 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-01-2015 13:24 | janson.peer (69 punktów) | Wolna wola
3 na 3 | Bóg dał człowiekowi wolną wolę, dlaczego jego chrześcijańscy wyznawcy, jego kościół, nie szanują tej decyzji i nie pozwalają niewiernym stanowić o sobie?
Dlaczego gdy człowiek robi coś złego, zabija czy gwałci, na pytanie dlaczego bóg na to pozwala mówi się, że dał nam wolną wolę?
Dlaczego gdy niewierny nie chce żyć w hipokryzji wiary, Ci sami ludzie nie potrafią tego uszanować?
Proszę katolików i księży na tym forum o odpowiedź. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 #106 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Wolna wola | > >>>5. Nie ma najmniejszego sensu dociskać rżnącego głupa głupca.> >A jednak spróbuję> Próbuj.> >Ponawiam pytanie :> Głupca pytasz o zdanie?Przekonaj mnie, że nim nie jesteś > >Cytat:W czym Ty widzisz tę chwałę szwoleżerów Kozietulskiego. W zwalczaniu wolności Hiszpanów? > To jeszcze poczekasz na odpowiedź...,Pewnie kilka wieków. Znam Waszą historię na tyle, że wiem też, że Polacy nie zawsze o wolność czyjąś walczyli, a przykład Somosierry jest jedną z hańb polskiego narodu. Ty jesteś z tej gańby dumny! |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Wolna wola | > Przekonaj mnie, że nim nie jesteśGłupca nie przekonasz, a mądrego tak. > Pewnie kilka wieków.Jesteś długowieczny? > Znam Waszą historięWaszą? Czyli nie jesteś Polakiem, a kim? > na tyle, że wiem też, że Polacy nie zawsze o wolność czyjąś walczyli,Czasami o czyjąś, czasami o swoją. > a przykład Somosierry jest jedną z hańb polskiego narodu. Ty jesteś z tej gańby dumny!Którym z potomków zaborców jesteś, że nasz triumf i drogę do niepodległości postrzegasz jako hańbę, Rosjaninem, Austriakiem, czy Niemcem?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#108 2 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Wolna wola | > >Przekonaj mnie, że nim nie jesteś> Głupca nie przekonasz, a mądrego tak.Wolałbym przeczytać argumenta zamiast słownych popisów, więc odpowiedz na moje pytanie zamiast się wić jak piskorz. > >Znam Waszą historię> Waszą? Czyli nie jesteś Polakiem, a kim?Nie, nie jestem, wielekroć na tym forum pisałem jakiej jestem narodowości i jakiego obywatelstwa. > >na tyle, że wiem też, że Polacy nie zawsze o wolność czyjąś walczyli,> Czasami o czyjąś, czasami o swoją.A czasem byli agresorami lub agresorów wspierali w zwalczaniu czyjejś wolności. Dziwi najbardziej, że pysznisz się właśnie tym kawałkiem polskiej historii. > >a przykład Somosierry jest jedną z hańb polskiego narodu. Ty jesteś z tej gańby dumny!> Którym z potomków zaborców jesteś, że nasz triumf i drogę do niepodległości postrzegasz jako hańbę,Tryumf w walce z walczącymi o wolność Hiszpanami? O czyją niepodległość walczył Kozietulski? o wyleczenie pewnego Korsykańca z kompleksu małego penisa? Twoi przodkowie w tym wąwozie byli zaborcami podobnie jak Prusacy pod Kargową. > Rosjaninem, Austriakiem, czy Niemcem?Żadnym z nich, za to przeżyłem polską agresję zwalczającą wolność mojego kraju Nie ma świętych narodów. Są tylko przekonani o własnej wyższości fanatycy i nacjonaliści. Polacy to wspaniały naród, ale niestety są wśród nich ludzie, którzy nie poradzą popatrzeć krytycznie w lustro historii. |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Wolna wola | > >>Przekonaj mnie, że nim nie jesteś> >Głupca nie przekonasz, a mądrego tak.> Wolałbym przeczytać argumenta zamiast słownych popisów, więc odpowiedz na moje pytanie zamiast się wić jak piskorz.Sam się wijesz jak piskorz, zamiast przekonać mnie, że nie jesteś głupcem...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#110 2 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Wolna wola | . Pan Szarley: W czym Ty widzisz tę chwałę szwoleżerów Kozietulskiego. W zwalczaniu wolności Hiszpanów? > To jeszcze poczekasz na odpowiedź...,Oczywizda, a co można trollowi zrobić, chyba tylko w monitor mu nagwizdać. www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,653245#w654204> szacunek dla adwersarza podstawą rozmowy.Na szacunek to trzeba sobie zasłużyć, choćby tylko minimalnie. www.racjonalista.pl/forum.php/s,537149#w548388Mam ogromny szacunek dla ludzi i żadnego dla głupoty, a już szczególnie takiej zacietrzewioną połączoną z nienawiścią do ludzi samodzielnie myślących i bzdury odrzucających. www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,651628#w654940@@@ . |
#111 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Wolna wola | > >>>Przekonaj mnie, że nim nie jesteś> >>Głupca nie przekonasz, a mądrego tak.> >Wolałbym przeczytać argumenta zamiast słownych popisów, więc odpowiedz na moje pytanie zamiast się wić jak piskorz.> Sam się wijesz jak piskorz, zamiast przekonać mnie, że nie jesteś głupcem...Ależ jestem! (Twoja kolej przekonać mnie, że Kozietulski walczył o wolność Hiszpanów) |
| Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Wolna wola | . Głupca nie przekonasz, a mądrego tak!> Sam się wijesz jak piskorz, zamiast przekonać mnie, że nie jesteś głupcem...Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Wolna wola' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,651687#w658853 Nie ma na to żadnych szans. Jak widać, choćby w Pańskim przypadku, zacietrzewionego głupca nikt nigdy do niczego nie przekona. Człowiek wierzący w rozmowie z ateistą czuje się tak jakby go ateista chciał zabić. Bo kiedy wierzący straci wiarę to straci życie po śmierci. A wiec ludzie którzy chcą wierzyć są bardzo agresywni i wulgarni w rozmowie z ateistami.Mam ogromny szacunek dla ludzi i żadnego dla głupoty, a już szczególnie takiej zacietrzewioną połączoną z nienawiścią do ludzi samodzielnie myślących i bzdury odrzucających. www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,651628#w654940 (To wielka sztuka aby za 963 wypowiedzi 465 minusów otrzymać. Gratuluję.)_______________ Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Wolna wola' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,651687#w658889
Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Wolna wola' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,651687#w656168
Profil czytelnika: www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,66272Niech Pan się mocno stara, gdyż mnie do liczby Pańskich minusów jeszcze sporo brakuje. Ciągle mądrych tu więcej niż głupców. Oni zaś wedle własnego rozumu oceniają, a i coś do powiedzenia poza klikaniem oraz bzdurami mają. Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' (mgr inż Zbyszek Gliński, absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalizacja - Maszyny Robocze i Pojazdy. Od 40 lat interesuje się zjawiskami niewyjaśnionymi przez nauke. Wieloletnie badania uwieńczone sukcesem rozpoznania mechanizmu funkcjonowania jasnowidzenia i telepatii w oparciu o posiadane dowody rzeczowe.) oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Wolna wola' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,651687#w658889Szanowny Panie Zbyszek, czy koniecznie chce Pan zwrócić moją uwagę na głupoty, które Pan tu wypisuje? Zauważyłem je, ale nie zawsze człowiek ma siłę i ochotę aby z wszelkimi głupotami walczyć. Przecież takie bzdury, to nawet dla bardziej inteligentnych gimnazjalistów są czytelne - niech się Pan z nimi w rozmówki bawi. @@@ . |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Wolna wola | > (Twoja kolej przekonać mnie, że Kozietulski walczył o wolność Hiszpanów)Walczył o wolność Polaków pod wodzą Napoleona, Polska była pod zaborami i upatrywaliśmy naszą niepodległość w sojuszu z Francją, walczyliśmy wszędzie tam, gdzie wódz rozkazał, pod Somosierrą i zdobywając Moskwę..., trochę szersze spojrzenie i rozumienie historii by się przydało. Teraz jesteśmy w sojuszu NATO i jak będzie trzeba walczyć "pod Moskwą, Teheranem..." o wolność Polaków, to tam będziemy walczyć.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#114 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Wolna wola | > Walczył o wolność Polaków pod wodzą Napoleona, Polska była pod zaborami i upatrywaliśmy naszą niepodległość w sojuszu z Francją,Oj naiwni, naiwni > walczyliśmy wszędzie tam, gdzie wódz rozkazał, pod Somosierrąi na San Domingo, zniewalając inne narody > trochę szersze spojrzenie i rozumienie historii by się przydało.Wybacz, ale Twoje oświecenie pachnie propagandą > Teraz jesteśmy w sojuszu NATO i jak będzie trzeba walczyć "pod Moskwą, Teheranem..." o wolność Polaków, to tam będziemy walczyć. A jak NATO będzie walczyło przeciwko wolności jakiegoś narodu, szlachetni Polacy wypowiedzą wojnę NATOwi |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Wolna wola | > A jak NATO będzie walczyło przeciwko wolności jakiegoś narodu, szlachetni Polacy wypowiedzą wojnę NATOwiNATO jest paktem obronnym, a Rosja agresorem, zabiła setki tysięcy ludzi w Czeczenii, Gruzji, na Ukrainie...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#116 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Wolna wola | > > A jak NATO będzie walczyło przeciwko wolności jakiegoś narodu, szlachetni Polacy wypowiedzą wojnę NATOwi> NATO jest paktem obronnym, a Rosja agresorem, zabiła setki tysięcy ludzi w Czeczenii, Gruzji, na Ukrainie...Już zupełnie przestałem Cię rozumieć. Kiedy Polacy mają być z siebie dumni. Kidy uczestniczą w obronnym NATO czy kiedy wspierają agresję na Hiszpanię? Ty jesteś dumny z wyczynów Kozietulskiego... Co Cię napawa dumą? Znasz jakieś ciemniejsze strony historii swojego narodu? |
1 2 3 4 5 6 7 8 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|