 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-04-2015 10:24 | Arminius (25555 punktów) | Czerwony gigant | Za 7.5 miliarda lat nie będzie nas. Ziemię pożre "red giant". Słońce w chwili obecnej jest dobroczyńcą Ziemi ale taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Powoli lecz systematycznie Słońce staje się coraz cieplejsze. Za 1 miliard lat stanie się tak gorące, iż zagrozi życiu na zielonej planecie. Oceany wyparują, a na lądzie - być może - przetrwają jedynie najbardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych elementarne formy życia. Jakby tego było mało - za 5 miliardów lat od chwili obecnej - Słońce zacznie ekspandować, powiększać swoje rozmiary do tego stopnia, iż za 7.5 miliarda lat, jego rozdęte gargantuicznie ciało - czerwony gigant - przetnie tor okołosłonecznej orbity Ziemi. Wtedy nastąpi nieuchronny kres, chyba że jakiś meteoryt, seria wybuchów wulkanicznych, czy też przejście w stan stały jądra skorupy naszej planety, znacznie przyśpieszy scenariusz takiego finału. www.bbc.co(*)w-long-will-life-on-earth-last | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 #31 -1 na 1 | Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Czerwony gigant | Kolego Alderyku Przestań niszczyć ten wątek głupotami bezdennymi Twoimi. Odnoś się do naukowych kwestii w tym wątku: www.racjonalista.pl/forum.php/s,661555#w661704BTW Stawiam wniosek o zablokowanie Alderykowi na miesiąc możliwości pisania na racjonalista.pl Bo nie dociera doń nic. |
| DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Czerwony gigant | > Za 7.5 miliarda lat nie będzie nas. Ziemię pożre "red giant". Słońce w chwili obecnej jest> dobroczyńcą Ziemi ale taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie. Powoli lecz systematycznie Słońce> staje się coraz cieplejsze. Za 1 miliard lat stanie się tak gorące, iż zagrozi życiu na zielonej> planecie. Oceany wyparują, a na lądzie - być może - przetrwają jedynie najbardziej odporne na> działanie czynników zewnętrznych elementarne formy życia. Jakby tego było mało - za 5 miliardów lat> od chwili obecnej - Słońce zacznie ekspandować, powiększać swoje rozmiary do tego stopnia, iż za 7.5> miliarda lat, jego rozdęte gargantuicznie ciało - czerwony gigant - przetnie tor okołosłonecznej> orbity Ziemi. Wtedy nastąpi nieuchronny kres, chyba że jakiś meteoryt, seria wybuchów wulkanicznych,> czy też przejście w stan stały jądra skorupy naszej planety, znacznie przyśpieszy scenariusz takiego> finału.> www.bbc.co(*)w-long-will-life-on-earth-lastW związku z takimi prognozami proponuję już zacząć zbierać fundusze na ratowanie cywilizacji człowieka. Jakby tak do każdej składki ZUS dołożyć np. głupią złotówkę, i tak co miesiąc... przez najbliższy miliard lat... To bylibyśmy najbogatszym państwem we wszechświecie (oczywiście, o ile ZUS by nie wydał tego wcześniej). Kto jest za? |
| Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Czerwony gigant | Bez żartów z ZUS (bo jesteśmy w wątku naukowym!) to należy powiedzieć że austronautykę trzeba wspierać bo za 2 mld lat musimy przenieść się na Marsa (wszyscy) bo tu będzie już za gorąco (słońce bardzo powoli ale sukcesywnie zwiększa moc emisji). Polska już w to (Astronautykę) weszła: naukawpols(*)zelomowa-dla-naszej-nauki.html |
#34 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: Czerwony gigant | > Bez żartów z ZUS (bo jesteśmy w wątku naukowym!)O wiele poważniejszy jest ZUS, niż wątek: co będzie za miliard lat  To pierwsze ma wpływ na nasze życie, to drugie nie ma żadnego. Nawet wątek "co będzie za 1000 lat" nie ma sensu. A miliard to jednak jest ciut większa liczba  |
| Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Czerwony gigant | ale w tym wątku popełniasz off-top czyli łamiesz oczywiste zasady Z naukowego a nawet ludzkiego punktu widzenia perspektywy ludzkości w Układzie Słonecznym są istotnym i interesującym tematem a nie takie zbędne dygresje (daruj sobie). Po etapie białego karła nastąpi etap czarnego karła i co wtedy z nami? |
#36 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Czerwony gigant | >Za 7.5 miliarda lat nie będzie nas. Ziemię pożre "red giant". Przy zachowaniu obecnego postępu, to będziemy palić w piecu tym red gigantem. Wyjść jest sporo. Wszechświat jest pełen energii, jak tylko nauczymy się z niej korzystać w sposób nieograniczony, to nie ma takiej siły, co by nas zatrzymała na Ziemi. Można budować nowe planety, albo adaptować istniejące, które mają własne mini-gwiazdy. Wszystko można. Nie będzie nam jakieś Słońce pluło w twarz. |
#37 1 na 1 | Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Czerwony gigant | > >Kosmici też mogliby udawać, że są.> Równie dobrze mogłoby im się wydawać, że udają, że ich nie ma.Zgadza się. Jak kogoś nie ma, to równie dobrze mógłby wszystko. |
#38 1 na 1 | ateate (82 punktów) | Odp: Czerwony gigant | Nas? Człowiek albo wyginie wcześniej albo ewolucja zrobi swoje. |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Czerwony gigant | > "ewolucja zrobi swoje".Khem, khem... Przepraszam, ale od kiedy to ewolucja niby robi cokolwiek?
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#40 1 na 1 | ateate (82 punktów) | Odp: Czerwony gigant | |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Czerwony gigant | > Od zawsze.A rączkoma, nogyma czy innymi częśćmi cielnymi?
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
| Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Czerwony gigant | Sonda New Horizons zbliża się do Plutona. Dowiemy się o nim więcej. Ciekawe czy to nie tam (?) ludzkość przeczeka etap gdy Słońce zamieni się za około 5 miliardów lat w czerwonego olbrzyma: pl.wikiped(*)edia/File:Sun_red_giant_PL.svg |
| piotao (913 punktów) | Odp: Czerwony gigant | > to jest kompletna bzdura!> Druk 3D (i jakiekolwiek inne techniki)nie da rady odtworzyć takiego czy innego mózguNiezależnie od tego że możesz mieć rację, sugeruję nieco pokory przy orzekaniu o tym co będzie możliwe w przyszłości. Obserwacje tego co ludzie mówili na temat większości przełomowych wynalazków - takich jak samolot, samochód, kolej lub telewizja sugerują że przy obecnym stanie wiedzy nasze przewidywania mogą się mocno rozmijać z tym, co będzie możliwe. 
-pio- |
1 2 3 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|