 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-12-2014 04:34 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Dlaczego 72 ? | Dlaczego ewangeliczny bohater "Jezus" CHRYSTUS tworzy siedemdziesięcio dwu osobowe zespoły ludzi? Z tekstu Ewangelii wynika, że musiały być co najmniej dwie grupy takich robotników, czyli 144 ludzi zorganizowanych w dwa zespoły po 72 osoby i podzielone na pary, tj po 36 par z każdego zespołu, razem 72 pary ludzi. Struktura organizacyjna całkiem sporego przedsiębiorstwa. Czy "Jezus" uprawiał numerologię, 36, 72, 144 ? Z tekstu wynika, że to musiało być ważne, żeby zespoły były 72 osobowe, a nie np. 50, 70, czy 100 osobowe.: "Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu. Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły, siedząc w worze pokutnym i w popiele. Toteż Tyrowi i Sydonowi lżej będzie na sądzie niżeli wam. A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do otchłani zejdziesz! Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał. Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością mówiąc: Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają. Wtedy rzekł do nich: Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie." (Łuk. 10:1-20) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 #136 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | > >W tym miejscu zakończyłem czytać Pana wypowiedź.> Albo jetes debilem (z medycznego punktu widzenia) albo zwyklym onetowym trollem.Jeśli już, to raczej to drugie. Ale jak dla mnie, porównałbym go do kaczki z pierzem nasączonym gęsto kropelkami tłuszczu.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#137 7 na 7 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego 72 ? | Twarz, której i tak nie miałeś. Przecież i tak wiemy, że to przynajmniej w części przeczytałeś, szczęka opadła ci na podłogę i musisz rżnąć głupa. Przerasta cię ta dyskusja i doskonale o tym wiesz, ale żeby dalej w nią nie brnąć - bo byłoby to tylko twoją żałosną kompromitacją - udajesz, że strzelasz focha, żeby nie musieć się odnosić do treści. Na szczęście dla siebie znalazłeś ten przytyk, który pozwolił ci na rejteradę z pola walki, ale jesteś tak zadufany w sobie i megalomański, że będziesz udawał i krzyczał po kątach, że ty masz wiedzę i prawdę (a nawet Prawdę) a Andrzej coś tam fanzoli. Nie umiesz się nawet zachować jak mężczyzna, więc robisz to jak zwyczajny tchórz. |
#138 -2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | Być może zauważyłeś, że nie odpowiadam na chamskie posty, ale tym razem zrobię wyjątek. > Albo jetes debilem (z medycznego punktu widzenia) albo zwyklym onetowym trollem.Jest jeszcze trzecia możliwość, jestem nauczycielem i wychowawcą, który uczy kulturalnego wypowiadania się na forum Racjonalista. > Zalozyles watek, w ktorym pytasz sie dlaczego literacka postac "Jezus" zrobila to a nie tamto.Pytanie było do użytkowników, nie do mnie, odpowiedź znałem i już jej udzieliłem. > Andrzej juz w pierwszym poscie ciezko Cie nokautuje. Ty wprawdzie na chwile sie podnosisz i chwiejac sie belkoczesz, ze "Piotr ewangeliczny i inni apostołowie wraz z "Jezusem" to postacie literackie."Oglądamy nie ten sam pojedynek, albo masz zakłócenia w odbiorze. > Na pozostałe pytania nie odpowiadam, gdyż nie interesuje mnie rozważanie "życia" postaci literackich. W Historii jest tak, że dopóki nie ma wiarygodnych dowodów istnienia kogoś, to ten ktoś po prostu nie istnieje.Tak to jest z naukowego punktu widzenia, że jeśli nie ma dowodów istnienia w rzeczywistości literackiego bohatera, to taka osoba w HISTORII po prostu nie figuruje. Można oczywiście Batmana, Supermana i Kaczora Donalda zaliczyć do postaci historycznych, ale ja mam prawo się z tym nie zgodzić. "Jezus" Chrystus nie jest uznany za postać historyczną, badania trwają, obecnie większość badaczy uważa, że istniał, ale dla mnie to, co uważa większość ma taką samą wartość jak to, że większość kiedyś uważała, iż Ziemia jest płaska, a Mikołaja uważała za: "debila (z medycznego punktu widzenia)"... Dla mnie całkowicie obojętne jest, czy literacki superbohater chodzący po wodzie jest całkowicie wymyślony, czy pisarz puścił wodze fantazji w oparciu o jakiegoś bezdomnego włóczęgę, moja wiedza sięga dalej... > WTF????? Zakladasz watek o postaci lierackich zeby o nich nie dyskutowac?????Wystarczy jeden znak zapytania. Dyskusja tak, pyskówka nie. > Debil czy kosa-troll, ktora trafila na kamien  Moderacja bardzo by się przydała na forum... Już pisałem: nauczyciel i wychowawca..., oglądasz inny pojedynek, albo masz zakłócony odbiór. > W tym miejscu admin tego portalu powinien Cie zablokowac bo ewidetnie nie nadajesz sie do dyskusji.Dokładnie tak uważam, w tym miejscu admin tego portalu powinien Cię zablokować bo ewidentnie nie nadajesz się do dyskusji. > Jesli jestes debilem to jestes chory i dla wlasnego dobra nie powinienes miec mozliwosci osmieszania sie.Zacytuję klasyka: "Nikt nas bardziej nie skompromituje niż uczynimy to sami". > Jesli jestes trollem to dla naszego dobra nie powinienes miec mozliwosc osmieszania sie  Jestem tutaj dla Twojego dobra i mam nadzieję, że kiedyś to zrozumiesz.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#139 7 na 7 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego 72 ? |
> Jest jeszcze trzecia możliwość, jestem nauczycielem i wychowawcą, który uczy kulturalnego wypowiadania się na forum Racjonalista.Dupa Jasiu i skrzypce. Najpierw naucz siebie samego odpowiadac na pytania. Jak narazie rzniesz idiote i popierdujesz, ze "nie odpowiem, bo nie podales mi dowodu, ze 2+2=4" i "nie odpowiem, bo jestes niemerytoryczny", "nie odpowiem, bo mnie obrazasz", "nie odpowiem, bo mnie nie zrozumiesz". Tysiac wymowek bo tak naprawde w dupie byles i gowno widziales. Nie brales pod uwage, ze na tym forum moze byc ktos taki jak Andrzej.51, ktory juz w pierwszej rundzie ciezko Cie znokautuje. Planowany zarz spalil na panewce. Admin powinien Cie usunac bo nie jestes ani kontrowersyjny, ani pouczajacy i nie wnosisz absolutnie nic do dyskusji. Jetes mdly jak flaki z olejem a teraz rzniesz idiote bo zart nie wypalil  |
#140 4 na 6 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | > Albo jetes debilem (z medycznego punktu widzenia) albo zwyklym onetowym trollem.I Jak Rafale, czy zamierzasz po tym www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w650891dalej rozmawiać z kimś, kto uzurpuje sobie prawo do bycia "Twoim nauczycielem tylko i wyłącznie dla Twojego dobra"? Przecież to typowa sztuczka zafascynowanego ideologią małego chłopca - brakuje wiedzy, to trzeba zrobić zasłonę dymną z arogancji i się pod nią szczelnie ukryć. Nikt mu przecież nie będzie mówił, że białe jest białe itd. itp. Dalej bez komentarza, pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#141 5 na 5 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego 72 ? | > >Albo jetes debilem (z medycznego punktu widzenia) albo zwyklym onetowym trollem.> I Jak Rafale, czy zamierzasz po tym> www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w650891> dalej rozmawiać z kimś, kto uzurpuje sobie prawo do bycia "Twoim nauczycielem tylko i wyłącznie dla Twojego dobra"?> Przecież to typowa sztuczka zafascynowanego ideologią małego chłopca - brakuje wiedzy, to trzeba zrobić zasłonę dymną z arogancji i się pod nią szczelnie ukryć.> Nikt mu przecież nie będzie mówił, że białe jest białe itd. itp.> Dalej bez komentarza, pozdrawiamNie, ja dalej mysle, ze to zwykly troll, ktorego zamierzony zart po prostu przerosl. Takich idiotyzmow, debilizmow i co tu duzo mowic religijnego gowna, nawet najbardziej wierzacy nie jest w stanie wyprodukowac  Zwykly zartownis, ktoremu nie wyszlo  Czlowiek, ktory jest przekonany o swojej racji jest gotowy na i do dyskusji. Nie ucina dyskusji o swoich przekonaniach na zasadzie "nie odpowiem, bo Ty nie zrobiles tego i tego", "nie odpowiem, bo nie zjadles dzis obiadu"  |
#142 5 na 5 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Dlaczego 72 ? | Może wcale nie żartowniś, bo znam podobnego typa. Kiedyś zryły mu beret jakieś zieloneświątki i też go pyerdolnęła prawda. Na początku był misjonarzem rozdającym pismo święte i pieprzącym swoją "PRAWDĘ" i swoją "MIŁOŚĆ". To mu po kilku latach przeszło, ale od jakiegoś ćwierć wieku wciąż jest takim ą ę strofującym z góry nauczycielem i już nawet nie w kwestiach religijnych, ale w zwyczajnych, codziennych. Najmniejsza bzdura może go do tego sprowokować. Często sam coś stworzy z niczego. I ON wtedy uczy, daje lekcje, daje do zrozumienia. On, ten wielki, dobry, znający i prawy. Zwłaszcza swoją rodzinę ćwiczy nieustannie w ten sposób. Wyjątkowa menda, ale w swoim odczuciu wielki mędrzec, pouczyciel, prawie święty. I nic do niego nie dociera. Ale tak to jest, jak kogoś wyjątkowo celnie pyerdolnie prawda. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Dlaczego 72 ? | > Ale tak to jest, jak kogoś wyjątkowo celnie pyerdolnie prawda.Tak to jest jak się ludzi "z automatu" wrzuca do jednego worka.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|