 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-02-2015 23:56 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | samochód na wodę
-2 na 2 | Nie potrafię zrozumieć co się dzieje z patentami dla silników na "wodę". Dlaczego nikt nie podejmuje się produkcji takich silników czy pieców zasilanych w 20 % paliwami opartymi na węglowodorach oraz w 80% na wodzie. Patent dostępny jest bezpłatnie u wynalazcy, pana Jana Mariana Gulak . Z analizy wynika, że *proces spalania przebiega w trzech etapach. W pierwszym z masy organicznej powstaje tlenek węgla (C + 1/2 O2 = CO), który w drugim etapie jest spalany do dwutlenku węgla (CO + 1/2 O2 = CO2). Na tym etapie zachodzi najważniejsza reakcja rozkład wody zawartej w paliwie (a właściwie już pary wodnej) na wodór i tlen. Powstały wodór spala się w trzecim etapie, wytwarzając bardzo wysoką temperaturę - do 1600°C. " ( darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/ekoauto/woda.html) Wykorzystanie do reakcji spalania wody, prowadzi do znacznych oszczędności paliw węglowodorowych,tj. takich jak gaz, olej napędowy, benzyna . "Rozwiązanie z podawaniem wody było stosowane m.in. w niektórych niemieckich i amerykańskich samolotach z II WŚ. Instalacja wtrysku wody w samolotach (silniki benzynowe) była stosowana w celu gwałtownego, chwilowego podniesienia mocy silnika np. podczas walki ... Działało to jak dzisiejsze instalacje NITRO lub NOS" . Technologia pracy wydaje się być łatwą do wykorzyystania we współczesnych samochodach lecz nikt tego fabrycznie nie instaluje w pojazdach ... dlaczego ? Równie zagadkowe wydają się losy napędu bardziej zaawansowanego samochodu elektrycznego QUANT na wodę morską. "Zamiast tradycyjnych akumulatorów wykorzystano w nim technologię "flow battery", czyli baterii przepływowych. Są one zbudowane z dwóch zbiorników, z których każdy zawiera płyn będący nośnikiem specjalnych nanocząsteczek ... na zasadzie wymiany jonów, powstaje prąd. Co ciekawe, bateria QUANT-a korzysta z wody morskiej jako nośnika energii. Zaletą tej technologii jest to, że baterię można nie tylko tradycyjnie ładować, ale też "tankować". Wystarczy wymiana zubożonego płynu na nowy, by znów mieć zapas energii elektrycznej". ( moto.wp.pl(*)0,wiadomosc.html?ticaid=114476) Niemiecki producent nanoFLOWCELL zapowiadał drogowe testy QUANT-a w Europie , gdyż TUV wydał dla auta tablice rejestracyjne. Podobno samochód niebawem będzie można ujrzeć na europejskich ulicach lecz jakoś dziwnie od tamtej pory (wrzesień 2014r.) nic o nim nie słychać. Do badań nad technologią baterii przepływowych zaangażowane są najpotężniejsze ośrodki naukowe, m.in. amerykański MIT a jedyne co znalazłem w dostępnych źródłach to informacja o prowadzonych badaniach nad zastosowaniem wody morskiej dla napędu okrętów wojennych US Army. Informacja taka przesądza moim zdaniem o dalszych losach tego wynalazku, podobnie jak wiele wcześniejszych patentów nie ujrzy on światła dziennego ze względu na Bezpieczeństwo Narodowe. Wynalazek stanie się na długo tajemnicą a my tych samochodów nie zobaczymy jeszcze przez dziesiątki lat , a szkoda bo przewidziana moc samochodu QUANT to 644 KM z czterech silników elektrychnych po 227 KM na każde koło. " Największe wrażenie robić miał jednak maksymalny moment obrotowy oddawany do dyspozycji kierowcy. Każdy z silników oferuje 2899 Nm, co łącznie daje blisko 11,6 tys. Nm. Dla kierowców współczesnych samochodów są to wartości wręcz niewyobrażalne. A może ktoś z Was natknął się na opis dalszych losów tego wynalazku i samochodu QUANT ? (3luty2015-ZbyszekzWarszawy) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 #31 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: samochód na wodę |
> - woda nie jest paliwem, tylko zmienia parametry spalania> - rozkład termiczny wody.... cóż, również proces sam w sobie jak najbardziej realny, tyle że niekoniecznie w zakresie temperatur silnika starego "mietka".Najważniejsze aby pojawiła się dodatkowa siła napędzająca mechanizm przy jak najmniejszych kosztach i zanieczyszczeniu środowiska a okazuje się że wzbogacenie mieszanki paliwa tradycyjnego dodatkiem pary wodnej , podnosi zarówno stopień sprężania jak i spalania. > I niestety większość artykułów w podanych przez Ciebie linkach działa w podobny sposób. Ktoś tam coś słyszał, z czym innym mu się skojarzyło, dziennikarz dodał chwytliwy tytuł, i poszło. Internet cierpliwy, wszystko przyjmie.To co wprowadziłem do zagajenia miało jedynie uruchomić wyobraźnię, dlatego znalazły się tam argumenty za i przeciw. W moim przekonaniu więcej przemawia za potrzebą rozwijania tej myśli , szczególnie jeśli prowadzi ona do zmniejszenia kosztów eksploatacji i ochrony środowiska przed zanieczyszczaniem. Jeśli chodzi o zasadność wprowadzenia takich rozwiązań, potwierdzenie można znależć w najnowszych badaniach naukowych podjętych na Politechnice Opolskiej, Piotr Kolasa, Emil Jacek Palszys i Eryk Klisz, pasjonaci motoryzacji i nowoczesnych technologii z Opola skonstruowali prototyp roboczo nazwany SmogKiller i wykonują obecnie testy w ramach założonej z ich inicjatywy spółki Sindtech. ( moto.onet.(*)ek-obniza-zuzycie-paliwa/jjd6p) O ile pan prof. Jarosław Mamala z Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej, który jest też prezesem Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu, był by zainteresowany wzbogaceniem swoich badań o wykorzystanie działa orgonowego do analizy wody , zachęcam do kontaktu ze mną celem konsultacji. (12luty2015-ZbyszekzWarszawy) |
#32 1 na 3 | Appenzeller (3118 punktów) | Odp: samochód na wodę | Nerwy puściły, a niepotrzebnie. I zaraz po minusach. Niech mają... Niechętnie Koledze to mówię, bo każdy powinien sam dbać o swoje wykształcenie, ale jest doskonała książka do fizyki, która być może wyjaśniłaby Koledze kilka tajemnic natury. Jest to Blinowskiego i Trylskiego Fizyka dla kandydatów na wyższe uczelnie (akurat tanio do kupienia). Niektóre sprawy wyjaśnia lepiej i przystępniej, doskonałym językiem, niż wykłady, których wysłuchiwałem na PW. Fizyka Resnicka i Hallidaya też była niezła. Coś z chemii też by się zdało. Wszyscy wielcy, którzy reformowali fizykę (Newton, Einstein), najpierw ją znakomicie poznali. Czego Koledze serdecznie życzę  .
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy) |
#33 -1 na 7 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: samolot na wodę morską |
> ... jest doskonała książka do fizyki, która być może wyjaśniłaby Koledze kilka tajemnic natury ... Wszyscy wielcy, którzy reformowali fizykę (Newton, Einstein), najpierw ją znakomicie poznali. Czego Koledze serdecznie życzę .W tych książkach ze szkolnej wiedzy, nie ma dla mnie tajemnic - zagadnienia jakich panicznie unika nauka, mogę w nich dopisać. Szkoda że zamiast przedstawić w dyskusji na forum własny pkt widzenia zastosował kolega spychotechnikę. Interesującym w dyskusji jest osobisty pogląd uczestnika oraz to w jakim zakresie jest on zgodny z tezami oficjalnej nauki, tymbardziej że i one różnią się między sobą . Jest to szczególnie ważne, kiedy tematy przedkładane do omówienia jako ciekawostki, są zaledwie zapowiedzią tego z czym wkrótce będzie musiała zderzyć się klasyczna nauka a co następnie po wszechstronnym przebadaniu zostanie upowszechnione wśród zwykłych zjadaczy chleba. Chyba błędu nie popełniam kierując się z nowinkami naukowymi do Ośrodka Racjonalnego myślenia, jako tego który powinien uczestniczyć w wytyczaniu nowych kierunków rozwoju nauki. Bo oto z dyskusji na tym forum wynika że są tacy co chcą ustawiać szlabany i bany na wszeklkiego rodzaju racjonalne myślenie. Zapraszam do toczącej się w tym temacie dyskusji pod adresem : www.racjonalista.pl/forum.php/s,655632/z,0 . Są na świecie tacy co pchają rozwój nauki do przodu - są również tacy co nie mają nic do powiedzenia bo nie uczestniczą w dyskusjach podobnie jak użytkownik Sygnał a postęp hamują. Na szczęście tacy są już marginesem i w świecie nauki niewiele mają do powiedzenia.  Amerykanie dobrze wiedzą co jest perspektywicznie ważne i co daje im przewagę nad resztą świata. Takie właśnie przedsięwzięcia jak napęd na wodę, nie wspominając już o morskiej wodzie, rozwijają angażując duże nakłady na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań. Nawet myśliwce, samoloty bojowę będą u nich latać napędzane "morską wodą". ( technowink(*)wce-napedzane-slona-woda/ldz09) (13luty2015-ZbyszekzWarszawy) |
| Appenzeller (3118 punktów) | Odp: samolot na wodę morską | No cóż, muszę przyznać, że w co najmniej jednej sprawie się myliłem. Zawsze myślałem, ze natura nie znosi próżni. Daję plusa za wytrwałość, w tym w stawianiu minusów. Ja sam nie lubię tego środka, bo pachnie inkwizycją. Życzę serdecznie buena suerte we wdrażaniu silnika spalinowego na wodę. Każdy żyje w takim matriksie, jaki lubi najbardziej. Ja już w tym wątku daruję sobie przekonywanie Kolegi do zajęcia się fizyką i chemią na poważnie. Zresztą nie mam na to czasu. Muszę podrzucić popiołu do mojego pieca c.o., bo zima trzyma, czego się można było spodziewać, bo świstak nie widział swojego cienia.
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy) |
1 2 3 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|