 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2015 21:10 | Markus57 (0 punktów) | Uczeni Panowie i Panie 0 na 4 | „Wiem, że nic nie wiem” skromnie przyznał filozof. Powiedział to po latach dociekań, więc wiedział już całkiem sporo.
Dzisiaj wiedza człowieka przybrała znaczne rozmiary i specjalistów w dziedzinach całe mnóstwo się jawi.
Ale dajcie im wszystkie pierwiastki co w Ziemi ukryte zobaczcie czy stworzą choćby najmniejszą żywą roślinkę.
Mimo wysiłków i starań bezradnie rozłożą ręce choć zgodnie z prawdą potwierdzą że mają inteligencję.
Jakże więc można twierdzić, że bezrozumna materia stworzyła rozumne dzieła, skoro inteligentni ludzie są w tej samej kwestii niczym bezradne dzieci.
Zatem uczeni panowie i panie logiczny nasuwa się wniosek: za każdą najmniejszą roślinką stoi ktoś wyższy niż człowiek. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..| Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >Nie rozumiesz, według ewolucjonistów życie powstało z materii nieożywionej czyli z pierwiastków?> Nie z pierwiastków. Ze złożonych białek, aminokwasów, RNA i innych związków organicznych.>
 zgadza się , nie zmienia to jednak faktu, że jest to materia nieożywiona a ta w konsekwencji składa się z pierwiastków. |
#77 4 na 4 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > zgadza się , nie zmienia to jednak faktu, że jest to materia nieożywiona a ta w konsekwencji składa się z pierwiastków.A te z protonów i z neutronów, a w konsekwencji z kwarków. No faktycznie. Jak mogłem być tak głupi? Takie bogactwo życia nie mogło samo z siebie powstać z dwóch kwarków i leptonu...
 |
#78 -2 na 2 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >zgadza się , nie zmienia to jednak faktu, że jest to materia nieożywiona a ta w konsekwencji składa się z pierwiastków.> A te z protonów i z neutronów, a w konsekwencji z kwarków.> No faktycznie. Jak mogłem być tak głupi? Takie bogactwo życia nie mogło samo z siebie powstać z dwóch kwarków i leptonu...>
 istotnie nie mogło, do tego aby tak się stało potrzebna jest inteligencja znacznie przekraczająca możliwości intelektualne człowieka. Dobrze, że jest osoba we wszechświecie, która w prosty i bezpośredni sposób mówi o tym, że jest twórcą życia w tym też człowieka. Aż dziwne, ze tylu ludzi na siłę szuka innej możliwości, jakby były powody aby temu nie wierzyć. |
#79 4 na 4 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczeni Panowie i Panie |
> Dobrze, że jest osoba we wszechświecie, która w prosty i bezpośredni sposób mówi o tym, że jest twórcą życia w tym też człowieka. Aż dziwne, ze tylu ludzi na siłę szuka innej możliwości, jakby były powody aby temu nie wierzyć.Osoba? A czy ta osoba, ktora stworzyla wszechswiat oddycha powietrzem czy czyms innym? I jest jakies oficjalne nagranie tej niby wypowiedzi, ze ta osoba stworzyla swiat? |
#80 3 na 3 | błazen (30 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >>zgadza się , nie zmienia to jednak faktu, że jest to materia nieożywiona a ta w konsekwencji składa się z pierwiastków.> >A te z protonów i z neutronów, a w konsekwencji z kwarków.> >No faktycznie. Jak mogłem być tak głupi? Takie bogactwo życia nie mogło samo z siebie powstać z dwóch kwarków i leptonu...> >
 > istotnie nie mogło, do tego aby tak się stało potrzebna jest inteligencja znacznie przekraczająca możliwości intelektualne człowieka. Dobrze, że jest osoba we wszechświecie, która w prosty i bezpośredni sposób mówi o tym, że jest twórcą życia w tym też człowieka. Aż dziwne, ze tylu ludzi na siłę szuka innej możliwości, jakby były powody aby temu nie wierzyć.Kolejny religiota, któremu zachciało się komentować. Aż dziw bierze, że szanowni forumowicze bawią się z takim w kotka i myszkę ;D A jakie są powody by w coś wierzyć lub nie ?? Masz jakiś czysto egoistyczny interes i sobie coś ubzdurałeś. |
#81 3 na 3 | KORUND (4922 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > Pomińmy sprawę hołdu, chodzi o istotę, czyli o to, że przy takim założeniu materia nieożywiona ma inteligencję i to jest absurdalne.> Nie rozumiesz, według ewolucjonistów życie powstało z materii nieożywionej czyli z pierwiastków?-Tak, wszystko powstało z materii nieożywionej. Do czego potrzebna tu inteligencja? Czy ona sama coś tworzy? Skąd wziął się twój stworzyciel, który jest niby taki "logiczny"? Sam z siebie? Zrobił czary mary, pstryknął palcami, wypowiedział magiczne słowo w próżnię i stało się? To jest logika? Gdy czegoś nie wiemy to logiczne jest wymyślanie bytu, który jakoś to zrobił? Gdy ktoś w to nie wierzy jest pyszałkiem? -Najpierw muszą powstać związki organiczne, a do tego potrzebne są te nieorganiczne, trochę energii + węgiel. To się dzieje bez ludzi i bez boga, bez jakiejkolwiek inteligencji, wystarczą prawa fizyki. |
#82 3 na 3 | błazen (30 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >Pomińmy sprawę hołdu, chodzi o istotę, czyli o to, że przy takim założeniu materia nieożywiona ma inteligencję i to jest absurdalne.> >Nie rozumiesz, według ewolucjonistów życie powstało z materii nieożywionej czyli z pierwiastków?> -Tak, wszystko powstało z materii nieożywionej. Do czego potrzebna tu inteligencja? Czy ona sama coś tworzy? Skąd wziął się twój stworzyciel, który jest niby taki "logiczny"? Sam z siebie? Zrobił czary mary, pstryknął palcami, wypowiedział magiczne słowo w próżnię i stało się? To jest logika? Gdy czegoś nie wiemy to logiczne jest wymyślanie bytu, który jakoś to zrobił? Gdy ktoś w to nie wierzy jest pyszałkiem?> -Najpierw muszą powstać związki organiczne, a do tego potrzebne są te nieorganiczne, trochę energii + węgiel. To się dzieje bez ludzi i bez boga, bez jakiejkolwiek inteligencji, wystarczą prawa fizyki.> Z niecierpliwością czekam na następny wpis tego "filozofa". "KTOŚ przecież nadał te prawa fizyki etc." Pomijając istotę BIG BANGU, te prawa "ponoć" wyskoczyły z dziurki i hopla. Za tą dziurką tych "KTOŚ-ów" mogło być równie wielu. Cześć z nas stara się przynajmniej zrozumieć istotę TU i TERAZ. |
#83 -1 na 1 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >>Pomińmy sprawę hołdu, chodzi o istotę, czyli o to, że przy takim założeniu materia nieożywiona ma inteligencję i to jest absurdalne.> >>Nie rozumiesz, według ewolucjonistów życie powstało z materii nieożywionej czyli z pierwiastków?> >-Tak, wszystko powstało z materii nieożywionej. Do czego potrzebna tu inteligencja? Czy ona sama coś tworzy? Skąd wziął się twój stworzyciel, który jest niby taki "logiczny"? Sam z siebie? Zrobił czary mary, pstryknął palcami, wypowiedział magiczne słowo w próżnię i stało się? To jest logika? Gdy czegoś nie wiemy to logiczne jest wymyślanie bytu, który jakoś to zrobił? Gdy ktoś w to nie wierzy jest pyszałkiem?> >-Najpierw muszą powstać związki organiczne, a do tego potrzebne są te nieorganiczne, trochę energii + węgiel. To się dzieje bez ludzi i bez boga, bez jakiejkolwiek inteligencji, wystarczą prawa fizyki.> >> Z niecierpliwością czekam na następny wpis tego "filozofa". "KTOŚ przecież nadał te prawa fizyki etc."> Pomijając istotę BIG BANGU, te prawa "ponoć" wyskoczyły z dziurki i hopla. Za tą dziurką tych "KTOŚ-ów" mogło być równie wielu. Cześć z nas stara się przynajmniej zrozumieć istotę TU i TERAZ.Dziękuję za zdrową, mądrą odpowiedz, chociaż proponuję szanować każdego inaczej myslacego, bez z epitetów |
#84 2 na 2 | błazen (30 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >>>Pomińmy sprawę hołdu, chodzi o istotę, czyli o to, że przy takim założeniu materia nieożywiona ma inteligencję i to jest absurdalne.> >>>Nie rozumiesz, według ewolucjonistów życie powstało z materii nieożywionej czyli z pierwiastków?> >>-Tak, wszystko powstało z materii nieożywionej. Do czego potrzebna tu inteligencja? Czy ona sama coś tworzy? Skąd wziął się twój stworzyciel, który jest niby taki "logiczny"? Sam z siebie? Zrobił czary mary, pstryknął palcami, wypowiedział magiczne słowo w próżnię i stało się? To jest logika? Gdy czegoś nie wiemy to logiczne jest wymyślanie bytu, który jakoś to zrobił? Gdy ktoś w to nie wierzy jest pyszałkiem?> >>-Najpierw muszą powstać związki organiczne, a do tego potrzebne są te nieorganiczne, trochę energii + węgiel. To się dzieje bez ludzi i bez boga, bez jakiejkolwiek inteligencji, wystarczą prawa fizyki.> >>> >Z niecierpliwością czekam na następny wpis tego "filozofa". "KTOŚ przecież nadał te prawa fizyki etc."> >Pomijając istotę BIG BANGU, te prawa "ponoć" wyskoczyły z dziurki i hopla. Za tą dziurką tych "KTOŚ-ów" mogło być równie wielu. Cześć z nas stara się przynajmniej zrozumieć istotę TU i TERAZ.> Dziękuję za zdrową, mądrą odpowiedz, chociaż proponuję szanować każdego inaczej myslacego, bez z epitetówPrzepraszam za epitety, ale takich wątków na tym forum było już od groma. Proponuje zastanowić się nad zagadnieniem "z jakich względów i jaki mam w tym osobisty cel", by przekonywać innych do swoich racji(rewelacji). |
| Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >>>>Pomińmy sprawę hołdu, chodzi o istotę, czyli o to, że przy takim założeniu materia nieożywiona ma inteligencję i to jest absurdalne.> >>>>Nie rozumiesz, według ewolucjonistów życie powstało z materii nieożywionej czyli z pierwiastków?> >>>-Tak, wszystko powstało z materii nieożywionej. Do czego potrzebna tu inteligencja? Czy ona sama coś tworzy? Skąd wziął się twój stworzyciel, który jest niby taki "logiczny"? Sam z siebie? Zrobił czary mary, pstryknął palcami, wypowiedział magiczne słowo w próżnię i stało się? To jest logika? Gdy czegoś nie wiemy to logiczne jest wymyślanie bytu, który jakoś to zrobił? Gdy ktoś w to nie wierzy jest pyszałkiem?> >>>-Najpierw muszą powstać związki organiczne, a do tego potrzebne są te nieorganiczne, trochę energii + węgiel. To się dzieje bez ludzi i bez boga, bez jakiejkolwiek inteligencji, wystarczą prawa fizyki.> >>>> >>Z niecierpliwością czekam na następny wpis tego "filozofa". "KTOŚ przecież nadał te prawa fizyki etc."> >>Pomijając istotę BIG BANGU, te prawa "ponoć" wyskoczyły z dziurki i hopla. Za tą dziurką tych "KTOŚ-ów" mogło być równie wielu. Cześć z nas stara się przynajmniej zrozumieć istotę TU i TERAZ.> >Dziękuję za zdrową, mądrą odpowiedz, chociaż proponuję szanować każdego inaczej myslacego, bez z epitetów> Przepraszam za epitety, ale takich wątków na tym forum było już od groma.> Proponuje zastanowić się nad zagadnieniem "z jakich względów i jaki mam w tym osobisty cel", by przekonywać innych do swoich racji(rewelacji).Cel jest taki aby dojść do prawdy, bo mnóstwo ludzi żyje w błędzie i przez to ich życie jest na niższym poziomie. |
#86 1 na 1 | błazen (30 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > Cel jest taki aby dojść do prawdy, bo mnóstwo ludzi żyje w błędzie i przez to ich życie jest na niższym poziomie.Litości, a czym niby jest ta "prawda" ? I dlaczego sądzisz, że ich życie jest na niższym poziomie ? Ja sobie wierzę w "Krążący spodek na orbicie marsa" i jest mi z tym osobiście KU...WSKO DOBRZE. |
#87 2 na 2 | błazen (30 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | Tak na sam koniec dodam, że "prawda" którą chcesz zarazić forumowiczów. Większość traktuje mniej więcej tak... (ojciec satrapa to i syn zombi, oraz do tego jakiś upiorny duszek). Nie bez powodu ta "prawda" przyjęła się ochoczo w naszym rejonie geograficznym. Gdzie większość nadużywa tego i owego. Później dramaty w rodzinach (bo ojciec czy matka oddziałuje psychicznie w mniej lub bardziej niekorzystny sposób na dzieci etc.) Raz jest dobrze a raz nie, to niemalże tak jak w tych "prawdach" na które się powołujesz. Później te dzieci same powielają schematy, a część z nich już w dorosłym życiu OFIARNIE tudzież ALTRUISTYCZNIE poświęca się innym. Nie widzisz podobieństw ? Część z nas odrzuciła "tą" czy inną "prawdę", bo dyskutowanie co jest prawdziwe a co nie, jest pozbawione sensu. Chyba że jesteś adeptem od "tych" co te "prawdy" chcą na siłę upchnąć innym, i czerpać z tego kokosy. I wreszcie odpowiedz sobie sam... "czy na tym forum znajdziesz potencjalne ofiary". |
#88 -2 na 2 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >Cel jest taki aby dojść do prawdy, bo mnóstwo ludzi żyje w błędzie i przez to ich życie jest na niższym poziomie.> Litości, a czym niby jest ta "prawda" ? I dlaczego sądzisz, że ich życie jest na niższym poziomie ?> Ja sobie wierzę w "Krążący spodek na orbicie marsa" i jest mi z tym osobiście KU...WSKO DOBRZE.> to nie prawda wymyślona przez człowieka, zawarta jest w Biblii i pochodzi od Boga i Stwórcy wszechrzeczy. Bóg ją podaje na kartach Biblii ale nikogo do niej nie zmusza.Odwołuje się przy tym do tego co nam sam wszczepił pewnej miary mądrości, skromności, pokory , które to przymioty są niezbędne aby zdać sobie sprawę że najlepszym rozwiązaniem dla pojedynczej osoby i całych narodów jest Jego kierownictwo. Po to dał nam zdolność rozumienia abyśmy świadomie Go potrzebowali dla naszego dobra, choć wielu może nawet z tego nie zdawać sobie sprawy myśląc, że sam dam sobie radę i nikogo takiego jak Bóg nie potrzebuję. Ale nie jest to przejaw skromności, raczej pychy, zadufania w sobie a takie osoby nie poznają ani prawdy ani Boga. |
| błazen (30 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >>Cel jest taki aby dojść do prawdy, bo mnóstwo ludzi żyje w błędzie i przez to ich życie jest na niższym poziomie.> >Litości, a czym niby jest ta "prawda" ? I dlaczego sądzisz, że ich życie jest na niższym poziomie ?> >Ja sobie wierzę w "Krążący spodek na orbicie marsa" i jest mi z tym osobiście KU...WSKO DOBRZE.> > to nie prawda wymyślona przez człowieka, zawarta jest w Biblii i pochodzi od Boga i Stwórcy wszechrzeczy. Bóg ją podaje na kartach Biblii ale nikogo do niej nie zmusza.> Odwołuje się przy tym do tego co nam sam wszczepił pewnej miary mądrości, skromności, pokory , które to przymioty są niezbędne aby zdać sobie sprawę że najlepszym rozwiązaniem dla pojedynczej osoby i całych narodów jest Jego kierownictwo. Po to dał nam zdolność rozumienia abyśmy świadomie Go potrzebowali dla naszego dobra, choć wielu może nawet z tego nie zdawać sobie sprawy myśląc, że sam dam sobie radę i nikogo takiego jak Bóg nie potrzebuję. Ale nie jest to przejaw skromności, raczej pychy, zadufania w sobie a takie osoby nie poznają ani prawdy ani Boga.> Pozostaje im WÓDKA !!! Wtedy poznają, uwierz mi  |
#90 -1 na 1 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > .> Przegapiłeś postęp nauki. >Sztuczny wirus został zsyntetyzowany ponad 10 lat temu, a bakteria ze sztucznym genomem 5 lat temu.> First synthetic virus created> Zrobili sztuczne życie> Synteza rośliny z poszczególnych pierwiastków jest w zasięgu współczesnej biotechnologii, choć wątpię została dokonana >w najbliższym czasie, bo koszt takiego przedsięwzięcia byłby niewspółmierny do klecenia wierszy religijnych.> >Czym innym jest modyfikowanie istniejącego życia, a czym innym stworzenie życia, tego nauka jeszcze nie dokonała, ale nawet jeśli kiedyś dokona to niczego nie zmieni w kwestii zaistnienia Wszechświata i Życia.> www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,573743#w574727> Tak, u wierzących wszelkie zmiany przychodzą z trudem i przez pokolenia, ale jednak następują. Już zwolenników tezy,> iż ziemia jest płaska lub stanowi centrum wszechświata, jest niewielu.> @@@> .Cytuję: "Wirusy nie posiadają metabolizmu - metabolizm jest jednym z warunków uznania organizmu za żywy - ja trzymam się tej wersji, owszem są ludzie, którzy się upierają że wirusy są z pogranicza, ale moim zdaniem to raczej stary pogląd. Wirusy nie posiadają rybosomów. Poza tym poza komórką nie wykazują żadnego metabolizmu, nie są zdolne do wzrostu ani rozmnażania się. Nie wykryto wirusów nigdzie indziej poza naszą planetą". |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|