 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-01-2015 20:48 | DyktaFon (9281 punktów) | Lekarze i minister
2 na 2 | My tu gadu, gadu o bzdurach, a tam się na wizji (i pewnie nie tylko) zwalczają wzajemnie. Jakie jest zdanie forumowiczów o tym konflikcie? Kto jest tym dobrym, a kto tym złym policjantem?
Sam mam uczucia mieszane i nie umiem stanąć zdecydowanie po czyjejś stronie... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Lekarze i minister | Może trzeba się zarejestrować na Seszelach i świadczyć usługi tutaj jako obcokrajowiec 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#92 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Może trzeba się zarejestrować na Seszelach i świadczyć usługi tutaj jako obcokrajowiec  > Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spaćTen pomysł jest genialny  I b. dużo firm już tak robi. A niektóre w ogóle wyprowadzają się i niczego tu nie świadczą. Tylko z daleka i z nie ukrywaną satysfakcją obserwują zmagania z administracją, która została powołana do pomagania ludziom... |
#93 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Lekarze i minister | Mam nadzieję, że ktoś to wreszcie dostrzeże. Swoją drogą co do większych firm, przydałyby się jakieś zmienione progi podatkowe. Np. dla korporacji inne, średnich firm inne, małych itp.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#94 2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Mam nadzieję, że ktoś to wreszcie dostrzeże.To widać doskonale  Są już nawet firmy, które ułatwiają innym firmom przenoszenie się za granicę. MASOWO! To cała gałąź biznesowa  > Swoją drogą co do większych firm, przydałyby się jakieś zmienione progi podatkowe.> Np. dla korporacji inne, średnich firm inne, małych itp.Taaa.. i dodatkowo do każdego progu doradca dla ministra finansów.. albo lepiej osobny departament z oddziałami w każdym większym mieście... certyfikowani doradcy podatkowi d/s progów podatkowych... Jakieś kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy i jaki cios dla bezrobocia w Polsce! Rozmarzyłem się... Moim skromnym zdaniem przepisy powinny być jak najprostsze. I niezależne od widzi-mi-się każdego interpretatora w urzędach. Żeby do ich zrozumienia nie były potrzebne studia doktoranckie. Jak mają do nich stosować się wszyscy ludzie, to powinny być dla wszystkich ludzi zrozumiałe. Jeśli nie są, to nie może za to odpowiadać ich użytkownik, tylko twórca. |
#95 1 na 1 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze i minister | > Lekarze to jacyś inni są?Tak, nie płacą za edukację podczas studiów. Zmieniłbym to i byłoby wtedy git. |
| DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > >Lekarze to jacyś inni są?> Tak, nie płacą za edukację podczas studiów.> Zmieniłbym to i byłoby wtedy git.> Ja też nie płaciłem (a nie jestem lekarzem), czy mam zapłacić z odsetkami?  Znaczna liczba osób kończących studia nie płaci. Więc to nie jest żaden wyróżnik. A przede wszystkim ten fakt nie zależy od studiujących, a od prawodawców. |
#97 1 na 1 Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze i minister | > Ja też nie płaciłem (a nie jestem lekarzem), czy mam zapłacić z odsetkami?  Ależ oczywiście, że nie. Prawo nie działa wstecz tak samo odsetki nie powinny być liczone, a za edukację, która już podczas studiów nie jest publiczna powinna być wprowadzona opłata. Zamiast publicznych pieniędzy Uniwerki byłoby stać na nieco więcej jak w projektach zapisane  > Znaczna liczba osób kończących studia nie płaci. Więc to nie jest żaden wyróżnik.> A przede wszystkim ten fakt nie zależy od studiujących, a od prawodawców.Prawodawcy ukrócili system finansowania uniwersytetom i jego rozwój po części. Także nie stawiałbym kota ogonem, bo wiadomo co on może zrobić.  |
#98 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > co do większych firm, przydałyby się jakieś zmienione progi podatkowe.> Np. dla korporacji inne, średnich firm inne, małych itp.Wystarczy chyba powszechny podatek obrotowy - niewielki (rzędu promili), co nawet po obniżeniu podatków CIT i PIT zapewniłoby przychody budżetu i urealniło wysokość podatków płaconych przez duże korporacje (zwłaszcza te spekulacyjne). |
#99 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Lekarze i minister | > Jeśli przychodzi mi korzystać z usług lekarza, po prostu korzystam, płacę, przedstawiam fakturę mojemu ubezpieczycielowi i dostaję zwrot kosztów leczenia.I to jest rozwiązanie właściwe (genialne w swej prostocie, podobnie to działa we Francji) - niech refundacja trafia do pacjenta, skoro to jemu konstytucja zapewnia leczenie i niech pacjent będzie traktowany jak człowiek (który przynosi lekarzowi dochód), a nie jak 'jednostka chorobowa', której prawa (pieniądze) przekładają za jej plecami ubezpieczyciel z .. likwidatorem szkód. |
#100 1 na 1 julian (1206 punktów) (zablokowany) | Odp: Lekarze i minister | > >Lekarze to jacyś inni są?> Tak, nie płacą za edukację podczas studiów.> Zmieniłbym to i byłoby wtedy git.> To jest rzeczywiście problem. Dlaczego podatnicy mają finansować edukację lekarzy, skoro wielu z nich świadczy swe usługi poza Polską np. Norwegia,Niemcy - ergo finansujemy bogatych. |
#101 1 na 1 | Mortimer (1359 punktów) | Odp: Lekarze i minister |

Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi. |
1 2 3 4 5 6 7 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|