Racjonalista - Strona głównaDo treści
czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
06-12-2014 19:43Jacek Głodzik (35558 punktów)czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
Ocena 6 na 6
Nasz ewangelizator Janek77 napisał niedawno:
Cytat:
Udowodnione jest naukowo na bazie kodu DNA, że pochodzimy od jednych Rodziców.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,641451#w643610
Wielokrotnie dopytywany o źródła swojej wiedzy milczy jak zaklęty. Napisał tylko np. dziś:
Cytat:
O DNA założę osobny wątek. Wątek o DNA musi się zazębiać z Kreacjonizmem Ewolucyjnym, by był rozumiany kierunkowo i musi być zaczątkiem wielu nowych wątków więc nie może być rozmytym.

Nie chcę czekać dalej, wiec zakładam.
Co myślicie o ludzkości w liczbach przez ostanie setki tysięcy lat i miliony?
Mnie udało się odnaleźć takie dane:
archeowies(*)przodkow-zylo-12-mln-lat-temu/
www.pnas.org/content/107/5/2147.abstract
www.nytimes.com/2010/01/19/science/19human.html
W skrócie: źródła te mówią, iż naukowcy z Akademii Nauk USA oraz Uniwersytetu Utah w Salt Lake City (USA) na podstawie przeprowadzonych badań DNA oszacowali mniej-więcej stałą liczbę ludzi w okresie 1.2 miliona do kilku tysięcy lat temu, zawierającą się pomiędzy 20 i 60 tys osobników.

Kolega Fizyk gdzie indziej zaznacza, że populacja ludzkości nigdy nie spadła poniżej 10 tysięcy osobników:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,641451#w643720
a chwilowe zaniżenie do owych 10 tysięcy paleontolodzy łączą z wybuchem ponad 70 tys. lat temu superwulkanu Toba (ósmy, najwyższy stopień na skali VEI (Volcanic Explosivity Index - Indeks Eksplozywności Wulkanicznej).

Jak było naprawdę?
Zapraszam do dyskusji, również kol. Janka77 który niechybnie posiada jakąś wiedzę naukową, której my nie mamy.

PS Spójrzcie niżej - jak bardzo Adam i Ewa znani z obrazów są niepodobni do rzeczywistych pierwszych ludzi


Australopithecus afarensis
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7
janek77 (172 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Adam i Ewa. To oczywiste i ich dzieci, wnuki , praprapra ...... wnuki.. W PŚ masz powiedziane ile żyli pierwsi ludzie. Więc niewykluczone, że to było i z 30 pokolenie po pierworodnym synu Adama i Ewy.

Spytaj się tutejszego znawcy PŚ kiedy został ograniczony wiek ludzi do dzisiejszej długości.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

janek77 (172 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi Jacek Głodzik
W swoim czasie do niego powrócę. Puki co staram się panować nad pewną chronologią, by osoby nakierowywać, a nie odrabiać lekcję za nie. Także za Ciebie.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
Gdyby Adam i Ewa byli przodkami ludzi z Nod, Kain ożeniłby się ze swoją kuzynką ewent. kimś ze swojej bliskiej rodziny. Taki obrót sprawy doprowadziłby do biologicznej degeneracji późniejszych dzieci i szybko zakończył ludzką egzystencję.
Widzę, że oprócz lekcji historii w szkole nie uważałeś również na lekcjach biologii.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
>W swoim czasie do niego powrócę.

Szczerze mówiąc już na to nie liczę.

> Puki co staram się panować nad pewną chronologią,
> by osoby nakierowywać, a nie odrabiać lekcję za nie.

Z tego co widzę, raczej Ci się to nie udaje.
Ze swojej strony próbuję nakierować Cię na zdobycze nauki i racjonalne myślenie. Mam nadzieję, ze nie masz mi tego za złe, Janku.
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#95
17-01-2015 09:45
 Ocena-2 na 2
janek77 (172 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi Jacek Głodzik
A z kim miał spłodzić dzieci; z biedronką? Nie ten kaliber. I szkoły też nie było w onych czasach.

à propos, kiedy powstała pierwsza szkoła w historii homo sapiens, skoro podjąłeś temat kazirodczej prokreacji?


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

janek77 (172 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Wiara i rozum idą w parze. Więc nawet zachęcam.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#97
17-01-2015 10:54
 Ocena 2 na 2
darkside (7775 punktów)
(zablokowany)
Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
>Wiara i rozum idą w parze.

A para w gwizdek.

#98
17-01-2015 11:44
 Ocena 4 na 4
Fizyk (17637 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
> Wiara i rozum idą w parze.

Mhmm... Im więcej wiary, tym mniej rozumu.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
Chciałem pogadać serio, ale widzę, że brak Ci minimum niezbędnej powagi.
Dziękuję za rozmowę.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
>Wiara i rozum idą w parze. Więc nawet zachęcam.

Niestety moje zachęty do używania rozumu z Twoim odzewem jakoś dotąd się nie spotkały. Coś widocznie u Ciebie przeszkadza. C'est la vie.. pozdrawiam

#101
19-01-2015 09:08
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: czy Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi - dyskusja wokół badań DNA
W odpowiedzi janek77
>Wiara i rozum idą w parze

Przyszedł do nowicjatu Towarzystwa Jezuitów chłopak. Jego duchowy zwierzchnik zaprowadził go w kąt ogrodu, gdzie był wbity w ziemię suchy drewniany słupek.
- Widzisz chłopcze ten słupek? Masz go podlewać codziennie rano i wieczorem, aż wyda pierwszy owoc. Wtedy zostaniesz wyświęconym.
Po roku podlewania chłopak przychodzi do przełożonego i pyta:
- Jak długo mam podlewać ten słupek? Przecież nic z niego nie wyrośnie!
Sytuacja powtarzała się kilka lat, dopiero po dziesięciu latach chłopak zrezygnowany przestał przychodzić, tylko lał wodę z nawyku.
Wtedy wezwał go przełożony i mówi:
- No nareszcie jesteś gotowy i możesz zostać wyświęconym. Przestałeś pytać.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365