> 1. Jakie są podstawowe różnice pomiędzy próżnią i materią?Po mojemu próżnia = przestrzeń - materia > 2. Kiedy materia znajdowała się w jednym pt. przestrzeni tuż przed Wielkim Wybuchem to czy istniała wówczas próżnia i gdzie w przestrzeni?Najpierw należałoby założyć, że coś takiego jak Wielki Wybuch miało miejsce. Dla mnie jest to słabiutka, prościutka hipoteza oparta na obserwacji nadmuchiwanego balona. Na potrzebę dyskusji, można przyjąć, że cuś takiego miało miejsce. Piszesz, że tuż przed WW materia znajdowała się w jednym punkcie przestrzeni. Czy istniała wówczas próżnia i gdzie w przestrzeni? No jak - gdzie? Sam se odpowiedziałeś. Z tezy: materia znajdowała się w jednym punkcie przestrzeni wynika, że materii nie było gdzie indziej, tak? "Wokół" owego punktu istniała zatem wyłącznie przestrzeń pozbawiona materii - a więc próżnia właśnie.  Kluczowe pytanie brzmi jednak inaczej: Czy w ogóle istniała wówczas przestrzeń? - a jeśli tak, to w jakiej formie. Według mnie w punkcie o którym piszesz(osobliwości początkowej) znajdowała się cała przestrzeń(próżnia+materia), które w chwili "zero" zaczęły ekspandować.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/
|