 |
Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-07-2014 20:03 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny 0 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#1 3 na 5 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | >Co jest gorsze, być katechetką czy prostytutką?
To chyba zależy od alfonsa.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#2 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | >Co jest gorsze, być katechetką czy prostytutką?
Zależy czy dla siebie, czy dla społeczeństwa. |
#3 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > >Co jest gorsze, być katechetką czy prostytutką?> To chyba zależy od alfonsa.O, to w zakresie alfonsów zachodzi ciekawa analogia: zarówno męskie prostytutki jak i męscy katecheci alfonsów nad sobą nie miewają.  |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > >Co jest gorsze, być katechetką czy prostytutką?> Zależy czy dla siebie, czy dla społeczeństwa.Wydaje mi się, że odpowiednie na taką rozterkę wskazanie zrobiłam. |
#5 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > Wydaje mi się, że odpowiednie na taką rozterkę wskazanie zrobiłam.> Zwracam więc honor. Jako nie-uczestnik tematu o moralności rozpusty mówię, że nie widzę niczego niemoralnego w dobrowolnej prostytucji. Stąd mając wybierać ta opcja wydaje się lepsza. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > nie widzę niczego niemoralnego w dobrowolnej prostytucji. Stąd mając wybierać ta opcja wydaje się lepsza.A gdyby własne dziecko - niech dla lepszego efektu  będzie to osiemnastoletnia córka - stając przed takim dylematem zwróciło się do tatki swego po radę? |
#7 3 na 3 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > A gdyby własne dziecko - niech dla lepszego efektu będzie to osiemnastoletnia córka - stając przed takim dylematem zwróciło się do tatki swego po radę?Zapytałbym ją, czy lepszych alternatyw nie ma (bo niestety, mimo, że na prostytucję popyt jest, to rozwoju osobistego w tym specjalnie nie widzę). Jeśli nie, sprawdziłbym jedynie pełną legalność jej zatrudnienia a następnie poinstruowałbym o chorobach wenerycznych. Reszta w jej rękach (i narządach płciowych). Jak szukasz jakiegoś oburzenia u forumowiczów (co jest typowe dla Ciebie), to w mojej osobie trafiłaś na nieprawidłowego forumowicza. |
#8 -1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > Reszta w jej rękach (i narządach płciowych).I w ustach. Ale to zdaje się tania usługa. > Jak szukasz jakiegoś oburzenia co jest typowe dla CiebieNikt nie musi się oburzać, wystarczy że wybierze. > w mojej osobie trafiłaś na nieprawidłowego forumowicza.Sam tu trafiłeś. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | Podobno w tym drugim przypadku zarobki są większe. Podobno 100-200 zł za godzinę. Myślę więc, że jeżeli ktoś chce sprzedawać siebie, to prostytucja bardziej się opłaca :> |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > bardziej się opłaca :>Pytanie dotyczy etyki, nie ekonomii. |
| mayolina (2278 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | może zarobki niższe, ale praca stała, niewymagająca, składki na ZUS odprowadzane przez pracodawcę. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > może zarobki niższe, ale praca stała, niewymagająca, składki na ZUS odprowadzane przez pracodawcę.To nie są kryteria wyboru etycznego, tylko organizacyjne sprawy, które zawsze można lepiej dograć, są przecież kraje, w których porywa się misjonarzy albo takie, gdzie prostytucja jest karana i to nawet śmiercią. Tylko że bez względu na te okoliczności zarówno katechizowanie jak i prostytuowanie się mają swoją istotę wg której niejednokrotnie zarzucamy zawodom tym amoralność. I trochę się dziwię, że w ramach rozpatrywania innych niż etyczny aspektów nikt nie uwzględnił jakże istotnych różnic w charakterze samej "roboty". Przecież prostytutka w odróżnieniu od katechetki po pierwsze wykonuje pracę fizyczną, a więc wchodzi tu w grę konkretne obciążanie organizmu, a co za tym idzie wymóg zachowania dobrej kondycji, po drugie zaś prostytuowanie się wyróżnia na poły artystyczny charakter. W seksualnej obsłudze klienta działa się bowiem za pośrednictwem zmysłów, choć z drugiej strony rozstrzygające są gusta i upodobania klienta, którym - przeciwnie niż w sztuce - schlebiać należy. |
#13 1 na 1 | J_Sakowski (133 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > >może zarobki niższe, ale praca stała, niewymagająca, składki na ZUS odprowadzane przez pracodawcę.> To nie są kryteria wyboru etycznego, tylko organizacyjne sprawy, które zawsze można lepiej dograć, są przecież kraje, w których porywa się misjonarzy albo takie, gdzie prostytucja jest karana i to nawet śmiercią. Tylko że bez względu na te okoliczności zarówno katechizowanie jak i prostytuowanie się mają swoją istotę wg której niejednokrotnie zarzucamy zawodom tym amoralność.Wg mnie ten test jest zle sformuowany i zdefiniowany. Kataheta mozna byc i zmienic program nauczania (a wrecz ateizowac) bo nie zalozylas ze trzeba byc w tej pracy stale. Nie wiem jak tam sie w ogole zatrudnia, kontroluje, jeden przypadek znany z realu mial dosc kontrowersyjne (delikatnie ujmujac) poglady  Prostytutka moze miec ograniczona liczbe klientow ktorzy prowadza zycie bezpieczne (stali partnerzy seksualni, badaja sie itp.) - wetedy jest to swoista artystka, przyjaciolka, ktos kto pobudza do dzialania, sklania do myslenia, czasami pomocy. Sensowni goscie o duzym kapitale nie musza sprowadzac spotkan do seksu i wtedy jest to bardzo pozyteczna i pozadana postac. Przy odpowiednich warunkach stawiam na prostytutke, bardziej mnie to przekonywuje. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > Wg mnie ten test jest zle sformuowany i zdefiniowany.Szkoda, że nie proponujesz lepszej formuły i/lub definicji. > nie zalozylas ze trzeba byc w tej pracy staleChodzi o wybór mniej niemoralnego zajęcia, krótkotrwałość np. złodziejstwa nie czyni tego procederu moralniejszym. > Nie wiem jak tam sie w ogole zatrudniaOd biedy można chyba zasięgnąć języka u krytykujących testowane w wątku profesje, linki w postcie inicjującym. > Prostytutka moze miec ograniczona liczbe klientowPowiem więcej: nikt w żadnym zawodzie nie może mieć nieograniczonej liczby klientów... Tylko że to nijak nie wpływa na moralność konkretnego zawodu, o złej ocenie tych zawodów nie przerób przecież przesądza. > stawiam na prostytutkeAle myślisz o sobie, czy np widziałbyś w tym artystycznym rzemiośle np. swoją córkę, a wtedy pytanie czemu nie siebie? |
#15 1 na 1 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Katechetka czy prostytutka - test ekstremalny | > >Wg mnie ten test jest zle sformuowany i zdefiniowany.> Szkoda, że nie proponujesz lepszej formuły i/lub definicji.> >nie zalozylas ze trzeba byc w tej pracy stale> Chodzi o wybór mniej niemoralnego zajęcia, krótkotrwałość np. złodziejstwa nie czyni tego procederu moralniejszym.> >Nie wiem jak tam sie w ogole zatrudnia> Od biedy można chyba zasięgnąć języka u krytykujących testowane w wątku profesje, linki w postcie inicjującym.> >Prostytutka moze miec ograniczona liczbe klientow> Powiem więcej: nikt w żadnym zawodzie nie może mieć nieograniczonej liczby klientów... Tylko że to nijak nie wpływa na moralność konkretnego zawodu, o złej ocenie tych zawodów nie przerób przecież przesądza.> >stawiam na prostytutke> Ale myślisz o sobie, czy np widziałbyś w tym artystycznym rzemiośle np. swoją córkę, a wtedy pytanie czemu nie siebie?> Jaki byłby Twój wybór i argumentacja chętnie racjonalistka? |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|