Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zakodować telewizję publiczną !!!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-01-2014 15:44Ratatoskr (4439 punktów)Zakodować telewizję publiczną !!!
Ocena 34 na 34
Pan minister Zdrojewski wymyślił sobie opłatę audiowizualną, która:

Cytat:
Nie będzie pobierana za odbiór programu telewizyjnego czy radiowego, ale za możliwość tego odbioru. Polskie państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi określoną usługę, a to, czy ktoś z tego skorzysta czy nie - zależy wyłącznie od niego.


Co spotkało się z całkiem rozsądną reakcją 34 blogerów:

Cytat:
Wzywamy Pana do zapłaty za możliwość czytania naszych blogów umieszczonych w Internecie, nawet jeśli Pan faktycznie z tej możliwości nie korzysta. Wszyscy bowiem powinni być równi wobec prawa i nikt nie powinien być dyskryminowany.

wyborcza.p(*)_ministra_kultury_Bogdana.html
www.wykop.(*)ie-oplaty-od-ministra-kultury/

A remedium jest takie proste: zakodować TVP. Osiągniemy dzięki temu 100% ściągalność abonamentu i nikt nie będzie się czuł oszukany.

Oczywiście jest drobny problem: stracimy wtedy tubę polityczną do promowania linii (aktualnej) partii. I to w dodatku taką tubę, za którą płacą jej odbiorcy niezależnie od tego czy chcą i niezależnie nawet od tego, czy jej słuchają.

Zakodować telewizję publiczną !!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
#1
17-01-2014 16:07
 Ocena 17 na 17
Selanos (12869 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
Popieram, ciekawe kto wtedy płaciłby za TVP Nie widziałem tam nic ciekawego, wiadomości jak w Polsacie albo TVN, filmy dużo gorsze niż na innych programach, są programy w stylu TVP historia, ale znacznie chętniej oglądam coś z rodzaju discovery, jeżeli w ogóle włączę telewizor, co zdarza mi się rzadko. Nie potrzebuję TVP, a jeszcze bardziej nie potrzebuję opłat za TVP.

#2
17-01-2014 16:19
 Ocena 9 na 9
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!

Całkiem to to zlikwidować.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#3
17-01-2014 16:41
 Ocena 8 na 8
Matix (5786 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
Zawsze byłem zafascynowany z naukowego punktu widzenia jak ludzie chcą się ogłupiać i jeszcze za to płacić. Fenomen.

#4
17-01-2014 16:44
 Ocena 16 na 16
Selanos (12869 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi Arsamene
>Całkiem to to zlikwidować.

Słyszałem kiedyś, że nie można, bo TVP ma jakąś tam misję czegoś tam i dlatego jest potrzebne. Coś tam chyba było o edukowaniu i ukulturalnianiu społeczeństwa. Jak tak sobie patrzę na nasze śliczne społeczeństwo, to mam wrażenie, że coś chyba w którymś momencie nie wyszło...

#5
17-01-2014 17:27
 Ocena 21 na 21
liliac (147340 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi Selanos
>coś chyba w którymś momencie nie wyszło...

Ależ wyszło doskonale - poziom społeczeństwa zdaje się być adekwatny do realizowanej misji. Zapominasz, że pojęcie misji jest pojemne i w opinii telewizji naszej kochanej publicznej obejmuje takie cuda, jak "Gwiazdy tańczą na lodzie", "Klan" czy "M jak miłość".

"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" )

#6
17-01-2014 17:28
 Ocena 5 na 5
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi Selanos

Misja mediów publicznych? Sądzę, że urojeniami posłanniczymi powinny się zajmować inne instytucje.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi liliac

Nie zapominajmy o pewnym serialu "familijnym", w którym głównymi bohaterami są sami ładni chłopcy, a nie ma żadnej dziewczynki, choćby brzydkiej, bo to nie pasuje do modelu nowoczesnej polskiej rodziny.

Sami się domyślcie, o który serial chodzi.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#8
17-01-2014 17:33
 Ocena 2 na 2
Ratatoskr (4439 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi Selanos
>>Całkiem to to zlikwidować.
>Słyszałem kiedyś, że nie można, bo TVP ma jakąś tam misję czegoś tam i dlatego jest potrzebne.

Chm... czyżby podpisali z III RP konkordat?

#9
17-01-2014 17:44
 Ocena 4 na 4
Jacholek (5699 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi liliac

>Ależ wyszło doskonale - poziom społeczeństwa zdaje się być adekwatny do realizowanej misji
Program jak program ale najbardziej ogłupiające wydają mi się kretyńskie i nachalne reklamy w niestrawnych dawkach, serwowane demokratycznie przez wszystkie kanały, nawet takie jak Discovery. Chętnie zapłaciłbym, ewentualnie, za telewizję bez tych irytujących dodatków, bo była by wtedy niezależna od zasilania finansowego przez tzw sponsorów troszczących się tylko o konsumpcję swoich produktów a nie o szeroko rozumianą edukację społeczeństwa.

#10
17-01-2014 18:02
 Ocena 16 na 16
liliac (147340 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi Jacholek
>była by wtedy niezależna od zasilania finansowego przez tzw sponsorów troszczących się tylko o konsumpcję swoich produktów a nie o szeroko rozumianą edukację społeczeństwa.

Nie wydaje mi się, by gwiazdy tańczące na lodzie realizowały koncepcję edukacji społeczeństwa w większym stopniu niż reklamy jogurtu albo dezodorantu.

"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" )

#11
17-01-2014 18:12
 Ocena 7 na 7
Jacholek (5699 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi liliac
>Nie wydaje mi się, by gwiazdy tańczące na lodzie realizowały koncepcję edukacji społeczeństwa w większym stopniu niż reklamy jogurtu albo dezodorantu.
Kwestia wrażliwości indywidualnej. Gdy "gwiazdy" tańczą na lodzie mogę wtedy po prostu sięgnąć po gazetę i przeczekać spokojnie, natomiast gdy chamska reklama wulgarnie stara się mnie przekonać iż trzeba zazywać taki a nie inny para-lek (po raz nie wiem który), to podskakuję nerwowo by chwycić pilota i przełączyć kanał, by wylądować na innej, jeszcze głupszej reklamie. I gdzie tu troska Państwa o przynajmniej zdrowie psychiczne jego obywateli ?

#12
17-01-2014 18:23
 Ocena 12 na 12
liliac (147340 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi Jacholek
>>Nie wydaje mi się, by gwiazdy tańczące na lodzie realizowały koncepcję edukacji społeczeństwa w większym stopniu niż reklamy jogurtu albo dezodorantu.
>Kwestia wrażliwości indywidualnej.

Ewidentnie, skoro w gwiazdach na łyżwach dostrzegasz potencjał edukacyjny.

>Gdy "gwiazdy" tańczą na lodzie mogę wtedy po prostu sięgnąć po gazetę i przeczekać spokojnie

To samo możesz też zrobić w przypadku bloku reklamowego, nieprawdaż?

"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" )

#13
17-01-2014 18:39
 Ocena 8 na 8
Jacholek (5699 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi liliac
>Ewidentnie, skoro w gwiazdach na łyżwach dostrzegasz potencjał edukacyjny.
Taniec na lodzie to nie to samo co balet Czajkowskiego ale jest (czy potencjalnie może być)źródłem pozytywnych doznań estetycznych.
>To samo możesz też zrobić w przypadku bloku reklamowego, nieprawdaż?
Własnie nie, gdyż sama forma tych reklam (typu "kup pan cegłę") przy zazwyczaj wzmocnionym dźwięku powoduje iż "wyskakuje się w powietrze". Czyli trzeba mieć ciągle rękę na pilocie by móc szybko zareagować. Gratuluję odporności psychicznej jeśli Pan/Pani potrafi takie lawiny reklamowe przeczekiwać.

#14
17-01-2014 18:42
 Ocena 7 na 7
Selanos (12869 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi liliac
>>coś chyba w którymś momencie nie wyszło...
>Ależ wyszło doskonale - poziom społeczeństwa zdaje się być adekwatny do realizowanej misji. Zapominasz, że pojęcie misji jest pojemne

No tak, ja naiwny myślałem, że to miało być przynajmniej z założenia coś pozytywnego.

Nie widzę w dzisiejszych czasach miejsca dla telewizji publicznej. Mamy dostęp do setek, jeśli nie tysięcy kanałów, a telewizja przestała być jedynym sposobem na obejrzenie filmu, wiadomości czy też jakiegokolwiek innego programu w domu. W zasadzie to telewizja publiczna różni się od każdej innej tym, że nie ma w niej reklam w czasie trwania filmu, a repertuar filmowy mają dość skromny, co rok te same produkcje z brodą. Nie mam nic przeciwko produkcjom z brodą, ale TVP co rok puszcza to samo.

Brak reklam w czasie trwania filmu też nie jest jakąś super wielką przewagą. Jak ktoś ma dekoder, to ma przynajmniej kilkadziesiąt innych kanałów na które można przełączyć żeby przeżyć tą przeklętą reklamę, więc nie ma się czym zachwycać.

#15
17-01-2014 18:45
 Ocena 13 na 13
liliac (147340 punktów)Odp: Zakodować telewizję publiczną !!!
W odpowiedzi Jacholek
>Taniec na lodzie to nie to samo co balet Czajkowskiego ale jest (czy potencjalnie może być)źródłem pozytywnych doznań estetycznych.

Przy odpowiedniej rozpiętości upodobań estetycznych również reklamy okażą się atrakcyjne.

>Własnie nie, gdyż sama forma tych reklam (typu "kup pan cegłę") przy zazwyczaj wzmocnionym dźwięku powoduje iż "wyskakuje się w powietrze".

To też jest kwestia indywidualnej wrażliwości. Jeśli realizują misję saeriale typu "Klan" tudzież celebryci na lodowisku, to i reklama może ją realizować. Wszak reklamy przypominają o dbałości o czystość chociażby.

>Gratuluję odporności psychicznej jeśli Pan/Pani potrafi takie lawiny reklamowe przeczekiwać.

Ja akurat nie oglądam telewizji, a wspomniane atrakcje edukacyjne kojarzę raczej z wizyt u znajomych/rodziny. No ale skoro mam państwową telewizję sponsorować gwoli wypełniania misji i edukowania społeczeństwa...

"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny" )

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365