 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-04-2014 15:28 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | co to jest cud ?
6 na 6 | hej, Co to jest cud ? Cud to zdarzenie niemożliwe do wytłumaczenia , całkowicie sprzeczne ze wszystkimi naukowymi interpretacjami , spekulacjami Takie cuda nie występują To co za cuda zwykł uważać kościół lub kościoły to zdarzenia o jakimś choćby nikłym prawdopodobieństwie Natomiast nikomu jeszcze nie odrosła ani ręka ani noga - jak mówi Dawkins : Może odrośnięcie kończyny przekracza wszechmoc stwórcy wszechświata ... Inną odpowiedzią jest na przykład to , że bóg nie lubi się tym zajmować ... jak mówi Tim Minchin : bóg pewnie jest zajęty uzdrawianiem chorób uleczalnych dzięki medycynie
W świecie racjonalnym erupcja wulkanu , trzęsienie ziemi , potopy , epidemie są wytłumaczalne , wyjaśnialne , zrozumiałe i nie ma tam nikogo kto byłyby za to odpowiedzialny W świecie wierzących jedynym odpowiedzialnym za wszelkie katastrofy jest bóg wszechmogący Bowiem żadne grzechy nie są w stanie wywołać trzęsienia ziemi - tylko stwórca decyduje kiedy i który wulkan wybuchnie i ile ludzi w nim zginie albowiem nic nie dzieje się bez jego wiedzy i zgody
makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#1 10 na 10 | Borgïr (736 punktów) | Odp: co to jest cud ? | Nie ma czegoś takiego jak cud, jeśli zdefiniujemy cud jako zdarzenie nie mogące zajść z przyczyn naturalnych. Zdarzenia niemożliwe nie zachodzą, a jeśli zdarzenie zaszło, to jest to najlepszy dowód na to, że zajść mogło  |
Ulderico (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: co to jest cud ? |
Przepraszam, ale co to znaczy, że "nikomu nie odrosła ani ręka, ani noga"? pl.wikipedia.org/wiki/Cud_z_Calandy
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#3 14 na 14 | kogut59 (3090 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > hej,> Co to jest cud ?> Cud to zdarzenie niemożliwe do wytłumaczenia , całkowicie sprzeczne ze wszystkimi naukowymi> interpretacjami , spekulacjami Znam jeden cud JP2! Listy chorych ludzi docierały do JP2 ale listy informujące o pedofilii podwładnych jakimś cudem nie.www.wprost(*)piezu-Adwokat-diabla-tez/?pg=3 |
#4 22 na 22 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: co to jest cud ? | Taki tekst z forum Interii o cudach.
1. Cudowne pomnożenie diecezji do roku 1972 było 17 diecezji. Za pontyfikatu "Papy" ponad dwukrotnie rozmnożyły się do 41. A dlaczego? Patrz pkt 4. 2. Cudownie rozmnożyły się kościelne metropolie do 15 szt 3. Cudowne rozmnożenie liczby biskupów do 131 szt 4.Cudowne rozmnożenie własności ziemi: dla diecezji i seminarium po 50 ha, parafii po 15 ha no i "odzyskanie" podobno zabranych gruntów. Seminaria padają, ale hektary zostają. 5. Cudowne rozmnożenie terytorium Watykanu na terenie Polski. W Polsce obszar kościelny przekracza już 22 krotnie wielkość Watykanu. 6. Cuda na patyku w nauczaniu religii. Za państwowe pieniądze utrzymujemy z podatków 31 tys. etatów nauczycieli religii co daje koszty około 1,08 mld złotych rocznie. 7. Za błogosławionym wstawiennictwem JP 2 mamy ponad 150 oficerów/ kapelanów Wojska Polskiego z generałami włącznie, suto opłacanych (pensja 5 do 7 tys.) z naszych podatków oraz 96 parafii garnizonowych. W niektórych miejscowościach wojska już nie ma, ale parafia i kapelani zostali. Pensje oficerskie nadal im przysługują. Kosztuje nas ta zabawa w katolików żołnierzyków około 25,5 mln zł rocznie. Dodać do tego ponad 200 kapelanów więziennych "obsługujących" 156 jednostek penitencjarnych. Etaty kapelanów w każdym szpitalu opłacane z NFZ, a jest tych kapelanów około tysiąca z płacą na poziomie lekarza. 8. Cudowne cyckanie Polski na bazie wymuszonego konkordatu, o Caritasie nie wspomnę. 9. Finansowanie z budżetu państwa, budżetów samorządowych i ze środków unijnych remontów kościołów oraz inwestycje w rodzaju "Bożej Opa(cz)trzności", "Centrum Myśli..", "Nie lękajcie się".. bo i tak was wydoimy... Lecz jeszcze nigdy się nie zdarzyło, by któryś z nich podziękował podatnikom za ich utrzymywanie w Polsce. Ciągle są biedni, ciągle im mało...
|
#5 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: co to jest cud ? | Antyklerykalizm nie zwalnia z obowiązku myślenia i weryfikacji informacji > Taki tekst z forum Interii o cudach.> 1. Cudowne pomnożenie diecezji do roku 1972 było 17 diecezji. Za pontyfikatu "Papy" ponad dwukrotnie rozmnożyły> się do 41. A dlaczego? Patrz pkt 4.Do 1972 w Polsce było 21 diecezji, i 4 administratury apostolskie po 1972 w Polsce było 27 diecezji Karol Wojtyła został papieżem w 1978 Może nie warto cytować Interii? |
#6 12 na 12 | setarkos (10757 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > W Polsce obszar kościelny przekracza już 22 krotnie wielkość Watykanu.Watykan zajmuje 44 ha, a w Polsce jest właścicielem ok. 160 tys ha - zatem gościmy 'trochę' więcej niż 22 Watykany. |
#7 2 na 2 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: co to jest cud ? | No to na zarzut Szarleya można odpowiedzieć, że w przyrodzie nic nie ginie  Ale fakt, dane kiepskie, mimo że diecezje/archidiecezje się rozmnożyły. |
#8 9 na 9 | diogenes (42753 punktów) | Odp: co to jest cud ? | >Co to jest cud ?
Cud to forma poznawczej naiwności, mylenie życzeń z faktami, przypisywanie naturalnym zjawiskom nadprzyrodzonych, fikcyjnych przyczyn.
>żadne grzechy nie są w stanie wywołać trzęsienia ziemi...
Ale bywa, że katastrofy kpią z domniemanych świętości. Pierwszego listopada 1755 silne trzęsienie ziemi i gigantyczne tsunami zmiotło z powierchni ziemi Lisbonę - stolicę katolickiego królestwa. Ku zdziwieniu wszystkich ostała się tylko dzielnica grzechu - Alfama.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
| Jacholek (5699 punktów) | Odp: co to jest cud ? | |
#10 11 na 11 veloptor (152 punktów) (zablokowany) | Odp: co to jest cud ? | > Natomiast nikomu jeszcze nie odrosła ani ręka ani nogaTo kwestia czasu. Salamandrom odrastają kończyny, więc i ludziom będą odrastać. Znaleziono już gen który wysyła sygnał wzrostu kończyny. Pierwsze próby z replikacją wypadły pomyślnie. > Może odrośnięcie kończyny przekracza wszechmoc stwórcy wszechświata ...Zgadza się. Świński pęcherz ma większą moc niż wszechmoc stwórcy  |
#11 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > No to na zarzut Szarleya można odpowiedzieć, że w przyrodzie nic nie ginie>  > Ale fakt, dane kiepskie, mimo że diecezje/archidiecezje się rozmnożyły.Są tak kiepskie że Hoser uznał ostatnio: " Czasami myślę, że ci wojujący niewierzący powinni płacić podatek na Kościół katolicki, bo oni tak naprawdę żyją nieustanną negacją tego, czym jest Kościół i kim jest Pan Bóg - twierdzi abp Henryk Hoser" |
#12 1 na 3 Grzegorz K (280 punktów) (zablokowany) | Odp: co to jest cud ? | Inny przykład cudu: << Dziennikarka pyta Tuska: Czy wierzy pan w cud papieża? Tusk: Cud dzięki papieżowi sam widziałem w Polsce. - Nie mam żadnych wątpliwości co do cudu, jaki się zdarzył nam tu, w Polsce, dzięki Janowi Pawłowi II - tak premier Donald Tusk odpowiedział na pytanie dziennikarki, czy wierzy w cud uzdrowienia mieszkanki Kostaryki dzięki polskiemu papieżowi. - Nie akceptuję tu drwiny czy ironii - dodał. Pytanie padło podczas konferencji prasowej w Radomiu. Dziennikarka TVN zapytała premiera o jego wiarę w uzdrowienie kobiety z Kostaryki za pośrednictwem Jana Pawła II. Premier odpowiedział, że nie czuje się powołany do oceniania cudu uzdrowienia kobiety za wstawiennictwem Jana Pawła II, ale, jak podkreślił, sam był świadkiem nadzwyczajnych cudów związanych z JPII przez cały czas jego pontyfikatu. "Papież dokonał cudu w Polsce" - To, co się działo z nami, to, co się stało w Polsce, jest w najlepszym tego słowa znaczeniu cudem i ja nie akceptuję w żaden sposób jakiejś tonacji drwiny czy ironii, kiedy mówimy o kanonizacji Jana Pawła II - podkreślił szef rządu. Dodał, że "czy jest się wierzącym, niewierzącym, świeckim czy duchownym, to nie może być wątpliwości co do cudu, jaki nam się zdarzył dzięki Janowi Pawłowi II".>> www.tokfm.(*)wierzy_pan_w_cud_papieza_.html |
#13 2 na 2 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: co to jest cud ? | Wygląda na to, że im żaden pieniądz nie śmierdzi. Nawet z największego wroga zedrą ostatnią koszulę i szansę na zarobek w nim widzą. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > Wygląda na to, że im żaden pieniądz nie śmierdzi. Nawet z największego wroga zedrą ostatnią koszulę i szansę na zarobek w nim widzą.Mów tak jawnie o kościele a zostaniesz wojującym ateistą. Mów tak o ateistach..... Goście kpią sobie na żywca. |
#15 10 na 10 | Lengyel (2127 punktów) | Odp: co to jest cud ? | > Inny przykład cudu:> << Dziennikarka pyta Tuska: Czy wierzy pan w cud papieża? Tusk: Cud dzięki papieżowi sam widziałem w Polsce.> - Nie mam żadnych wątpliwości co do cudu, jaki się zdarzył nam tu, w Polsce, dzięki Janowi Pawłowi IIZa diabła nie zgadnę, o co Donusiowi idzie. Wszystkie cuda, jakie przez ostatnie ćwierćwiecze widziałem (tajemnicze znikanie pieniędzy z budżetu, doniosłe reformy oświaty, służby zdrowia, diasporę kilku milionów obywateli) dałyby się łatwo przypisać kolejnym ekipom rządzącym - wraz z przyporządkowaniem do paragrafów kodeksu karnego. Niech no Tusk nie zwala na tego nieboszczyka w sukience! |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|