 |
Irracjonalny atak na "Racjonalistę". Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-01-2015 17:38 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Irracjonalny atak na "Racjonalistę".
1 na 3 | Kolejny facet nie odróżniający mitów od faktów, który literaturę religijną i pseudonaukowe traktowanie historii uważa za dowody istnienia ewangelicznego superbohatera chodzącego po wodzie i zmartwychwstającego. Racjonaliści UWAGA SZOK!: www.youtube.com/watch?v=3TaY0BZIMkQ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#16 -2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | > Wierzałem, znaczy się wiedzyłem...> ... że w swojej 'wszystkości' i ten adres znasz:Wszystko o Prawdzie Drobner, nie o wiedzy..., musisz się troszeczkę doszkolić co to jest: 1. Prawda, 2. prawda, 3. wiedza i 4. racja.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | |
#18 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | > Wierzałem, znaczy się wiedzyłem...> ... że w swojej 'wszystkości' i ten adres znaszNie tylko zna. On stamtąd przecież pisze  Swoją drogą Duch naPrawdę wszystko wie i zna, co - za prawdę powiadam Ci - Prawdziwą Prawdą jest od wieków, teraz i zawsze www.racjonalista.pl/forum.php/s,653065#w653372
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| diogenes (42753 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | >Kolejny facet nie odróżniający mitów od faktów...
Bo to trudno odróżnić: mity od faktów, fakt mitów od mitu faktów, albo mit mitu od faktu faktu...słowem - powróz.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#20 3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | > Zgadzam się z tajemniczym autorem, że "ataki te cechuje jedna wspólna cecha"Właśnie zacząłem to oglądać i też chciałem się podzielić tym "cechuje jedna wspólna cecha". Genialne! Zaciekawiło mnie to "biblia nie podaje nam daty jego narodzin, ale podaje datę śmierci, jest to rok 33 naszej ery." Aż muszę w wolnej chwili sięgnąć po biblię, bo coś mi się nie widzi, żeby napisali tam 33 rok naszej ery, skoro nasza era jest liczona od narodzin Jeżusia, której to daty podobno biblia nie podaje... ech. Ludzie, ludzie! Cuda w tej budzie! |
#21 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | . > Zaciekawiło mnie to "biblia nie podaje nam daty jego narodzin, ale podaje datę śmierci, jest to rok 33 naszej ery."Jezus, o ile istniał, to jak wiemy urodził się na parę lat przed narodzinami Chrystusa, a ja jakoś i 33 lat z Ewangelii sobie nie przypominam: Na to rzekli do Niego Żydzi: «Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?» J, 8, 48-59 Tu za eksperta może robić pan Andrzej.51. www.racjonalista.pl/forum.php/s,447659/z,0Przekonać wierzących do wiary, to każdy głupi potrafi. Natomiast tylko dla zachwiania pewności wiary u dorosłych ludzi potrzeba umiejętności nie byle jakich. Według mnie graniczy to wprost z niemożliwością. @@@ . |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | > Tu za eksperta może robić pan Andrzej.51. Tu tak. > Natomiast tylko dla zachwiania pewności wiary u dorosłych ludzi potrzeba umiejętności nie byle jakich. Według mnie graniczy to wprost z niemożliwością.Banialuki. Wiara setek milionów ludzi zachwiała się i przestali wierzyć. Obecne czasy szczególnie obfitują w tę "niemożliwość".
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#23 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | . Tu za eksperta może robić pan Andrzej.51.> Tu tak.pl.wikiped(*)lizm_światopoglądowy"Wprowadzenie": "Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny." - mówił Einstein. Skoro niesporne jest to, że powszechnie głupota i ignorancja zawsze królowały nad inteligencją i wiedzą, tedy oczywiste się staje dlaczego racjonalizm był zawsze poglądem mniejszościowym. Takim też pozostanie, choć może być wyjątkowo aktywny. Zarazem bycie racjonalistą i sceptykiem oznacza przynależność do elitarnego grona. "Ci, którzy mają szczęście należeć do wykształconej i myślącej mniejszości rodzaju ludzkiego, nie uświadamiają sobie nawet, jaką garstkę stanowią - zauważa Bergen Evans. - Nie myślą o tym, jak niewielu ludzi czyta cokolwiek poza nagłówkami, dowcipami i wiadomościami sportowymi. (...) Nie orientują się też, jak niewielu ludzi myśli racjonalnie, jak bardzo do dziś ograniczona jest wiedza, jak rzadko sceptycyzm stanowi natchnienie dla nauki."Natomiast tylko dla zachwiania pewności wiary u dorosłych ludzi potrzeba umiejętności nie byle jakich. Według mnie graniczy to wprost z niemożliwością.> Banialuki.Ależ dla Szanownego Pana jest to oczywiste i dlatego wybrałem sobie forum skierowane do samodzielnie myślącej inteligencji aby nie dyskutować z czyjąś świętą wiarą, choćby i najgłębszą. > Wiara setek milionów ludzi zachwiała się i przestali wierzyć.Mnie nie interesuje Pańska wiara. Żyjemy w wolnym kraju i może Pan sobie wierzyć w co się Panu podoba. Natomiast ja jestem racjonalistą i opieram się na dorobku nauki. > Obecne czasy szczególnie obfitują w tę "niemożliwość".Z całej populacji Kilka, do kilkunastu procent, to fundamentaliści, drugie tyle głęboko wierzący. Około 60 do 70 procent, to wierzący ludzie w różnym stopniu indyferentni religijnie. Do ateizmu przyznaje się około 5% (z tym, że jest to różnorodne odrzucanie świata nadprzyrodzonego. Ateiści, którym idea nadprzyrodzoności jest do niczego niepotrzebną i którzy wiedzą dlaczego nie wierzą, to jest rząd promili. Tyle wielkie liczby, w wielkim zaokrągleniu.Tyle, że odrzucenie wiary przez dorosłego ukształtowanego człowieka jest niemiernie rzadkie. O wiele częściej występuje zmiana wyznania, a wierzyć to już można prawie we wszystko. www.racjonalista.pl/forum.php/s,81508#w81517@@@ . |
#24 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | > > Tu za eksperta może robić pan Andrzej.51.> Tu tak.A gdzie nie? w drohickim seminarium czy u redemptorystów? Ja nie ze wszytskim się z Andrzejem 51 zgadzam!, ale wiedzę jego uważam. Twój Bóg nie jest bogiem biblijnym.... Co Cię obchodzi Biblia |
#25 -2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | > A gdzie nie? w drohickim seminarium czy u redemptorystów?Nie znam. > Twój Bóg nie jest bogiem biblijnym.... Co Cię obchodzi BibliaW Biblii nie jest opisany Bóg, lecz nieudolne wyobrażenie Boga. Wszystkie religijne książki wszystkich religii mnie obchodzą ze względu na swe duchowe przesłania.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#26 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | Gdzie jest opisany Twój Bóg? |
#27 -2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | > Gdzie jest opisany Twój Bóg?Nie ma czegoś takiego jak mój\twój Bóg. Jest Bóg, albo go nie ma, to kwestia wiary. Nigdzie nie jest opisany, wszystkie duchowe księgi opisują tylko ludzkie wyobrażenia Boga, czyli kogoś\czegoś\jakiejś duchowej siły, której nikt nigdy nie widział, która jest tylko przeczuciem, wiarą, nadzieją, że świat oprócz materii ma w sobie wewnętrznego Ducha=Boga i On\Ona jest ISTOTĄ Świata, DUSZĄ Życia, jak energia w baterii jest jej mocą. Ateiści nie wierzą, uważają, że w człowieku jest tylko energia życiowa, która z chwilą śmierci wygasa i to jest definitywny koniec życia. Wierzący wierzą, że prawdziwa energia życiowa to Bóg, w człowieku obecny jako Dusza i śmierć ciała nie jest końcem życia, tylko przejściem do życia duchowego. Wierzę, że Życie przepływa z Ducha w materię i z materii w Ducha, że Życie to coś więcej niż atomy wodoru, azotu, węgla...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#28 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | > >Wiara setek milionów ludzi zachwiała się i przestali wierzyć.> Mnie nie interesuje Pańska wiara.Co to za absurdalna odpowiedź, nic nie piszę o mojej wierze. > Żyjemy w wolnym kraju i może Pan sobie wierzyć w co się Panu podoba. Natomiast ja jestem racjonalistą i opieram się na dorobku nauki.Proszę przedstawić ten dorobek nauki, co mówi o mojej wierze?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#29 4 na 4 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". |
> Proszę przedstawić ten dorobek nauki, co mówi o mojej wierze?Mowi jasno i wyraznie, ze jest urojona  Zbyt wysoko leciales (lub zbyt gleboko nurkowales) i brak tlenu (jesli leciales) lub nadmiar azotu (jesli nurkwoales) splatal ci figla w mozgu i teraz latasz po fr i pleciesz cos o bogu. Nie pierwszy Ty, nie jedyny i nie ostatni, ktory wedlug wlasnych zapewnien znalazl boga  Poza tym: to na Tobie spoczywa ciezar dowodu. To ty glosisz, ze bog jest. To Ty musisz wiec udowodnic, ze nie p*****lisz jak potluczony  Ja niczego nie twierdze. Jeynie na twoj belkot, ze wczoraj przeslales na moje konto wchujdylion Euro twierdze, ze pieprzysz. I teraz to Ty mi musisz udowodnic, ze przeslales mi ten wychujdylion a nie ja Tobie, ze tego nie zrobiles  |
#30 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Irracjonalny atak na "Racjonalistę". | > >Proszę przedstawić ten dorobek nauki, co mówi o mojej wierze?> Mowi jasno i wyraznie, ze jest urojona Zbyt wysoko leciales (lub zbyt gleboko nurkowales) i brak tlenu (jesli leciales) lub nadmiar azotu (jesli nurkwoales) splatal ci figla w mozgu i teraz latasz po fr i pleciesz cos o bogu. Nie pierwszy Ty, nie jedyny i nie ostatni, ktory wedlug wlasnych zapewnien znalazl boga  A oprócz tych wypocin jakiś 1 dowodzik naukowy? > Poza tym: to na Tobie spoczywa ciezar dowodu. To ty glosisz, ze bog jest. Zacytuj!> To Ty musisz wiec udowodnic, ze nie p*****lisz jak potluczony  Kto czyta ze zrozumieniem nie ma wątpliwości kto musi udowodnić. > Ja niczego nie twierdze. Jeynie na twoj belkot, ze wczoraj przeslales na moje konto wchujdylion Euro twierdze, ze pieprzysz. I teraz to Ty mi musisz udowodnic, ze przeslales mi ten wychujdylion a nie ja Tobie, ze tego nie zrobiles  Do leczenia.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|