 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2015 21:10 | Markus57 (0 punktów) | Uczeni Panowie i Panie 0 na 4 | „Wiem, że nic nie wiem” skromnie przyznał filozof. Powiedział to po latach dociekań, więc wiedział już całkiem sporo.
Dzisiaj wiedza człowieka przybrała znaczne rozmiary i specjalistów w dziedzinach całe mnóstwo się jawi.
Ale dajcie im wszystkie pierwiastki co w Ziemi ukryte zobaczcie czy stworzą choćby najmniejszą żywą roślinkę.
Mimo wysiłków i starań bezradnie rozłożą ręce choć zgodnie z prawdą potwierdzą że mają inteligencję.
Jakże więc można twierdzić, że bezrozumna materia stworzyła rozumne dzieła, skoro inteligentni ludzie są w tej samej kwestii niczym bezradne dzieci.
Zatem uczeni panowie i panie logiczny nasuwa się wniosek: za każdą najmniejszą roślinką stoi ktoś wyższy niż człowiek. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#1 9 na 9 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | >logiczny nasuwa się wniosek: >za każdą najmniejszą roślinką >stoi ktoś wyższy niż człowiek.
Żyrafa? |
#2 7 na 7 | hamp (3461 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | " Giraffe ist tot" - Friedrich Nietzsche |
#3 8 na 8 | hamp (3461 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | Niestety, ani stylistyką ani treścią nie trafiłeś w moje gusta, ale i tak się uśmiałem, za co dziękuję. Gdyby wszyscy myśleli tak jak ty to prawdopodobnie nadal modlilibyśmy się do słońca i padali na kolana podczas burzy. Na szczęście nie brakuje też takich, którzy starają się zrozumieć otaczający ich świat. Uważaj też, bo te słynne słowa Sokratesa są mieczem obosiecznym i bardzo skutecznie dekapitują wszelkich bogów teistycznych. To co nam proponujesz, to tak zwany bóg luk, czyli owoc argumentum ad ignorantiam w jednej z najbardziej oklepanych postaci. Wychodząc od tej sentencji możesz co najwyżej dotrzeć do postawy agnostycznej i przyznać "ja również nie wiem". Zresztą, kompozycja klamrowa jest bardzo elegancka i zastosowanie jej dodałoby twojemu utworowi sporo wdzięku  Podsumowując:  |
#4 -4 na 4 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > Niestety, ani stylistyką ani treścią nie trafiłeś w moje gusta, ale i tak się uśmiałem, za co dziękuję.> Gdyby wszyscy myśleli tak jak ty to prawdopodobnie nadal modlilibyśmy się do słońca i padali na kolana podczas burzy.> Na szczęście nie brakuje też takich, którzy starają się zrozumieć otaczający ich świat.> Uważaj też, bo te słynne słowa Sokratesa są mieczem obosiecznym i bardzo skutecznie dekapitują wszelkich bogów teistycznych.> To co nam proponujesz, to tak zwany bóg luk, czyli owoc argumentum ad ignorantiam w jednej z najbardziej oklepanych postaci.> Wychodząc od tej sentencji możesz co najwyżej dotrzeć do postawy agnostycznej i przyznać "ja również nie wiem". Zresztą, kompozycja klamrowa jest bardzo elegancka i zastosowanie jej dodałoby twojemu utworowi sporo wdzięku  > Podsumowując:>  dziękuję za opinię; wielu zanosi dzisiaj modły do Słońca ale ci nie wiedzą o tym, że 2 tys lat temu a i wcześniej miało miejsce objawienie, znamy Boga i wiemy jaki jest , co więcej znamy jego zamiary. Tego wszystkiego można się dowiedzieć ale trzeba pokory. |
#5 3 na 3 | hamp (3461 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | Sokrates niczego cię jednak nie nauczył  |
| Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > Sokrates niczego cię jednak nie nauczył Sokrates wiedział swoje ale nie wiedział tego co ja wiem. Zresztą to co ja wiem nie jest moje ale pochodzi od tego, który wie najwięcej. |
#7 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >Sokrates niczego cię jednak nie nauczył > Sokrates wiedział swoje ale nie wiedział tego co ja wiem. Zresztą to co ja wiem nie jest moje ale pochodzi od tego, który wie najwięcej.Najwiecej czy wszystko? |
#8 6 na 6 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > ...ale ci nie wiedzą o tym, że 2 tys lat temu a i wcześniej miało miejsce objawienie, znamy Boga i wiemy jaki jest....Zeus? |
#9 4 na 4 | hamp (3461 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | I nie boisz się wyjść na hipokrytę posługując się słowami Sokratesa w swoim pierwszym poście, żeby podważyć postawę ateistyczną, a w drugim pisać już, że bóg istnieje i wiadomo dokładnie jaki jest?.. Twoja racja jest najtwojsza, to jedno jest pewne. |
#10 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | Inteligencja człowieka, jak głosi pewna bajka, jest iskrą inteligencji boskiej. Ta inteligencja nie tylko nie potrafi stworzyć życia, ale czasem nawet policzyć do dwóch. Popełnia często błędy, które zaprzeczają jej naturze.
Ergo: nie jest to inteligencja boska, a sam pomysł boskiej inteligencji i jej iskry to tylko czcze urojenie.
Zostajemy więc z naszą ludzką, ułomną inteligencją, która trafiła się nam jak ślepej kurze ziarno. Dotychczas nie udało się jej "stworzyć" organizmu żywego.
Z "dotychczas" nie wynika jednak "nigdy".
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#11 6 na 6 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > ...ci nie wiedzą o tym, że 2 tys lat temu a i wcześniej miało miejsce objawienie, znamy Boga i wiemy jaki jest , co więcej znamy jego zamiary. Tego wszystkiego można się dowiedzieć ale trzeba pokory.Myśmy tu wszyscy, tak jak Ty, czytali tę starożytną powieść oraz te cztery antyczne nowele wraz z epilogiem. Myśmy tu wszyscy, nie tak jak Ty, czytali też inne bardziej i mniej starożytne powieści oraz inne antyczne i późniejsze nowele. A także, zapewne nie tak jak Ty, żmudnie czytaliśmy podręczniki, już całkiem współczesne. Niektórzy, zapewne nie tak jak Ty, czytali nawet aktualne prace naukowe i obronili jakieś tytuły. === Zgadnij, które z tych lektur są wiarygodne (bo sprawdzalne)? Zgadnij, które z tych lektur są niewiarygodne (bo niesprawdzalne)? Drobner, bibliofil (non nomen non omen)... |
#12 14 na 14 | Fizyk (17637 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > Ale dajcie im wszystkie> pierwiastki co w Ziemi ukryte> zobaczcie czy stworzą choćby> najmniejszą żywą roślinkę.Przegapiłeś postęp nauki. Sztuczny wirus został zsyntetyzowany ponad 10 lat temu, a bakteria ze sztucznym genomem 5 lat temu. First synthetic virus createdZrobili sztuczne życieSynteza rośliny z poszczególnych pierwiastków jest w zasięgu współczesnej biotechnologii, choć wątpię została dokonana w najbliszszym czasie, bo koszt takiego przesięwięcia byłby niewspółmierny do klecenia wierszy religijnych. |
| Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > > Ale dajcie im wszystkie> > pierwiastki co w Ziemi ukryte> > zobaczcie czy stworzą choćby> > najmniejszą żywą roślinkę.> Przegapiłeś postęp nauki. Sztuczny wirus został zsyntetyzowany ponad 10 lat temu, a bakteria ze sztucznym genomem 5 lat temu. First synthetic virus created> Zrobili sztuczne życie> Synteza rośliny z poszczególnych pierwiastków jest w zasięgu współczesnej biotechnologii, choć wątpię została dokonana w najbliszszym czasie, bo koszt takiego przesięwięcia byłby niewspółmierny do klecenia wierszy religijnych.> Tu nie o religię chodzi a o zdrowe myślenie. Te tzw. sztuczne wirusy nie mają nic wspólnego z życiem, po prostu są specyficznymi związkami chemicznymi i niczym więcej.Nie ma tam mózgu, nie ma tam systemu oddychania, systemu nerwowego itp. Więc jeśli ktoś chce przyrównać to do życia to ignoruje podstawowe fakty życia dotyczące. Oczywiście , ktoś kto chce na siłę uznać to za życie to z pewnością to zrobi ale to podejście nie wytrzyma najważniejszej próby - próby czasu. |
#14 8 na 8 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczeni Panowie i Panie |
> Oczywiście , ktoś kto chce na siłę uznać to za życie to z pewnością to zrobi ale to podejście nie wytrzyma najważniejszej próby - próby czasu.Proby czasu to Twoj Jahwe nie wytrzyma  Tak jak Zeus, Thor i miliony innych, tych jedynie jedynych bogow, ktorzy dzis sa marnymi mitami. Kiedys rzadzili swiatem a dzis sa wypierdkami mamuta  |
#15 -2 na 2 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >Oczywiście , ktoś kto chce na siłę uznać to za życie to z pewnością to zrobi ale to podejście nie wytrzyma najważniejszej próby - próby czasu.> Proby czasu to Twoj Jahwe nie wytrzyma  > Tak jak Zeus, Thor i miliony innych, tych jedynie jedynych bogow, ktorzy dzis sa marnymi mitami. Kiedys rzadzili swiatem a dzis sa wypierdkami mamuta  > Przepraszam, że ci nie odpowiem bowiem rozmawiam z ludżmi, którzy potrafią rzeczowo a przy tym taktownie się wypowiadać |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|