 |
Rozwiązłość seksualna kobiet Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-08-2014 13:28 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Rozwiązłość seksualna kobiet
3 na 3 | Chociaż od dłuższego czasu żyjemy sobie w najlepsze w XXI wieku, to tytułowa kategoria moralna okazuje się na tyle aktualna, że forumowi mizogini używając terminu "kurewka" (właśnie tak kurtuazyjnie zdrabniając) nie wywołują nawet cienia sprzeciwu forumowych feministek.
Czy pejoratywność kobiecego korzystania z wolności seksualnej ma dzisiaj rację bytu, a jeśli tak, to jak "kurewkę" zdefiniować, czy istnieje męski odpowiednik "kurewki" i dlaczego jest nim pijak, zresztą awansowany na alkoholika?
Czy tutejsze feministki akceptują podział kobiet na kobiety porządne oraz kurewki i jak się ew. podział ma do kobiecej wolności seksualnej? . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..#166 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Nie masz świadomości istnienia męskich prostytutek ale wiesz że są pogardzani?Mało tego, od dwóch dni rozmawiam o nich z Tobą. Ale samoistnie myśli o nich mnie nie nachodzą. > Czy Ty pogardzasz męską prostytutką?Zachwytu nie wzbudza, ale nie. Są mniej efektowne zajęcia. . |
#167 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > >Nie masz świadomości istnienia męskich prostytutek ale wiesz że są pogardzani?> Mało tego, od dwóch dni rozmawiam o nich z Tobą. Ale samoistnie myśli o nich mnie nie nachodzą.To chyba nie jest powód by mówić o nich że są pogardzani. > >Czy Ty pogardzasz męską prostytutką?> Zachwytu nie wzbudza, ale nie. Są mniej efektowne zajęcia.Ale co nie wzbudza zachwytu? Zostawmy mniej efektowne zajęcia. Skupmy się w okolicach kurw i męskich dziwek. |
daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > >Czy siła to jedynie siła fizyczna?> Dosłownie tak, w przenośni nie.Siła to siła. > >>>Poczucie, iż jest się gorszym często prowadzi do agresywnych zachowań> >>Częściej jednak do agresywnych zachowań prowadzi poczucie siły.> >Być może, nie znam wiarygodnych danych na ten temat.> A twierdzenie o agresji wskutek niedowartościowania było wiarygodne?A co, nie występuje? Nie wiem jedynie, czy jest to powód występujący częściej. > >Taki a nie inny, miało znaczyć ,że...> >kurewka jest dla mnie słowem przygłupów, nie radzących sobie ze swoją mizoginią.> Jeśli nie umówimy się na inne określenie, to "takie a nie inne" zjawisko stanie się tabu. Tylko czy to dobrze?> Nie. Masz rację, język może tworzyć takie podstawy. |
| kika (1657 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Mnie to wnerwio że jest: s*******n słowo ale nie ma: skurwycórko>To jest ta sama sytuacja, o której już pisałam. Jest ku*wa, jest syn ku*wy, a tatusia znowu nie ma. Chodzi mi oczywiście o słowo potępiające dany czyn w odniesieniu do mężczyzn. |
#170 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > To chyba nie jest powód by mówić o nich że są pogardzani.Nie chyba, a na pewno, oraz nie twierdziłam, że jest to powód. > >>Czy Ty pogardzasz męską prostytutką?> >Zachwytu nie wzbudza, ale nie. Są mniej efektowne zajęcia.> Ale co nie wzbudza zachwytu? Zostawmy mniej efektowne zajęcia. Skupmy się w okolicach kurw i męskich dziwek.Byłam skupiona, w cytacie powyżej w pierwszym zdaniu mojej odpowiedzi znajduje się negacja (teraz podkreślona), czyli na Twoje pytanie "Czy Ty pogardzasz męską prostytutką?" odpowiedziałam przecząco. A zachwytu nie wzbudza prostytucja. . |
#171 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > >Dosłownie tak, w przenośni nie.> Siła to siła.No dzięki za tę definicję, wnoszę z niej, że Kliczko tylko dlatego nie pokazał Putionowi gdzie jego miejsce, że mu się nie chciało tyłka z Kijowa ruszyć. > >>>>Poczucie, iż jest się gorszym często prowadzi do agresywnych zachowań> >>>Częściej jednak do agresywnych zachowań prowadzi poczucie siły.> >>Być może, nie znam wiarygodnych danych na ten temat.> >A twierdzenie o agresji wskutek niedowartościowania było wiarygodne?> A co, nie występuje? Nie wiem jedynie, czy jest to powód występujący częściej.Więc rozważ to na przykładzie wprowadzonego już do dyskusji boksu. W boksie agresja ujęta w sportowe ramy dochodzi do głosu wtedy, gdy pozywający mistrza domniemywa swojej siłowej przewagi, rzesze słabeuszy świadomych swej słabości do walki z mistrzem się nie rwą. Ergo: do zachowań agresywnych prowadzi nie poczucie słabości, lecz siły. > Masz rację, język może tworzyć takie podstawy.W istocie sposób mówienia zmienia razem z obyczajami. Irytującą pejoratywnym wydźwiękiem "kurewkę" i z przestrzeni i z języka wypiera coraz powszechniejsza w obydwu obszarach lekka, tania i przyjemna "galerianka". . |
#172 1 na 1 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > >>Dosłownie tak, w przenośni nie.> >Siła to siła.> No dzięki za tę definicję, wnoszę z niej, że Kliczko tylko dlatego nie pokazał Putionowi gdzie jego miejsce, że mu się nie chciało tyłka z Kijowa ruszyć.Putin na ring z nim nie wyjdzie. Kliczko z pięściami nie pomaszerują na Putina, acz za broń pewnie chwyci w razie inwazji. Przyparty do muru. Ot życie. I tu siła i tu. Kwestia warunków i możliwości jej użycia. > >>>>>Poczucie, iż jest się gorszym często prowadzi do agresywnych zachowań> >>>>Częściej jednak do agresywnych zachowań prowadzi poczucie siły.> >>>Być może, nie znam wiarygodnych danych na ten temat.> >>A twierdzenie o agresji wskutek niedowartościowania było wiarygodne?> >A co, nie występuje? Nie wiem jedynie, czy jest to powód występujący częściej.> Więc rozważ to na przykładzie wprowadzonego już do dyskusji boksu. W boksie agresja ujęta w sportowe ramy dochodzi do głosu wtedy, gdy pozywający mistrza domniemywa swojej siłowej przewagi, rzesze słabeuszy świadomych swej słabości do walki z mistrzem się nie rwą. Ergo: do zachowań agresywnych prowadzi nie poczucie słabości, lecz siły.Boks to gra, zabawa. Życie a zwłaszcza przeżycie, nie. Istota zapędzona w róg zrobi wszystko by przeżyć mimo, iż może mieć świadomość tego, że jest bez szans. Człowiek wyrzucony z roboty, z poczucia krzywdy, niesprawiedliwości, tego, że szef okazał się silniejszy poprzez posiadaną władzę, wraca z łomem i rozbija mu głowę. Mimo tego, że waży połowę tego co szef, fizycznie jest słabszy. Poczucie siły przychodzi z czasem, jak spełnienie, ale moim zdaniem impulsem do działania było poczucie słabości, skrzywdzenia przez silniejszego, czy to człowieka, instytucji, boga. Bezsilność , jako forma słabości może prowadzić do agresji. |
#173 2 na 2 | Vytautas (4394 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | >Chociaż od dłuższego czasu żyjemy sobie w najlepsze w XXI wieku, to tytułowa kategoria moralna >okazuje się na tyle aktualna, że forumowi mizogini używając terminu "kurewka" (właśnie tak >kurtuazyjnie zdrabniając) nie wywołują nawet cienia sprzeciwu forumowych feministek. >Czy pejoratywność kobiecego korzystania z wolności seksualnej ma dzisiaj rację bytu, a jeśli tak, to >jak "kurewkę" zdefiniować, W XVI-wiecznym traktacie Żywoty pań swowolnych, jego autor, Pierre de Bourdeille Brântome, a za nim wspaniały jego tłumacz, Tadeusz Boy-Żeleński, używał słowa "kurwa", a czasami "sielna k***a", jako komplementu. Słowo to miało oznaczać swowolną białą głowę, która męża swego wnizacz maiąc rogów mu przyprawuie. Taką definicję należy przyjąć, z tą wszakże zmianą, że dzisiejsze k***y (kurewki, kurwisie) nie muszą być mężatkami, jako że dzisiaj małżeństwo przestało już być układem handlowym i kobiety mogą żyć samotnie, bo samę mogą na siebie zarobić, nie jak w XVI i nieco późniejszych wiekach. Osobiście bardzo byłbym rad, gdyby to słowo "kurewka" stało się na powrót komplementem, a nie wyzwiskiem. Aha, tych gwiazdek, które widzicie wyżej, nie ja użyłem. Najwyraźniej Racjonalista zatrudnił jakiegoś katolickiego cenzora, który litery na gwiazdki zamienia. Ciekaw jestem, ile mu za to płaci. |
#174 1 na 1 | Vytautas (4394 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Kurwa jest słowem od bardzo dawna funkcjonującym w języku polskim. Pierwotnie, w językach słowiańskich K!R!WA (tam, gdzie postawiłem ! powinny być twarde jery) oznaczało krowę. Do dziś kobietę niezgrabną i głupią wyzywa się od krów. Dopiero gdy nasi pradziadowie dostali się pod jarzmo chrześcijaństwa, propaganda kościelna zaczęła używać określenia "kurwa" do kobiet, które zgodnie z poglądami katabasów grzeszyły najciężej -- nieczystością i cudzołóstwem. Dopiero później... > oznaczało prostytutkę,a jeszcze później, > i obecnie także kobietę podłą, niegodziwą czy po prostu złą. Tak samo z kurewstwem. Obecnie oznacza złe, nieuczciwe postępowanie.> I tak osobiście nie mam nic do prostytucji i prostytutek ale kurewstwa nie znoszę.> Tak naprawdę prostytutką jest każdy z nas bo sprzedajemy się w pracy za pieniądze. Każdy z nas oferuje za kasę to na co jest popyt, a że prostytutki sprzedają swoje ciało (górnicy, mechanicy, murarze, itd. z resztą też) to ich sprawa. A co to znaczy, że kurewstwa nie znosisz? Nienawidzisz kobiet wyzwolonych? To, że zapraszają na kolację ze śniadaniem mężczyzn, którzy im się podobają, to źle? Czyżbyś uważał, że wolna miłość to przywilej tylko mężczyzn? |
| Burnham (1149 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > A co to znaczy, że kurewstwa nie znosisz? Nienawidzisz kobiet wyzwolonych?A mógłbyś wytłumaczyć logikę wedle, której kobieta dająca dupy komu popadnie jest kobietą wyzwoloną, a ta wierna jest kobietą zniewoloną ? To fascynujący mechanizm logiczny wedle, którego wszystko co się z burdelu wylewa musi być miarą wolności. Im więcej burdelu tym wolniejszym społeczeństwem jesteśmy. skąd wy się k***a bierzecie ? |
#176 1 na 1 | Burnham (1149 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > jako że dzisiaj małżeństwo przestało już być układem handlowym i kobiety mogą żyć samotnie, bo samę mogą na siebie zarobićTo jak wytłumaczysz w takim razie multum spraw sądowych, zasądzanych alimentów na rzecz kobiet, zapomogi dla samotnych matek itd. ? No przecież są "finansowo samodzielne". Po cóż w takim razie im pomoc sądów i adwokatów ? Po co tym heroicznym samotnym matkom pomoc państwa i pierwszeństwo w przyjmowaniu dzieci do przedszkoli chociażby ? |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Putin na ring z nim nie wyjdzie.Właśnie. Ponieważ to, czym Putin silniejszy jest o Kliczki, to właśnie siła w przenośni, w tym wypadku władza. Natomiast to, czym Kliczko okazałby się silniejszy od Putina, to siła fizyczna Kliczki, czyli siła w sensie dosłownym. > Istota zapędzona w róg zrobi wszystko by przeżyćKozi róg to odcięcie drogi ucieczki. Zapędzony w róg uciekłby, ale mu nie daje silniejszy, który w poczuciu swej przewagi siłowej zachował się agresywnie i słabszego do kąta zapędził. > Człowiek wyrzucony z roboty, z poczucia krzywdy, niesprawiedliwości, tego, że szef okazał się silniejszy poprzez posiadaną władzę, wraca z łomem i rozbija mu głowę. Mimo tego, że waży połowę tego co szef, fizycznie jest słabszy.Przecież dałeś przykład agresji z poczucia siły: "ośmielił się mnie zwolnić, no to się doigrał, teraz ja jego zwolnię...". Oczywiście w sądzie będzie bajał o bezsilności. > Bezsilność , jako forma słabości może prowadzić do agresji.Bezsilność zachodzi w kozim rogu, słabszy mający wyjście ucieka. Jak świat światem, a przyroda przyrodą agresję przejawiają silni, słabi zaś uciekają. . |
#178 -1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Osobiście bardzo byłbym rad, gdyby to słowo "kurewka" stało się na powrót komplementem, a nie wyzwiskiemSamo się w cudowny sposób nie stanie, ktoś musi przetrzeć szlak, zacznij sam od nazywania tak swojej - np. żony.  . |
#179 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > jak wytłumaczysz w takim razie multum spraw sądowych, zasądzanych alimentów na rzecz kobiet, zapomogi dla samotnych matek itd. ? No przecież są "finansowo samodzielne".Alimenty są na rzecz dzieci. Bo nie są samodzielne finansowo ich wspólne dzieci, które głównie zostają z matkami. A utrzymanie dzieci jest wspólnym obowiązkiem rodziców - jakbyś nie wiedział (dziwne). . |
#180 3 na 3 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Wystarczy cofnąć się pamięcią choćby 300 lat wstecz i porównać.My te porównania mamy jedynie z perspektywy europejskiej. > ... Po raz kolejny pozwolę sobie przypomnieć, iż twierdzę jedynie, że zjawisko agresji samców wobec samic i potomstwa nie jest unikalne w naturze.W drugą stronę również. Tak samo jak zabijanie samic przez młode. A jakoś nikt takich argumentów nie wyciągał w przypadku "matki małej Madzi". > ... Według mnie jest to jednak jakiś ewolucja zachowań agresywnych, atawistycznych, które padły na żyzny grunt patriarchatu i powstałych wówczas zalążków opresyjnych idei i instytucji.Czyli po prostu instytucjonalizacja agresji i przekierowanie jej z międzyplemiennej na wewnątrzspołeczną. > Nie bronię zachowań "nagannych" staram się kontrargumentować jedynie. Nie w celu gloryfikacji a zrozumienia. ...A co tu jest do zrozumienia i po co? Z punktu widzenia ofiary analiza motywacji agresora jest zbędna. > Proszę nie utożsamiać mnie i mojego światopoglądu z argumentacją, którą stosuję w tej rozmowie i nie stawiać po stronie apologetów przemocy.Trudno oddzielić argumentację od światopoglądu, skoro ona z niego wynika. Nie musi to być uświadomione tym bardziej, że obecny klimat nie sprzyja otwartemu utożsamianiu się z agresją i różnymi odmianami szowinizmu. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|