Racjonalista - Strona głównaDo treści
Uczeni Panowie i Panie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-03-2015 21:10Markus57 (0 punktów)Uczeni Panowie i Panie
0 na 4
„Wiem, że nic nie wiem”
skromnie przyznał filozof.
Powiedział to po latach dociekań,
więc wiedział już całkiem sporo.

Dzisiaj wiedza człowieka
przybrała znaczne rozmiary
i specjalistów w dziedzinach
całe mnóstwo się jawi.

Ale dajcie im wszystkie
pierwiastki co w Ziemi ukryte
zobaczcie czy stworzą choćby
najmniejszą żywą roślinkę.

Mimo wysiłków i starań
bezradnie rozłożą ręce
choć zgodnie z prawdą potwierdzą
że mają inteligencję.

Jakże więc można twierdzić,
że bezrozumna materia
stworzyła rozumne dzieła,
skoro inteligentni ludzie
są w tej samej kwestii
niczym bezradne dzieci.

Zatem uczeni panowie i panie
logiczny nasuwa się wniosek:
za każdą najmniejszą roślinką
stoi ktoś wyższy niż człowiek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7
#91
28-04-2015 11:41
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57

>Cytuję:
pl.wikipedia.org/wiki/Wirusy
Tak jak każdy wierzący potrafi Pan czytać wybiórczo, ale ja tu nie wirusach pisałem, były one - co najwyżej - tylko pewnym elementem mojej wypowiedzi, skierowanej do czytelnika, który potrafi ją zrozumieć. (Natomiast o wirusach pisał pan Fizyk i trudno się z nim, z punktu widzenia nauki, nie zgodzić.)

@@@
.

pawel_wr (4297 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57
Twoje wypowiedzi to paplanina i bełkot.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

Markus57 (0 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Ojciec Ateusz
>> ignorujemy znane nam z doświadczenia związki przyczynowo-skutkowe
>Nasze doświadczenia nie obejmują horyzontów czasowych, w jakich działa ewolucja.
>> nigdzie indziej nie stwierdzono aby materia sama z siebie stworzyła życie
>Wyjrzałeś przez okno i mówisz, że nigdzie nie stwierdzono lasów tropikalnych.

Nie wyglądałem przez okno ale zajrzałem do wiarygodnego żródła - Biblii

#94
09-05-2015 22:03
 Ocena 1 na 1
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57

>Nie wyglądałem przez okno ale zajrzałem do wiarygodnego żródła - Biblii.

I co biblia mowi o lasach tropikalnych?

Willmaster (423 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57
>Nie ma to znaczenia istotne jest, że nieporównanie nas ludzi przewyższa.
To ma ogromne znaczenie.

Po śmierci jest to co ma być.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57
> Zachwyt na ludzką madrością dawno mam za sobą, im dłużej
> ją analizuję widzę nieudolność ludzi, którzy nie potrafią
> zapewnić ludzkości podstawowych potrzeb nie mówiąc o
> pokoju, dobrobycie czy choćby zdrowia czy pracy.

Po pierwsze zdaje się wg Ciebie człowiek jest dziełem Boga, prawda?
Nie podzielam Twojego pesymizmu Markusie. Czasem starszy nie równa się mądrzejszy, a za takiego jak mniemam chcesz tu uchodzić.
Człowiek tak już ma, że się rozwija - jeden dostosowuje się szybciej, drugi wolniej.
Może pora w pokorze zakakceptować fakt, że człowiek jest istotą omylną, impulsywną, kieruje isę emocjami, czasem jest bardzo krótkowzroczny.. a czasem daleko?

Miłego dnia!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365