 |
Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-01-2015 02:31 | DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi
3 na 3 | Wraz z kolegami na Uniwersytecie zrobiliśmy pewien zakład. Dwóch kolegów założyło się o to że jeden z nich nabędzie skłonności Pedofilskich w okresie 30 dni. Okazało się to możliwe,koledze po miesiącu wmawiania ,sugestii i innych technik manipulacji seks kojarzył się wyłącznie z Pedofilią.Jak sam przyznał kobiety stały się jakby obojętne,w umyśle na widok dzieci pojawiały mu się seksualne skojarzenia,reakcje genitalne etc..Jak sam stwierdził jedynie wiedza o tym że poddał się manipulacji trzymała go w dystansie do wrażeń jakie przeżywał.
Doszliśmy wspólnie z kolegami do wniosku że w umyśle może dosłownie pojawić się wszystko a praktycznie każdy z nas odpowiednio nasycony różnego rodzaju wiedzą,sugestią,emocjami innych (wrażeniami innego umysłu) jest realnie manipulowany.
pozdrawiam. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi |
Nie wiem, kochany, o co ci chodzi, ale jak czujesz misję, "żeby uwalniać ludzi", to chyba najwyższy czas skontaktować się ze swoim lekarzem lub farmaceutą... 
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
vi-pera (-14 punktów) (zablokowany) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi | to moze sie wyloguj to podniesie sie poziom forum a z nerwica mozesz udac sie dopsychitry moze to tylko poczatki > |
#18 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi |
> Tak sobie myślę że raczej nie rozumiesz o co mi chodzi.A gdzież to mi szwankuje rozumienie?
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
#19 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi | >koledze po miesiącu wmawiania ,sugestii i innych technik manipulacji seks kojarzył się wyłącznie z Pedofilią.
W kolejnym zakładzie zróbcie z niego idiotę, itd.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#20 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi |
> W kolejnym zakładzie zróbcie z niego idiotę, itd.A ja proponuję, by mu drogą sugestii załatwili Nobla z fizyki albo medycyny. Zróbcie coś dobrego dla kraju! 
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi |
> Okazało się to możliwe,koledze po miesiącu wmawiania ,sugestii i innych technik manipulacji Techniki manipulacji.....? .....Według ich relacji ksiądz miał podczas zajęć rozpiąć rozporek i włożyć sobie do majtek butelkę. Potem miał zbliżyć się do kilku uczniów i powiedzieć kpiąco: "No, pokaż, jak ciągniesz!". Cały tekst: zielonagor(*)al_dzieciom.html#ixzz3Ps5g6PpT |
DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi | Cytat:> Nie wiem, kochany, o co ci chodzi, ale jak czujesz misję, "żeby uwalniać ludzi", to chyba najwyższy czas skontaktować się ze swoim lekarzem lub farmaceutą...  > Jaką misję ? Niech każdy sobie robi i żyje jak chce ,do tego zmierzam. Chodzi o to że zauważam brednie i oszustwa w "nauce którą studiuję" i to nie tylko ja to zauważam,ale wielu moich kolegów i koleżanek które myślą a nie poddają się wyłącznie autorytetom przekazującym "zmyśloną wiedzę". Prawie kończę już Studia i zarówno mój jak i innych rozum nie potrafi w świetle ostatnich odkryć przyjąć "na wiarę" pewnych założeń zarówno Psychologi jak i pokrewnych nauk badających umysł opartych na introspekcji i jej analizie. Uważamy że Umysł potrafi w zasadzie wytworzyć wszystko i na każdy temat w formie fantazji ,skojarzeń,wyobrażeń,uczuć,impulsów i wielu innych rzeczy i jest to całkowicie NEUTRALNE zdrowe i potrzebne każdemu człowiekowi do prawidłowego zdrowego funkcjonowania. Wielkim nieporozumieniem jest stawianie pytań > Dlaczego tego nie czyni skoro to czuje lub dlaczego tego nie czyni skoro pojawiają się u niego takie myśli itp.Człowiek to całość a nie ręka czy oko czy myśl i należy też traktować go jako całość. Jeżeli ktoś z was jeszcze nie rozumie o co mi chodzi nich zrewiduje swoją religijną kulturę , bo przyczyną takiego podejścia jest nic innego jak Religia i jej wpływ . |
DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi | Cytat:>>koledze po miesiącu wmawiania ,sugestii i innych technik manipulacji seks kojarzył się wyłącznie z Pedofilią. >W kolejnym zakładzie zróbcie z niego idiotę, itd. Ty też cały czas coś z siebie robisz, tu i tam coś dociera. Sądzisz że ty jesteś inny i u ciebie nie ma takiego pstryk ? Zapomniałem twój mózg jest inny,każdy jeden jest wyjątkowy , ty masz pewnie ten z górnej półki który ma na stałe zablokowane możliwość manipulacji. Nie bój się idź za swoim najgorszym wyobrażeniem idź za tym czego się bardzo boisz idź do samego końca ,a po drodze zobaczysz swój świat fantazji o którym nie wiesz. pozdrawiam. |
#24 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi | > Ty też cały czas coś z siebie robisz,...Ależ oczywiście! W życiu jest jak w poezji Baudelaire'a: wszyscyśmy trochę tknięci szałem! > Zapomniałem twój mózg jest inny,każdy jeden jest wyjątkowy , ty masz pewnie ten z górnej półki który ma na stałe zablokowane możliwość manipulacji.To zdaje się działa tak: jeśli zdajesz sobie sprawę z n źródeł manipulacji, to zawsze jest jeszcze k>0, które dopiero musisz zrozumieć. Nasza wolność jest ograniczona ignorancją. > Nie bój się idź za swoim najgorszym wyobrażeniem...Moja wyobraźnia je mi z ręki: nie mam powodu do obaw. Jeśli można się czegoś obawiać - to raczej banalnej realności. Biografii Beksińskiego nie zakończyły jego wizje, lecz morderca. Pomnóż to przez miliony.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
| oportunista (1711 punktów) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi | W związku z tym tytuł wątku zakończony powinien być znakiem zapytania, bo czyż owo doświadczenie nie jest to dowodem na jego ułomność? |
DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi | Cytat: >Moja wyobraźnia je mi z ręki: nie mam powodu do obaw. Jeśli można się czegoś obawiać - to raczej banalnej realności. Biografii Beksińskiego nie zakończyły jego wizje, lecz morderca. Pomnóż to przez miliony.
Fajnie,tylko że ty jesteś wyobrażeniem i niczym więcej. |
DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi |
Cytat:>Czyli jednak widzieliście wcześniej, że kolega - ehu, ehu... - że tak powiem "reagował"w specyficzny sposób. Swoją drogą to co to za hazard, gdy się nie ma 100% kontroli nad sytuacją? No i mam nadzieję, że swoich własnych dzieci w takim układzie nigdy już nie zostawicie pod opieką kolegi. To byłoby jak kuszenie losu... a czy podniecenie wywołane nagą kobietą jest równoznaczne z odbyciem z nią stosunku teraz lub przyszłości? lub jakąkolwiek potrzebą odbycia takiego stosunku? Podniecenie to nie Pedofilia. Nie wiedzieliśmy i nie podejrzewaliśmy,ale wiedzieliśmy i podejrzewaliśmy że da się to sobie wmówić . Z tobą też by tak było.Jesteśmy istotami seksualnymi,wystarczy zagrać na odpowiedniej treści a poczujesz to czego nigdy nie czułeś. Wszystko ci się wydaje,razem z tym kim jesteś.Jesteś tylko wyobrażeniem. |
#28 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi | > jesteś wyobrażeniem i niczym więcej.Bez przesady. Czym innym jest spostrzeżenie pana X w biurze, a jego wyobrażenie z uszami do kolan podczas snu. Niczego sobie nie wyobrażam, kiedy odpowiadam na pytania o czas. Podobnie kiedy rozumuję. Muszę precyzyjnie rozróniać wyobrażenie od faktu kiedy prowadzę samochód, siedzę na fotelu dentystycznym, itd. Pewnie, że można tak uogólnić to pojęcie, że wszystko stanie się wyobrażeniem; podbnie wszsytko czasem wydac się może snem, ale to raczej retoryczne zabiegi.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#29 1 na 1 DalejLama (419 punktów) (zablokowany) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi | Cytat:>> jesteś wyobrażeniem i niczym więcej. >Bez przesady. >Czym innym jest spostrzeżenie pana X w biurze, a jego wyobrażenie z uszami do kolan podczas snu. Niczego sobie nie wyobrażam, kiedy odpowiadam na pytania o czas. Podobnie kiedy rozumuję. Muszę precyzyjnie rozróniać wyobrażenie od faktu kiedy prowadzę samochód, siedzę na fotelu dentystycznym, itd. Pewnie, że można tak uogólnić to pojęcie, że wszystko stanie się wyobrażeniem; podbnie wszsytko czasem wydac się może snem, ale to raczej retoryczne zabiegi. Czyli jednak przyznajesz mi rację że w tym rozumieniu powyżej wyobrażenia nie są faktem.Zresztą to oczywiste. Wyobrażenia mogą być przeróżne,w wyobraźni może pojawić się praktycznie wszystko i tak się stało w naszym eksperymencie z kolegą.Oczywiście pojawia się tu poważna wątpliwość co do słuszności (zmyślonej przez ..... i Blancharda) definicji Pedofilii. Tak.Jestem pewny że ta definicja oparta jest na wyobrażeniach i założeniach a nie na faktach.Zresztą sprzeczności które ujawnił Moser i Kleinplatz w książce "Paraphillias Argument for Removal" utwierdziły mnie całkowicie w tym przekonaniu. Nie popieram tu krzywdzenia i wykorzystywania dzieci,potępiam to jak każdy (normalny) człowiek.Całkowicie wręcz jako Psycholog odrzucam stygmatyzowanie osób na podstawie wyobrażeń nigdy nie obracanych w czyn. Nie można się nad kimś pastwić za to co dotyczy li wyłącznie intelektu. Nie można nikogo zgwałcić myślą,zabić myślą itp. W moim przekonaniu takie złe myśli(pozostające tylko myślami) u ludzi to rozładowanie napięcia nerwowego,są potrzebne i wskazane dla zdrowia. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Mózg człowieka najwspanialszy organ na ziemi | > Nie można się nad kimś pastwić za to co dotyczy li wyłącznie intelektu.Można. Tak się bardzo często dzieje. > Nie można nikogo zgwałcić myślą, zabić myślą itp.Tu już gorzej: najpierw jest myśl, niestety często później działanie. > W moim przekonaniu takie złe> myśli (pozostające tylko myślami) u ludzi to rozładowanie napięcia nerwowego,> są potrzebne i wskazane dla zdrowia.Pytanie, czy wewnętrzne 'złe' myśli skutecznie go rozładują. Wątpię. Często dzieje się tak, że niewyrażone (najlepiej konkretnemu adresatowi - powodowi stresu) złe myśli lubią się ciągnąć. Wydaje mi się, że ci tylko pastwią się za to, co dotyczy li wyłącznie intelektu, nad którymi pastwiono się w przeszłości. Ale nie mają siły, może też odwagi zwrócić się przeciwko pastwiącym się (sądzę, że podobnie uwikłanym jak oni sami) I tak cała machina złych myśli toczy się przez pokolenia i czas: miała je babka, ma córka, ma i wnuczka itd. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|