 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-01-2015 20:48 | DyktaFon (9281 punktów) | Lekarze i minister
2 na 2 | My tu gadu, gadu o bzdurach, a tam się na wizji (i pewnie nie tylko) zwalczają wzajemnie. Jakie jest zdanie forumowiczów o tym konflikcie? Kto jest tym dobrym, a kto tym złym policjantem?
Sam mam uczucia mieszane i nie umiem stanąć zdecydowanie po czyjejś stronie... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#61 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Myślę, że na samym początku jak najbardziej. Potem nie.Czyli?? Gdybym był ciekaw stanowiska kościoła wobec transplanatacyj miałbym do wyboru znać opinię Mortimera lub Jana Pawła II. Bez względu na moje uważanie osoby JPII, sądzę, że on lepiej prezentuje stanowisko kościoła niż Ty |
#62 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Bez względu na moje uważanie osoby JPII, sądzę, że on> lepiej prezentuje stanowisko kościoła niż niż TyOo, to z pewnością. Ale to było łatwe. Stanowczo zbyt łatwe  Kto lepiej reprezentuje zdanie Kościoła w sprawie prezerwatyw i AIDS w Afryce - Jan Paweł II, czy Benedykt XVI? Oczywiście ich podejścia różnią się bardzo niewiele, jednak jest pewien niuans, o który chciałbym Cię zapytać. Wiesz, czy skrótowo przedstawić?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#63 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Kto lepiej reprezentuje zdanie Kościoła w sprawie prezerwatyw i AIDS w Afryce - Jan Paweł II, czy Benedykt XVI?> Oczywiście ich podejścia różnią się bardzo niewiele, jednak jest pewien niuans, o który chciałbym Cię zapytać.> Wiesz, czy skrótowo przedstawić?Wiem. Obydwaj są beznadziejni. Rozmowa jednak dotyczyła transplantacji, a tu zdanie kościoła jest zgodne z opinią większości racjonalistów. Warto wykorzystać jego autorytet, tam gdzie go ma Pytałeś kiedyś jakie znaczenie ma religiność w punkcie krwiodawstwa, pamiętam to pytanie!!  |
| DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Proponuję zapoznać się z postulatami, jakie wysuwają lekarze Porozumienia Zielonogórskiego: www.tvn24.(*)lownych-postulatow,503427.html> W pełni je popieram: 1. "Zniesienie limitów onkologicznych" 2. "Likwidacja możliwości jednostronnej zmiany umowy przez NFZ" 3. "Zmiana zasad weryfikacji ubezpieczeń przez NFZ" 4. "Przywrócenie dotychczasowego modelu opieki nad chorymi z cukrzycą i przewlekłymi chorobami układu krążenia" 5. "Przywrócenie prawa leczenia u dermatologa i okulisty bez skierowania" 6. "Nie chcemy kolejek w POZ"Jak dla mnie to punkt drugi w ogóle eliminuje możliwość podpisania takiej umowy. Bo to jakby podpisywać swój własny wyrok oddając sie w ręce bezczelnych urzędników. Aha, już nie mam mieszanych uczyć... patrz punkt drugi  |
#65 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Wiem. Obydwaj są beznadziejni.Szacun  > Rozmowa jednak dotyczyła transplantacji, a tu zdanie kościoła jest> zgodne z opinią większości racjonalistów. Warto wykorzystać jego> autorytet, tam gdzie go maTu się zgadzam. Co Ci powiem więcej, być może miałeś to samo, bo jesteś niewiele starszy ode mnie. Choć może mniej, bo nie brałeś udziału w tym karnawale JP II w latach 80 i 90 w Polsce. Wojtyła robił niezłą pracę, jako osoba obecna w polskim życiu religijnym, niczym ojciec. Zdaje się, napisał również jedną encyklikę o ojcostwie. Ludzi potrzebują lidera, a mali chłopcy jako pierwszego odnajdują go często w ojcu (z kobitkami to nie wiem). Lub próbują odnajdywać, bo biologicznych ojców często stanąć na minimalnym poziomie nie stać. O powodach takiego stanu rzeczy długo by gadać. Wojtyła świetnie się wpisywał w zaspokajanie tego głodu wśród moich rodaków płci męskiej i to jest jakiś pozytywny chyba aspekt. A oczy na to otworzyły mi paradoksalnie krytyczne teksty mojego dalszego znajomego, prof. Obirka (kiedyś ks. prof. Obirka - jezuity z Krakowa). Który to z własnym ojcem relacje miał - niestety - świetne  Wojtyła, a później JP II absolutnie nie zachwyci tych, którzy z własnymi ojcami mieli dobre relacje i mają ich za co szanować. Będzie jeszcze gorzej: Ci przejrzą w lot miałkość JP II i mówienie rzeczy oczywistych, a nieraz wstecznych. Sam z czasem, gdy zacząłem z moim ojcem relacje układać i poić się męskością ze środowiska wokół (tylko bez skojarzeń!  ) zacząłem rozumieć, jak ważna jest ta magistrala ojcostwa 'JPII - naród' w Polsce. I wtedy dla mnie owa 'Lampa Dla Sług' (za Słowackim) nieco przybladła. Zrozumiałem również, jak bardzo lokalne jest to zjawisko. I w sumie powiem Ci, że zobaczyłem jakie to niezrozumienie dynamiki i pakowanie jej w sfery duchowe jest smutne. Tyle osobistych wynurzeń. > Pytałeś kiedyś jakie znaczenie ma religiność w punkcie> krwiodawstwa, pamiętam to pytanie!!  No więc? 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Lekarze i minister | Ty jednak Krakus jesteś do szpiku kości  Jeśli katolik, będzie słuchał Tischnera a nie Rydzyka, a czasem i św. Marcina na Grodzkiej odwiedzi  Jeśli ateista też pójdzie do dominikanów , posłuchać co ma Wiśniewski do powiedzenia  > > Pytałeś kiedyś jakie znaczenie ma religiność w punkcie> > krwiodawstwa, pamiętam to pytanie!!  > No więc? Cytat:Panie, kiedyż widzieliśmy cię łaknącym, a nakarmiliśmy cię, pragnącym, a daliśmy ci pić? Kiedy też widzieliśmy cię gościem i przyjęliśmy cię, albo nagim i przyodzialiśmy cię? Albo kiedy widzieliśmy cię niemocnym, albo w więzieniu i przyszliśmy do ciebie? A odpowiadając Król, rzecze im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili. Zdziwiłbym się Twoim zdziwieniem  |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Ty jednak Krakus jesteś do szpiku kości  > Jeśli katolik, będzie słuchał TischneraWyobrażasz sobie takiego Elaspa, który słucha Tischnera psy na nim na Racjonaliście wieszając? Ja nie. Wyobrażasz sobie ks. Oko, który chwali się, że ks. prof. Tischner mu doktorat opiniował, a teraz wbrew temu, co jego 'guru' robił i twierdził, lata teraz do Radyja Maryja 'bo tam nie trzeba walczyć o każde 10 sek.' (tak mi kiedyś ks. Oko właśnie napisał) Mógłbym ciągnąć to znacznie dalej. Wyobrażasz to sobie? Cytat:Panie, kiedyż widzieliśmy cię łaknącym, a nakarmiliśmy cię, pragnącym, a daliśmy ci pić? Kiedy też widzieliśmy cię gościem i przyjęliśmy cię, albo nagim i przyodzialiśmy cię? (..) > Zdziwiłbym się Twoim zdziwieniem  Wiesz, ze mną to będziesz miał problem. Ja nie potrzebuję takich nauk. Zawsze tak było. W tym względzie mam Boga w sercu i on sam woła do mnie, jak coś takiego widzę. No nic chulercia nie poradzę Szarley.. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > >Ty jednak Krakus jesteś do szpiku kości  > >Jeśli katolik, będzie słuchał Tischnera> Wyobrażasz sobie takiego Elaspa, który słucha Tischnera psy na nim na Racjonaliście wieszając?Nie każdy jest Krakus aż tak głęboko  > >Zdziwiłbym się Twoim zdziwieniem  > Wiesz, ze mną to będziesz miał problem.Nie mam. To Ciebie nie dziwi moja motywacja A dziwi?  |
#69 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Nie każdy jest Krakus aż tak głęboko  Ale tegoż właśnie teoretycznie można by oczekiwać od prof. dr hab. ks. Oko!! Który ma ojca z TAKIMI zasobami profesjonalizmu i szacunku (pracował w mojej firmie), niestety jest dużo starszy, słyszałem z opowiadań i tylko raz spotkałem osobiście przelotem. > To Ciebie nie dziwi moja motywacja> A dziwi?  Efekty motywacji nie. Tylko może jej źródło. Zdaje się, że jest formalnie inne od mojego..  No niech będzie. Trochę dziwi. Wal. 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#70 2 na 2 julian (1206 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze i minister | Szanowni Panowie: Głodzik i Szarlej - zapraszam do dyskusji w temacie www.racjonalista.pl/forum.php/s,649598 Z chęcią poznam Panów zdanie, bo sprawa ważna, gdyż dot. naszego zdrowia i naszych pieniędzy. Uważam, że negocjacje: minister-lekarze PZ powinny się odbywać jawnie, gdyż to ich decyzje dot. naszych pieniędzy, i chciałbym wiedzieć na co i dlaczego mają być one przeznaczone? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Szanowni Panowie: Głodzik i Szarlej - zapraszam do dyskusji w temacie www.racjonalista.pl/forum.php/s,649598 Z chęcią poznam Panów zdanie, bo sprawa ważna, gdyż dot. naszego zdrowia i naszych pieniędzy.A dalczegóż to ja jestem wezwany do odpowiedzi? Nie znam sie na organizacji opieki zdrowotnej. Nie jestem lekarzem Nie płacę składek NFZ ? |
#72 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > > Szanowni Panowie: Głodzik i Szarlej - zapraszam do dyskusji w temacie www.racjonalista.pl/forum.php/s,649598 Z chęcią poznam Panów zdanie, bo sprawa ważna, gdyż dot. naszego zdrowia i naszych pieniędzy.> A dalczegóż to ja jestem wezwany do odpowiedzi?> Nie znam sie na organizacji opieki zdrowotnej.> Nie jestem lekarzem> Nie płacę składek NFZ> ?Ja też się nie znam.... ale MUSZĘ płacić. I chcąc nie chcąc - MUSZĘ się znać  A wolałbym nie... Czy nie byłoby fajnie po prostu zapłacić za leczenie, a nie za tabuny dyskutantów? Przecież oni dyskutują za moje pieniądze  |
#73 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Ja też się nie znam.... ale MUSZĘ płacić.Ja nie muszę. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Uważam, że negocjacje: minister-lekarze PZ powinny się odbywać jawnie,> gdyż to ich decyzje dot. naszych pieniędzy, i chciałbym wiedzieć> na co i dlaczego mają być one przeznaczone?Zgadzam się.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Lekarze i minister | To nie jest metoda. Te szpitale i przychodnie też przecież trzeba w jakiś sposób finansować. Zwiększyłoby to tylko Twój podatek.. i bez składki zdrowotnej miałbyś to samo. Poza tym jak sobie wyobrażasz sfinansowanie skomplikowanej operacjo np. przeszczepu nerki, transparencji skóry po oparzeniu u pacjenta, który zarabia średnią krajową i nic mu z niej w miesiącu nie zostaje? Albo wręcz żyje z kredytem?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|