 |
Czy seks jest istotą życia? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-07-2014 12:43 | vifix (2315 punktów) | Czy seks jest istotą życia?
3 na 3 | Często przeglądam różne fora dyskusyjne i czasami trafi się temat, w którym użytkownik żali się na to, że nie jest zaspokojony seksualnie przez swojego partnera. Oprócz tego aspektu wszystko z partnerem jest w porządku tzn. jest miły, odpowiedzialny, zaradny, inteligentny, kulturalny itd. Co ciekawe, zdecydowana większość odpowiedzi utrzymywana jest w tonie "szkoda życia, rzuć go". Czytając te odpowiedzi wpadam w zdumienie. Ja jestem przekonany o tym, że związek dwojga ludzi składa się z masy komponentów, aktywności, które można wspólnie wykonywać. Można wspólnie chodzić na spacery, jeździć na nartach, pływać, oglądać filmy, rozmawiać, jeździć na rowerze, biegać, uprawiać seks itd. Seks jest tylko jednym z tych elementów. Co więcej, nie jest czymś (napięcie seksualne) z czym nie można byłoby sobie poradzić samemu lub bez czego nie można by żyć, a jednak tak wielu ludzi radzi by zostawić osobę, z którą nie układa się w łóżku. To trochę tak, jakby większość użytkowników doradzała rozstanie z powodu awersji partnera do np. jazdy na lodzie. To podejście jest dla mnie o tyle dziwne, że z wiekiem zapotrzebowanie seksualne maleje i w tym czasie przydaje się po prostu dobry, odpowiedzialny partner. Czy seks jest więc istotą życia i ma dla ludzi aż takie znacznie? A jeśli tak, to czy jest to racjonalne podejście? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#1 6 na 6 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | >Czy seks jest więc istotą życia i ma dla ludzi aż takie znacznie? A jeśli tak, to czy jest to racjonalne podejście?
Seks jest czymś więcej niż tylko "zwykłym" komponentem życia, stanowi w pewnym sensie potrzebę fizjologiczną. Dlatego też większość ludzi uprawiała w swoim życiu seks, ale niewielu jeździło konno, więcej jest burdeli niż stadnin koni...
Stąd też dla wielu ludzi ma on duże znaczenie, a dla wielu bardzo duże, nic w tym dziwnego nie widzę. |
#2 1 na 1 | vifix (2315 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | > Seks jest czymś więcej niż tylko "zwykłym" komponentem życia, stanowi w pewnym sensie potrzebę fizjologiczną.I każda potrzeba fizjologiczna może być zaspokajana samodzielnie. > Stąd też dla wielu ludzi ma on duże znaczenie, a dla wielu bardzo duże, nic w tym dziwnego nie widzę.Ja jednak widzę, ponieważ dla wielu ludzi seks jest istotą życia, o wiele ważniejszą niż inne cechy człowieka. |
#3 9 na 9 ollikm (2038 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | Odpowiedź na pytane brzmi: zasadniczo tak. Popęd płciowy jest bardzo silną potrzebą wszystkich organizmów rozmnażających się płciowo. U człowieka (jak i u innych naczelnych) dodatkowo pełni podstawową rolę społeczną. Tyle teorii. W związku seks nie jest oczywiście jedynym elementem (przynajmniej nie powinien być) ale jest elementem niezwykle istotnym i raczej niezbędnym. Jest podstawowym spoiwem, powodującym, że druga osoba jest "czymś więcej". Udany seks w związku to często kwestia "poćwiczenia" oraz wzajemnego dopasowania. Często jest tak, że wystarczy odrobina wysiłku z obu stron i dobra komunikacja a problem da się rozwiązać. Natomiast jeżeli potrzeby seksualne partnerów rozmijają się nieodwracalnie, to rzeczywiście rozstanie jest dobra strategią. Zanim brak seksu zniszczy całą resztę.
|
#4 4 na 4 | Appenzeller (3118 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | > I każda potrzeba fizjologiczna może być zaspokajana samodzielnie.No cóż, może złudziło Cię podobieństwo słowa samogwałt do słowa gwałt. Ale moim zdaniem onanizm różni się jednak nieco od stosunku, i to sumarycznie na korzyść tego drugiego  . Stąd i reszta dziwnych zachowań dorosłych mieszkańców wielkich miast w okresie łączenia się w pary (polecam niemiecki film po tym tytułem).
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy) |
#5 2 na 2 | Burnham (1149 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | Pytanie trochę głupio postawione bowiem zakłada istnienie jakiejś jednej prawdziwej odpowiedzi. Otóż dla jednego jest to najważniejszy aspekt życia, a dla kogoś innego znowu nie jest to aż tak ważne. Ilu ludzi tyle odpowiedzi. To jest bardzo subiektywne odczucie. Natomiast popęd seksualny jest bardzo silnym motorem życia. Jedni sobie z tym radzą, a inni kompletnie głupieją na tym punkcie. To tak jak z wódką, że jest dla mądrych ludzi. Popęd seksualny jest kluczowy w życiu każdego człowieka, ale każdy człowiek radzi sobie z tym w innym sposób - jedni temu bezmyślnie ulegają, a drudzy kompletnie wypierają to odczucie starając się je zwalczyć w sobie, itd. Jak byśmy na to nie reagowali to zawsze wpływa to również na inne sfery naszego życia. Jeżeli komuś nie odpowiada partner co ma bzika na punkcie seksu to należy wówczas związać się z innym partnerem/partnerką.
>Czy seks jest więc istotą życia i ma dla ludzi aż takie znacznie? A jeśli tak, to czy jest to racjonalne podejście?
Seks nie jest istotą życia - to popęd seksualny jest bardzo istotny. Natomiast to jak podchodzimy do tego popędu czyni z nas mniej lub bardziej racjonalnych ludzi. No jak mamy kobietę, która ma trójkę dzieci z trzema różnymi mężczyznami to z mądrością taki obraz się nie kojarzy. Podobnie jak mężczyzna, który rozwali swoją rodzinę tylko po to by zaznawać uciech cielesnych z innymi partnerkami. To mogą być przykłady osób, które sobie z popędem seksualnym nie radzą bo żar tego popędu je pochłonął. Wódka jest dla mądrych ludzi.
|
| vifix (2315 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | > No cóż, może złudziło Cię podobieństwo słowa samogwałt do słowa gwałt. Ale moim zdaniem onanizm różni się jednak nieco od stosunku, i to sumarycznie na korzyść tego drugiego  Jak najbardziej, ale podobnie jest z audi. Jazda audi jest przyjemniejsza niż fiatem, ale nikt nie rezygnuje z fiata tylko dlatego, że nie stać go na audi. |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | > Natomiast jeżeli potrzeby seksualne partnerów rozmijają się nieodwracalnie, to rzeczywiście rozstanie jest dobra strategią. Zanim brak seksu zniszczy całą resztę.Czyli dla Ciebie również seks jest istotą życia o wiele ważniejszą niż np. charakter partnera? Doprawdy, trudno mi to zrozumieć. |
#8 -2 na 2 | vifix (2315 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | > Pytanie trochę głupio postawione bowiem zakłada istnienie jakiejś jednej prawdziwej odpowiedzi. Otóż dla jednego jest to najważniejszy aspekt życia, a dla kogoś innego znowu nie jest to aż tak ważne.Chodziło mi o przeciętnego człowieka a nie np. nimfomankę. > Seks nie jest istotą życia - to popęd seksualny jest bardzo istotny.Tylko z tego co piszą ludzie na forach wynika, że jest istotą życia, bo BARDZO ISTOTNY są również poszczególne cechy charakteru człowieka a jednak chyba niewiele osób rozstaje się tylko z tego powodu, że jedna cecha charakteru jednej ze stron nie odpowiada. |
#9 8 na 8 | szarley (54906 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | > >Natomiast jeżeli potrzeby seksualne partnerów rozmijają się nieodwracalnie, to rzeczywiście rozstanie jest dobra strategią. Zanim brak seksu zniszczy całą resztę.> Czyli dla Ciebie również seks jest istotą życia o wiele ważniejszą niż np. charakter partnera? Doprawdy, trudno mi to zrozumieć.> Postaraj się odpowiedzieć na proste pytanie, które pozwoli Ci odpowiedzieć sobie samemu na wiele innych pytać (także o znaczenie seksu) Człowiek ma 32 zęby. Który z nich jest najważniejszy? |
#10 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | . > Człowiek ma 32 zęby. Który z nich jest najważniejszy?Dwa!  Może stąd "strach przed lataniem"?  Pozdrawiam. @@@ . |
#11 3 na 3 | qerfy (677 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | >Czy seks jest więc istotą życia i ma dla ludzi aż takie znacznie? A jeśli tak, to czy jest to >racjonalne podejście?
Istotą życia jest życie, a żeby życie trwało potrzebny jest seks. Bez seksu nie ma życia, więc seks decyduje o życiu i śmierci. Coś co decyduje o życiu i śmierci musi mieć ogromne znaczenie.
"Nic nas tak bardzo nie okłamuje, jak nasz własny osąd" |
| vifix (2315 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | > Człowiek ma 32 zęby. Który z nich jest najważniejszy?Dobrze byłoby mieć wszystkie, ale z powodu braku jednego się nie załamię. |
#13 2 na 2 | szarley (54906 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | > >Człowiek ma 32 zęby. Który z nich jest najważniejszy?> Dobrze byłoby mieć wszystkie, ale z powodu braku jednego się nie załamię.> Ja już dawno nie mam wszytskich, ale odpowiedz (sobie) który jest najważniejszy |
#14 5 na 5 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | >Czytając te odpowiedzi wpadam w zdumienie. Ja jestem przekonany o tym, że związek dwojga ludzi >składa się z masy komponentów, aktywności, które można wspólnie wykonywać. Można wspólnie chodzić na >spacery, jeździć na nartach, pływać, oglądać filmy, rozmawiać, jeździć na rowerze, biegać, uprawiać >seks itd. Seks jest tylko jednym z tych elementów.
No, właśnie.
Jak żona nie lubi jeździć na nartach albo uprawiać seksu to można z kumplem na narty, a z koleżanką na seks.
Nie ma co na siłę szukać problemów w związku.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje" |
#15 5 na 5 | szarley (54906 punktów) | Odp: Czy seks jest istotą życia? | Właśnie tak Najważniejszy jest ten ząb, który wymaga leczenia. Jeśli Vifix zrozumie, że najważniejszy jest ten, który boli (szpeci) to zrozumie też, że czasami seks poradzi być bardzo ważny w związku, a nawet najważniejszy i wcale nie jest to nimfomania. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|