Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zmarł Wojciech Jaruzelski

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
25-05-2014 18:30Piękny Lolo (2082 punktów)Zmarł Wojciech Jaruzelski
Ocena 3 na 11
   
Dziś zmarł generał Wojciech Jaruzelski, mąż stanu, patriota, Wielki Człowiek.

Cześć Jego pamięci!
   
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
#121
02-06-2014 21:02
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi Elasp
> Po co słowo "prosty" skoro w świecie nie ma nic prostego?

Mam nadzieję, że przeczyta Pan ten wpis po udzieleniu odpowiedzi na mój poprzedni.
Nie ma Pan racji. Na świecie są rzeczy proste, są i skomplikowane.
Jedną z tych prostych rzeczy genialnie oddała Elżbieta Dmoch w piosence "Requiem dla samej siebie" autorstwa Janusza Kruka i Andrzeja Mogielnickiego.
Proszę chwilę wsłuchać się w słowa tej piosenki:
www.youtube.com/watch?v=1C3hHZvkPdc

(..) Z lat, gdy słowo "przyjaźń" miało jeszcze treść i sens
Kiedy miłość była prostym drgnieniem serc (..)



Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#122
02-06-2014 21:04
 Ocena 4 na 4
niestadny (2492 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi Elasp

1. Doświadczenia podzielam.
2. Użytkownik szarley jest katolikiem.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#123
02-06-2014 21:54
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi Elasp
> "Protestantyzmem" nazywam kwestionowanie
> hierarchiczności Kościoła i przypisywanie sobie
> prawa do oceny wszystkiego i wszystkich.

Hm.. zastanawia mnie posmak tego Pańskiego "protestantyzmu". Przyjmę wersję bardziej optymistyczną: w założeniu może ma być neutralny, ale.. hm.. oto, co przychodzi mi do głowy:


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Elasp (6859 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Po co słowo "prosty" skoro w świecie nie ma nic prostego?
>Mam nadzieję, że przeczyta Pan ten wpis po udzieleniu odpowiedzi na mój poprzedni.
>Nie ma Pan racji. Na świecie są rzeczy proste, są i skomplikowane.

Tak, ale chodziło o opozycję prosty-krzywy.

>Jedną z tych prostych rzeczy genialnie oddała Elżbieta Dmoch...

Bardzo fajna babka, nota bene. Trochę ześwirowała podobno.

#125
02-06-2014 22:16
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi Elasp
> Bardzo fajna babka, nota bene. Trochę ześwirowała podobno.

Niestety, parę lat temu był o niej program w TVN. Żyje na skraju nędzy i wyobcowana.
Smutne, ludzie żyją z niepoznanymi tajemnicami wewnątrz, często nawet nie mają szans się z nimi zmierzyć.

> Tak, ale chodziło o opozycję prosty-krzywy.

Dałem Panu przykład rzeczy prostej ('drgnienie serca') ponieważ m.in. brakowało istotnych danych, aby precyzyjniej Pana zrozumieć.
Teraz przykład na krzywizny, niekoniecznie geometryczno-fizykalne zostawiam Autorowi
Pozdrowienia!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Celecrin (6386 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi uxbridge
>>>Czy to górnicy przyszli pod komendę żeby wyrzucić z niej i spałować milicjantów?
>>Nie. Jednak był stan wojenny, okupacja kopalni prawnie była nielegalna.
>Nielegalna to była władza PZPR. Stan wojenny był nielegalny nawet wedle prawa PRL.
Nad tym to debatowali prawnicy lata po stanie wojennym i nadal są wątpliwosci a co o tym wiedzieli wtedy górnicy z kopalni?
W każdym razie: nie mord a zabójstwo.

#127
04-06-2014 22:38
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi Elasp
> Tymczasem "Racjonalista" walczy z pewną
> treścią, a nie z jej formą, ani jej pretensjami
> do ogarniania każdej sfery ludzkiego życia.

Panie Elaspie - czy to już walka, a jeśli tak, to z treścią, czy formą?
www.racjonalista.pl/kk.php/s,9670


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#128
04-06-2014 22:42
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi szarley
> To są trzy konkretne pytania. Proszę o trzy konkretne odpowiedzi.

Jeśli nadal masz nadzieję na odpowiedzi, to się nazywa optymizm. Jesteś optymistą .
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

mirko684 (-4 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
>   Dziś zmarł generał Wojciech Jaruzelski, mąż stanu, patriota, Wielki Człowiek.
>Cześć Jego pamięci!
>   
Cenię człowieka za to,że był zawsze wierny swoim ideałom.Był JEDYNYM polskim politykiem,mężem stanu który witając p.Wojtyłę[ps.artystyczny JP 2]nie padał na kolana.Tak wygląda właśnie powitanie przywódcy religijnego,przez przywódcę państwa.Nigdy gen.Jaruzelski nie uchylał sie od odpowiedzialności za podejmowane decyzje.A czas w którym kierował państwem,nie należał do łatwych.Uszanujmy to.Tej pustki nic i nikt nie zapełni.

#130
06-06-2014 10:53
 Ocena 3 na 3
Celecrin (6386 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi finerbijk
>Nie warto wspominać. Może się zacznij rozczulać nad zabitymi gestapowcami podczas powstania w getcie, bo przecież powstanie było nielegalne. Ciężko mi przychodzi, jak można otwartym tekstem popierać morderców.
Nikogo nie popieram. Pokazałem tylko, że górnicy to nie była grupa pokojowo nastawionych obywateli, blokujących wejście do kopalni własnymi ciałami.
Cytat: "rozpoczęli przygotowania do obrony swojego zakładu. Bronią stały się łopaty, kilofy, łańcuchy, zaostrzone pręty, cegły i śruby."
To wszystko! Żadnego poparcia dla jakiejś strony, nawet użycia ostrej amunicji nie popieram. Jedyne co chciałem powiedzieć to to:
Nie morderstwo, a zabójstwo.

Dobra. Teraz przypomnę Ci starcia z policją robotników w wolnej Polsce:
Czwartkowa demonstracja ponad 800 związkowców radomskiego Łucznika z "Solidarności" i związków branżowych skończyła się ostrym starciem z policją: funkcjonariusze użyli pałek, ręcznych miotaczy gazu i armatek wodnych, a wreszcie - gumowych kul. Jedna z nich trafiła w oko fotoreportera "Naszego Dziennika" Roberta Sobkowicza, druga - w brzuch jednego z demonstrantów. Rannych zostało czterech robotników i 50 policjantów. Zatrzymano pięć osób: według policji, wszystkie znajdowały się pod wpływem alkoholu. Policjanci twierdzą, że strzelali, gdyż zagrożone było ich życie: demonstranci rzucali w nich płytami chodnikowymi, znakami drogowymi, kamieniami, petardami, śrubami i deskami.

Mam pytanie co myśli osoba rzucająca płytą chodnikową?
1. Spoko na pewno się odsunie
2. Nic mu się nie stanie, hełm go ochroni
3, Zabić s...na.

finerbijk (17282 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi Celecrin
>Nie morderstwo, a zabójstwo.
Dla zabitych to wielka różnica i pociecha, rzeczywiście. Reżim, który strzela do swoich obywateli jest reżimem zbrodniczym, bredzenie o jakichś płytkach chodnikowych i śrubach tego nie zmieni.

Celecrin (6386 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi finerbijk
>Dla zabitych to wielka różnica i pociecha, rzeczywiście. Reżim, który strzela do swoich obywateli jest reżimem zbrodniczym, bredzenie o jakichś płytkach chodnikowych i śrubach tego nie zmieni.
Zabitych rzeczywiście nic nie obchodzi. jednak słowa "morderstwo", a nie "zabójstwo" albo to czy SW w Polsce był nielegalny, są ważne dla żyjących. Na nielegalności SW zbijano kasę {orzeczenie było potrzebne do uruchomienia odszkodowań}, słowa "zabójstwo" a "morderstwo" mają wartość PRAWNĄ.

W prawie polskim ze względu na zagrożenie wymiarem kary rozróżniono poniższe rodzaje zabójstwa:
1. Podstawowy typ zabójstwa
2. Kwalifikowane typy zabójstwa, niekiedy określane jako "morderstwa"[3], to czyny kwalifikowane ze względu na sposób działania sprawcy
Dziękuję
EOT

finerbijk (17282 punktów)Odp: Zmarł Wojciech Jaruzelski
W odpowiedzi Celecrin
>Dziękuję
Proszę, powiem tylko nie zrozumieliśmy się - oczywiście nie obwiniam strzelających milicjantów ale tych, którzy ich tam posłali. Nic nie wiadomo, czy Hitler albo Stalin kogoś osobiście zabił, również. Na razie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365