 |
Infantylizacja społeczeństwa ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-01-2015 12:01 | paganus (731 punktów) | Infantylizacja społeczeństwa ?
8 na 8 | Najbardziej popularne stacje tv w Polsce, na dzisiejszy wieczór (po godz. 20.00) proponują społeczeństwu :
* TVP 1 - Herb piratów, serial przygodowy (od lat 12), * TVP 2 - Ratatuj, film animowany, (od lat 7), * Polsat - Artur i Minimki III. Dwa światy, film animowany, (od lat 7), * TVN - Władca Pierścieni: Dwie wieże, film fantastyczny, (od lat 12).
Wiem, telewizji powinno się unikać, ograniczyć jej oglądanie a najlepiej wypieprzyć tiwizor na śmietnik, ale to temat na inny wątek.
Jakiś czas temu, takie programy obejrzeć można było tylko w niedzielę po teleranku lub o 16.00. po Ekranie z Bratkiem czy Smoku Telesforze. Po godzinie 20.00, dorośli mieli swoje, dorosłe pasmo programowe.
O co chodzi ?
Jacy dorośli takie programy ? Czy może, jakie programy tacy dorośli ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#1 2 na 2 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | >* TVP 1 - Herb piratów, serial przygodowy (od lat 12),
Nie znam.
>* TVP 2 - Ratatuj, film animowany, (od lat 7),
Filmy Pixara zawsze były dobrej jakości.
>* Polsat - Artur i Minimki III. Dwa światy, film animowany, (od lat 7),
Również się nie wypowiem.
>* TVN - Władca Pierścieni: Dwie wieże, film fantastyczny, (od lat 12).
To zdecydowanie jest dorosłe kino.
>Jacy dorośli takie programy ? Czy może, jakie programy tacy dorośli ?
Zapewne gdzieś po środku. Co w ogóle rozumiesz przez dorosłe programy? Bo nie wiem, czy te bezwzględnie dorosłe jeszcze się w publicznej TV puszcza(a jeśli już to po 24ej). |
#2 8 na 8 | paganus (731 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | Jeśli masz więcej niż 15 lat i nie widzisz nic dziwnego w emitowaniu bajek po godzinie 20-tej w tv, to prawdopodobnie tylko ze mną jest nie do końca dobrze.
Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam. |
#3 3 na 3 Chacarron Macaron (937 punktów) (zablokowany) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? |
> >* TVN - Władca Pierścieni: Dwie wieże, film fantastyczny, (od lat 12).> To zdecydowanie jest dorosłe kino.To jest baja, nie żadne dorosłe kino. Dziś takie kręcą filmy, zamiast Rambo, Iron Man albo inny Thor. Ameryka nadaje tonu. Gadżety, komiksy to tam niezły biznes. |
#4 7 na 7 | KORUND (4922 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | >Jacy dorośli takie programy ? Czy może, jakie programy tacy dorośli ?
-Jacy dorośli takie programy. W telewizji liczy się oglądalność, więc programy dostosowywane są do większości, a większość jest głupia, co muszę stwierdzić ze smutkiem po raz kolejny. Nie brak na świecie mądrych ludzi, ale dla nich wystarczyłyby ze dwa kanały. Mamy ostatnio wręcz wysyp idiotyzmów w stylu science fiction, z bardzo małą domieszką "science", dużo bajkowego potwornie infantylnego fantasy, smoków, królów, księżniczek i rycerzy. Nowa moda ostatnich lat to koszmarnie debilne filmy, seriale, "sagi" o wampirach, wilkołakach itp. Nudy i bzdury w ponurej scenerii, ciemne ubrania blade twarze, krew i absurdalnie durne sytuacje. Zapewne łatwo i tanio się to kręci. Z drugiej strony sensacyjne mordęgi, gdzie mnóstwo "przenudnych" pościgów samochodowych przy hałaśliwej muzyce, chaotycznej strzelaniny i nierealnego mordobicia. Coraz więcej też scen do wykorzystania przez przestępców, jak kogoś torturować, prześladować, wymusić okup, okraść. Trudno znaleźć normalny film obyczajowy, przy którym można by spokojnie posiedzieć, pośmiać się i odpocząć, choć jednak się zdarzają. Szkoda tylko że płacić trzeba za pakiety, a nie za kilka dowolnie wybranych kanałów. |
#5 3 na 3 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | > Jeśli masz więcej niż 15 lat i nie widzisz nic dziwnego w emitowaniu bajek po godzinie 20-tej w tv, to prawdopodobnie tylko ze mną jest nie do końca dobrze.Filmów animowanych. Bajki to były Ezopa chociażby. I to, że głównym targetem tego filmu są dzieci 7-12 wcale nie przekreśla go jako dobrego kawałka kinematografii, w którym dorosły może zobaczyć jakieś treści. Same filmy animowane (szczególnie Pixara) nierzadko są znacznie lepszej jakości niż inne popularne filmy kinowe. Nadal nie zdefiniowałeś co rozumiesz przez dorosłe kino. |
#6 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | > To jest baja, nie żadne dorosłe kino.Zwykłe fantasy. Kompetentnie nakręcone i oparte o materiał, któremu dziecinności na pewno nie można zarzucić. > Dziś takie kręcą filmy, zamiast Rambo, Iron Man albo inny Thor. Ameryka nadaje tonu. Gadżety, komiksy to tam niezły biznes.Te filmy też łapią się pod kino dla dorosłych, albo przynajmniej "młodych dorosłych" (20-parę lat). One nie mają być mądre, po prostu są filmami akcji. |
#7 2 na 2 Chacarron Macaron (937 punktów) (zablokowany) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | > >To jest baja, nie żadne dorosłe kino.> Zwykłe fantasy. Kompetentnie nakręcone i oparte o materiał, któremu dziecinności na pewno nie można zarzucić."Gra o tron" to też zwykłe fantasy, ale nie powiedziałbym, że to dziecinny/młodzieżowy serial. W przeciwieństwie do WP. Nie wiem jak książka ale ekranizacja mi się nie podobała. > >Dziś takie kręcą filmy, zamiast Rambo, Iron Man albo inny Thor. Ameryka nadaje tonu. Gadżety, komiksy to tam niezły biznes.> Te filmy też łapią się pod kino dla dorosłych, albo przynajmniej "młodych dorosłych" (20-parę lat). One nie mają być mądre, po prostu są filmami akcji.Jak dla mnie to raczej przedział 10-15 lat. |
| baszarteg (2319 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? |
"Ratatuj" i "Władca pierścieni " bardzo dobre kino dla każdego od 12-120 lat. Czasami/często serwują w TV straszną chałę (z tego co pamiętam gdyż od kilku lat nie korzystam z telewizora) ale dwa powyższe filmy się do niej nie zaliczają .  |
#9 1 na 1 | paganus (731 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | > Nadal nie zdefiniowałeś co rozumiesz przez dorosłe kino.Może nie "dorosłe kino", ale raczej filmy i programy dla dorosłych. Przez to określenie rozumiem filmy i programy, które odpowiadają poziomowi rozwoju psychicznego, emocjonalnego a także intelektualnego, jakim powinni charakteryzować się ludzie dorośli. Nie muszą to być tylko i wyłącznie nadęte smutasy. Rozrywka też jest mile widziana, ale spełniająca powyższe kryteria. Na bajki jest inna pora dnia.
Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam. |
| paganus (731 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | > "Ratatuj" i "Władca pierścieni " bardzo dobre kino dla każdego od 12-120 lat.Może jest to zgodne z zasadą : "jak coś jest do wszystkiego to znaczy do niczego".
Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam. |
#11 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | Tradycyjna telewizja robi się pomału bez sensu, użytkownik dziś chce sam wybierać co i kiedy chce obejrzeć, a nie liczyć na ramówkę. Oczywiście można nagrywać, ale to nie jest do końca wygodne. Ale jeszcze niestety...  |
#12 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | > "Gra o tron" to też zwykłe fantasy, ale nie powiedziałbym, że to dziecinny/młodzieżowy serial. W przeciwieństwie do WP. Nie wiem jak książka ale ekranizacja mi się nie podobała.Fantasy fantasy nierówne. "Pieśń Lodu i Ognia" Martina jest low fantasy, gdzie nieskazitelni bohaterowie, wielka magia czy odwieczne walki dobra ze złem są ograniczane do minimum, a główny nacisk kładziony jest na szare neutrum i intrygi. U Tolkiena, jak to w klasycznym high fantasy, wszystko jest czarno-białe. Oba wymienione przez Ciebie dzieła to bardzo kompetentne adaptacje materiału źródłowego. Z obu, swoją drogą moim zdaniem znacznie bardziej dziecinna jest Gra o Tron, wabiąca widzów na seks i brutalne sceny. > Jak dla mnie to raczej przedział 10-15 lat.Spójrzmy na Avengerów z 2012ego roku : themoviebl(*)ce-facts-figures-and-analysis/Jak widzisz, po równo rozłożone pomiędzy starszych niż 25 lat i młodszych. |
| paganus (731 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | > Tradycyjna telewizja robi się pomału bez sensu,Zgadza się, mimo to system straszy i nadal wmawia nam, że opłacanie abonamentu to obywatelski obowiązek, czy jakoś tak ...
Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam. |
#14 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | To ja zadam kolejne pytanie: czy rzeczywiście można mówić o infantylizacji społeczeństwa na podstawie filmów w telewizji? |
#15 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Infantylizacja społeczeństwa ? | > Przez to określenie rozumiem filmy i programy, które odpowiadają poziomowi rozwoju psychicznego, emocjonalnego a także intelektualnego, jakim powinni charakteryzować się ludzie dorośli.Ale czy takie coś jest możliwe do odwzorowania w każdym gatunku filmu? Jak chcesz przekazać poziom rozwoju intelektualnego i emocjonalnego współczesnego dwudziestolatka gdy pokazujesz film fantasy, historyczny czy science fiction? > Na bajki jest inna pora dnia.No, nie wiem, o tym już decydują stacje w odpowiedzi na to, o której rodzice kładą swoje dzieci spać. Osobiście polecam Netflixa albo inne on-demandy. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|