 |
Rozwiązłość seksualna kobiet Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-08-2014 13:28 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Rozwiązłość seksualna kobiet
3 na 3 | Chociaż od dłuższego czasu żyjemy sobie w najlepsze w XXI wieku, to tytułowa kategoria moralna okazuje się na tyle aktualna, że forumowi mizogini używając terminu "kurewka" (właśnie tak kurtuazyjnie zdrabniając) nie wywołują nawet cienia sprzeciwu forumowych feministek.
Czy pejoratywność kobiecego korzystania z wolności seksualnej ma dzisiaj rację bytu, a jeśli tak, to jak "kurewkę" zdefiniować, czy istnieje męski odpowiednik "kurewki" i dlaczego jest nim pijak, zresztą awansowany na alkoholika?
Czy tutejsze feministki akceptują podział kobiet na kobiety porządne oraz kurewki i jak się ew. podział ma do kobiecej wolności seksualnej? . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..| Burnham (1149 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Alimenty są na rzecz dzieci. Bo nie są samodzielne finansowo ich wspólne dzieci, które głównie zostają z matkami. A utrzymanie dzieci jest wspólnym obowiązkiem rodziców - jakbyś nie wiedział (dziwne).Dziecko drogie ja już tę kwestię ci tłumaczyłem. Alimenty są również na żony. Zapoznaj się ze stosownymi ustawami, które te kwestie regulują. |
#182 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Dziecko drogie ja już tę kwestię ci tłumaczyłem. Alimenty są również na żony. Zapoznaj się ze stosownymi ustawami, które te kwestie regulują.Dziecino miła, czy chodzi Ci po główce ustawa o ""alimentach na małżonka"? Art. 60 § 2 i 3, które mówią, że małżonek uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, może być zobowiązany przez sąd do przyczyniania się do zaspokajanie usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby nie znajdował się on w niedostatku, jeśli rozwód pociągnął istotne pogorszenie jego sytuacji materialnej? |
#183 2 na 2 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Jak świat światem, a przyroda przyrodą agresję przejawiają silni, słabi zaś uciekają.Tak więc dobrowolne wyrzeczenie się agresji jest wedle pani zawsze przejawem słabości ? |
daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet |
> >Nie bronię zachowań "nagannych" staram się kontrargumentować jedynie. Nie w celu gloryfikacji a zrozumienia. ...> A co tu jest do zrozumienia i po co? Z punktu widzenia ofiary analiza motywacji agresora jest zbędna.Z punktu widzenia badacza już nie. > >Proszę nie utożsamiać mnie i mojego światopoglądu z argumentacją, którą stosuję w tej rozmowie i nie stawiać po stronie apologetów przemocy.> Trudno oddzielić argumentację od światopoglądu, skoro ona z niego wynika. Nie musi to być uświadomione tym bardziej, że obecny klimat nie sprzyja otwartemu utożsamianiu się z agresją i różnymi odmianami szowinizmu. Trudno o dziwniejszy wniosek i erystyczny finisz. Argumentacja nie wynika ze światopoglądu a z posiadanego zbioru wiedzy. Być może ułomnego lecz stałe poszerzanego, także dzięki tej wymianie zdań. Światopogląd to nie tylko wiedza, argumenty, ale emocjonalne i kulturowe odniesienia do zasobów tej wiedzy. To, że chcę poznać system, nie oznacza iż jestem tego sytemu częścią a insynuacja, że jednak podświadomie z nim się identyfikuję zbyję milczeniem. Pani prawo wyciągać błędne wnioski. |
#185 -1 na 3 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > >Putin na ring z nim nie wyjdzie.> Właśnie. Ponieważ to, czym Putin silniejszy jest o Kliczki, to właśnie siła w przenośni, w tym wypadku władza. Natomiast to, czym Kliczko okazałby się silniejszy od Putina, to siła fizyczna Kliczki, czyli siła w sensie dosłownym.Zawsze to jednak jakaś siła. > >Istota zapędzona w róg zrobi wszystko by przeżyć> Kozi róg to odcięcie drogi ucieczki. Zapędzony w róg uciekłby, ale mu nie daje silniejszy, który w poczuciu swej przewagi siłowej zachował się agresywnie i słabszego do kąta zapędził....a słabszy by przeżyć pokłady swej agresji musi ukazać. > Przecież dałeś przykład agresji z poczucia siły: "ośmielił się mnie zwolnić, no to się doigrał, teraz ja jego zwolnię...". Oczywiście w sądzie będzie bajał o bezsilności.Oczywiście Ty wiesz, że to co powie w sądzie, to kłamstwo. A jakie masz kwalifikacje ku temu? Nie nie dałem przykładu z poczucia siły, jedynie Ty go tak rozumiesz. > >Bezsilność , jako forma słabości może prowadzić do agresji.> Bezsilność zachodzi w kozim rogu, słabszy mający wyjście ucieka.> Jak świat światem, a przyroda przyrodą agresję przejawiają silni, słabi zaś uciekają.Nie zawsze. Nie przekonuje mnie Twoja argumentacja. wegemaluch(*)sci&catid=29:wywiad&Itemid=318"Powstawaniu zachowań agresywnych sprzyja: doznanie jakiejkolwiek formy przemocy: fizycznej, psychicznej, seksualnej, opuszczenia; uczucie bezsilności, uczucie upokorzenia, uczucie złości lub rozpaczy, uczucie zagrożenia, powiększające się poczucie samotności, podatność na dewiacje, uzależnienia, przestępczość." www.eduforum.pl/modules/Publikacje/files/[050522]_Danuta_Filary_-_Przyczyny_i_objawy_zachow.doc |
#186 1 na 1 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet |
> A kurewka jest dla mnie słowem przygłupów, nie radzących sobie ze swoją mizoginią."Chuj"jest zaś słowem debili nie radzących sobie z bardziej złożonymi wulgaryzmami."Skurwysyn" -gówniarzy z utajonym kompleksem Edypa."Debil"symetrycznie chuje go używają ("ch" i "d" przeważnie się nie lubią ) "Fagas" jest słowem kretynek nie radzących sobie ze swoją mizoandrią Za to "cwel" no cóż "cwel"jest słowem baranów nie mogących uporać się ze swoim homoseksualizmem (w akcie rozpaczy przeważnie wstępują wtedy do "Młodzieży Wszechpolskiej" z podniesionym czołem i "cwelem"na ustach ..typowy kamuflaż  No i co ? można kulturalnie ?  A na poważnie nie nie to żebym bronił ludzi używających a zwłaszcza nadużywających wyrazu "kurewka",sam o ile pamiętam nigdy nie nazwałem nikogo "kurewką" ,zaś nadużywanie właśnie wulgaryzmów uważam za swoistą plagę.Tyle tylko że próby generalizowania ludzi którzy wulgaryzmami się posługują/posłużyli w dodatku opatrzone zacięciem do tworzenia definicji w oparciu o inny wulgaryzm ,wydaje się mnie delikatnie mówiąc chybione  Coś jak uprzejme zwrócenie uwagi " Dlaczego debilu ,przygłupie ,głupi chuju nazwałeś tę damę kurewką !? "  Z drugiej strony jak się zdaje "Racjonalistę" odwiedza coraz więcej nastolatków  być może taki prosty przekaz poparty dość nie wesołą perspektywą znalezienia się potencjalnie w nie fajnym gronie "przygłupów" podziała na młodzież edukacyjnie i dyscyplinująco . ufff od podstawówki tyle się nie naprzeklinałem  |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > >To chyba nie jest powód by mówić o nich że są pogardzani.> Nie chyba, a na pewno, oraz nie twierdziłam, że jest to powód.Nie, ale wydałaś opinię że Królewicz to prestiż, prostytutek jest pogardzanyTwoje... W świadomości społecznej taki konstrukt jak "męska rozwiązłość seksualna" nie istnieje i niechby tak zostało. Prócz traktowania nas przez mężczyzn problemem jest chyba stawianie poprzeczek kobietom przez kobiety, które podobnie jak mężczyźni rywalizując między sobą, na własną zgubę ścigają się także na polu "seksualnej przyzwoitości". Efektem tego wyścigu jest obecny podział na kobiety przyzwoite i puszczalskie, pytanie czy "przyzwoitym" opłaca się nad prostytutkami górować za cenę seksualnej powściągliwości zachowywanej pod rygorem utraty "dobrego imienia"... Spore kółko "zrobiliśmy" ale meta upragniona. Dziękuje i "do widzenia" zostawiam tak jak jest. |
#188 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > wydałaś opinię że Królewicz to prestiż, prostytutek jest pogardzanyTo nie moja opinia, lecz fakt, który uwzględniłam wybierając królewicza. > Spore kółko "zrobiliśmy" ale meta upragniona.Chyba już tradycyjnie ani Twojego kółka, ani mety nie widzę, tym bardziej podzielam radość z zakończenia.  |
#189 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Zawsze to jednak jakaś siła.I właśnie tę "jakość" Ci uszczegóławiałam.> ...a słabszy by przeżyć pokłady swej agresji musi ukazać.Telepanie się zagryzanego trawożercy uważasz za przejaw agresji tegoż? A agresja drapieżnika to aby nie wystąpiła w tym układzie wcześniej? Do agresywnych zachowań prowadzi poczucie siły.> Oczywiście Ty wiesz, że to co powie w sądzie, to kłamstwo. A jakie masz kwalifikacje ku temu?Do rozpatrywania tutaj teoretycznych zagadnień uprawnia mnie konto na tym forum; Ty także masz takie konto, więc ripostuj śmiało.  > Nie nie dałem przykładu z poczucia siłyDając przykład zwolnienia z pracy dałeś właśnie przykład siłowej przewagi pracodawcy nad pracownikiem. > Nie przekonuje mnie Twoja argumentacja.Nie przekonuje mnie Twój brak przekonania. > wegemaluch(*)sci&catid=29:wywiad&Itemid=318Z powodów technicznych nie mogę tego otworzyć, proponuję byś wiedzę z linka zsyntezował w argumenty. > "Powstawaniu zachowań agresywnych sprzyja:> doznanie jakiejkolwiek formy przemocyPrzeoczyłeś, że przemoc jest na pierwszym miejscu? Przemoc jest kwintesencją agresywnego zachowania, to jej używa agresor gdy natrafia na opór. > uczucie bezsilności,> uczucie upokorzenia,> uczucie złości lub rozpaczy,> uczucie zagrożenia,A powyższe uczucia co wg Ciebie mogło wywołać, wiewiórki w parku? Powtórzę, bo nie lubię szerzenia absurdalnych stereotypów: jak świat światem, a przyroda przyrodą agresję przejawiają silni, słabi zaś uciekają.. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > >Jak świat światem, a przyroda przyrodą agresję przejawiają silni, słabi zaś uciekają.> Tak więc dobrowolne wyrzeczenie się agresji jest wedle pani zawsze przejawem słabości ?Czyżbym napisała, że "nieprzejawianie agresji dowodzi słabości"? . |
#191 3 na 3 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > A mógłbyś wytłumaczyć logikę wedle, której kobieta dająca dupy komu popadnie jest kobietą wyzwolonąDam Ci moją w tej mierze wykładnię. Otóż rządzi tym logika uniwersalna, wg której gdzie za wolnego uchodzi wchodzący w dowolne kontakty seksualne mężczyzna, tam nie ma powodu inaczej oceniać postępującej wg tej samej reguły kobiety. Dałeś dupy. . |
| Sygnał (4252 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > A mógłbyś wytłumaczyć logikę wedle, której kobieta dająca dupy komu popadnie jest kobietą wyzwoloną, a ta wierna jest kobietą zniewoloną ?A ktoś tu tak twierdzi? > To fascynujący mechanizm logiczny wedle, którego wszystko co się z burdelu wylewa musi być miarą wolności. Im więcej burdelu tym wolniejszym społeczeństwem jesteśmy.A wytłumaczysz fascynujący mechanizm logiczny, wedle którego wszystko co się z burdelu wylewa ma być moralnie odrażające. Burdele, o ile legalne, to nic złego. |
| Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > A wytłumaczysz fascynujący mechanizm logiczny, wedle którego wszystko co się z burdelu wylewa ma być moralnie odrażające. Burdele, o ile legalne, to nic złego.Tyle, że to nie o legalizm, a o dobrowolność pracy chodzi, a z tym - jak się okazuje - jest poważny zonk, bez względu na przyjęty model prawny tego typu działalności.....; co więcej - okazuje się, że walka z handlem kobietami i przemocą, jest trudniejsza i mniej skuteczna właśnie tam, gdzie przyjęto model legalizacyjny, gdyż nie ma możliwości robienia prostych całkowitych cięć, tylko trzeba wyszukiwać nieprawidłowości w legalnie prowadzonych firmach, gwarantując im pełne prawo do obrony i swobody prowadzenia działalności gospodarczej. |
| Sygnał (4252 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Tyle, że to nie o legalizm, a o dobrowolność pracy chodzi, a z tym - jak się okazuje - jest poważny zonk, bez względu na przyjęty model prawny tego typu działalności.....;Tu zgoda. Jednak przy legalności zakładałem też wymóg o dobrowolności zatrudnienia. > co więcej - okazuje się, że walka z handlem kobietami i przemocą, jest trudniejsza i mniej skuteczna właśnie tam, gdzie przyjęto model legalizacyjny, gdyż nie ma możliwości robienia prostych całkowitych cięć, tylko trzeba wyszukiwać nieprawidłowości w legalnie prowadzonych firmach, gwarantując im pełne prawo do obrony i swobody prowadzenia działalności gospodarczej.Masz jakieś dane na ten temat? Chętnie się zapoznam. |
| baszarteg (2319 punktów) | Odp: Rozwiązłość seksualna kobiet | > Czyżbym napisała, że "nieprzejawianie agresji dowodzi słabości"?A ktoś tak sugerował ? Mój wpis dotyczył "wyrzeczenia się" a nie "nieprzejawiania" w zależności od przyjętego punktu widzenia owe terminy nie muszą się idealnie pokrywać. Wracając więc do "wyrzeczenia się" wydaje się mnie iż implicite tak właśnie pani napisała . Skoro jak "świat światem" silny zamiast agresji wybierze jakąś formę zachowania nie konfrontacyjną (nie nastawioną na ową definicyjną - napaść łac. aggresio ) to tak naprawdę silny nie jest bo się uchyla ,ucieka a jak wiadomo "świat światem"  ucieka słaby .(przynajmniej wedle tego co pani sądzi w tej materii ) Terminy w rodzaju "biernego oporu" ,"biernej agresji "pomijam gdyż jakie się zdaje nie tego dotyczy rozmowa . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|