 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-09-2014 11:45 | ślusarski (750 punktów) | Rozbieranie teizmu. | Na Racjonaliście pojawia się coraz więcej rozmówców o poglądach teistycznych oraz głęboko wierzących. Jako agnostyk chciałbym, żeby te osoby rzuciły więcej światła na swój teizm i wytłumaczyły mi, na czym on polega. Oczywiście znam te zagadnienia z katechezy i ambony, lecz chciałbym je poznać dogłębnie, nie opisowo. Dzisiejsza świadomość społeczna jest w dużej mierze naukowa, niż wyznaczana przez dogmat kościoła. Więc chciałbym żeby na naukowej płaszczyźnie wytłumaczono mi o istocie rzeczy, w szczególności dotyczącej bytu duchowego, boskiego, astralnego, duszy. Jak one maja się do materii i czym w istocie są?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#46 -2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. | Ocena Pani Stanosz jest efektowna, ale tylko pozornie, ponieważ zamiast boga można w zdanie które tak wysmiewa wstawić dowolne coś, co jest trudne do zdefiniowania i wówczas zdanie wg tej logiki też jest pozbawione sensu. Np.: Świat powstał z osobliwości. Zdanie pozbawione sensu, bo co to jest ta osobliwość? Np.: Istnieje materia. Zdanie bez sensu, bo czym jest materia? Jest jakaś spójna definicja? Tak jak z bogiem. "Logika" wybiórcza. |
#47 4 na 4 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozbieranie teizmu. | > Ocena Pani Stanosz jest efektowna, ale tylko pozornie, ponieważ zamiast boga można w zdanie które tak wysmiewa wstawić dowolne coś, co jest trudne do zdefiniowania i wówczas zdanie wg tej logiki też jest pozbawione sensu.> Np.: Świat powstał z osobliwości.> Zdanie pozbawione sensu, bo co to jest ta osobliwość?> Np.: Istnieje materia.> Zdanie bez sensu, bo czym jest materia? Jest jakaś spójna definicja? Tak jak z bogiem.> "Logika" wybiórcza.  A toś wybrał. Te pojęcia mają ścisłe definicje fizyczne, po prostu ty ich nie znasz. Jeżeli nie znasz znaczeń pojęć, żadna logika nie pomoże, nawet gdybyś umiał jej użyć. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. | > A toś wybrał.> Te pojęcia mają ścisłe definicje fizyczne, po prostu ty ich nie znasz.> Jeżeli nie znasz znaczeń pojęć, żadna logika nie pomoże, nawet gdybyś umiał jej użyć.Taaak? To oświeć mnie co to jest np.: osobliwość? Jeśli znasz ścisłą definicję fizyczną, która ma jakiklowiek sens, to chętnie poznam. Nie zapomnij przy osobliwosci wyjaśnić, "wprowadzanych" jak to mówi Pani Stanosz pseudo definicji lub terminów, które niby coś znaczą, np.: nieskończona gęstość". Chętnie też poznam jednolitą definicję materii. Bo z tego co wiem, to jest ich kilka... Czyli kabaret jak z Panem bogiem... |
#49 5 na 5 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Rozbieranie teizmu. | > Taaak? To oświeć mnie co to jest np.: osobliwość? Jeśli znasz ścisłą definicję fizyczną, która ma jakiklowiek sens, to chętnie poznam.Fakt, tego możesz nie wiedzieć, o tym nie było w podstawowej, jak w przypadku materii  Zapewne chodzi ci o grawitacyjną - to punkt czasoprzestrzeni gdzie na skutek sił grawitacyjnych masa ma nieskończoną gęstość i zerową objętość. Z materią już wstydu oszczędź, odkurz stare podręczniki. > Czyli kabaret jak z Panem bogiem...Jeżeli tyle samo wiesz na temat podstawowych zagadnień nauk przyrodniczych, co na temat "boga"... |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. | > > Taaak? To oświeć mnie co to jest np.: osobliwość? Jeśli znasz ścisłą definicję fizyczną, która ma jakiklowiek sens, to chętnie poznam.> Fakt, tego możesz nie wiedzieć, o tym nie było w podstawowej, jak w przypadku materii  > Zapewne chodzi ci o grawitacyjną - to punkt czasoprzestrzeni gdzie na skutek sił grawitacyjnych masa ma nieskończoną gęstość i zerową objętość.A bóg jest wszechwiedzący (nieskończona wiedza) i miłosierny (nieskońoczna miłość) oraz istnieje tak samo jak owa osobliwość. Nieskończona gęstość to normalna rzecz w przyrodzie i nie trzeba tego definiować? > Z materią już wstydu oszczędź, odkurz stare podręczniki.Wbrew pozorom, Wy, racjonaliści widzicie "belkę" w logice teistów, ale w swojej logice, takiej samej "belki", nie dostrzegacie. Nie unoś się, i nie bądź ironiczny, tylko zastanów się nad tym. Chcesz przy definicji materii korzystać z podręczników do szkoły podstawowej? No to poproszę o definicję. Dla Ciebie to pewnie "pryszcz". > > Czyli kabaret jak z Panem bogiem...> Jeżeli tyle samo wiesz na temat podstawowych zagadnień nauk przyrodniczych, co na temat "boga"...Tak, tak... |
#51 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. |
> Podsumowując te aspekty:> dla teisty nie ma sprzeczności pomiędzy wiarą i nauką, ponieważ nie są to rzeczy przeciwstawne, są obok siebie,Chyba w gazetce Watch Tower SJ. |
#52 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. | Sprzeczność pomiędzy wairą i nauką nie istnieje, tak jak nie ma sprzeczności pomiędzy krową i stołem. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. | > Sprzeczność pomiędzy wairą i nauką nie istnieje, tak jak nie ma sprzeczności pomiędzy krową i stołem.Idź do kościoła albo jakiegoś zboru. |
#54 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. | > Idź do kościoła albo jakiegoś zboru.Szkoda, że nie chcesz zrozumieć, zapytać lub wyjaśnić dlaczego wg Ciebie taka sprzeczność zachodzi. |
#55 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. | > >Idź do kościoła albo jakiegoś zboru.> Szkoda, że nie chcesz zrozumieć, zapytać lub wyjaśnić dlaczego wg Ciebie taka sprzeczność zachodzi.Dziwne analizy pomieszane z koncertem życzeń takim jak ten > Wiesz jakie to racjonalne? Wybaczyć bogu zło na świecie i za to być zbawionym mając śwaidomość, że cierpienie po to jest aby być zbawionym? Czym jest te 80 lat dyskomfortu, w porównaniu z wiecznym szczęściem? Oczywiście, gdy się wierzy, bez wiary jest to zupełnie bez sensu, to oczywiste.budzą we mnie niesmak. Nie interesuje mnie wiedza wymieszana z religijnych uniesień wyniesionych z kościoła zboru czy sekty. |
#56 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. | > >>Idź do kościoła albo jakiegoś zboru.> >Szkoda, że nie chcesz zrozumieć, zapytać lub wyjaśnić dlaczego wg Ciebie taka sprzeczność zachodzi.> Dziwne analizy pomieszane z koncertem życzeń takim jak ten> >Wiesz jakie to racjonalne? Wybaczyć bogu zło na świecie i za to być zbawionym mając śwaidomość, że cierpienie po to jest aby być zbawionym? Czym jest te 80 lat dyskomfortu, w porównaniu z wiecznym szczęściem? Oczywiście, gdy się wierzy, bez wiary jest to zupełnie bez sensu, to oczywiste.> budzą we mnie niesmak.> Nie interesuje mnie wiedza wymieszana z religijnych uniesień wyniesionych z kościoła zboru czy sekty.Przytoczyłeś fragment wypowiedzi, która dotyczyła określonego rodzaju dyskusji, przy określonych założeniach. Przypomnieć założeń, na które zgodzili się dyskutanci już zapomnialeś. To się nazywa manipulacja. I jest to w gruncie rzeczy żałosne. Jak coś jest dziwne dla mnie, to ja chcę to poznać, a nie uciekać. To co robisz to ucieczka od dyskusji. Zauważyłem na tym forum to już dawno. Gdy racjonaliści boją się, że dostaną "łupnia" arguemntacyjnego to uciekają od dyskusji starajac się ośmieszyć drugą stronę. Kolego, nie istnieje sprzeczność pomiędzy nauką i wiarą/religią, bo nie może istnieć. Te sprawy są rozłączne, nie mogą zatem być ze sobą sprzeczne. Tak jak nie ma sprzeczonści pomiędzy studnią i dinozaurem. To Tobie jest wygodnie tak myśleć. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. |
> To co robisz to ucieczka od dyskusji. Zauważyłem na tym forum to już dawno. Gdy racjonaliści boją się, że dostaną "łupnia" arguemntacyjnego to uciekają od dyskusji starajac się ośmieszyć drugą stronę.Daruj sobie...bijesz chyba rekordy w unikaniu odpowiedzi. Pamiętasz pytanie o logikę? Nie. Sorry nie będę trzeci raz pytał. |
#58 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. | > >To co robisz to ucieczka od dyskusji. Zauważyłem na tym forum to już dawno. Gdy racjonaliści boją się, że dostaną "łupnia" arguemntacyjnego to uciekają od dyskusji starajac się ośmieszyć drugą stronę.> Daruj sobie...bijesz chyba rekordy w unikaniu odpowiedzi.> Pamiętasz pytanie o logikę? Nie. Sorry nie będę trzeci raz pytał.Staram się odpowiadać ma każde ptanie i żadnego się nie boję. Coś przeoczyłem? Puść link, odpowiem. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. | > >>To co robisz to ucieczka od dyskusji. Zauważyłem na tym forum to już dawno. Gdy racjonaliści boją się, że dostaną "łupnia" arguemntacyjnego to uciekają od dyskusji starajac się ośmieszyć drugą stronę.> >Daruj sobie...bijesz chyba rekordy w unikaniu odpowiedzi.> >Pamiętasz pytanie o logikę? Nie. Sorry nie będę trzeci raz pytał.> Staram się odpowiadać ma każde ptanie i żadnego się nie boję. Coś przeoczyłem? Puść link, odpowiem.Sorry....musiałbym zapytać trzeci raz a pisałem że nie będę. |
#60 -1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Rozbieranie teizmu. | > >>>To co robisz to ucieczka od dyskusji. Zauważyłem na tym forum to już dawno. Gdy racjonaliści boją się, że dostaną "łupnia" arguemntacyjnego to uciekają od dyskusji starajac się ośmieszyć drugą stronę.> >>Daruj sobie...bijesz chyba rekordy w unikaniu odpowiedzi.> >>Pamiętasz pytanie o logikę? Nie. Sorry nie będę trzeci raz pytał.> >Staram się odpowiadać ma każde ptanie i żadnego się nie boję. Coś przeoczyłem? Puść link, odpowiem.> Sorry....musiałbym zapytać trzeci raz a pisałem że nie będę.Linka puść do pytania. Chyba że znowu uciekasz... Ech, Wy ... racjonaliści... |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|