Hotbit (1772 punktów) (zablokowany) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | > Polega na służbie Chrystusowi. Służąca bogatego Rzymianina m.in. - sprzątała dom - prała - przygotowywała posiłki - zadowalała go seksualnieCo KONKRETNIE robi zakonnica w służbie bogatego Chrystusa? Potrafisz konkretnie wyjaśnić czy uciekniesz w dwójmyślenie i napiszesz nie na temat lub wcale? |
#28 2 na 2 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | > Oznaką erotomanii jest jego histeryja. Od razu: brak seksu jest niebezpieczny dla zdrowia i życia, nie można hamować popędu zakonnicom bo one muszą współżyć - wiadomo, przecież są zakonnicami. Pewnie dzieci w przedszkolu też by zmuszał do seksu.Chyba tylko ty jakąś histerię dostrzegasz. Brak seksu to nic zdrowego, to w końcu jeden z najważniejszych popędów - to jak się kończy celibat widać w kościelnych aferach pedofilskich. Zaś co do zakonnic to trafnie opisała to Maddy. |
#29 8 na 8 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | > Tja... ale jak będzie wigilia to pewnie grzecznie zasiądziesz do stołu z rodziną i podzielisz się opłatkiem <buahahahaha>I co w tym złego? Nie mam uczulenia na gluten a moje życzenia są szczere. Kocham moich rodziców, nie będę im robić przykrości, a poza tym moja matka robi tylko na wigilię najgenialniejszego sandacz w śmietanie i cudowny barszcz i tylko dla jedzenia warto u niej wtedy być. Oboje wiedzą, że jestem ateistką i przychodzę tylko, żeby im zrobić przyjemnościowy, bo całe to świętowanie nic dla mnie nie znaczy. Nie napastują kolędami, nie ciągną na pasterkę a ja zachowuję się jak dorosły, kulturalny człowiek. Nikt nie udaje kogoś, kim nie jest, co nie przeszkadza w pokojowej koegzystencji. A Tu co, siadasz w kącie odwrócony plecami i warczysz, jak ktoś z opłatkiem się zbliża?
"We live in times of smart phones and stupid people" |
#30 7 na 7 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Problem z profesorem Lwem-Starowiczem. | > Rozumiem że problem jest taki że nie zgadza sie profesor z Twoimi poglądami - tak?Nie. Problem jest taki, że ze swoimi poglądami jest seksuologiem. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|