 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2015 21:10 | Markus57 (0 punktów) | Uczeni Panowie i Panie 0 na 4 | „Wiem, że nic nie wiem” skromnie przyznał filozof. Powiedział to po latach dociekań, więc wiedział już całkiem sporo.
Dzisiaj wiedza człowieka przybrała znaczne rozmiary i specjalistów w dziedzinach całe mnóstwo się jawi.
Ale dajcie im wszystkie pierwiastki co w Ziemi ukryte zobaczcie czy stworzą choćby najmniejszą żywą roślinkę.
Mimo wysiłków i starań bezradnie rozłożą ręce choć zgodnie z prawdą potwierdzą że mają inteligencję.
Jakże więc można twierdzić, że bezrozumna materia stworzyła rozumne dzieła, skoro inteligentni ludzie są w tej samej kwestii niczym bezradne dzieci.
Zatem uczeni panowie i panie logiczny nasuwa się wniosek: za każdą najmniejszą roślinką stoi ktoś wyższy niż człowiek. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..| Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >>>...ale ci nie wiedzą o tym, że 2 tys lat temu a i wcześniej miało miejsce objawienie, znamy Boga i wiemy jaki jest....> >>Zeus?> >Cóż, Zeus to martwy bożek nawet nie Bóg.> A Allah?Allah to według islamistów Bóg , ale nie znają jego imienia |
| Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >to co ja wiem nie jest moje ale pochodzi od tego, który wie najwięcej.> Coś Ty taki skromny???> Mów od razu:> >to co ja wiem nie jest moje ale pochodzi od tego, który mnie posłał.> Drobner, spoza Królestwa...sam powiedziałeś |
#33 5 na 5 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > Jakże więc można twierdzić, że bezrozumna materia stworzyła rozumne dzieła, > skoro inteligentni ludzie są w tej samej kwestii niczym bezradne dzieci.
Bezrozumna materia miała więcej czasu. |
#34 -2 na 4 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > > Jakże więc można twierdzić, że bezrozumna materia stworzyła rozumne dzieła,> > skoro inteligentni ludzie są w tej samej kwestii niczym bezradne dzieci.> Bezrozumna materia miała więcej czasu.Nie powstanie inteligentny projekt bez inteligentnego twórcy, jeśli myślimy inaczej to ignorujemy znane nam z doświadczenia związki przyczynowo-skutkowe. W kosmosie Ziemia wcale nie jest najstarszą planetą a jednak nigdzie indziej nie stwierdzono aby materia sama z siebie stworzyła życie. |
#35 5 na 5 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > ignorujemy znane nam z doświadczenia związki przyczynowo-skutkoweNasze doświadczenia nie obejmują horyzontów czasowych, w jakich działa ewolucja. > nigdzie indziej nie stwierdzono aby materia sama z siebie stworzyła życieWyjrzałeś przez okno i mówisz, że nigdzie nie stwierdzono lasów tropikalnych. |
#36 3 na 3 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > nigdzie indziej nie stwierdzono aby materia sama z siebie stworzyła życie.Jeśli to ma być argument przeciw samorództwu życia, to po odkryciu żywych organizmów na księżycu Jowisza (Europa) lub gdzie indziej pomysł "inteligentnego projektu" upadnie? [Bo jeśli nie upadnie, to co to za argument?] |
| Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > > ignorujemy znane nam z doświadczenia związki przyczynowo-skutkowe> Nasze doświadczenia nie obejmują horyzontów czasowych, w jakich działa ewolucja.> > nigdzie indziej nie stwierdzono aby materia sama z siebie stworzyła życie> Wyjrzałeś przez okno i mówisz, że nigdzie nie stwierdzono lasów tropikalnych.A niby skąd wiesz, że pospieszyłeś się ze stwierdzeniem "nasze doświadczenie nie obejmuje horyzontów czasowych , w jakich działa ewolucja" : nie chcę być złośliwy ale nie powiesz że byłeś tam, gdy te hipotetyczne (póki co tylko hipoteteczne) procesy zachodziły. |
#38 7 na 7 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > Nie powstanie inteligentny projekt bez inteligentnego twórcy.To prawda, a nawet truizm. Rzecz w tym, że jest tyle samo przesłanek na powstanie życia wskutek inteligentnego projektu co na istnienie inteligentnego twórcy. Zero. |
#39 9 na 9 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > nie powiesz że byłeś tam, gdy te hipotetyczne (...) procesy zachodziłyZabawny zarzut ze strony kogoś, kto kilka postów wyżej pisze (poważnie) o wygnaniu z Raju. Naoczny świadek, jak mniemam...? Nie wymuszaj na mnie standardów, do których nawet się nie zbliżasz. |
#40 -2 na 4 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > > nie powiesz że byłeś tam, gdy te hipotetyczne (...) procesy zachodziły> Zabawny zarzut ze strony kogoś, kto kilka postów wyżej pisze (poważnie) o wygnaniu z Raju.> Naoczny świadek, jak mniemam...? Nie wymuszaj na mnie standardów, do których nawet się nie zbliżasz.Nie byłem, masz rację ale mamy wiarygodne świadectwo. Ja tą księgę dobrze znam więc wiem co mówię. |
#41 -1 na 3 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > > Nie powstanie inteligentny projekt bez inteligentnego twórcy.> To prawda, a nawet truizm.> Rzecz w tym, że jest tyle samo przesłanek na powstanie życia wskutek inteligentnego projektu co na istnienie inteligentnego twórcy.> Zero.> Jedno drugiemu nie przeczy. Życie jest tak skomplikowane, że przekracza możliwości najbardziej nawet inteligentnych ludzi a cóż dopiero mówić o bezrozumnej materii.W sumie to dość miło mieć świadomość potwierdzoną faktami, że nad naszym życiem ma kontrolę ktoś kto nie tylko nas przewyższa ale żywi wobec nas gorące uczucia. |
#42 3 na 3 | galvani (1345 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie |
> W sumie to dość miło mieć świadomość potwierdzoną faktami, że nad naszym życiem ma kontrolę ktoś kto nie tylko nas przewyższa ale żywi wobec nas gorące uczucia.> To aluzja do ognia piekielnego? |
#43 2 na 2 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > mamy wiarygodne świadectwo. Ja tą księgę dobrze znam więc wiem co mówię.Proponuję spędzić chwilkę na tej witrynie, to może być ciekawe doświadczenie. |
#44 -2 na 2 | Markus57 (0 punktów) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > >W sumie to dość miło mieć świadomość potwierdzoną faktami, że nad naszym życiem ma kontrolę ktoś kto nie tylko nas przewyższa ale żywi wobec nas gorące uczucia.> >> To aluzja do ognia piekielnego?Miałem na myśli to, że Bóg nas kocha a dowodem jest to, że dał swego Syna na okup aby ludzkość odzyskała życie wieczne, które niebawem ziści się na Ziemi; Jezus użył słowa odtworzenie (ewg Mat.:19:28), czyli nastąpi to co już istniało raj na Ziemi. |
#45 10 na 10 lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Uczeni Panowie i Panie | > W sumie to dość miło mieć świadomość potwierdzoną faktami, że nad naszym życiem ma kontrolę ktoś kto nie tylko nas przewyższa ale żywi wobec nas gorące uczucia.Znacznie milej posiadać zdolność czytania ze zrozumieniem, oraz znajomość podstawowych pojęć, takich jak "fakt". Swoją drogą, zastanawiam się czy możliwe jest radośnie podniecać się myślą o tym, że nasze życie jest kontrolowane przez jakieś zewnętrzne siły, i jednocześnie być normalnym. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|